• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

17
października
2016

Zagrają w finale wojewódzkim

miniatura_zagraj-w-finale-wojewdzkim
Wielki sukces osiągnęła dziś (17.10.2016 r.) reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w unihokeju. W zawodach strefowych, które odbyły się w Pisarzowicach zajęły pierwsze miejsce i tym sposobem zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich.
logo_mgok

17
października
2016

II Dolnośląski Konkurs Języka Niemieckiego ,,zDolny Ślązaczek?

miniatura_ii-dolnolski-konkurs-jzyka-niemieckiego-zdolny-lzaczek
II Dolnośląski Konkurs Języka Niemieckiego ,,zDolny Ślązaczek" jest już za nami. Odbył się dziś (17.10.2016 r.) i wyglądał inaczej niż konkurs interdyscyplinarny, gdyż był rozwiązywany na komputerze. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów z klas IV - VI. Z ramienia szkoły konkurs nadzoruje pani Renata Kozubska - Sopata.
logo_mgok

15
października
2016

Finał konkursu plastycznego ,,Portret jesieni"

miniatura_fina-konkursu-plastycznego-portret-jesieni
Znamy już wyniki konkursu plastycznego ,,Portret jesieni" dla uczniów klas I - III. Konkurs został zorganizowany przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej panią Monikę Fedoruk. Polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy plastycznej, w której uczniowie mogli wykazać  się kreatywnością plastyczną, twórczym podejściem do tematyki oraz pokazać bogactwo barw danej pory roku.
logo_mgok

14
października
2016

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się dziś (14.10.2016 r.) uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas I wzięli udział w ślubowaniu. Następnie pierwszoklaśiści przedstawili wzruszający program artystyczny, po którym starsi koledzy z klas szóstych obdarowali ich drobnymi prezentami.
logo_mgok

14
października
2016

Ruszył ,,zDolny Ślązaczek"

miniatura_ruszy-zdolny-lzaczek
W dniu 13.10.2016 r. w naszej szkole o godz. 12 został przeprowadzony Interdyscyplinarny Konkurs "zDolny Ślązaczek". Była to już XIV edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku uczniowie rozwiązywali zadania, oraz czytali tekst "O imionach zwierząt we wrocławskim ZOO". Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z naszej szkoły, zmagania trwały 60 minut.
logo_mgok

13
października
2016

Spotkanie z Mistrzynią

miniatura_spotkanie-z-mistrzyni
Dziś (13.10.2016 r) uczniowie klas I, II, i IV naszej szkoły brali udział w niezwykłym spotkaniu z panią Lucyną Kornobys, która jest min. wicemistrzynią paraolimpijską z Rio. Pani Lucyna srebrny medal zdobyła w pchnięciu kulą, ale brała też udział w rzucie oszczepem.
logo_mgok

13
października
2016

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

miniatura_oglnopolskie-urodziny-ksikowego-misia
12 października w naszej szkole świętowaliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.  W tym dniu na dzieci czekały liczne niespodzianki: prawdziwy miód, pluszowe misie, konkursy, nauka urodzinowych manier i zabawy dla dzieci.
logo_mgok

08
października
2016

Spotkanie z muzyką geniusza

miniatura_spotkanie-z-muzyk-geniusza
W piątek (07.10.2016 r.) dzięki muzykom Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry, uczniowie naszej szkoły mięli okazje zapoznać się z muzyką genialnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dzięki temu, że zaczął komponować w bardzo młodym wieku, był nazywany ,,cudownym dzieckiem", a jego dzieła są po dziś dzień znajdują się w repertuarach niemal wszystkich filharmonii.
logo_mgok

08
października
2016

Konkurs Fotograficzny

miniatura_konkurs-fotograficzny
Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs Fotograficzny pt. ,,Jesień,, który kierowany jest do uczniów klas IV - VI naszej szkoły. Chętni powinni dostarczyć własnoręcznie zrobione zdjęcie jesieni (może być wydrukowane lub w formie elektronicznej) do pana pedagoga Krzysztofa Jawora do dnia 17.10.2016 r.
logo_mgok

02
października
2016

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

miniatura_wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia
30.09.2016 r. uczniowie SP obchodzili VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nauczyciele matematyki p. Eliza Grzelewska i p. Renata Kozubska-Sopata, przy pomocy uczniów klas szóstych (Natalia Klag, Roksana Czerwińska, Daria Płachta, Weronika Jasińska, Aleksandra Lizoń, Marcelina Kondoł i Piotr Cisowski), przeprowadziły ustny egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia.
logo_mgok

30
września
2016

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

miniatura_wybory-do-samorzdu-uczniowskiego
  Dziś (30.09.2016 r.) odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. O zaszczytną funkcję przewodniczącego samorządu starało się pięcioro kandydatów: Marcel Leśniara klasa V b, Natalia Klag klasa VI c, Sara Czerepak klasa VI b, Emilia Sopata klasa V a, Oliwia Arendarczyk klasa VI a.
logo_mgok

29
września
2016

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniatura_oglnopolski-dzie-gonego-czytania
Od 2001 roku 29 września w naszym kraju obchodzimy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku do obchodów tego dnia przyłączyła się również nasza szkoła. W klasach IV - VI każda lekcja zaczynała się czytaniem książki dzieciom przez nauczycieli.

Przeglądaj aktualności