• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

30
listopada
2017

Pierwszy Dolnośląski Mecz Matematyczny 2017/2018

miniatura_pierwszy-dolnolski-mecz-matematyczny-2017-2018
Dziś (30.11.2017 r) w naszej szkole odbyła się pierwsza rozgrywka Dolnośląskich Meczy Matematycznych 2017/2018. Do współzawodnictwa stanęła reprezentacja naszej szkoły pod opieką pani Edyty Gil i reprezentacja Szkoły Podstawowej nr.2 z Kamiennej Góry pod opieką pana Jana Homoncika, która w tym dniu okazała się lepsza wygrywając 6 p do 2,5.
logo_mgok

24
listopada
2017

Ewakuacja

miniatura_ewakuacja
Dziś (24.11.2017 r) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbnej ewakuacji. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i bez problemów, gdyż uczniowie podeszli do sprawy bardzo odpowiedzialnie.
logo_mgok

23
listopada
2017

Dyskoteka klas IV - VI

miniatura_dyskoteka-klas-iv-vi
Wczoraj (22.11.2017 r) w naszej szkole przy ulicy Bocznej odbyła się dyskoteka dla klas IV - VI, której organizatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Anną Biestek. Była super zabawa, którą prowadził DJ Mateusz. Już nie możemy doczekać się następnej.
logo_mgok

22
listopada
2017

Dzień Kredki

miniatura_dzie-kredki
Klasa I a wraz z wychowawcą p. Magdaleną Kaczmarczyk zaprosiły dzisiaj tj. 22.XI.17r. klasy 1 - 3 do wysłuchania wiersza M. Szyszko - Kondej pt. "Kolorowe kredki". W inscenizacji wiersza udział brali wszyscy uczniowie klasy 1 a. Występowali oni jako kredki, które zajęte kłótnią i dąsami w ostateczności zamiast namalować obraz, pozostawiły czystą kartkę.
logo_mgok

21
listopada
2017

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2017

miniatura_wiatowy-dzie-yczliwoci-i-pozdrowie-2017
Dziś (21.11.2017 r) w klasach I-III obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Życzliwością zarażali wszystkich organizatorzy - klasa III d i III c, pod opieką wychowawcy pani Moniki Fedoruk i pani Magdaleny Winter. Dzieląc  się pozdrowieniem i uśmiechem rozdawali odznaki "ŻYCZLIWOŚĆ WYSTARCZY".
logo_mgok

21
listopada
2017

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w klasach IV - VI

miniatura_oglnopolski-dzie-praw-dziecka-w-klasach-iv-vi
Dzisiaj (20 listopada) w naszej szkole miały miejsce obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu każdy uczeń wchodząc do szkoły otrzymał karteczkę z napisanym poszczególnym prawem dziecka. Karteczki rozdawali Wiktor Cebula oraz Julian Kraszewski. Uczniowie nosili karteczki przyczepione do swoich bluzek.
logo_mgok

19
listopada
2017

Interesująca wycieczka

miniatura_interesujca-wycieczka
W dniu 16.11.2017 roku klasa II c razem z klasą VII a odbyły wycieczkę do Świdnicy i kina w Wałbrzychu. Najpierw udaliśmy się na lodowisko w Świdnicy, na którym spędziliśmy całą godzinę na wspólnej zabawie na lodzie. Po wykańczającej jeździe wszyscy przemieściliśmy się busami do Kościoła Pokoju, który również znajduje się w Świdnicy. Jest to największy w Europie kościół z drewna.
logo_mgok

18
listopada
2017

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

miniatura_midzynarodowy-dzie-tolerancji
17 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji, przygotowane przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem SU panią Anną Biestek. 16 listopada na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przypominające uczniom o obchodzonym dniu. Na pierwszym piętrze znajdują się również sztalugi z istotnymi informacjami i hasłami związanymi z pojęciem i istotą tolerancji.
logo_mgok

17
listopada
2017

Zdrowe śniadanie

miniatura_zdrowe-niadanie
Dnia 16 listopada odbyło się "Zdrowe śniadanie klas I-III". Celem naszego święta było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Każda klasa przygotowała zdrowe posiłki i wszyscy wspólnie zajadali się przy "szwedzkim stole".
logo_mgok

16
listopada
2017

Światowy Dzień Rzucania Palenia

miniatura_wiatowy-dzie-rzucania-palenia
Dziś (16.11.2017 r) w klasach IV - VI naszej szkoły obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji przy wejściu do szkoły uczennice: Oliwia Cyranowska i Iza Kądziołka obdarowywały każdą osobę wchodzącą specjalną plakietką.
logo_mgok

15
listopada
2017

Baza dla harcerzy

miniatura_baza-dla-harcerzy
Już za kilkanaście dni (1-3.12.2017 r) nasza szkoła przy ulicy Bocznej będzie bazą dla harcerzy uczestniczących w XV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej ,,Kamgór 2017". Podczas festiwalu zespół ,,Liminis" z Kamiennej góry będzie obchodził swoje dziesięciolecie. Tegoroczną gwiazdą będzie Orkiestra Świętego Mikołaja, której występ będzie miał miejsce w sobotę.

Przeglądaj aktualności