• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

03
października
2017

Prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

miniatura_prezentacja-kandydatw-do-samorzdu-uczniowskiego
Dziś (03.10.2017 r) uczniowie klas IV - VI naszej szkoły mieli okazję poznać programy kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci (Jakub Kraszewski, Miłosz Kaczmarczyk, Sandra Grybowicz, Martyna Bugaj, Wiktor Cebula) przedstawili je osobiście przed całą społecznością szkolną. Za nieobecnego Miłosza program przedstawił uczeń Dominik Tokarczyk. Wybory odbędą się jutro.
logo_mgok

02
października
2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniatura_oglnopolski-dzie-gonego-czytania
29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma już długą tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Wszyscy wiemy, że czytanie wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój. Dziecko, któremu czytamy czuje się ważne. Buduje to jego poczucie własnej wartości. Czytanie jest znakomitym sposobem na nudę.
logo_mgok

01
października
2017

Zabawa w Trutnovie

miniatura_zabawa-w-trutnovie
W sobotę (30.09.2017 r) uczniowie naszej szkoły wraz z wychowankami Świetlicy Wsparcia Dziennego wzięli udział w niezwykle interesującej imprezie w Trutnovie (Czeska Republika). Przez kilka godzin brali udział w grach i zabawach sprawnościowych, które odbywały się w centrum miasta. Następnie byli w Galerii Smoka, w której mogli zobaczyć i usłyszeć historię smoka z herbu Trutnova.
logo_mgok

30
września
2017

Sprawdzian pod skocznią

miniatura_sprawdzian-pod-skoczni
Piękna jesienna pogoda, wspaniała atmosfera i bardzo dużo zawodników - tak wyglądał dzisiejszy (30.09.2017 r) sprawdzian biegowy pod skocznią. Uczniowie naszej szkoły, którzy nie wzięli udziału w biegach mogli dopingować swoich kolegów, wziąć udział w zawodach biatlonowych lub spróbować swoich sił na torze przeszkód.
logo_mgok

30
września
2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

miniatura_vii-wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia
Dnia 29.09.2017 w naszym mieście odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Publicznych: Eliza Grzelewska, Edyta Gil, Renata Kozubska - Sopata, Aldona Pastor wraz z uczniami przygotowały obchody tego dnia na terenie szkoły i miasta.
logo_mgok

27
września
2017

Europejski Dzień Języków

miniatura_europejski-dzie-jzykw
Dzisiaj (27 września 2017) odbyły się w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków. Obchody koordynowała Pani Anna Biestek, która przygotowała dla uczniów kilka niespodzianek. W pierwszej kolejności uczniowie mieli okazję posłuchać piosenki w języku angielskim przedstawiającej kraje europejskie.
logo_mgok

27
września
2017

Dary jesieni

miniatura_dary-jesieni
Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przywitali jesień tworząc kąciki przyrodnicze "Dary jesieni". Samodzielnie wykonali przepiękne muchomory. Jest też sporo darów lasu i ogrodu, a także gustowne jesienne bukiety.  Widać, że urządzają się w nowych klasach i już czują się tam jak u siebie. Brawo pierwszaki! Na fotogragfi uczniowie 1 b.
logo_mgok

20
września
2017

Światowy Dzień Sybiraka

miniatura_wiatowy-dzie-sybiraka
Dziś (20.09.2017 r) uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wzięli udział w interesującym i wzruszającym wydarzeniu upamiętniającym Światowy Dzień Sybiraka oraz rocznicę agresji Rosji na Polskę . Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Krystyną Danilecką.
logo_mgok

19
września
2017

Nasi na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

miniatura_nasi-na-dolnolskim-festiwalu-nauki
W miniony weekend (16-17. 09. 2017 r ) Zespół Rise of the Sun, którego członkami są również uczniowie naszego zespołu szkół wziął udział w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu. To dwudniowe wydarzenie, w którym wziął udział nasz zespół nazywa się Park Wiedzy i odbywa się przy Fosie Staromiejskiej obok Teatru Lalek.
logo_mgok

18
września
2017

Ważna rocznica

miniatura_wana-rocznica
W związku z przypadającą na dzień 17 września 78 rocznicą napaści Rosji na Polskę oraz Światowym Dniem Sybiraka, dziś (18 września)  uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami spotkali się pod obeliskiem, zapalili znicze i uczcili minutą ciszy pamięć o Żołnierzach Sybiru. Odśpiewali także hymn szkoły.
logo_mgok

14
września
2017

Wolontariusze

miniatura_wolontariusze
Od kilku dni na terenie naszej szkoły można spotkać uczniów z identyfikatorami. To członkowie szkolnego koła wolontariatu, którzy służą pomocą uczniom klas IV, by po przyjściu ze szkoły z ulicy Mickiewicza czuli się w naszej szkole komfortowo.

Przeglądaj aktualności