• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

07
listopada
2018

Ciasteczka na wieczornicę

miniatura_ciasteczka-na-wieczornic
Dnia 5 listopada 2018 roku Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III upiekli ciastka, które będą wręczane gościom na "Wieczornicy o Niepodległej". Ciastka zapakowali w celofany. Pracowali pod opieką pań: Elżbiety Jojczyk, Wiesławy Jarzmik i Marioli Mrowickiej. 100 ciastek upiekła też pani Cecylia Błońska.
logo_mgok

06
listopada
2018

,,Nigdy nie daj wmówić sobie, że jesteś przegrany..."

miniatura_nigdy-nie-daj-wmwi-sobie-e-jeste-przegrany
Dziś (06.11.2018 r) w naszej szkole odbyło się profilaktyczne autorskie spotkanie z Piotrem Plichtą (Poison). Projekt, który przedstawił artysta odbywa się pod hasłem ,,Jedno życie". Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z używkami powodującymi negatywne skutki dla zdrowia, a także agresją i przemocą jako głównymi czynnikami sprzyjającymi generowaniu zachowań ryzykownych.
logo_mgok

05
listopada
2018

Tańczyli w Poznaniu

miniatura_taczyli-w-poznaniu
XVII Jesienne Pow Wow (Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki), które odbyło się w Poznaniu jest już za nami. W festiwalu brali udział tancerze z Czech, Niemiec, Anglii i Polski. Nie mogło na nim zabraknąć zespołu Rise of the Sun z Lubawki, a niewiele brakowało , by tak się stało. Dlatego podziękowania należą się Bankowi Spółdzielczemu z Kamiennej Góry i Firmie RS Textile z Lubawki.
logo_mgok

02
listopada
2018

Akcja - groby

miniatura_akcja-groby
Są na lubawskim cmentarzu groby, o których dawno już zapomniano. Nikt ich nie odwiedza, nie posprząta, nie zapali znicza. Wolontariusze z klas siódmych i ósmych, z wraz z opiekunem - Krystyną Danilecką, jak co roku, pospieszyli z pomocą. Akcja ta dawno już wpisana została na stałe w coroczny plan działań Szkolnego Koła Wolontariatu.
logo_mgok

30
października
2018

Segregacja jest ważna

miniatura_segregacja-jest-wana
Uczniowie klas V naszej szkoły wzięli dziś (30.10.2018 r) udział w interesującej prelekcji dotyczącej segregacji śmieci. W ramach współpracy, która trwa już kilka lat naszą szkołę odwiedziły panie z Firmy ,,Sanikom". Uczniowie najpierw odbyli wirtualny spacer po składowisku odpadów, a później miei okazję porozmawiać o segregacji śmieci.
logo_mgok

29
października
2018

Nowe szafki

miniatura_nowe-szafki
"Jest nam niezwykle miło poinformować, że nowiuteńkie szafki dotarły w dniu dzisiejszym do naszej szkoły. Teraz zabieramy się za ich rozpakowanie i rozmieszczenie na szkolnych korytarzach. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają i będą służyć przez wiele lat, czego nam wszystkim życzymy. O szczegółach udostępnienia szafek będziemy informować na Librusie.
logo_mgok

26
października
2018

Kartki od Wolontariuszy

miniatura_kartki-od-wolontariuszy
Wolontariusze klas I-III, spotkali się w szkole po lekcjach w celu ozdobienia kartek pamiątkowych dla mieszkańców Lubawki. Kartki przygotowywali w ramach akcji: ,,100 kartek okolicznościowych na  stulecie Niepodległości".  Dzieciom pomagały panie: E. Jojczyk, M. Łazarek, M. Mrowicka i W. Jarzmik. Serdecznie dziękujemy też pani J.
logo_mgok

25
października
2018

Spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką

miniatura_spotkanie-autorskie-z-pani-wiolett-piaseck
Uczniowie klas II i III naszej szkoły podstawowej spotkali się w Domu Kultury z autorką książek dla dzieci, panią Wiolettą Piasecką.  Spotkanie odbyło się pod hasłem: ,,Patriotyczne opowieści i nie tylko...". Uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt. ,,Ignaś".Zadawali pytania, odgadywali zagadki i występowali na scenie.
logo_mgok

24
października
2018

Zbiórka makulatury

miniatura_zbirka-makulatury
Wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce przekazali  makulaturę Fundacji ,,Przywróćmy Dzieciom Uśmiech".  Zebraliśmy jej bardzo dużo dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Serdecznie wszystkim  dziękujemy w imieniu potrzebujących dzieci i zachęcamy do dalszego zbierania.
logo_mgok

24
października
2018

Najpiękniejszy wiersz dla Ojczyzny

miniatura_najpikniejszy-wiersz-dla-ojczyzny
We wtorek, 23 października b.r. w ZSP w Lubawce rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs poetycki dla klas V - VIII  ,,Najpiękniejszy wiersz dla ojczyzny". Ogółem na konkurs wpłynęło 38 wierszy ze szkół podstawowych z powiatu kamiennogórskiego. Szkoła, w danej kategorii wiekowej dziecka, mogła wysłać tylko jeden wiersz.
logo_mgok

19
października
2018

Ślubowanie Klas Pierwszych

miniatura_lubowanie-klas-pierwszych
Dziś (19.10.2018r.) w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Szkolna rodzina powiększyła się o 50 uczniów, którzy tego dnia w obecności Burmistrz Miasta Lubawka Pani Ewy Kocemby, Pana Dyrektora Arkadiusza Rzepki, Pani Dyrektor Ewy Telegi, zaproszonych gości i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.

Przeglądaj aktualności