• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

01
grudnia
2016

Udany debiut harcerzy

miniatura_udany-debiut-harcerzy
III miejsce zajęła 11 Drużyna Harcerska ,,Górski  Potok", która działa na terenie naszej szkoły podczas XIV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej ,,Kamgór 2016". Festiwal w tym roku odbywał się w dniach 25-27.11.2016 r., a bazą noclegową dla harcerzy była nasza szkoła przy ulicy Mickiewicza 4. Drużyną opiekuje się pani Edyta Kogut.
logo_mgok

01
grudnia
2016

Podziel Się Posiłkiem - rekordowa zbiórka

miniatura_podziel-si-posikiem-rekordowa-zbirka
W dniach 25 i 26 listopada 2016 roku uczniowie szkoły podstawowej zbierali w lubawskich sklepach żywność dla rodzin potrzebujących z Lubawki  i okolicznych wiosek. Dzieci spisały się znakomicie. Punktualnie przychodziły na swoje zmiany, wykazały się grzecznością, mądrością, a przede wszystkim empatią.
logo_mgok

30
listopada
2016

Paczka na Kresy

miniatura_paczka-na-kresy
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.
logo_mgok

29
listopada
2016

Dobre rozpoczęcie Meczy Matematycznych

miniatura_dobre-rozpoczcie-meczy-matematycznych
Pierwszy z meczy matematycznych mamy już za sobą. Odbył się dziś (29.11.2016 r) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze i od razu okazał się sukcesem, bo drużyna z naszej szkoły pokonała gospodarzy. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi panu Kazimierzowi Gilowi.
logo_mgok

28
listopada
2016

Pomoc Koleżeńska

miniatura_pomoc-koleeska
Trzy dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) na siódmej godzinie lekcyjnej członkowie starszych klas Szkolnego Koła Wolontariatu, pod czujnym okiem opiekunów, organizują pomoc w nauce dla tych, którzy jej potrzebują.  Masz problem? Przyjdź. Pomożemy Ci. Od tego ma się starszych kolegów.
logo_mgok

26
listopada
2016

Zbierali żywność

miniatura_zbierali-ywno
Duże brawa należą się wolontariuszom oraz koordynatorom z naszej szkoły, którzy przez dwa dni (25 i 26.11.2016 r) zbierali produkty spożywcze w ramach akcji ,,Podziel się posiłkiem".  Dwuosobowe zespoły z identyfikatorami i ulotkami promującymi akcję można było spotkać w trzech lubawskich sklepach: ECO, GROSIK i BIEDRONKA.
logo_mgok

24
listopada
2016

Świetna zabawa

miniatura_wietna-zabawa
No i pierwszą dyskotekę w tym roku szkolnym mamy już za sobą. Odbyła się dziś (24.11.2016 r) w szkole przy ulicy Bocznej. Z jednej strony była to zabawa integracyjna, ale powodem był również obchodzony w tym tygodniu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wszyscy bawili się super przy muzyce DJ Emila.
logo_mgok

23
listopada
2016

Nagrody w Muzeum Tkactwa

miniatura_nagrody-w-muzeum-tkactwa
Dwóch uczniów z naszej szkoły zdobyło nagrody w konkursie organizowanym przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze pt.,,Portrety polskich zwierząt łownych". W kategorii klas I - III pierwsze miejsce zdobył Filip Maciejewski z klasy II d, natomiast Dawid Jaje uczeń klasy II c w tej samej kategorii otrzymał wyróżnienie. Konkurs towarzyszył wystawie łowieckiej ,,Co w kniei drzemie".
logo_mgok

22
listopada
2016

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

miniatura_oglnopolski-dzie-praw-dziecka
Nie mogło zabraknąć w naszej szkole obchodów tak ważnego święta jak Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym roku szkolnym z tej okazji zorganizowaliśmy kilka wydarzeń (o których będziemy informowali na bieżąco), które rozciągnęły się na kilka dni. Dziś (22.11.2016 r.
logo_mgok

22
listopada
2016

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

miniatura_wiatowy-dzie-yczliwoci-i-pozdrowie
Koncepcja Dnia Życzliwości zrodziła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Egiptu z Izraelem. Dzień ten postawił sobie za cel przekonanie rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Na dzień dzisiejszy święto jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma znaczenie bardziej społeczne niż polityczne.

Przeglądaj aktualności