O szkole

Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Sybiru wchodzi w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubawce. Do szkoły uczęszczają dzieci z Lubawki, Bukówki, Błażkowej, Szczepanowa i Starej Białki. Lekcje odbywają się w godzinach od 8 do 15:15. W szkole działają koła matematyczne, historyczne, polonistyczne, plastyczne, sportowe, a także zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze.

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tych zajęciach, które pomagają im m.in. w zdobywaniu nagród. O sukcesach świadczą: dyplomy, medale, puchary oraz wyróżnienia  na różnego rodzaju zawodach, konkursach olimpiadach na szczeblu gminnym, powiatowym, strefowym, wojewódzkim, krajowym a także międzynarodowym.

W roku szkolnym 2012/2013 oraz 2013/2014 uczniowie naszej szkoły jako jedyni z terenu powiatu kamiennogórskiego wzięli udział w eliminacjach regionalnych  Dolnośląskiej Gali Talentów. Natomiast w podsumowaniach współzawodnictwa sportowego przeważnie nasza szkoła wypada najlepiej w powiecie.