• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

08
kwietnia
2019

Targi Edukacyjne

miniatura_targi-edukacyjne
Dnia 4 kwietnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole TARGI EDUKACYJNE 2019. Zaproszenie na TARGI, przyjęły szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne z Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Lubomierza. Gościliśmy również pracodawców z Kamiennej Góry: Dofama Thies Sp. z.o.o. i Autocam Poland Sp. zo. o.
logo_mgok

05
kwietnia
2019

Goście z Litwy

miniatura_gocie-z-litwy
Przepiękny program artystyczny mogli zobaczyć dzisiaj (05.04.2019 r.) uczniowie naszej szkoły w wykonaniu uczniów gimnazjum z Niemenczyna na Litwie. Młodzi artyści przedstawili pieśni i tańce swojego narodu, a na koniec każdy uczeń mógł się nauczyć jednego z litewskich tańców. Chętnych było tak wielu, że trzeba było stworzyć dwa kręgi taneczne.
logo_mgok

27
marca
2019

Kiermasze dla zwierzaków

miniatura_kiermasze-dla-zwierzakw
Pełnym sukcesem zakończyła się akcja Szkolnego Koła Wolontariatu dla zwierzaków z Boguszowa. Łącznie, ze sprzedaży przynoszonych przez dzieci ciast i gadżetów, wolontariusze zebrali 857 zł. oraz mnóstwo kocy i zabawek. Za pieniądze uzyskane na kiermaszach zakupiliśmy mokrą i suchą karmę i wszystko razem zawieźliśmy do Przytuliska w Boguszowie. W imieniu przygarniętych przez p.
logo_mgok

25
marca
2019

Sukces w Czechach

miniatura_sukces-w-czechach
Dwa cudowne dni w Czeskiej Republice spędzili uczniowie naszej szkoły, którzy tańczą w zespole Rise of the Sun. Pierwszego dnia (23.03) brali udział w Festiwalu Tańca Indiańskiego w Kladnie koło Pragi. W tej niezwykłej imprezie brali udział tancerze z Czech, Słowacji, Niemiec, Polski, Stanów Zjednoczonych.
logo_mgok

21
marca
2019

Pierwszy dzień wiosny

miniatura_pierwszy-dzie-wiosny
Pierwszy dzień wiosny już za nami. Bardzo dużo ciekawych rzeczy działo się na terenie naszej szkoły. Pierwsze dwie godziny uczniowie spędzili w klasach, gdzie ich koledzy zamienili się rolami z nauczycielami i trzeba przyznać, że podeszli profesjonalnie do sprawy.
logo_mgok

18
marca
2019

Pasje naszych uczniów - rysunek - Julia Szawioła

miniatura_pasje-naszych-uczniw-rysunek-julia-szawioa
Julia jest uczennicą klasy VI c naszej szkoły. Maluje od dwóch lat. Pierwsze kroki stawiała w Powiatowym Centrum Edukacji w Kamiennej Gorze. Rysowanie jest dla niej wielką przyjemnością i nie sprawia jej trudności. Prace Julii można oglądać na parterze naszej szkoły.
logo_mgok

16
marca
2019

Jak poradzić sobie zimą w terenie

miniatura_jak-poradzi-sobie-zim-w-terenie
Tajniki tego, jak poradzć sobie zimą w terenie zgłębiali uczniowie naszej szkoły, którzy biorą udział w zajeciach z elementami survivalu. W dniach 15 - 16.03.2019 uczyli się min.jak zrobić rakiety śnieżne, a następnie wyruszyli wypróbować je w terenie.
logo_mgok

13
marca
2019

Dokarmiali zwierzęta

miniatura_dokarmiali-zwierzta
Klasa 2a i 2c wzięła udział w akcji dokarmiania zwierząt leśnych, które zakończyło się wspólnym ogniskiem przy Św. Florianie. Szkolne Koło Wolontariatu klas I-III zorganizowało trzy tygodnie wcześniej zbiórkę żywności, w której wzięły udział dzieci z klas młodszych. Zebrano siano, buraki, marchew, chleb, słoninkę oraz karmę dla ptaków.
logo_mgok

12
marca
2019

Nadzwyczajny apel

miniatura_nadzwyczajny-apel
W związku z wczorajszym wypadkiem na drodze prowadzącej do szkoły, gdzie samochód na pasach potrącił ucznia naszej szkoły - dziś odbył się nadzwyczjny apel. Podczas niego dyrekcja szkoły przypomniała o bezpiecznym poruszaniu się wdrodze do i ze szkoły. Również na lekcjach wychowawczych odbędą się na ten temat rozmowy.
logo_mgok

12
marca
2019

Niezwykle udane zawody i rewelacyjne nagrody

miniatura_niezwykle-udane-zawody-i-rewelacyjne-nagrody
W dniach 7-10 marzec na Arenie Duszniki odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie. W piątek 8 marca zawodnicy rywalizowali w biegu indywidualnym, w którym złote medale zdobyli uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub MUKN Pod Stróżą Lubawka.
logo_mgok

10
marca
2019

Jak sobie radzić w grupie

miniatura_jak-sobie-radzi-w-grupie
W ramach projektu  ,,Mali geniusze - rowój uczniów w gminie Lubawka" uczniowie z klas piątych i szóstych naszej szkoły uczestniczą w zajęciach, które dają im szansę na zyskanie umiejętności ułatwiających efektywne funkcjonowanie w grupie. To zajęcia oparte o szereg doświadczeń grupowych.

Przeglądaj aktualności