• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

14
grudnia
2017

Upominki dla samotnych

miniatura_upominki-dla-samotnych
Członkowie i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III spotkali się, aby wspólnie tworzyć upominki dla osób samotnych.  Powstały piękne renifery i Mikołaje. Upominki wraz z życzeniami zostaną przekazane do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce.
logo_mgok

13
grudnia
2017

Klasa VI a VI b w schronisku dla zwierząt

miniatura_klasa-vi-a-vi-b-w-schronisku-dla-zwierzt
Dziś (13.12.2017 r) klasy VI a i VI b wraz ze swoimi wychowawczyniami Krystyną Danilecką i Renatą Kozubską - Sopatą odwiedziły schronisko dla zwierząt w Jeleniej Górze. Uczniowie zawieźli karmę dla zwierząt oraz kołdry, które były zbierane na terenie szkoły przez Szkolne Koło Wolontariatu. Wizyta w schronisku była dla uczniów niezwykłym przeżyciem.
logo_mgok

12
grudnia
2017

Wyniki zmagań polonistycznych

miniatura_wyniki-zmaga-polonistycznych
Znamy już wyniki pierwszego (szkolnego) etapu dwóch konkursów polonistycznych. Uczniowie, którzy przeszli do drugiego etapu konkursów - Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień" Martyna Kucharska kl. 5a SP Julia Jurczenko kl. 5c SP Marcelina Kondoł kl. 7a SP Piotr Cisowski kl.
logo_mgok

11
grudnia
2017

Mali Wolontariusze w schronisku dla zwierząt

miniatura_mali-wolontariusze-w-schronisku-dla-zwierzt
Dnia 7 grudnia dzieci z klasy III b i III e wybrały się na wycieczkę, której celem była wizyta w Schronisku dla zwierząt w Wałbrzychu. Mali wolontariusze w imieniu wszystkich darczyńców przekazali dary, zwiedzili schronisko i posłuchali przejmujących opowieści o opuszczonych psach i porzuconych kotach. Dzieci i opiekunowie byli wzruszeni i poruszeni usłyszanymi historiami.
logo_mgok

10
grudnia
2017

Ubierali choinkę

miniatura_ubierali-choink
Uczniowie klas III c i III d SP w Lubawce podczas lubawskiego jarmarku ubierali choinkę kolorowymi, wesołymi ozdobami. Białe bałwanki, bombki z drewienek i wielkie, kolorowe cukierki przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń M. Winter i M. Fedoruk podczas zajęć dodatkowych w piątkowe popołudnie. Do pracy nad przygotowaniem ozdób przyłączyli się również rodzice uczniów.
logo_mgok

09
grudnia
2017

Jarmark Bożonarodzeniowy

miniatura_jarmark-boonarodzeniowy
Dziś (09.12.2017 r) po raz trzeci odbył się w Lubawce Jarmark Bożonarodzeniowy i po raz trzeci wzięli w nim uczniowie naszej szkoły. Każda klasa miała swoje stoiska z ozdobami świątecznymi i pysznymi ciastami, na których sprzedawali uczniowie wraz rodzicami i wychowawcami. Uczniowie również ozdobili jedną z choinek stojących na rynku.
logo_mgok

08
grudnia
2017

Legalna Kultura

miniatura_legalna-kultura
Dziś (08.12.2017 r) uczniowie klas I - III naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym  w ramach programu ,,Otwarte Drzwi do Kultury" Fundacji Legalna Kultura. W części edukacyjnej mieli okazję poznać legalne źródła, z których można korzystać, tak by twórcy dzieł mogli być wynagrodzeni.
logo_mgok

07
grudnia
2017

Dzień Wolontariusza

miniatura_dzie-wolontariusza
5 grudnia 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji mali wolontariusze z klas I-III postanowili zaprosić swoich kolegów do wspólnego spędzenia przerw. Były zabawy ruchowe przy muzyce, a przede wszystkim miło spędzone wspólne chwile.
logo_mgok

07
grudnia
2017

Mikołaj w klasach IV - VI

miniatura_mikoaj-w-klasach-iv-vi
Zgodnie z tradycją dzisiaj (06 grudnia 2017) naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Już od progu częstował wszystkich uczniów oraz nauczycieli cukierkami. W tym radosnym dniu musiało być wesoło, dlatego na każdej przerwie na korytarzach rozbrzmiewała świąteczna muzyka, która wprowadzała nas w mikołajkowo - świąteczny nastrój.
logo_mgok

06
grudnia
2017

Mikołaj klasy I - III

miniatura_mikoaj-klasy-i-iii
Dzień obdarowywania innych w klasach I-III Jak co roku, tak i tym razem 6 grudnia w naszej szkole na wszystkich głowach królował kolor czerwony. Najmłodsi uczniowie z wielką radością przyjęli fakt, że w rolę Mikołaja wcielił się Pan Dyrektor ZSP Arkadiusz Rzepka, Pani Wicedyrektor Ewa Telega i Pan Wicedyrektor Damian Rudzki rozdając pyszne słodkości.
logo_mgok

06
grudnia
2017

Mikołaj w I a

miniatura_mikoaj-w-i-a
Mikołajów dziś pod dostatkiem! Ale to ten prawdziwy odwiedził dziś uczniów klasy 1a. Nie było jednak  łatwo dostać prezent od wymagającego gościa. Nie wystarczyło Mikołajowi, że dzieci wspólnie odśpiewały przygotowane dla niego piosenki! Każdy indywidualnie musiał zaprezentować wiersz lub piosenkę. Uczniowie byli zachwyceni gościem i nie odstępowali go na krok.
logo_mgok

05
grudnia
2017

Zakończenie nauki pływania

miniatura_zakoczenie-nauki-pywania
Klasa Ib i Ic właśnie zakończyły zajęcia nauki pływania na basenie w Kamiennej Górze w ramach programu pt.  "Umiem pływać". W podziękowaniu dzieci wraz z wychowawczyniami klas panią Małgorzatą Łazarek i Wiesławą Jarzmik wręczyły ratownikom pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Na koniec wszyscy mali pływwacy zaprezentowali swoje umiejętności.

Przeglądaj aktualności