• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
marca
2017

II Przegląd Talentów i Pasji

miniatura_ii-przegld-talentw-i-pasji
Dziś (21.03.2017 r) w końcu do nas przyszła wiosna. Z tej okazji zamiast godzin dydaktycznych na terenie szkoły działy się inne ciekawe rzeczy. Najpierw były kiermasze, później pokaz talentów, a na końcu zajęcia z wychowawcami. Jednak dzisiejszy dzień był zdecydowanie zdominowany przez II Przegląd Talentów i Pasji.
logo_mgok

20
marca
2017

Sukces w Kladnie

miniatura_sukces-w-kladnie
Świetnie wypadli uczniowie naszej szkoły, którzy w sobotę (18.03.2017 r) wzięli udział w Festiwalu Tańca Indiańskiego w Kladnie (Czeska Republika). W kategorii Junior Boys Northern Traditional Dance III miejsce zdobył Konrad Niciejewski (SP). W kategorii Junior Girls Traditional Dance I miejsce zajęła Sara Niciejewska (Gim), II Paulina Krok ? Orzechowska (SP), III Eliza Kołodziej.
logo_mgok

17
marca
2017

,,Uzależnienie kosztowny bilet donikąd"

miniatura_uzalenienie-kosztowny-bilet-donikd
Kolejne spotkanie robocze w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa odbyło się dziś (17.03.2017 r) w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce. Organizatorzy forum wraz ze szkolnymi koordynatorami ustalili szczegóły kolejnych akcji w ramach projektu.
logo_mgok

16
marca
2017

Rewelacyjne zakończenie zawodów biathlonowych

miniatura_rewelacyjne-zakoczenie-zawodw-biathlonowych
Z rewelacyjnym wynikiem zakończyła się dla uczniów naszej szkoły Dolnośląska Gimnazjada i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biathlonie zimowym. We wtorek 14.03.2017 r. dziewczynki z naszej szkoły podstawowej zdobyły pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.
logo_mgok

15
marca
2017

Zdominowali konkurs

miniatura_zdominowali-konkurs
To był prawdziwy sukces uczniów naszego Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce. Dziś podczas etapu  powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom" wypadli bardzo dobrze i zdobyli ,,worek" nagród.
logo_mgok

14
marca
2017

Wiosenna audycja muzyczna

miniatura_wiosenna-audycja-muzyczna
Wiosna tuż tuż i taka była też dzisiejsza (14.03.2017r) audycja muzyczna w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Dla uczniów klas I  - III odbyła się pod tytułem ,,Koncert na łące", natomiast dla klas IV - VI ,,Wiosenne przebudzenie". Podczas obu audycji muzycy zaprezentowali utwory kompozytorów, którzy tworzyli utwory z wiosennymi motywami.
logo_mgok

13
marca
2017

Trzecie miejsce chłopców

miniatura_trzecie-miejsce-chopcw
Trzecie miejsce zdobyła dziś (13.03.2017 r) drużyna chłopców z naszej szkoły podczas powiatowych zawodów siatkarskich ,,czwórek". Do rywalizacji na sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze stanęły cztery zespoły: SP Lubawka, SP Marciszów, SP Krzeszów, SP nr1 Kamienna Góra.
logo_mgok

11
marca
2017

List od Ministra Edukacji Narodowej

miniatura_list-od-ministra-edukacji-narodowej
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania reformy edukacji. Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie i uwagi zgłaszane zarówno do Kuratorów Oświaty, jak i bezpośrednio do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dziękuję również za informowanie rodziców o kolejnych etapach wprowadzania reformy, za bycie blisko uczniów i ich opiekunów.
logo_mgok

10
marca
2017

Świetne wyniki

miniatura_wietne-wyniki
To był pracowity tydzień dla uczniów naszej szkoły, których pasją jest narciarstwo biegowe. We wtorek 7 marca w ramach Dolnośląskich Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży Szkolnej odbyły się biegi indywidualne stylem klasycznym, w których bardzo dobrze wypadli uczniowie SP Lubawka.
logo_mgok

09
marca
2017

Staruszkowo

miniatura_staruszkowo
              Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Lubawce postanowili tym razem otoczyć opieką stare, chore i potrzebujące domu  zwierzęta ze Staruszkowa spod Karpacza - jedynego w Polsce hospicjum dla psów. Założyła go Pani Krystyna w marcu 2015 roku, przekształcając prowadzony wcześniej przez siebie górski pensjonat dla gości i turystów w psie schronisko zwane Staruszkowem.
logo_mgok

08
marca
2017

Dzień Kobiet

miniatura_dzie-kobiet
Pyszne lizaki, które otrzymała każda dziewczynka przy wejściu do szkoły, konkurs plastyczny dotyczący Dnia Kobiet w wykonaniu drużyn składających się wyłącznie z chłopców oraz wyjście grupy chłopców z życzeniami i słodkościami dla mieszkanek naszego miasta - tak wyglądał dzisiejszy (08.03.2017 r) dzień w naszej szkole.
logo_mgok

07
marca
2017

Filmowe popołudnie klasy IV b

miniatura_filmowe-popoudnie-klasy-iv-b
W dniu dzisiejszym (07.03.2017 r) po trudach dnia codziennego klasa 4 b postanowiła wypocząć i wraz z wychowawczynią Elizą Grzelewską zorganizowała "FILMOWE POPOŁUDNIE". Sala nr 9 zamieniona została w kino, a uczniowie wybrali repertuar, przygotowali bilety oraz poczęstunek w postaci popcornu. Wszyscy świetnie się bawili;).

Przeglądaj aktualności