• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

22
listopada
2016

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

miniatura_oglnopolski-dzie-praw-dziecka
Nie mogło zabraknąć w naszej szkole obchodów tak ważnego święta jak Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym roku szkolnym z tej okazji zorganizowaliśmy kilka wydarzeń (o których będziemy informowali na bieżąco), które rozciągnęły się na kilka dni. Dziś (22.11.2016 r.
logo_mgok

22
listopada
2016

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

miniatura_wiatowy-dzie-yczliwoci-i-pozdrowie
Koncepcja Dnia Życzliwości zrodziła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Egiptu z Izraelem. Dzień ten postawił sobie za cel przekonanie rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Na dzień dzisiejszy święto jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma znaczenie bardziej społeczne niż polityczne.
logo_mgok

21
listopada
2016

Podziel się Posiłkiem

miniatura_podziel-si-posikiem
Już 25 i 26 listopada rusza ogólnopolska akcja zbiórki żywności w ramach akcji "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM". Młodzi wolontariusze z naszej szkoły obejmą dyżury w lubawskich sklepach: ECO, BIEDRONKA I GROSIK. Zebrana żywność trafi do rodzin potrzebujących w Lubawce i okolicznych wioskach.
logo_mgok

19
listopada
2016

Nasi na powiatowym etapie ,,zDolnego Ślązaczka"

miniatura_nasi-na-powiatowym-etapie-zdolnego-lzaczka
Dziewięcioro uczniów z terenu naszego powiatu zakwalifikowało się do etapu powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu ,,zDolny Ślazaczek", który odbył się 17.11.2016 r.  w Kamiennej Górze. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły: Marcelina Kondoł i Piotr Cisowski. Uczniowie mieli na wykonanie zadań 90 minut.
logo_mgok

18
listopada
2016

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

miniatura_wiatowy-dzie-rzucania-palenia-tytoniu
Kilkuosobowe drużyny, reprezentacje klas IV - VI  wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Rzucania Paleniu Tytoniu, który odbył się dziś (18.11.2016 r) w naszej szkole. Uczniowie mieli dwie godziny na wykonanie plakatu na brystolu.
logo_mgok

17
listopada
2016

Hodują patyczaki

miniatura_hoduj-patyczaki
Klasa II a zajmuje się hodowlą patyczaków. Wraz ze swoją wychowawczynią panią Danutą Tkaczenko codziennie się nimi opiekują. Szczególną troską patyczaki otaczają: Marysia Bizoń, Stasiu Bodzek, Antoś Sopata oraz Miłosz Surma.
logo_mgok

16
listopada
2016

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

miniatura_midzynarodowy-dzie-tolerancji
Mamy już za sobą obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji, które zawsze wypadają 16 listopada. Organizatorem tego dnia był Samorząd Uczniowski naszej szkoły: Oliwia Arendarczyk, Natalia Klag, Sara Czerepak, Emilia Sopata, Marcel Leśniara wraz z opiekunem SU panem Krzysztofem Jaworem.
logo_mgok

15
listopada
2016

Tańczyli w Pszczynie

miniatura_taczyli-w-pszczynie
W sobotę (12.11.2016 r) w Pszczynie odbył się jubileuszowy XV Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej. W festiwalu wzięli udział uczniowie naszego zespołu szkół, którzy są tancerzami w zespole Rise of the Sun.
logo_mgok

15
listopada
2016

Wielka zbiórka

miniatura_wielka-zbirka
Drodzy Rodzice i  Uczniowie! Pani Edyta Kogut ogłasza wielką zbiórkę niepotrzebnej włóczki i wełny, luster i lusterek oraz guzików. Prosimy o dostarczenie niepotrzebnych  rzeczy w gimnazjum do sali 01 (harcówka), a w szkole podstawowej do sali  nr 9 (biblioteka).
logo_mgok

14
listopada
2016

Reforma oświaty

miniatura_reforma-owiaty
Drodzy Rodzice - pod adresem  www.reformaedukacji.men.gov.pl  można  znaleźć najważniejsze informacje na temat proponowanych zmian w oświacie z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz samorządu. Zachęcamy do odwiedzenia wskazanej strony internetowej.

Przeglądaj aktualności