• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

15
maja
2017

,,Zdrowe - nietrudne" - sałatki

miniatura_zdrowe-nietrudne-saatki
W ramach programu "Zdrowe-nietrudne", który ma na celu edukację najmłodszych w zakresie zdrowego odżywiania się uczniowie klasy II e z wychowawczynią Magdaleną Legutko-Bizoń przygotowali sałatki z kasz. Jedna sałatka była z kaszy kus-kus, druga z kaszy jaglanej. Dzieci były podzielone na grupy. Jedni przygotowali tzw.
logo_mgok

14
maja
2017

Warsztaty

miniatura_warsztaty
W piątek (12.05.2017 r.) uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi kolegami ze szkół z terenu gminy wzięli udział w warsztatach w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Sześć pięcioosobowych grup tworzyło plakaty dotyczące środków psychoaktywnych. Autorem najlepszego plakatu zostali: Katarzyna Krok, Martyna Nowicka, Aleksandra Bołoz, Monika Dmochowska, Laura Ogorzałek.
logo_mgok

11
maja
2017

Konstytucja 3 Maja

miniatura_konstytucja-3-maja
W tym roku uczniowie klasy IV c zaprezentowali okolicznościową akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspomagani byli wokalnie przez klasę IV a i V a. Uczniowie pod opieką Pani Ewy Telegi przygotowali część artystyczną, a za część muzyczną odpowiedzialna była Pani Lidia Staszak.
logo_mgok

10
maja
2017

Barwy narodowe

miniatura_barwy-narodowe
Po majowych świętach w klasach II-III edukacji wczesnoszkolnej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,KONSTYTUCJA 3 MAJA" .Uczniowie zaprezentowali ciekawe prace w barwach narodowych. Konkurs zorganizowała pani Monika Fedoruk.
logo_mgok

29
kwietnia
2017

Dzień Ziemi w naszej szkole

miniatura_dzie-ziemi-w-naszej-szkole
  Dnia 28 kwietnia w Domu Kultury w Lubawce odbyło się przedstawienie pt.:"Zielony Kapturek". Przygotowali je uczniowie klasy II c i II d pod kierunkiem pań:  Magdaleny Winter, Moniki Fedoruk i Justyny Król. Sala zapełniła się mnóstwem gości. Przy bajce i muzyce ekologicznej bawili się wspólnie uczniowie szkoły podstawowej, dzieci z lubawskich przedszkoli, rodzice i dziadkowie.
logo_mgok

26
kwietnia
2017

Szósty Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej ,,Zwierzęta w poezji"

miniatura_szsty-powiatowy-przegld-poezji-dziecicej-zwierzta-w-poezji
Dzisiaj (26.04.2017r.) uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Maria Bizoń (klasa 2 a), Mikołaj Olszewski (klasa 2 a) i Bartosz Kowalski (klasa 3 a) wzięli udział w Szóstym Powiatowym Przeglądzie Poezji Dziecięcej "Zwierzęta w poezji". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Kamiennej Górze. Cała trójka została wyróżniona.
logo_mgok

21
kwietnia
2017

Bezpieczeństwo i zagrożenia w lesie

miniatura_bezpieczestwo-i-zagroenia-w-lesie
Uczniowie klas IV - VI mieli okazję wziąć dziś (21.04.2017 r) udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w lesie. Na zaproszenie pani Renaty Kozubskiej - Sopaty w naszej szkole pojawili się pracownicy Nadleśnictwa Kamienna Góra, który w przystępny sposób przybliżyli uczniom tą problematykę. Dzisiejsza wizyta miała dwa cele.
logo_mgok

20
kwietnia
2017

Nietuzinkowe pisanki

miniatura_nietuzinkowe-pisanki
Wczoraj (19.04.2017) uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w zajęciach plastycznych w Domu Kultury. Mali artyści pod kierunkiem nauczycieli pani Magdaleny Winter, Moniki Fedoruk i Małgorzaty Łazarek  malowali pisanki w niestandardowym rozmiarze. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się do pomocy w przygotowaniu dekoracji do sobotniego wydarzenia - Mała Wielkanoc.
logo_mgok

14
kwietnia
2017

Życzenia Wielkanocne

miniatura_yczenia-wielkanocne
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pełnych paschalnej radości w sercu i przy świątecznym stole, rozśpiewanych dźwięcznym "alleluja" .
logo_mgok

12
kwietnia
2017

Rozstrzygnięcie konkursu - Kapral Wojtek

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-kapral-wojtek
        Dziś 12 kwietnia 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu artystyczno-historycznego w związku z 77 rocznicą drugiej masowej wywózki Polaków na Sybir. Uczniowie mieli za zadanie wykonać wizerunek misia Wojtka - kaprala dywizji Władysława Andersa oraz znać jego historię . Oto laureaci: I miejsce - Kornelia Arendarczyk kl.
logo_mgok

12
kwietnia
2017

Warsztaty tańca

miniatura_warsztaty-taca
Wczoraj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sondażu ulicznym, a dziś (12.04.2017 r) pod okiem pani Eweliny w warsztatach tańca. Powstał interesujący układ choreograficzny, który znajdzie się w teledysku, który będzie promował II Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa.
logo_mgok

11
kwietnia
2017

Sondaż uliczny

miniatura_sonda-uliczny
II Młodzieżowe Forum bezpieczeństwa nabiera rozpędu. Dziś (11.04.2017 r) uczennice z naszej szkoły: Natalia Klag, Ola Szajnowska, Roksana Czerwińska oraz Weronika Jasińska wzięły udział w sondażu ulicznym. W towarzystwie pana Kamerzysty oraz pani Adrianny Porady i Krzysztofa Jawora udały się do urzędu miasta i na lubawskie ulice, by zadać pytania dotyczące dopalaczy i uzależnień.

Przeglądaj aktualności