• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

11
października
2017

Szkolny ,,zDolny Ślązaczek"

miniatura_szkolny-zdolny-lzaczek
Czterdziestu pięciu uczniów klas IV - VII naszej szkoły wzięło udział dziś (11.10.2017 r) w etapie szkolnym XV Dolnośląskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych ,,zDolny Ślązaczek". Uczniowie mieli godzinę na  rozwiązanie zadań z bloku polonistyczno - matematycznego.
logo_mgok

09
października
2017

Drudzy w unihokeju

miniatura_drudzy-w-unihokeju
Drugie miejsce zajęła drużyna chłopców z naszej szkoły podczas zawodów powiatowych szkół podstawowych w unihokeju chłopców, które odbyły się w Krzeszowie. W naszej drużynie zagrali: Biel Konrad, Czerwiński Norbert, Fagasiński Dawid, Marciniak Dominik, Napora Hubert, Nasypany Paweł, Sroczyński Patryk, Tokarczyk Dominik. Opiekunem chłopców był pan Łukasz Wincza.
logo_mgok

07
października
2017

Niezwykły przegląd

miniatura_niezwyky-przegld
W niezwykłym wydarzeniu mieli okazję wziąć udział wczoraj (06.10.2017 r.) uczniowie klas: I c, I d, I e oraz IV c. Niezwykłym, bo w lubawskim Domu Kultury odbywał się XX Przegląd Teatrów Amatorskich, którego organizatorem był Dom Pomocy Społecznej z Szarocina.
logo_mgok

06
października
2017

Międzynarodowy Dzień Muzyki

miniatura_midzynarodowy-dzie-muzyki
Dnia 3 października dla wszystkich uczniów klas 1 - 3 naszej szkoły pani Magdalena Kaczmarczyk przygotowała audycję muzyczną z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który obchodzony jest 1 października. Święto ustanowione zostało 42 lata temu, w 1975 roku. Dzień Muzyki jest okazją do wielu koncertów i innych muzycznych wydarzeń.
logo_mgok

05
października
2017

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

miniatura_wybory-do-samorzdu-uczniowskiego
Wczoraj (04.10.2017) w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do konkursu o zaszczytną funkcję przewodniczącego szkoły stanęło pięcioro kandydatów: Julian Kraszewski (kl. 5a), Miłosz Kaczmarczyk (kl. 5b), Sandra Grybowicz (kl. 5c), Martyna Bugaj (kl. 6a) oraz Wiktor Cebula (kl. 6b).
logo_mgok

04
października
2017

Nauka pływania

miniatura_nauka-pywania
Od dziś (04.10.2017 r) rozpoczęły się zajęcia na basenie dla uczniów klas I naszej szkoły. To oni w tym roku szkolnym będą korzystali z możliwości nauki pływania na kamiennogórskim basenie. Dziś z tej okazji skorzystały klasy I b i I c. Mali pływacy byli z tego faktu bardzo zadowoleni.
logo_mgok

03
października
2017

Prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

miniatura_prezentacja-kandydatw-do-samorzdu-uczniowskiego
Dziś (03.10.2017 r) uczniowie klas IV - VI naszej szkoły mieli okazję poznać programy kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci (Jakub Kraszewski, Miłosz Kaczmarczyk, Sandra Grybowicz, Martyna Bugaj, Wiktor Cebula) przedstawili je osobiście przed całą społecznością szkolną. Za nieobecnego Miłosza program przedstawił uczeń Dominik Tokarczyk. Wybory odbędą się jutro.
logo_mgok

02
października
2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniatura_oglnopolski-dzie-gonego-czytania
29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma już długą tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Wszyscy wiemy, że czytanie wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój. Dziecko, któremu czytamy czuje się ważne. Buduje to jego poczucie własnej wartości. Czytanie jest znakomitym sposobem na nudę.
logo_mgok

01
października
2017

Zabawa w Trutnovie

miniatura_zabawa-w-trutnovie
W sobotę (30.09.2017 r) uczniowie naszej szkoły wraz z wychowankami Świetlicy Wsparcia Dziennego wzięli udział w niezwykle interesującej imprezie w Trutnovie (Czeska Republika). Przez kilka godzin brali udział w grach i zabawach sprawnościowych, które odbywały się w centrum miasta. Następnie byli w Galerii Smoka, w której mogli zobaczyć i usłyszeć historię smoka z herbu Trutnova.
logo_mgok

30
września
2017

Sprawdzian pod skocznią

miniatura_sprawdzian-pod-skoczni
Piękna jesienna pogoda, wspaniała atmosfera i bardzo dużo zawodników - tak wyglądał dzisiejszy (30.09.2017 r) sprawdzian biegowy pod skocznią. Uczniowie naszej szkoły, którzy nie wzięli udziału w biegach mogli dopingować swoich kolegów, wziąć udział w zawodach biatlonowych lub spróbować swoich sił na torze przeszkód.
logo_mgok

30
września
2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

miniatura_vii-wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia
Dnia 29.09.2017 w naszym mieście odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Publicznych: Eliza Grzelewska, Edyta Gil, Renata Kozubska - Sopata, Aldona Pastor wraz z uczniami przygotowały obchody tego dnia na terenie szkoły i miasta.

Przeglądaj aktualności