• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

26
marca
2017

Kwiatuszki Lnu

miniatura_kwiatuszki-lnu
Tym, którzy jeszcze o tym nie słyszeli informujemy, że od 21.03.2017 na terenie naszej Szkoły Podstawowej w Lubawce rozpoczął działalność Zespół Folklorystyczny ,,Kwiatuszki Lnu" z Chełmska Śląskiego, który propaguje tańce i tradycje ludowe. Chętne dzieci zapraszamy na próby, które będą odbywały się we wtorki o godzinie 14 przy ulicy Mickiewicza 4. Udział w zespole jest bezpłatny.
logo_mgok

25
marca
2017

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - zaproszenie

miniatura_wiatowy-dzie-wiadomoci-autyzmu-zaproszenie
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza rodziców zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci na konsultacje indywidualne ze specjalistami w dniu 1 kwietnia 2017 roku ( sobota ) w godzinach od 9 do 13.
logo_mgok

24
marca
2017

Dziewczęta były najlepsze

miniatura_dziewczta-byy-najlepsze
Do gminnych zawodów w piłkę ręczną stanęły dziś (24.03.2017 r) zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców ze szkół podstawowych z Lubawki, Chełmska Śląskiego i Miszkowic. Wśród dziewcząt najlepsza była SP Lubawka, druga SP Chełmsko Śląskie, trzecia SP Miszkowice. W kategorii chłopcy: pierwsze miejsce SP Chełmsko, drugie SP Miszkowice, trzecie SP Lubawka.
logo_mgok

23
marca
2017

Talent Show

miniatura_talent-show
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubawce mieli dziś (23.03.2017 r) okazję, by wziąć udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym TALENT SHOW, w wykonaniu Teatru Show w Wałbrzychu. Uczestnicy widowiska zobaczyli kulisy produkcji teledysków, spotkali się z celebrytami, którzy opowiadali o swojej karierze. Wielu uczniów wystąpiło na scenie i pokazało swój talent.
logo_mgok

23
marca
2017

Pierwszy dzień wiosny w klasach I - III

miniatura_pierwszy-dzie-wiosny-w-klasach-i-iii
Jak co roku uczniowie klas I-III w radosnych nastrojach ,,wyszli z ławek", by wspólnie się bawić. Odbył się kiermasz, podczas którego każdy mógł sprzedać i kupić zabawki, gry, ciasta i nawet lody. Po kiermaszu odbył się tradycyjnie przemarsz z Marzannami oraz wspólne zabawy na świeżym powietrzu.
logo_mgok

22
marca
2017

Poezja i proza Sybiru

miniatura_poezja-i-proza-sybiru
 Dziś (22 marca 2017 r) w LUBAWSKIEJ PODSTAWÓWCE  odbył się  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy o Tematyce Sybiru. Wcześniej, w ramach klasowych eliminacji tegoż konkursu, z każdej klasy wyłonieni zostali laureaci, którzy reprezentowali swoje klasy na szczeblu szkolnym.  Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie wiersza lub fragmentu prozy dotyczącej Sybiru.
logo_mgok

21
marca
2017

II Przegląd Talentów i Pasji

miniatura_ii-przegld-talentw-i-pasji
Dziś (21.03.2017 r) w końcu do nas przyszła wiosna. Z tej okazji zamiast godzin dydaktycznych na terenie szkoły działy się inne ciekawe rzeczy. Najpierw były kiermasze, później pokaz talentów, a na końcu zajęcia z wychowawcami. Jednak dzisiejszy dzień był zdecydowanie zdominowany przez II Przegląd Talentów i Pasji.
logo_mgok

20
marca
2017

Sukces w Kladnie

miniatura_sukces-w-kladnie
Świetnie wypadli uczniowie naszej szkoły, którzy w sobotę (18.03.2017 r) wzięli udział w Festiwalu Tańca Indiańskiego w Kladnie (Czeska Republika). W kategorii Junior Boys Northern Traditional Dance III miejsce zdobył Konrad Niciejewski (SP). W kategorii Junior Girls Traditional Dance I miejsce zajęła Sara Niciejewska (Gim), II Paulina Krok ? Orzechowska (SP), III Eliza Kołodziej.
logo_mgok

17
marca
2017

,,Uzależnienie kosztowny bilet donikąd"

miniatura_uzalenienie-kosztowny-bilet-donikd
Kolejne spotkanie robocze w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa odbyło się dziś (17.03.2017 r) w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce. Organizatorzy forum wraz ze szkolnymi koordynatorami ustalili szczegóły kolejnych akcji w ramach projektu.
logo_mgok

16
marca
2017

Rewelacyjne zakończenie zawodów biathlonowych

miniatura_rewelacyjne-zakoczenie-zawodw-biathlonowych
Z rewelacyjnym wynikiem zakończyła się dla uczniów naszej szkoły Dolnośląska Gimnazjada i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biathlonie zimowym. We wtorek 14.03.2017 r. dziewczynki z naszej szkoły podstawowej zdobyły pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.
logo_mgok

15
marca
2017

Zdominowali konkurs

miniatura_zdominowali-konkurs
To był prawdziwy sukces uczniów naszego Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce. Dziś podczas etapu  powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom" wypadli bardzo dobrze i zdobyli ,,worek" nagród.
logo_mgok

14
marca
2017

Wiosenna audycja muzyczna

miniatura_wiosenna-audycja-muzyczna
Wiosna tuż tuż i taka była też dzisiejsza (14.03.2017r) audycja muzyczna w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Dla uczniów klas I  - III odbyła się pod tytułem ,,Koncert na łące", natomiast dla klas IV - VI ,,Wiosenne przebudzenie". Podczas obu audycji muzycy zaprezentowali utwory kompozytorów, którzy tworzyli utwory z wiosennymi motywami.

Przeglądaj aktualności