• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

19
czerwca
2018

Wizyta Wolontariuszek

miniatura_wizyta-wolontariuszek
            Dziś, 19 czerwca, odwiedziły naszą szkołę przy ulicy Bocznej wolontariuszki z fundacji ,,Na pomoc zwierzętom" z Boguszowa-Gorc. Dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej pomocy zwierzętom opuszczonym, głodnym, chorym. Dowiedziały się też, w jaki sposób zareagować, gdy zobaczą psa lub kota potrąconego przez samochód oraz tego, w jaki sposób opiekować się własnymi domowymi pupilami.
logo_mgok

18
czerwca
2018

Mistrz Kaligrafii dla Niepodległej

miniatura_mistrz-kaligrafii-dla-niepodlegej
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział, w ostatnim przed wakacjami konkursie. Tym razem zmierzyli się w II Szkolnym Konkursie Pięknego Pisania "Mistrz Kaligrafii" Dla Niepodległej.
logo_mgok

17
czerwca
2018

Martyna w finale ,,Cyberbezpiecznych"

miniatura_martyna-w-finale-cyberbezpiecznych
W czwartek (14.06.2018 r.) Martyna Bugaj - uczennica klasy VI a naszej szkoły wzięła udział w Finale Konkursu ,,Cyberbezpieczni", który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu w sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Do finału dostało się 55, wcześniej trzeba było przejść etap szkolny.
logo_mgok

14
czerwca
2018

Koncert dla Niepodległej

miniatura_koncert-dla-niepodlegej
Dziś (14.06.2018 r) nauczyciele i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zaproszeni zostali do wysłuchania koncertu przygotowanego z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Koncert "Dla Niepodległej" przygotowali uczniowie uczęszczający w ciągu roku szkolnego na zajęcia kółka muzycznego. Gościnnie wystąpił uczeń klasy 2 a gimnazjum - Maciej Lubos.
logo_mgok

13
czerwca
2018

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

miniatura_midzyszkolny-konkurs-ortograficzny
Dziś (13.06.2018 r) w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o Niepodległej. Udział w nim wzięły dzieci klas I-III i IV-VI ze szkół z Lubawki, Miszkowic i Chełmska Śląskiego. Uczniowie sprawdzili swoje wiadomości z pisowni słów polskich.  Konkurs przygotowały panie Cecylia Błońska i Elżbieta Jojczyk.
logo_mgok

13
czerwca
2018

I Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne

miniatura_i-gminne-igrzyska-lekkoatletyczne
Około 500 uczniów szkół (zarówno startujących jak i widzów) z terenu naszej gminy wzięło udział w I Gminnych Igrzyskach Lekkoatletycznych, które odbyły się na stadionie miejskim w Lubawce. Uczniowie uczestniczyli we współzawodnictwie w trzech grupach wiekowych: klasy I - III SP, IV - VI SP oraz VII SP i II i III Gim.
logo_mgok

06
czerwca
2018

,,Rodzina"

miniatura_rodzina
  W poniedziałek (4 czerwca) odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Rodzina". Konkurs ten miał na celu upamiętnienie ważnych dni w roku, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Zadaniem reprezentantów było przedstawienie rodziny w formie rysunku oraz zamieszczenie na plakacie hasła związanego z tematyką konkursu.
logo_mgok

06
czerwca
2018

Koncert Pieśni i Poezji Patriotycznej

miniatura_koncert-pieni-i-poezji-patriotycznej
Za nami już Koncert Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce. Wystapili w nim uczniowie naszego zespołu szkół. Wśród widowni nie zabrakło władz miasta, dyrekcji szkoły oraz licznie przybyłych mieszkańców. Organizatorami byli Lidia Staszak i ksiądz Andrzej Tarnowski, którzy swoją grą również uświetnili koncert.
logo_mgok

04
czerwca
2018

Dzień Odkrywania Talentów

miniatura_dzie-odkrywania-talentw
Drodzy Rodzice w imieniu Powiatowego Centrum Edukacji zapraszam na Dzień Odkrywania talentów, który odbędzie się 09.06.2018 r w Kamiennej Górze. Więcej wiadomości w załączniku.
logo_mgok

03
czerwca
2018

Dzień Dziecka

miniatura_dzie-dziecka
1 czerwca był obchodzony u nas w szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie od rana mogli spędzić miło czas w szkole tańcząc w rytm muzyki, która rozbrzmiewała podczas przerw. Opiekun Samorządu Uczniowskiego złożyła uczniom życzenia w imieniu nauczycieli oraz SU. Każdy uczeń otrzymał symboliczny upominek w postaci wafelka. Lekcje przeprowadzane były zazwyczaj w luźniejszej atmosferze.
logo_mgok

02
czerwca
2018

Dzień Rodziny w klasie II ,,a"

miniatura_dzie-rodziny-w-klasie-ii-a
1 czerwca 2018 roku w klasie 2 ,,a"Szkoły Podstawowej był dniem pełen przygotowań, niespodzianek i integracji. W godzinach przedpołudniowych uczniowie przygotowywali dyplomy dla swoich Rodziców - Dyplom Najlepszej Mamy i  Dyplom dla Ukochanego Taty. Następnie ozdabiali deski - prezenty, które wykonywali samodzielnie. Do lakierowania niezbędna była pomoc wychowawcy Joanny Łazarowicz.
logo_mgok

02
czerwca
2018

Umiem Pływać - zakończenie programu

miniatura_umiem-pywa-zakoczenie-programu
Uczniowie klas 1a, 3a i 3d mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach nauki pływania, które odbywały się na krytej pływalni w Kamiennej Górze. Dzieci pod fachowym okiem instruktorów pływania zdobyły podstawowe umiejętności pływania oraz poznały zasady bezpieczeństwa, jakimi należy kierować się przebywając w wodzie. Nauka pływania odbywała się w dwóch grupach: początkującej i zaawansowanej.

Przeglądaj aktualności