• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

02
czerwca
2018

Wycieczka klasowa - Wioska Indiańska

miniatura_wycieczka-klasowa-wioska-indiaska
Dnia 30.05. 2018 roku klasa II ,,a" wraz z wychowawcą Joanną Łazarowicz uczestniczyła w wycieczce klasowej do Wioski Indiańskiej w Janiszowie. Program  zawierał mnóstwo elementów, które dzieci pod okiem indianistów mogli spędzać aktywnie czas. Dzięki niezwykłemu klimatowi i profesjonalnej obsłudze uczestnicy mogli cofnąć się do świata Indian i poczuć smak prawdziwej przygody.
logo_mgok

01
czerwca
2018

Corrida Ortograficzna - podsumowanie

miniatura_corrida-ortograficzna-podsumowanie
Dnia 29 maja w szkole podstawowej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 4 - 6, pod stałą już nazwą CORRIDA ORTOGRAFICZNA. w zmaganiach wzięło udział 24 uczniów. Mieli za zadanie napisać dyktando oraz test z mnóstwem ortograficznych pułapek.
logo_mgok

31
maja
2018

III a w Majsterkowie

miniatura_iii-a-w-majsterkowie
 Klasa III a uczestniczyła w zajęciach technicznych w Majsterkowie znajdującym się w Castoramie w Wałbrzychu. W miłej atmosferze uczniowie pod okiem prowadzących zajęcia, samodzielnie wykonywali skrzynki na narzędzia z materiałów drewnianych.
logo_mgok

30
maja
2018

Senior + dla Małych Wolontariuszy

miniatura_senior-dla-maych-wolontariuszy
Dnia 30 maja Mali Wolontariusze z klas 1-3 zostali obdarowani prezentami. Z okazji Dnia Dziecka pani Aldona Popardowska - Specjalista do Spraw Działalności Dziennego Domu Pobytu "SENIOR+" wraz z panią Jadzią przywiozły dzieciom słodycze i własnoręcznie robione ramki na zdjęcia. Wszyscy byli bardzo mile zaskoczeni.
logo_mgok

28
maja
2018

Niezwykłe kino

miniatura_niezwyke-kino
Tradycją stało się, że co roku w okolicach Dnia Dziecka naszą szkołę odwiedza niezwykłe kino. Tak było też dziś (28.05.2018 r). Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w trójwymiarowym seansie filmowym. Kino zostało rozbite na sali gimnastycznej przy ulicy Mickiewicza.
logo_mgok

28
maja
2018

Cyberbezpieczni 2018

miniatura_cyberbezpieczni-2018
23.05.2018 r w naszej szkole odbył się wojewódzki konkurs "CYBERBEZPIECZNI 2018"  (etap szkolny) organizowany przez po. Elizę Grzelewską.  Celem konkursu jest podnoszenie świadomości młodych ludzi o technologii informacyjnej i cyberbezpieczeństwie i tym samym zapewnienie im większej ochrony w wirtualnej rzeczywistości.
logo_mgok

25
maja
2018

Hodowla dżdżownic

miniatura_hodowla-ddownic
 Kilka tygodni temu uczniowie z klasy z 1 B założyły klasową hodowlę dżdżownic.  Ich nowy dom znajdował się w szklanych słojach w naszej sali lekcyjnej. Opiekowaliśmy się nimi wspólnie, by niczego im nie brakowało, ale przyszedł czas, by wróciły do swojego naturalnego środowiska.  Oto fotorelacja ukazująca jak odzyskują wolność. Ku naszej wielkiej radości wszystkie przeżyły.
logo_mgok

24
maja
2018

Opowieść o zielonej skarpetce i Karolu, który trafił do krainy Orfanato

miniatura_opowie-o-zielonej-skarpetce-i-karolu-ktry-trafi-do-krainy-orfanato
24.05.2018 r. Uczniowie klasy 2a  - wraz ze swoją wychowawczynią Joanną Łazarowicz mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez panią Elżbietę Oleksy - Stawinoga. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Gminnej w Lubawce. Po rozwiązaniu bibliotecznej krzyżówki uczniowie wysłuchali pełnej humoru historii o zielonej skarpetce, która uszczelniła wronie gniazdo.
logo_mgok

23
maja
2018

Spotkanie ze strażakami

miniatura_spotkanie-ze-straakami
4 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji 21 maja uczniów edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili strażacy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze. Strażacy udzielili uczniom wskazówki na temat bezpieczeństw przeciwpożarowego i zademonstrowali sprzęt, którym posługują się w pracy. Każde dziecko miało możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego.
logo_mgok

22
maja
2018

Warsztaty kulinarne

miniatura_warsztaty-kulinarne
Dzisiaj, we wtorkowe przedpołudnie (22.05.br. ). W ramach programu "Zdrowe-nietrudne", który ma na celu edukację najmłodszych w zakresie zdrowego odżywiania się uczniowie klasy II "a" Szkoły Podstawowej  z wychowawczynią Joanną Łazarowicz i pomocą rodziców przygotowali przysmaki z kasz. Dzieci były podzielone na grupy. Każda grupa przygotowywała posiłek dla pozostałych uczestników programu.
logo_mgok

22
maja
2018

Koncert Pieśni Patriotycznych ,,Dla Niepodległej"

miniatura_koncert-pieni-patriotycznych-dla-niepodlegej
Dnia 18 maja odbył się koncert pieśni patriotycznych "DLA NIEPODLEGŁEJ". Artystami śpiewającymi pieśni byli uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej. Każda klasa przygotowała i zaśpiewała jedną piosenkę. Organizatorką koncertu była pani Magdalena Legutko-Bizoń wraz z klasą III e.
logo_mgok

21
maja
2018

Akcja fundacji Centaurus w edukacji wczesnoszkolnej

miniatura_akcja-fundacji-centaurus-w-edukacji-wczesnoszkolnej
17 maja b.r. odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny zorganizowany w klasach edukacji wczesnoszkolnej, którego tematem było przedstawienie obrazu konia. 30 kwietnia obchodzony był Ogólnopolski Dzień Koni i właśnie z tego powodu pani Magdalena Kaczmarczyk zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

Przeglądaj aktualności