• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

13
marca
2017

Trzecie miejsce chłopców

miniatura_trzecie-miejsce-chopcw
Trzecie miejsce zdobyła dziś (13.03.2017 r) drużyna chłopców z naszej szkoły podczas powiatowych zawodów siatkarskich ,,czwórek". Do rywalizacji na sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze stanęły cztery zespoły: SP Lubawka, SP Marciszów, SP Krzeszów, SP nr1 Kamienna Góra.
logo_mgok

11
marca
2017

List od Ministra Edukacji Narodowej

miniatura_list-od-ministra-edukacji-narodowej
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania reformy edukacji. Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie i uwagi zgłaszane zarówno do Kuratorów Oświaty, jak i bezpośrednio do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dziękuję również za informowanie rodziców o kolejnych etapach wprowadzania reformy, za bycie blisko uczniów i ich opiekunów.
logo_mgok

10
marca
2017

Świetne wyniki

miniatura_wietne-wyniki
To był pracowity tydzień dla uczniów naszej szkoły, których pasją jest narciarstwo biegowe. We wtorek 7 marca w ramach Dolnośląskich Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży Szkolnej odbyły się biegi indywidualne stylem klasycznym, w których bardzo dobrze wypadli uczniowie SP Lubawka.
logo_mgok

09
marca
2017

Staruszkowo

miniatura_staruszkowo
              Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Lubawce postanowili tym razem otoczyć opieką stare, chore i potrzebujące domu  zwierzęta ze Staruszkowa spod Karpacza - jedynego w Polsce hospicjum dla psów. Założyła go Pani Krystyna w marcu 2015 roku, przekształcając prowadzony wcześniej przez siebie górski pensjonat dla gości i turystów w psie schronisko zwane Staruszkowem.
logo_mgok

08
marca
2017

Dzień Kobiet

miniatura_dzie-kobiet
Pyszne lizaki, które otrzymała każda dziewczynka przy wejściu do szkoły, konkurs plastyczny dotyczący Dnia Kobiet w wykonaniu drużyn składających się wyłącznie z chłopców oraz wyjście grupy chłopców z życzeniami i słodkościami dla mieszkanek naszego miasta - tak wyglądał dzisiejszy (08.03.2017 r) dzień w naszej szkole.
logo_mgok

07
marca
2017

Filmowe popołudnie klasy IV b

miniatura_filmowe-popoudnie-klasy-iv-b
W dniu dzisiejszym (07.03.2017 r) po trudach dnia codziennego klasa 4 b postanowiła wypocząć i wraz z wychowawczynią Elizą Grzelewską zorganizowała "FILMOWE POPOŁUDNIE". Sala nr 9 zamieniona została w kino, a uczniowie wybrali repertuar, przygotowali bilety oraz poczęstunek w postaci popcornu. Wszyscy świetnie się bawili;).
logo_mgok

07
marca
2017

Wystawa zamków i grodów średniowiecza

miniatura_wystawa-zamkw-i-grodw-redniowiecza
Koło Miłośników Historii, pod opieką Pani Ewy Telegi, przygotowało wystawę zamków i grodów średniowiecza, którą od dziś (07.03.2017 r) można oglądać na szkolnym korytarzu przy ulicy Bocznej. Makiety wykonali uczestnicy kółka oraz klasa 5 a. Zaprezentowane prace  zaprojektowano z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych: papier, zapałki, kamienie, itp.
logo_mgok

06
marca
2017

Współzawodnictwo w Czechach

miniatura_wspzawodnictwo-w-czechach
W czwartek 2 marca grupa uczniów z naszej szkoły (SP Lubawka) pojechała na zawody do zaprzyjaźnionej szkoły z Zaclerza. Tym razem graliśmy w unihokeja - chłopcy i zbijaka - dziewczęta. Chłopcy, po zaciętej rywalizacji z dwoma drużynami z Zacerza ukończyli zmagania na 2 miejscu, a dziewczęta sprawiły miłą niespodziankę wygrywając zawody w zbijaka.
logo_mgok

02
marca
2017

Lekki Tornister

miniatura_lekki-tornister
 W miesiącu lutym uczniowie klas I - III naszej szkoły w Lubawce przystąpili do kampanii edukacyjno - informacyjnej pt.:"Lekki Tornister". Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Rosa w 2011 roku, która została założona w 2004 roku, a od 2011 roku dołączyła do grona organizacji zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
logo_mgok

01
marca
2017

Odebrali nagrody

miniatura_odebrali-nagrody
Dwaj uczniowie z naszej szkoły: Wojtek Gniadek z klasy VI a i Marcel Olszewski z klasy IV a odebrali dziś (01.03.2017 r) z rąk pani Wicestarosty Powiatu Kamiennogórskiego Małgorzaty Krzyszkowskiej oraz pani Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Bernardy Kurczewskiej nagrody za konkurs plastyczny pt. ,,Dzień Bezpiecznego Internetu".
logo_mgok

28
lutego
2017

Zimowisko w Płoninie

miniatura_zimowisko-w-poninie
Drugi tydzień ferii zimowych nasza 11 DH Górski Potok spędziła na zimowisku w Płoninie, które odbyło się pod hasłem Zimowa Zadymka. Przez cały tydzień świetnie się bawiliśmy spędzając wspólnie czas z innymi drużynami z hufca Kamienna Góra.
logo_mgok

27
lutego
2017

Najlepsza 10

miniatura_najlepsza-10
Pierwszy okres nauki roku szkolnego 2016/2017 już za nami, więc przedstawiamy najlepszą 10 uczniów:           Kucharska Martyna  klasa 4a     średnia ocen: 5,64    zachowanie: wzorowe,   Germata Majka klasa 5 a średnia ocen: 5,55 zachowanie: wzorowe      Kondoł Marcelina     klasa 6a    średnia ocen  5,55     zachowanie: wzorowe

Przeglądaj aktualności