• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

01
października
2018

Zwycięstwo dziewcząt w powiatowym unihokeju

miniatura_zwycistwo-dziewczt-w-powiatowym-unihokeju
Dzisiaj (01.10.2018 r) w Krzeszowie odbył się finał powiatowy w Unihokeju dziewcząt urodzonych w latach 2006 i  wcześniej. W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół: SP w Ptaszkowie, SP w Krzeszowie, SP w nr 1 w Kamiennej Górze i nasza szkoła. Nasza reprezentacja wygrała wszystkie mecze, zajęła 1 miejsce i awansowała do zawodów strefowych, które odbędą się 09.10.
logo_mgok

01
października
2018

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

miniatura_oglnopolski-dzie-gonego-czytania
Edukacja wczesnoszkolna  włączyła się do akcji pod hasłem: ,,29 września -Ogólnopolskim Dniem Głośnego czytania". Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Dzisiaj 01.10.2018 r.
logo_mgok

28
września
2018

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

miniatura_inauguracja-roku-akademickiego-uniwersytetu-trzeciego-wieku
Dziś (28.09.2018 r) w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Arkadiusz Rzepka, a następnie głos zabrały panie: vicemarszałek województwa Iwona Krawczyk oraz pani burmistrz Ewa Kocemba.
logo_mgok

28
września
2018

Światowy dzień Tabliczki Mnożenia

miniatura_wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia
W dniu dzisiejszym tj. 28 października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany przez p. Elizę Grzelewską i p. Renatę Kozubską-Sopatę. Z tej okazji dwie komisje egzaminacyjne w składzie: Justyna Jeżewska, Simona Głód, Paweł Nasypany, Iza Jawor, Emilia Sopata i Dawid Kowalski (uczniowie kl.
logo_mgok

27
września
2018

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Juniorów

miniatura_oglnopolska-olimpiada-matematyczna-juniorw
            Dziś (27.09.2018 r.) o godz. 9:00 w naszej szkole odbył się szkolny etap XIV OMJ. Udział wzięło 12 uczniów: czterech z 8 klas SP i ośmiu z III  klas gimnazjum. W ciągu 75 minut trzeba było podać 45 odpowiedzi w 15 zadaniach. Na ogłoszenie wyników musimy poczekać, bo uczestnicy mają do 15 października do zrobienia jeszcze część korespondencyjną.
logo_mgok

26
września
2018

Gminne zawody w unihokeja

miniatura_gminne-zawody-w-unihokeja
Dziś (26.09.2018 r.) w naszej szkole odbyły się gminne zawody w unihokeja. W zawodach wystartowały 2 szkoły: ZSP Lubawka i SP Miszkowice. W kategorii chłopców po dramatycznej końcówce w regulaminowym czasie gry był remis 2:2. O końcowej klasyfikacji decydowały rzuty karne w których skuteczniejsi byli chłopcy z Lubawki wygrywając 1:0.
logo_mgok

24
września
2018

Dobra wiadomość

miniatura_dobra-wiadomo
Z przyjemnością informujemy, że wniosek Gminy Lubawka o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2018 z 0,4% rezerwy z tytułu dofinansowania wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń do nauki w nowo wybudowanych obiektach oświatowych bądź pozyskanych w wyniku adaptacji innych pomieszczeń szkolnych (kryterium VIa) został zaopiniowa
logo_mgok

23
września
2018

Wolontariusze kapliczkom

miniatura_wolontariusze-kapliczkom
W piątkowe popołudnie wolontariusze z klas VI - VII wraz z opiekunem Krystyną Danilecką brali udział w pracach porządkowych przy kapliczce Ostatniej Wieczerzy na Świętej Górze. Wynosili składowane tam od kilkunastu lat gałęzie, grabili liście i wyschnięte krzaki. Wszystko ściągali w dół do ogniska i tam palili.
logo_mgok

22
września
2018

Rajd do Krzeszowa

miniatura_rajd-do-krzeszowa
    Dzisiaj uczniowie klasy 4 a i 4 C zwiedzali zespół klasztorny w Krzeszowie. W wycieczce uczestniczyło również pięć mam. Pieszo wędrowaliśmy przez Góry Krucze i Lipienicę do Krzeszowa. W Krzeszowie przewodnik oprowadził nas po kościele WNMP i kościele św. Józefa i po mauzoleum książąt świdnicko-jaworskich. Uczniowie poznali historię i bogatą architekturę tych obiektów.
logo_mgok

18
września
2018

Hołd dla Sybiraków

miniatura_hod-dla-sybirakw
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również uczcili Światowy Dzień Sybiraka. Pod obeliskiem, który znajduje się przy szkole odśpiewali hymn szkoły, a następnie został zapalony znicz.
logo_mgok

17
września
2018

Światowy Dzień Sybiraka

miniatura_wiatowy-dzie-sybiraka
17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Aby upamiętnić ten dzień uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce zaprosili Sybiraków i Kombatantów na apel. Pod kierunkiem pań: Cecylii Błońskiej, Elżbiety Jojczyk i Wiesławy Jarzmik przygotowali wspomnienia Sybiraków i pierwszych osadników przybyłych do Lubawki i jej okolic, wiersze patriotyczne oraz zaśpiewali Hymn Sybiraka.

Przeglądaj aktualności