• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

23
kwietnia
2018

Odwiedziny u kucyków

miniatura_odwiedziny-u-kucykw
20 kwietnia b.r. uczniowie z klas 1a i 3a pod opieką p. Magdaleny Kaczmarczyk i p. Danuty Tkaczenko wybrali się na pieszą wycieczkę do Kucykowa w Lubawce. Najważniejszą atrakcją były przejażdżki na kucykach. Jednak wykorzystując w pełni piękną pogodę chłopcy odegrali mecz w piłkę nożną, pozostali mogli poskakać na trampolinie i postrzelać z łuku.
logo_mgok

21
kwietnia
2018

Lekcja zamkowa klasy I a i III a

miniatura_lekcja-zamkowa-klasy-i-a-i-iii-a
19 kwietnia klasa I a i klasa III a wybrały się na wycieczkę autokarową do Wałbrzycha. Jednym z celów wycieczki było odbycie historycznej lekcji zamkowej i zwiedzenie Zamku Książ. Przewodnicy odkryli przed uczniami sekrety jednego z największych zamków w Polsce. Oprowadzili po obiekcie pokazując komnaty, podziemia zamku i piękne tarasy.
logo_mgok

21
kwietnia
2018

Zabawa terenowa Dla Niepodległej

miniatura_zabawa-terenowa-dla-niepodlegej
W czwartek 19 kwietnia część klas edukacji wczesnoszkolnej spotkała się na polanie przy św. Florianie dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, gdzie musieli zaliczyć przynajmniej trzy zadania związane z historią Polski. Później uczestnicy zabawy upiekli sobie kiełbaskę przy ognisku.
logo_mgok

20
kwietnia
2018

Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej

miniatura_powiatowy-przegld-poezji-dziecicej
W środę 18 kwietnia w Kamiennej Górze odbył się Siódmy Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej klas 1-3  "Wiersze Wandy Chotomskiej". Laureaci Szkolnego Konkursu  Recytatorskiego ze Szkoły Podstawowej w Lubawce z powodzeniem reprezentowali swoją szkołę.
logo_mgok

18
kwietnia
2018

Jak segregować odpady

miniatura_jak-segregowa-odpady
O tym jak prawidłowo segregować odpady mogli dowiedzieć się dziś (18.04.2018 r) uczniowie klas IV - VI naszej szkoły. Prelekcję na temat tego niezwykle ważnego problemu przeprowadziły panie z firmy ,,Sanikom" oraz pani Zofia Diterla z Urzędu Miasta. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć film animowany dotyczący tego zagadnienia.
logo_mgok

16
kwietnia
2018

Dwa konkursy recytatorskie

miniatura_dwa-konkursy-recytatorskie
W piątek 13 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w  Przeglądzie Poezji Dziecięcej pt. "Poezja Wandy Chotomskiej" oraz "Ojczyzna niejedno ma imię". Wychowawcy klas przeprowadzili klasowe etapy konkursów, a laureaci reprezentowali klasy podczas  szkolnego etapu w/w konkursów. Szkolny konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Jojczyk.
logo_mgok

12
kwietnia
2018

Zajęcia biblioteczne klasy 1 a

miniatura_zajcia-biblioteczne-klasy-1-a
Uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią p. Magdaleną Kaczmarczyk, mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez panią Elżbietę Oleksy - Stawinoga. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Gminnej w Lubawce i dotyczyły tematu, jak należy dbać o książki. Uczniowie rozwiązali krzyżówkę, dzięki której poznali słowa związane z pracą bibliotekarza.
logo_mgok

12
kwietnia
2018

Bajka o Tolerancji

miniatura_bajka-o-tolerancji
Dziś 12.04.2018 r w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w klasach I-III odbyły się kolene działania w ramach Tygodnia Tolerancji. Po wspólnym przypomnieniu sobie czym jest TOLERANCJA, SZACUNEK, AKCEPTACJA przedstawiciele klas wysłuchali bajki "O roli przyjaźni i tolerancji wobec innych".
logo_mgok

11
kwietnia
2018

Niezwykła lekcja tolerancji

miniatura_niezwyka-lekcja-tolerancji
  Wczoraj (10.04.2018 r) w ramach Tygodnia Tolerancji naszą szkołę odwiedził niezwykły gość ze Stanów Zjednoczonych. Nazywa się Robert Soto i jest zastępcą wodza w  plemieniu Apacze Lipan z Texasu. Hasło tegorocznego III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa brzmi: Toleruję, Szanuję, Nie Poniżam, Akceptuję.
logo_mgok

03
kwietnia
2018

Podsumowanie konkursów

miniatura_podsumowanie-konkursw
W zeszłym tygodniu zostały rozstrzygnięte dwa  konkursy plastyczne w klasach I-III. Pierwszy z nich nosił tytuł "Ptaki Cudaki". Dzieci inspirowane obserwacją ptaków i świata przyrody wykonały wiele ciekawych prac. Twórczo wykorzystały różne techniki plastyczne,  jak masę solną i papierową czy drewno.
logo_mgok

31
marca
2018

Świąteczne Życzenia

miniatura_witeczne-yczenia
Na Święta Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa życzymy, by Jego blask zwyciężający śmierć, rozjaśniał doliny zmartwień, przenikał cienie codziennych trudów, umacniał w chwilach boleści, podnosił w czasie słabości i sprawiał radość na naszych twarzach każdego dnia. Wesołego Alleluja...

Przeglądaj aktualności