• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

06
lutego
2020

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

miniatura_dzie-bezpiecznego-internetu-2020
W związku z tym, że w tym roku 11 lutego wypada Dzień Bezpiecznego Internetu, a wtedy w naszym województwie są ferie, to obchody tego dnia w naszej szkole odbyły się 06.02.2020 r. Od rana uczniowie wszystkich mieli okazję w świetlicy szkolnej obejrzeć przejmującą scenkę dotyczącą przemocy w Internecie, którą przygotowała pani Joanna Łazarowicz wraz z uczniami klasy VIII a i VIII b.
logo_mgok

06
lutego
2020

Zimowa pomoc leśnym zwierzętom

miniatura_zimowa-pomoc-lenym-zwierztom
06 lutego, blisko 30 wolontariuszy z klas 4 - 6 ze Szkoły Podstawowej w Lubawce ruszyło na pomoc leśnym zwierzętom. Do paśnika koło źródełka św. Floriana zanieśli oni przysmaki leśnych czworonogów. Były to marchewki, ziemniaki, siano, jabłka, suchy chleb, wszelkiego rodzaju ziarno (owies, pszenica, żyto, słonecznik) i mnóstwo innych smakołyków. Nie zabrakło też przysmaków dla ptaków.
logo_mgok

04
lutego
2020

Szkolny konkurs kolęd

miniatura_szkolny-konkurs-kold
We wtorkowy poranek odbył się w naszej szkole Finał Konkursu Kolęd. Uczestnicy i publiczność spotkali się w szkolnej świetlicy. Dzisiejszy finał poprzedzony był eliminacjami, w których każdy chętny mógł spróbować swych sił. Uczniowie, którzy dziś zaprezentowali swoje umiejętności prezentowali naprawdę wysoki poziom.
logo_mgok

04
lutego
2020

Wolontariusze dla kotów

miniatura_wolontariusze-dla-kotw
Wolontariusze z ZSP-L po raz drugi wsparli bezdomne koty z Lubawki. Już od kilku lat pomaga im nasza dzielna p. Basia (lubawski weterynarz) wraz z p. Dorotą Józefowicz. Bezdomne, często porzucone i chore koty obie kobiety przygarniają i otaczają opieką. Zwierzaki są odrobaczane, sterylizowane, leczone i otaczane opieką. Każde posiada swoją książeczkę zdrowia.
logo_mgok

03
lutego
2020

Goryle we mgle

miniatura_goryle-we-mgle
"Goryle we mgle" -  taki tytuł nosiło kolejne spotkanie z panem Tadeuszem Prociakiem, które odbyło się w piątek (31.01.2020) po płudniu w naszej szkole. Prawie dwie godziny zleciały jak jedna chwila, podczas których pan Tadeusz zabrał nas do krainy goryli górskich w Rwandzie, które miał okazję obserwować i fotografować. Była to też rewelacyjna lekcja geografii, przyrody i ekologii.
logo_mgok

03
lutego
2020

Matematyczni "Mali Geniusze"

miniatura_matematyczni-mali-geniusze
W ramach projektu  "Mali Geniusze - rozwój uczniów w gminie Lubawka" odbywają się w naszej szkole zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze oraz rozwijające z matematyki, podczas których wykorzystywana jest tablica multimedialna zakupiona w ramach projektu. Zajęcia, które prowadzi pani Eliza Grzelewska dofinansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego.
logo_mgok

31
stycznia
2020

Artysta z Indii

miniatura_artysta-z-indii
Dwukrotnie w tym tygodniu odwiedził naszą szkołę artysta z Indii, które zaprezentował swoje zdolności manualne uczniom naszej szkoły. Trzeba przyznać, że z bibuły potrafił wyczarować prawie wszystko, wprawiając młodą widownię w prawdziwy zachwyt.
logo_mgok

30
stycznia
2020

Rozstrzygnięcie konkursu Piękny Anioł

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-pikny-anio
29 stycznia 2020 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Piękny Anioł". Udział w nim wzięli uczniowie klas I-III. Wykonali tak piękne anioły, że trudno było wybrać pierwsze miejsca. Prace były wystawione w Domu Kultury. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę i dyplom.
logo_mgok

29
stycznia
2020

Dzień Babci i Dziadka w klasie III b

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-iii-b
 W dniu 28 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie uczniów klasy III b. Goście nie zawiedli i przybyli licznie.   Uczniowie klasy III b zaprezentowali swoje zdolności aktorskie  w przedstawieniu teatralnym witającym nowy rok pt. "O dwunastu miesiącach".
logo_mgok

28
stycznia
2020

Spektakl profilaktyczny ,,Autoportret"

miniatura_spektakl-profilaktyczny-autoportret
"Autoportret" - taki tytuł nosił  spektakl profilaktyczny, w którym mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas VI - VIII naszej szkoły w dniu 28 stycznia 2020 r. Poświęcony był problematyce zagrożeń w prawidłowym rozwoju osobowości młodego człowieka. Koncentrował się na okresie odkrywania własnej tożsamości i indywidualności.
logo_mgok

22
stycznia
2020

Etap szkolny Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik"

miniatura_etap-szkolny-konkursu-recytatorskiego-pegazik
22 stycznia 2020 r. odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Pegazik. Wystąpiło w nim 57 młodych mówców. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury  w składzie: Krystyna Danilecka, Edyta Kogut i Ewelina Rudna przyznało nagrody i wyróżnienia.
logo_mgok

21
stycznia
2020

Konkursy profilaktyczne

miniatura_konkursy-profilaktyczne
Drodzy Uczniowie.  Pedagodzy szkolni zapraszają do czterech konkursów profilaktycznych (na plakat, hasło, filmik, zakładkę) w ramach IV Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa: których tematem jest reagowanie na akty przemocy, której jest się świadkiem. Prace należy składać do 6.02.2020 r do gabinetu pana pedagoga Krzysztofa Jawora (20). Na zwyciężców czekają nagrody.

Przeglądaj aktualności