• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

23
czerwca
2017

Zakończenie roku szkolnego

miniatura_zakoczenie-roku-szkolnego
Koniec roku szkolnego mamy już za sobą. Odbyło się dziś (23.06.2017 r) przed szkołą przy ulicy Mickiewicza 4. W tym roku szkolnym było bardzo wzruszające, gdyż żegnaliśmy panią dyrektor Bożenę Gawor oraz panią Halinkę Chmielewską, które odchodzą na emeryturę. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
logo_mgok

22
czerwca
2017

Martynka z Orłem

miniatura_martynka-z-orem
Martynka Kucharska uczennica klasy IV a naszej szkoły otrzymała dziś (22.06.2017 r) Złotego Orła ? Nagrodę Burmistrza za Wybitne Osiągnięcia w Nauce. W  tym roku szkolnym miała średnią ocen 5,91 i zachowanie wzorowe. Uroczystość odbyła się w domu kultury podczas sesji Rady Miasta.
logo_mgok

22
czerwca
2017

Pierwszy Lubawski Dzień Języka

miniatura_pierwszy-lubawski-dzie-jzyka
  Pierwszy Lubawski Dzień Języka odbył się 22 czerwca 2017 r.  Brali w nim udział  uczniowie i harcerze z naszej szkoły, mieszkańcy Lubawki, władze miasta, Panie Dyrektor z ZSP i nauczyciele. Młodzi poloniści kochający język polski, przygotowali losy z pytaniami, które dotyczyły prawidłowego użycia przysłów lub wyjaśnienia pisowni trudnych wyrazów.
logo_mgok

21
czerwca
2017

Dzień bez Przemocy

miniatura_dzie-bez-przemocy
Piękna pogoda dopisywała nam dzisiaj (21.06.2017 r.) podczas "Dnia bez Przemocy". To już kolejny rok z rzędu, gdy wszyscy uczniowie naszej szkoły spotykają się, by podsumować wszystkie działania i programy profilaktyczne jakie były w tym roku szkolnym na terenie naszej szkoły. Podsumować na sportowo, bo taka forma została najlepiej przypadła uczniom do gustu.
logo_mgok

21
czerwca
2017

V edycja Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny

miniatura_v-edycja-midzyszkolnego-konkursu-poprawnej-polszczyzny
V edycję Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny dla szkół powiatu kamiennogórskiego mamy już za sobą. Odbyła się 20 czerwca 2017 r. w naszej szkole. Uczniowie rozwiązywali test poświęcony zagadnieniom polszczyzny. Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie znajomości języka polskiego.
logo_mgok

20
czerwca
2017

X Przegląd Kabaretowy ,,...i koń by się uśmiał"

miniatura_x-przegld-kabaretowy-i-ko-by-si-umia
X Przegląd Kabaretowy ,,...i koń by się uśmiał" mamy już za sobą. Odbył się wczoraj (19.06.2017 r) i wzięły w nim reprezentacje wszystkich klas IV - VI. Zabawa jak zawsze była świetna, a na szczególną uwagę zasłużyły sobie reprezentacje klasy IV a i IV c, które w swojej kategorii wiekowej zajęły pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła klasa IV b. Wśród klas V lepsza okazała się klasa V b.
logo_mgok

19
czerwca
2017

Wizyta Policjantów

miniatura_wizyta-policjantw
W ramach akcji Bezpieczne Wakacje odwiedzili dziś (19.06.2017 r) naszą szkołę funkcjonariusze komisariatu policji w Lubawce. Opowiadali o tym jak spędzać bezpiecznie wakacje i o tym, co nam wolno, a czego nie, by nie mieć później problemów.
logo_mgok

18
czerwca
2017

Warto Pomagać

miniatura_warto-pomaga
Pod tym hasłem Szkolne Koło Wolontariatu z naszej szkoły ogłosiło Konkurs Literacki. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie opowiadania, w którym, jako przewodnią myśl należało ująć tezę, że warto pomagać innym, bo dobro powraca wówczas do nas i to często za zdwojoną siłą. Do komisji konkursowej wpłynęło 29 prac uczniów klas IV - VI.
logo_mgok

16
czerwca
2017

Bezpieczne Wakacje

miniatura_bezpieczne-wakacje
To już kolejny rok kiedy nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczne Wakacje". Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.
logo_mgok

15
czerwca
2017

Konkurs Pięknego Czytania w klasach I - III

miniatura_konkurs-piknego-czytania-w-klasach-i-iii
Dnia 14 czerwca w klasach I-III odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie wytypowani przez wychowawców (2 osoby z każdej klasy). Uczestnicy czytali wybrane fragmenty książek - klasy I "Bob Budowniczy", klasy II "Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem" Małgorzaty Strzałkowskiej, klasy III "Bon czy ton savoir vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepki.
logo_mgok

14
czerwca
2017

,,Trzy świnki"

miniatura_trzy-winki
We wtorek 13.06.2017 klasa 2e Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielką języka angielskiego Anną Majerską przygotowała dla rodziców oraz zaproszonych gości przedstawienie pt "The Three Billy Goats". Uczniowie zaprezentowali klasyczną opowieść o trzech kozach i trollu w języku angielskim oraz piosenki i zabawy ruchowe.
logo_mgok

13
czerwca
2017

Konkurs literacki

miniatura_konkurs-literacki
Uczniowie klas IV - VI w Szkole Podstawowej przystąpili do Konkursu Literackiego związanego z wyobraźnią, fantazją, oczytaniem, a także znajomością okolicznych ciekawych miejsc, zabytków oraz innych skarbów naszej okolicy. Ich zadaniem było wymyślenie oraz napisanie pięknej legendy dotyczącej ziemi lubawskiej oraz kamiennogórskiej. Do komisji konkursowej wpłynęło 49 prac.

Przeglądaj aktualności