• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

27
października
2017

ZWIERZAKI ZE SCHRONISKA OTRZYMAŁY NASZE DARY

miniatura_zwierzaki-ze-schroniska-otrzymay-nasze-dary
Bezdomne psy i koty z wałbrzyskiego schroniska otrzymały już od wolontariuszy z klas 4 - 6 pierwsze podarunki w postaci jedzenia oraz koców. Z pewnością posłuży im to na jakiś czas. Wciąż jednak zbieramy kolejne datki dla tych sierot. Jedzenie (sucha karma, puszki) oraz koce i ręczniki proszę przynosić do sali nr 7 do P. Krystyny Danileckiej.
logo_mgok

26
października
2017

Czwartek z książką

miniatura_czwartek-z-ksik
Dziś (26.10.2017 r.) uczniowie klasy III a czytali fragmenty swoich ulubionych książek dla uczniów klasy drugiej i klas trzecich. W celu rozbudzania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, uczniowie klasy III a opracowali recenzje swoich ulubionych książek, a następnie zamieścili je na gazetce szkolnej.
logo_mgok

26
października
2017

Uczta na Olimpie

miniatura_uczta-na-olimpie
Uczniowie klasy 5b, przebrani za postacie mitologiczne, przekroczyli dziś progi boskiego Olimpu, by przy wspólnym, suto zastawionym, stole delektować się niebiańskim nektarem i ambrozją. Przez moment wszyscy poczuliśmy się, jakbyśmy cofnęli się do czasów starożytnej Grecji. Było trzech Zeusów, Hera, Atena, Posejdon, Hades, Demeter oraz kilku innych bogów i bogiń.
logo_mgok

25
października
2017

Sukces Marceliny i Piotra

miniatura_sukces-marceliny-i-piotra
Znamy już finalistów szkolnej edycji ,,zDolnego Ślązaczka". W powiatowym etapie będą naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marcelina Kondoł i Piotr Cisowski z klasy VII a. Należy podkreślić, że właśnie ci uczniowie również w zeszłym roku szkolnym dostali się do etapu powiatowego. W tym roku do tego etapu dostało się 11 uczniów z terenu powiatu.
logo_mgok

24
października
2017

Festiwal Tańca Indiańskiego w Poznaniu

miniatura_festiwal-taca-indiaskiego-w-poznaniu
W minioną sobotę (21.10.2017 r) w Poznaniu odbyło się XVI Jesienne Pow Wow (Festiwal Tańca Indiańskiego), w którym wzięli udział tancerze zespołu Rise of the Sun, którzy są również uczniami naszej szkoły. W festiwalu wzięli udział tancerze z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Nasi tancerze startowali w pięciu konkurencjach.
logo_mgok

24
października
2017

Wycieczka do rezerwatu

miniatura_wycieczka-do-rezerwatu
W sobotę 21.10.2017 grupa uczniów z klasy 7, która uczęszcza do kółka turystycznego brała udział w wycieczce górskiej do rezerwatu Kruczy Kamień. Po drodze podziwialiśmy uroki złotej polskiej jesieni i zbieraliśmy grzyby. Opiekunem kółka jest pani Ewa Bienias.
logo_mgok

23
października
2017

Prelekcja na temat ,,Selektywnej zbiórki odpadów"

miniatura_prelekcja-na-temat-selektywnej-zbirki-odpadw
Dziś (23.10.2017 r) uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w prelekcji dotyczącej ,,Zasad selektywnej zbiórki odpadów". Prelekcja jest nawiązaniem do wystawy zdjęć , która od tygodnia znajduje się na korytarzu szkoły przy ulicy Bocznej 13. Podczas spotkania panie z Firmy ,,Sanikom" opowiadały jak powinna wyglądać prawidłowa selektywna zbiórka odpadów komunalnych.
logo_mgok

21
października
2017

Mali wolontariusze na cmentarzu

miniatura_mali-wolontariusze-na-cmentarzu
Nie tylko uczniowie klas IV - VI, ale również uczniowie z klas 1-3 ze Szkolnego Koła Wolontariatu  sprzątali cmentarz w Lubawce. Uczniowie wyposażeni w odpowiednie narzędzia pracy z zapałem i pozytywną energią wykonywali prace porządkowe czcząc należytą pamieć i szacunek dla zmarłych. Z pomocą nadeszły również obecne na akcji mamy.
logo_mgok

20
października
2017

Ślubowanie Klas Pierwszych

miniatura_lubowanie-klas-pierwszych
Dnia 19 X 2017 r. w Domu Kultury w Lubawce odbyła sie uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.
logo_mgok

19
października
2017

Opuszczone groby 2

miniatura_opuszczone-groby-2
Już drugi z kolei rok Szkolne Koło Wolontariatu z podstawówki objęło opieką opuszczone, zaniedbane mogiły na lubawskim cmentarzu. W czasie kilku wyjść wspólnie z opiekunem wysprzątanych zostało ponad 20 mogił, których nikt od dawna nie odwiedzał. Dzielnie spisali się młodzi wolontariusze i chętnie przyłożyli się do pracy.
logo_mgok

19
października
2017

Dyniowe Cudaki Zwierzaki

miniatura_dyniowe-cudaki-zwierzaki
Minął już termin składania prac na konkurs pt.,,Dyniowe cudaki  - zwierzaki", którego organizatorką jest pani Joanna Łazarowicz. Piękne i pomysłowe prace można podziwiać w na pierwszym piętrze przy ulicy Mickiewicza 4. Jury będzie miało przed sobą nie lada wyzwanie, gdyż na konkurs wpłynęło około 40 prac uczniów klas I - III. Wyniki poznamy na początku przyszłego tygodnia.
logo_mgok

18
października
2017

Nietypowa wystawa

miniatura_nietypowa-wystawa
Od początku tygodnia na szkolnych korytarzach naszej szkoły przy ulicy Bocznej 13 można oglądać nietypowa wystawę. Nietypową, bo przedstawiająca zdjęcia niewłaściwej segregacji śmieci. Wystawa jest częścią zajęć  edukacji ekologicznej patronowanej przez Gminę Lubawka i Przedsiębiorstwo Gospodarki  Komunalnej ,,Sanikom" w Lubawce.

Przeglądaj aktualności