• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

22
maja
2017

Ostatnie spotkanie robocze w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa

miniatura_ostatnie-spotkanie-robocze-w-ramach-ii-modzieowego-forum-bezpieczestwa
Za nami ostatnie spotkanie robocze w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w Gminie Lubawka, które odbyło się dziś (22.05.2017 r) w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, którzy podczas środowego finału kampanii będą prowadzili imprezę oraz ci, którzy będą odczytywali swoje apele do młodzieży.
logo_mgok

22
maja
2017

,,Spotkanie z misiem Wojtkiem"

miniatura_spotkanie-z-misiem-wojtkiem
Znamy już wyniki konkursu historyczno-literacki  pod hasłem "Moje spotkanie z misiem Wojtkiem". Konkurs adresowany został do uczniów klas IV-VI, a jego celem było opisanie historii misia Wojtka w aspekcie fabularno - literackim. Oceniano oryginalność prac, stylistykę wypowiedzi oraz wątek historyczny.
logo_mgok

18
maja
2017

Przyjazny Świat

miniatura_przyjazny-wiat
Dnia 18 maja 2017 roku Szkolne Koło Wolontariatu przekazało na rzecz Fundacji "Przyjazny Świat" makulaturę, z dochodu której zostaną dofinansowane rodzinne domy dziecka, wytypowane przez w/w fundację. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły tej akcji, dzięki czemu udało się zgromadzić makulaturę o wadze ponad 2 ton.
logo_mgok

15
maja
2017

Dzień Odkrywania Talentów - zaproszenie

miniatura_dzie-odkrywania-talentw-zaproszenie
Powiatowe Centrum Edukacji w Kamiennej Górze w ramach ,,Dnia Odkrywania Talentów" 20 maja 2017 r.  ( sobota ) od godziny  9;00 organizuje konkursy i zajęcia rozwijające pasje, uzdolnienia, kreatywność.
logo_mgok

15
maja
2017

,,Zdrowe - nietrudne" - sałatki

miniatura_zdrowe-nietrudne-saatki
W ramach programu "Zdrowe-nietrudne", który ma na celu edukację najmłodszych w zakresie zdrowego odżywiania się uczniowie klasy II e z wychowawczynią Magdaleną Legutko-Bizoń przygotowali sałatki z kasz. Jedna sałatka była z kaszy kus-kus, druga z kaszy jaglanej. Dzieci były podzielone na grupy. Jedni przygotowali tzw.
logo_mgok

14
maja
2017

Warsztaty

miniatura_warsztaty
W piątek (12.05.2017 r.) uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi kolegami ze szkół z terenu gminy wzięli udział w warsztatach w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Sześć pięcioosobowych grup tworzyło plakaty dotyczące środków psychoaktywnych. Autorem najlepszego plakatu zostali: Katarzyna Krok, Martyna Nowicka, Aleksandra Bołoz, Monika Dmochowska, Laura Ogorzałek.
logo_mgok

11
maja
2017

Konstytucja 3 Maja

miniatura_konstytucja-3-maja
W tym roku uczniowie klasy IV c zaprezentowali okolicznościową akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspomagani byli wokalnie przez klasę IV a i V a. Uczniowie pod opieką Pani Ewy Telegi przygotowali część artystyczną, a za część muzyczną odpowiedzialna była Pani Lidia Staszak.
logo_mgok

10
maja
2017

Barwy narodowe

miniatura_barwy-narodowe
Po majowych świętach w klasach II-III edukacji wczesnoszkolnej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,KONSTYTUCJA 3 MAJA" .Uczniowie zaprezentowali ciekawe prace w barwach narodowych. Konkurs zorganizowała pani Monika Fedoruk.
logo_mgok

29
kwietnia
2017

Dzień Ziemi w naszej szkole

miniatura_dzie-ziemi-w-naszej-szkole
  Dnia 28 kwietnia w Domu Kultury w Lubawce odbyło się przedstawienie pt.:"Zielony Kapturek". Przygotowali je uczniowie klasy II c i II d pod kierunkiem pań:  Magdaleny Winter, Moniki Fedoruk i Justyny Król. Sala zapełniła się mnóstwem gości. Przy bajce i muzyce ekologicznej bawili się wspólnie uczniowie szkoły podstawowej, dzieci z lubawskich przedszkoli, rodzice i dziadkowie.
logo_mgok

26
kwietnia
2017

Szósty Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej ,,Zwierzęta w poezji"

miniatura_szsty-powiatowy-przegld-poezji-dziecicej-zwierzta-w-poezji
Dzisiaj (26.04.2017r.) uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Maria Bizoń (klasa 2 a), Mikołaj Olszewski (klasa 2 a) i Bartosz Kowalski (klasa 3 a) wzięli udział w Szóstym Powiatowym Przeglądzie Poezji Dziecięcej "Zwierzęta w poezji". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Kamiennej Górze. Cała trójka została wyróżniona.

Przeglądaj aktualności