• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

20
lutego
2018

UWAGA - GRYPA

miniatura_uwaga-grypa
Drodzy rodzice w związku z tym, że grypa dotarła również do nas zapraszamy do zapoznania się z interesującymi informacjami dotyczącymi tej choroby. W załącznikach znajdziecie także prawdy i mity dotyczące tej choroby.
logo_mgok

19
lutego
2018

Oferta dla miłośników czytania

miniatura_oferta-dla-mionikw-czytania
Szkolne koło biblioteczne wraz z panią Edytą Kogut zaprezentowało uczniom klas IV - VI książki jakie zostały zakupione do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymana dotacja wyniosła 15 tysięcy złotych, dlatego z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.
logo_mgok

18
lutego
2018

Konkurs na plakat promujący postawy tolerancji i akceptacji

miniatura_konkurs-na-plakat-promujcy-postawy-tolerancji-i-akceptacji
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na plakat promujący postawy tolerancji i akceptacji, potępiające jakiekolwiek znamiona dyskryminacji i przemocy. Konkurs realizowany jest w ramach Kampanii Społecznej w Gminie Lubawka III Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa.
logo_mgok

17
lutego
2018

Na pomoc leśnym zwierzakom

miniatura_na-pomoc-lenym-zwierzakom
            Kolejna zimowa akcja dokarmiania leśnych zwierząt już za nami. W piątkowe popołudnie wolontariusze z naszej szkoły, z torbami pełnymi smakołyków dla leśnych pupilków, wybrali się do lasu, by wspomóc zwierzaki. Oczywiście, jak zawsze, nie zabrakło wesołej zabawy na świeżym powietrzu, ogniska i pieczonych kiełbasek.
logo_mgok

16
lutego
2018

,,Kontrabasowe mruczanki"

miniatura_kontrabasowe-mruczanki
Bohaterem dzisiejszej (16.02.2018 r) audycji muzycznej, która odbyła się w domu kultury był kontrabas. Audycję pt.,,Kontrabasowe mruczanki" poprowadzili muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Jak zawsze do zabawy wciągnięci zostali uczniowie naszej szkoły, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności instrumentalne.
logo_mgok

16
lutego
2018

Podsumowanie konkursów

miniatura_podsumowanie-konkursw
Dziś (16.02.2018 r) nastąpiło podsumowanie konkursów przeprowadzonych przez Samorząd Uczniowski podczas Walentynek. W konkursie na najładniejszą gazetkę walentynkową w kategorii klas IV pierwsze miejsce zajęła klasa IV a, drugie IV c, trzecie IV b. W kategorii klas V najlepiej wypadła klasa V c, przed klasą V b, trzecie miejsce zajęła klasa V a.
logo_mgok

15
lutego
2018

Etap gminny XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik"

miniatura_etap-gminny-xxiii-dolnolskiego-konkursu-recytatorskiego-pegazik
Mamy już za sobą eliminacje gminne XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik", który odbył się wczoraj (14.02.2018 r) w domu kultury. W kategorii klas IV - VI naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Germata (klasa VI a, Dawid Telega (klasa V a), Wiktor Cebula (klasa VI b), Laura Szlanda - Słowik (klasa VI a).
logo_mgok

14
lutego
2018

Walentynki

miniatura_walentynki
Dzisiejsze (14. 02.2018 r) Walentynki na terenie szkoły należały do Samorządu Uczniowskiego. Przez dwa poprzednie dni można było wrzucać do specjalnej skrzynki liściki, które członkowie SU rozdawali dzisiaj. Odbyły się również ciekawe konkursy, w których wzięli udział reprezentanci klas. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI z, drugie V a, a trzecie IV a.
logo_mgok

13
lutego
2018

Mali wolontariusze w lesie

miniatura_mali-wolontariusze-w-lesie
W dniu 13.02.2018r. w ramach Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej uczniowie klas III b i III e jako przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III wzięli udział w niesamowitej wyprawie do lasu.
logo_mgok

13
lutego
2018

78 rocznica deportacji Polaków na Sybir

miniatura_78-rocznica-deportacji-polakw-na-sybir
Dziś (13.02.2018r) w naszej szkole odbył się Apel Poległych, który upamiętnił 78 rocznicę II wywózki Polaków na Sybir. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż pojawił się na niej Pan Piotr Aulich - świadek tamtych wydarzeń, który zwrócił się do młodych uczestników spotkania z apelem.
logo_mgok

12
lutego
2018

Dni Bezpiecznego Internetu - finał

miniatura_dni-bezpiecznego-internetu-fina
W piątek 9 marca 2018r. nastąpił finał Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Przy wejściu do szkoły uczennice rozdawały karteczki promujące akcję. Na pierwszych trzech lekcjach odbyły się prelekcje dla uczniów prowadzone przez p. Grzelewską, podczas których uczniowie klasy V b zaprezentowali wiersze poświęcone bezpieczeństwu w Internecie.

Przeglądaj aktualności