• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

12
grudnia
2019

Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2019

miniatura_podsumowanie-szkolnego-sezonu-turystycznego-2019
Dziś odbyła się uroczystość Podsumowania Szkolnego Sezonu Tura odbyła się w dwóch częściach. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klasy II a (wychowawca Monika Fedoruk, II b (wycystycznego 2019. Rozpoczęła się prezentacją multimedialną przygotowaną przez  p. Jerzego Rubacha, prezesa kamiennogórskiego oddziału PTSM przedstawiającą przebieg tegorocznych wycieczek turystyczno-krajoznawczych.
logo_mgok

10
grudnia
2019

Misie Ratownisie - Podziel Się Pluszakiem

miniatura_misie-ratownisie-podziel-si-pluszakiem
Od dzisiaj do końca stycznia w naszej szkole trwa akcja ,,MISIE RATOWNISIE - PODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM".  Celem akcji jest zbiórka pluszowych maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. Po zakończeniu akcji maskotki będą rozdawane przez Państwowe Straże Pożarne oraz Pogotowie Ratunkowe podczas zdarzeń drogowych. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.
logo_mgok

09
grudnia
2019

Interaktywne warsztaty

miniatura_interaktywne-warsztaty
09 grudnia 2019 r. uczniowie klas V naszej szkoły wzięli udział w niezwykle interesujących Interaktywnych Warsztatach Dźwiękowych z Pokazem Animacji. Podczas warsztatów uczestnicy tworzyli piosenkę świąteczną z dźwięków za pomocą recorderów. Warsztaty odbyły się w Domu Kultury w Lubawce, a były prowadzone przez Fundację Sztuki Współczesnej - In Situ.
logo_mgok

08
grudnia
2019

Konkurs ,,ZAPOBIEGAJMY POŻAROM!" - etap szkolny

miniatura_konkurs-zapobiegajmy-poarom-etap-szkolny
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubawce wziął udział w pierwszym etapie konkursu powiatowego ,,Zapobiegajmy Pożarom,,. Prace plastyczne zostały wysłane do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za naszych szkolnych artystów. Opiekunem etapu szkolnego konkursu jest Pani Lidia Staszak.
logo_mgok

07
grudnia
2019

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

miniatura_spotkanie-ze-witym-mikoajem
,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każde dziecko z prezentów się cieszy..."  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce.
logo_mgok

05
grudnia
2019

Zdrowe Śniadanie w klasach I - III

miniatura_zdrowe-niadanie-w-klasach-i-iii
W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła włączyła się w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny  do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej,  "Śniadanie daje moc". Uczniowie z klas I - III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali  drugie śniadanie. W przygotowaniach chętnie wsparli nas rodzice uczniów.
logo_mgok

03
grudnia
2019

Strach ma wielkie oczy

miniatura_strach-ma-wielkie-oczy
Dziś (3.12.2019 r) uczniowie klas I - V wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym ,,Strach ma wielkie oczy". W spektaklu poruszony był problem przemocy i agresji- zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Akcja spektaklu umieszczona jest w owadzim świecie. Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ohydka.
logo_mgok

02
grudnia
2019

Świąteczna Zbiórka Żywności

miniatura_witeczna-zbirka-ywnoci
W Lubawce po raz kolejny ruszyła Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności. W dniach 29 i 30 listopada (piątek i sobota) ponad 70 wolontariuszy ze szkoły podstawowej objęło dyżury w sklepach. Zbierali żywność dla potrzebujących z Lubawki i okolicznych wiosek.
logo_mgok

01
grudnia
2019

Konkurs ,,Życzliwość"

miniatura_konkurs-yczliwo
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie  na zdjęcie, pracę plastyczną, wiersz pt. ,,Życzliwość" realizowany w ramach kontynuacji Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
logo_mgok

28
listopada
2019

Aktywna przerwa dla każdego

miniatura_aktywna-przerwa-dla-kadego
We wtorek 26 listopada 2019 r. w naszej szkole ruszyła akcja pod hasłem "Aktywna Przerwa". Celem akcji jest zainteresowanie uczniów  sposobami aktywnego oraz bezpiecznego spędzania przerw. Dodatkowo uczniowie mogą wspólnie pobawić się w różne zabawy ruchowe, trochę pośpiewać i potańczyć, ale przede wszystkim spędzić wspólnie czas, wolny od zajęć lekcyjnych.
logo_mgok

27
listopada
2019

A u nas już jesień

miniatura_a-u-nas-ju-jesie
27 listopada 2019 r.  podsumowano wyniki  szkolnego  konkursu fotograficznego klas 1-3 pt. "A u nas już jesień". Do organizatora konkursu wpłynęło wiele pięknych fotografii, które ozdobiły wnętrza szkoły. Laureatom konkursu wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrodzono wszystkich 28 uczestników konkursu.
logo_mgok

26
listopada
2019

Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019

miniatura_podsumowanie-szkolnego-roku-turystycznego-2018-2019
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce przeprowadzono Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019. Uczniowie tej szkoły od początku roku kalendarzowego aktywnie rozpoczęli współpracę z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze w zakresie rozwijania zainteresowań turystyczno-krajoznawczych.

Przeglądaj aktualności