• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

08
maja
2018

Złoty Grosik 2018

miniatura_zoty-grosik-2018
Prawdziwą górę ,,złotych" groszy o nominale 1,2 i 5 groszy zebrali uczniowie klas I - VI naszej szkoły. Jutro ponad 80 kilogramów monet trafi do kamiennogórskiej siedziby PCK - organizatora akcji Złoty Grosik. Wśród klas I - III najwięcej zebarała klasa III e (wych. Magdalena Legutko - Bizoń) - 11,878 kg. Drugie miejsce zajęła klasa I a (wych. Kaczmarczyk Magdalena) - 10,218 kg.
logo_mgok

07
maja
2018

Głosujmy wspólnie

miniatura_gosujmy-wsplnie
Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie - Nasza szkoła bierze udział w programie "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Nauczyciele zachęcają uczniów do zdrowego żywienia przez cały rok szkolny.
logo_mgok

27
kwietnia
2018

Marsz Trzeciomajowy

miniatura_marsz-trzeciomajowy
Aby uczcić rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja, dnia 26 kwietnia 2018 roku ulicami Lubawki przeszli uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkól Publicznych w Lubawce.  Ubrani w barwy biało-czerwone, z flagami, transparentami, balonami i innymi patriotycznymi gadżetami w ręku, dziarsko maszerowali ulicami miasta, śpiewając jedną po drugiej pieśni patriotyczne.
logo_mgok

26
kwietnia
2018

I Gminny Konkurs Prozy i Poezji Patriotycznej

miniatura_i-gminny-konkurs-prozy-i-poezji-patriotycznej
Dnia 23 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury odbył się I Gminny Konkurs Prozy i Poezji Patriotycznej pod hasłem "Ojczyzna niejedno ma imię". Udział w nim wzięli uczniowie z Lubawki, Chełmska Śląskiego i Miszkowic. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy 7 połączone z uczniami z gimnazjum.
logo_mgok

24
kwietnia
2018

III Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - ostatnie spotkanie

miniatura_iii-modzieowe-forum-bezpieczestwa-ostatnie-spotkanie
Dziś (24.04.2018 r) w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce odbyło się ostatnie spotkanie w ramach III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, którzy podczas gali podsumowującej kampanię będą prezentowali teksty o tolerancji oraz prowadzący imprezę. Przypominamy, że podsumowanie nastąpi 16 maja w lubawskim domu kultury.
logo_mgok

23
kwietnia
2018

,,Wy nie wiecie a ja wiem - jak rozmawiać trzeba z psem"

miniatura_wy-nie-wiecie-a-ja-wiem-jak-rozmawia-trzeba-z-psem
Dnia 19 kwietnia 2018r. Uczniowie klas IIa, IIIc i IIId uczestniczyli w spotkaniu z zaproszonym przez panią Magdę  Winter treserem psów - panem Tomaszem Bentkowskim. Podczas wyjątkowego poranka, w towarzystwie dwóch wspaniałych psiaków uczniowie mogli przećwiczyć bezpieczne sposoby kontaktu z czworonogami i poznali mowę ciała zwierzaków.
logo_mgok

23
kwietnia
2018

Odwiedziny u kucyków

miniatura_odwiedziny-u-kucykw
20 kwietnia b.r. uczniowie z klas 1a i 3a pod opieką p. Magdaleny Kaczmarczyk i p. Danuty Tkaczenko wybrali się na pieszą wycieczkę do Kucykowa w Lubawce. Najważniejszą atrakcją były przejażdżki na kucykach. Jednak wykorzystując w pełni piękną pogodę chłopcy odegrali mecz w piłkę nożną, pozostali mogli poskakać na trampolinie i postrzelać z łuku.
logo_mgok

21
kwietnia
2018

Lekcja zamkowa klasy I a i III a

miniatura_lekcja-zamkowa-klasy-i-a-i-iii-a
19 kwietnia klasa I a i klasa III a wybrały się na wycieczkę autokarową do Wałbrzycha. Jednym z celów wycieczki było odbycie historycznej lekcji zamkowej i zwiedzenie Zamku Książ. Przewodnicy odkryli przed uczniami sekrety jednego z największych zamków w Polsce. Oprowadzili po obiekcie pokazując komnaty, podziemia zamku i piękne tarasy.
logo_mgok

21
kwietnia
2018

Zabawa terenowa Dla Niepodległej

miniatura_zabawa-terenowa-dla-niepodlegej
W czwartek 19 kwietnia część klas edukacji wczesnoszkolnej spotkała się na polanie przy św. Florianie dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, gdzie musieli zaliczyć przynajmniej trzy zadania związane z historią Polski. Później uczestnicy zabawy upiekli sobie kiełbaskę przy ognisku.
logo_mgok

20
kwietnia
2018

Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej

miniatura_powiatowy-przegld-poezji-dziecicej
W środę 18 kwietnia w Kamiennej Górze odbył się Siódmy Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej klas 1-3  "Wiersze Wandy Chotomskiej". Laureaci Szkolnego Konkursu  Recytatorskiego ze Szkoły Podstawowej w Lubawce z powodzeniem reprezentowali swoją szkołę.
logo_mgok

18
kwietnia
2018

Jak segregować odpady

miniatura_jak-segregowa-odpady
O tym jak prawidłowo segregować odpady mogli dowiedzieć się dziś (18.04.2018 r) uczniowie klas IV - VI naszej szkoły. Prelekcję na temat tego niezwykle ważnego problemu przeprowadziły panie z firmy ,,Sanikom" oraz pani Zofia Diterla z Urzędu Miasta. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć film animowany dotyczący tego zagadnienia.

Przeglądaj aktualności