• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

11
listopada
2016

Zbiórka na wyjazd

miniatura_zbirka-na-wyjazd
Wczoraj (10.11.2016) na ulicach naszego miasta można było spotkać uczniów klas szóstych, przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkoły, którzy zbierali datki na kolejny wyjazd w ramach akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Dzięki zebranym pieniądzom grupa uczniów po raz kolejny będzie miała okazję wyjechać na Ukrainę porządkować mogiły Polaków.
logo_mgok

10
listopada
2016

Uroczysta akademia

miniatura_uroczysta-akademia
Nietypowy przebieg miała dzisiejsza (10.11.2016 r) akademia z okazji Święta Niepodległości. Były pieśni patriotyczne, wzruszające wiersze, ale to co wyróżniało dzisiejszą akademię od poprzednich, to wizyta harcerzy z kamiennogórskiego Hufca wraz z harcmistrz Agnieszką Czajkowską - Wróbel.
logo_mgok

09
listopada
2016

Udany kiermasz

miniatura_udany-kiermasz
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Taniej Książki, który zorganizowany został przez szkolne koło biblioteczne oraz panią Edytę Kogut. Przekrój tematyczny książek był bardzo różnorodny: od bajek do przeróżnych albumów tematycznych. Ceny najtańszych książek zaczynały się już od 2 zł.
logo_mgok

08
listopada
2016

Śniadanie Daje Moc

miniatura_niadanie-daje-moc
Dnia 8 listopada w klasach I-III odbyło się wspólne zdrowe śniadanie w ramach programu "Śniadanie Daje Moc". Każda klasa przygotowała coś pysznego i zdrowego. Następnie wszyscy przynieśli smakołyki na korytarz, gdzie był ustawiony ogromny szwedzki stół. Uczniowie usłyszeli o 12 zdrowych zasadach żywienia oraz mogli wziąć udział w konkursie na rozpoznanie smaków.
logo_mgok

07
listopada
2016

Konkurs plastyczno - literacki

miniatura_konkurs-plastyczno-literacki
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim ,,Książka mojego autorstwa".Celem konkursu jest: podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym, rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, rozwijanie umiejętności plastycznych i literackich uczniów.
logo_mgok

04
listopada
2016

Kiermasz Taniej Książki

miniatura_kiermasz-taniej-ksiki
Pani Edyta Kogut wraz ze Szkolnym Kołem Bibliotecznym zaprasza 08.11.2016 r na kiermasz taniej książki, który odbędzie się w szkole przy ulicy Bocznej 13. Serdecznie zapraszamy.
logo_mgok

03
listopada
2016

Muzyka górali Beskidu Śląskiego

miniatura_muzyka-grali-beskidu-lskiego
Nieczęsto spotykane instrumenty muzyczne, żywiołowa muzyka i pieśni - tak wyglądała dzisiejsza (03.11.2016 r) audycja muzyczna, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Z muzyką góralską przyjechali do nas muzycy z okolic Koniakowa i Istebnej.
logo_mgok

02
listopada
2016

Powrót Harcerzy

miniatura_powrt-harcerzy
Od 28.10.2016 roku na terenie naszej szkoły działa  11 Drużyna Harcerska ,,Górski Potok". Zbiórki odbywać się będą w piątki w godzinach 17 - 19 przy ulicy Mickiewicza 4. Chętnych w wieku 10 - 12 lat  zaprasza komendantka Hufca hm.
logo_mgok

28
października
2016

Awansowali do etapu powiatowego

miniatura_awansowali-do-etapu-powiatowego
Znamy już wyniki szkolnych eliminacji interdyscyplinarnego konkursu ,,zDolny Ślązaczek". Do eliminacji powiatowych dostało się dwoje uczniów z klasy VI a: Marcelina Kondoł i Piotr Cisowski. Natomiast do etapu powiatowego z języka niemieckiego awansowała Marcelina Kondoł. Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki.
logo_mgok

26
października
2016

Świetna zabawa

miniatura_wietna-zabawa
Ach co to był za spektakl. Świetna zabawa, dużo śmiechu i niesamowita porcja wiedzy. Tak w skrócie można opisać dzisiejsze (26.10.2016 r.) spotkanie  z panem Stanisławem Sielickim z Estrady SAS. Spotkania te stały się już tradycją w naszej szkole.
logo_mgok

20
października
2016

Ostatni ,,zDolny Ślązaczek"

miniatura_ostatni-zdolny-lzaczek
Ostatni konkurs z serii ,,zDolny Ślązaczek" mamy już za sobą. Dziś (20.10.2016 r.) ośmioro uczniów z klas V i VI przystąpiło do testu w ramach II Dolnośląskiego Konkursu z Języka Angielskiego. Podobnie jak w przypadku języka niemieckiego test pisany był na komputerach. Wyniki wkrótce - trzymamy kciuki.
logo_mgok

19
października
2016

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele...

miniatura_szanowni-rodzice-uczniowie-absolwenci-nauczyciele
W związku z proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianami w systemie oświaty prosimy o zapoznanie się z zamieszczanymi niżej stanowiskami, apelami instytucji, stowarzyszeń i innych podmiotów w przedmiotowej sprawie. W miarę pojawiania się kolejnych będą one sukcesywnie dodawane.

Przeglądaj aktualności