• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

13
lutego
2018

78 rocznica deportacji Polaków na Sybir

miniatura_78-rocznica-deportacji-polakw-na-sybir
Dziś (13.02.2018r) w naszej szkole odbył się Apel Poległych, który upamiętnił 78 rocznicę II wywózki Polaków na Sybir. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż pojawił się na niej Pan Piotr Aulich - świadek tamtych wydarzeń, który zwrócił się do młodych uczestników spotkania z apelem.
logo_mgok

12
lutego
2018

Dni Bezpiecznego Internetu - finał

miniatura_dni-bezpiecznego-internetu-fina
W piątek 9 marca 2018r. nastąpił finał Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Przy wejściu do szkoły uczennice rozdawały karteczki promujące akcję. Na pierwszych trzech lekcjach odbyły się prelekcje dla uczniów prowadzone przez p. Grzelewską, podczas których uczniowie klasy V b zaprezentowali wiersze poświęcone bezpieczeństwu w Internecie.
logo_mgok

11
lutego
2018

Bal Karnawałowy w klasach I - III

miniatura_bal-karnawaowy-w-klasach-i-iii
W piątek 9 lutego br w Domu Kultury w Lubawce odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.  Animatorzy prowadzący zabawę zadbali o dobrą muzykę i atmosferę.  Były konkursy, puszczanie baniek mydlanych i zabawy z chustą animacyjną. Dzieci zrobiły sobie również pamiątkowe zdjęcia. W nagrodę za dobrą zabawę otrzymały słodki upominek.
logo_mgok

10
lutego
2018

Oficjalne otwarcie sali gimnastycznej

miniatura_oficjalne-otwarcie-sali-gimnastycznej
Dziś (10.02.2018 r ) odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie sali gimnastycznej naszego zespołu szkół przy ulicy Mickiewicza 4. W uroczystości wzięli udział: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk, burmistrz Lubawki Ewa Kocemba oraz wielu zaproszonych gości. Uroczystość prowadzili: pani Wiesława Jarzmik oraz pan Bartesz Ryszkowski.
logo_mgok

09
lutego
2018

Jaś i Małgosia

miniatura_ja-i-magosia
Uczniowie klasy 1a wystąpili przed swoimi kolegami z klas 1 - 3 w teatrzyku według Jana Brzechwy "Jaś i Małgosia". W przedstawieniu udział wzięli: Oliwier Poczta - Jaś, Kinga Głód - Małgosia, Zuzanna Bogusławska - Mama, Oliwier Mazur - Drwal, Iga Wyrostek - Czarownica, Szymon Laskowski - Wilk, Wiktor Korkuć - Narrator. Do występu dzieci przygotowała pani Magdalena Kaczmarczyk.
logo_mgok

09
lutego
2018

Finał Konkursu Kolęd

miniatura_fina-konkursu-kold
Finał Konkursu Kolęd, który odbył się 8 lutego przypomniał nam atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy pięknie zaśpiewali wylosowane kolędy. Zespół oceniający występy przydzielił następujące miejsca: w klasach I-III:  pierwsze miejsce zajęła Martynka Kuk, drugie Antoś Grzybowski, a trzecie zajęli ex aequo: Jagoda Klag, Hania Dereń i Marysia Bizoń.
logo_mgok

08
lutego
2018

Dobre rady dla rodziców

miniatura_dobre-rady-dla-rodzicw
Kolejna odsłona Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się dziś (08.02.2018 r). Uczniowie klasy V b rozdawali rodzicom, którzy uczestniczyli w wywiadówkach szkolnych ulotkę dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że rady w niej zawarte przydadzą się podczas korzystania z Sieci.
logo_mgok

08
lutego
2018

Dzień Babci i Dziadka w klasie I a

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-i-a
Uczniowie z klasy 1a zaprosili swoich dziadków na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Dzieci wystąpiły w teatrzyku "Jaś i Małgosia", recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę. Występom dzieci przyglądał się również pan dyrektor Arkadiusz Rzepka i pani wicedyrektor Ewa Telega. Dziadkowie otrzymali upominki od swoich wnucząt, a po przedstawieniu zaproszeni zostali na poczęstunek.
logo_mgok

07
lutego
2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

miniatura_dzie-bezpiecznego-internetu-2018
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na dzień 6 lutego, a hasło przewodnie brzmi: tworzymy kulturę szacunku w sieci. Mając świadomość jakie oprócz atutów ma nieumiejętne poruszanie się po Internecie postanowiliśmy, że nasze działania będą wykraczał poza ten dzień i zaplanowaliśmy cały tydzień na tą tematykę.
logo_mgok

07
lutego
2018

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 c

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-1-c
Dnia 6 lutego br w klasie 1c odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji wnuczkowie zaprezentowali swoim dziadkom program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Nie zabrakło również życzeń i upominków dla ukochanych dziadków. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia. Było to miłe rodzinne spotkanie w naszej klasie.
logo_mgok

06
lutego
2018

Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - III edycja

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa-iii-edycja
Pierwsze - robocze spotkanie w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa jest już za nami. Odbyło się dziś (06.02.2018 r) w Urzędzie Miasta Lubawka. Tematem tegorocznej edycji będzie TOLERANCJA. W ramach forum odbędą się dwa konkursy: na hasło oraz plakat promujący akcję. Odbędzie się również sondaż uliczny oraz warsztaty. Podsumowanie nastąpi tak jak podczas poprzednich edycji w maju.
logo_mgok

05
lutego
2018

Interesująca wystawa

miniatura_interesujca-wystawa
Dużym zainteresowaniem ciszy się wystawa prac uczniów klas V i VI, którą oglądać można na I piętrze naszej szkoły przy ulicy Bocznej 13. Tematyka prac obejmowała układ słoneczny oraz wysokość względną i bezwzględną. Organizatorem wystawy jest pani Renata Kozubska - Sopata.

Przeglądaj aktualności