• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

30
marca
2018

Z wizytą w Urzędzie Miasta

miniatura_z-wizyt-w-urzdzie-miasta
Uczniowie klas III c i III d Szkoły Podstawowej w Lubawce odwiedzili pracowników Urzędu Miasta Lubawka.  Celem wizyty były Życzenia Wielkanocne.  Na ręce Wiceburmistrz Bożeny Kończak  uczniowie złożyli  stroiki świąteczne, wykonane pod kierunkiem pani M. Winter i M. Fedoruk. Na gości czekał słodki poczęstunek i mnóstwo uznania ze strony pracowników.
logo_mgok

29
marca
2018

Wielkanocne warsztaty plastyczne w klasie I a

miniatura_wielkanocne-warsztaty-plastyczne-w-klasie-i-a
Uczniowie klasy 1 a wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Kaczmarczyk, zaprosili swoich rodziców i dziadków do udziału w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Głównym tematem warsztatów było wykonanie jajka wielkanocnego. Pomysłów było wiele - od owijania bibułą do metody decoupage. Poprzez zajęcia plastyczne dzieci rozwijają swoją inwencję twórczą.
logo_mgok

29
marca
2018

Spot o tolerancji

miniatura_spot-o-tolerancji
W poniedziałek (26.03.2018 r.) w sali gimnastycznej naszej szkoły kręcony był spot promujący III Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa, którego tematem wiodącym jest tolerancja. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę osób najczęściej dyskryminowanych. Również pan pedagog wcielił się w rolę aktora prezentując swoją pasję.
logo_mgok

26
marca
2018

Szkolny Konkurs Palm Wielkanocnych

miniatura_szkolny-konkurs-palm-wielkanocnych
Dzisiaj (26.03.2018) w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego. Konkurs obejmował dwie kategorie: ,, Najciekawsza palma wykonana przez poszczególną klasę" oraz ,, Moja wielkanocna palma".
logo_mgok

26
marca
2018

"Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

miniatura_dobrze-jemy-ze-szko-na-widelcu
Każdy z nas,  a zwłaszcza dziecko, powinno odżywiać się regularnie i spożywać w ciągu dnia posiłek przeciętnie co 3-4 godziny. Jest to podstawowy element zdrowego żywienia, warunkujący prawidłowy rozwój dziecka, jego dobre samopoczucie i dyspozycję do uczenia się. Nie ma wątpliwości, że posiłek jedzony w szkole jest niezbędny.
logo_mgok

25
marca
2018

Dziewczęta na finale II Memoriału Urszuli Marciniak we Wrocławiu

miniatura_dziewczta-na-finale-ii-memoriau-urszuli-marciniak-we-wrocawiu
Wczoraj (24.03.2018 r) cztery uczennice z naszej szkoły: Bułaś Natalia, Kucharska Martyna, Woźniak Dagmara, Bugaj Martyna - wzięły udział w finale II Memoriału Urszuli Marciniak, który odbył się we Wrocławiu. Dziewczynki pojechały tam pod opieką pani Aldony Pastor. A my przedstawiamy krótką relację z memoriału, którą napisała Martyna Bugaj.
logo_mgok

24
marca
2018

I dzień wiosny w nauczaniu zintegrowanym

miniatura_i-dzie-wiosny-w-nauczaniu-zintegrowanym
W środę 21 marca uczniowie klas I-III przywitali kalendarzową wiosnę! Niestety tego dnia pogoda nie sprzyjała spacerom na świeżym powietrzu. Dlatego dzieci wzięły udział w wiosennym kiermaszu, który cieszy się dużą popularnością i sprzyja integracji międzyklasowej. Później uczniowie obejrzeli spektakl w Domu Kultury pt. "Królewna Śnieżka" w wykonaniu grupy teatralnej "Pół do czwartej".
logo_mgok

23
marca
2018

Wielkanocne warsztaty

miniatura_wielkanocne-warsztaty
Uczniowie klas 3 naszej szkoły wzięli udział w  świątecznych warsztatach plastycznych.  Pod okiem pani Magdaleny Klag powstały piękne prace, które będzie można zobaczyć podczas XXXIV Przeglądu Potraw Wielkanocnych ,,Mała Wielkanoc".
logo_mgok

22
marca
2018

I Wiosenny Turniej Futsalu

miniatura_i-wiosenny-turniej-futsalu
Wczoraj (21.03.2018 r) w sali gimnastycznej przy ulicy Mickiewicza 4 odbył się I Wiosenny Turniej Futsalu o Puchar Dyrektorów Szkół Gminy Lubawka. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas VII z terenu naszej Gminy. Najlepiej wypadła reprezentacja naszej szkoły. Drugie miejsce zajęła szkoła z Chełmska Śląskiego, natomiast trzecie szkoła z Miszkowic.
logo_mgok

22
marca
2018

Wiosenny Turniej

miniatura_wiosenny-turniej
Po wczorajszym Przeglądzie Talentów i Pasji dalszą część dnia zapełnił Wiosenny Turniej. Wszystkie klasy współzawodniczyły na sali gimnastycznej w zabawach sprawnościowych oraz umysłowych. Odbyło się rysowanie, podczas którego na podstawie ustnego opisu trzeba było oddać jak najwierniej wersję obrazka.
logo_mgok

21
marca
2018

III Przegląd Talentów i Pasji

miniatura_iii-przegld-talentw-i-pasji
To już tradycja, że pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbywa się Przegląd Talentów i Pasji. W tym roku to już III edycja, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć czym interesują się nasi uczniowie, a było czym się pochwalić.
logo_mgok

20
marca
2018

Sukcesy matematyczne

miniatura_sukcesy-matematyczne
Cztery uczennice naszej szkoły: Bułaś Natalia (V a), Kucharska Martyna (V a), Wożniak Dagmara (V c), Bugaj Martyna (VI a). Wypadły bardzo dobrze podczas II Memoriału Urszuli Marciniak, który w naszej szkole był rozgrywany w ramach Dni Nauk Ścisłych i w sobotę wezmą udział w finale, który odbędzie się we Wrocławiu. Dziewczynkom gratulujemy i trzymamy kciuki.

Przeglądaj aktualności