• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

06
listopada
2019

KONKURS ,,DYNIOWE ZWIERZAKI - CUDAKI" - działo się...

miniatura_konkurs-dyniowe-zwierzaki-cudaki-dziao-si
Uczniowie wraz z rodzicami używając swojej ,,dyniowej" wyobraźni zadali komisji oceniającej sporo trudności, skutkiem tego było że w tegorocznej edycji nie było osób przegranych. Każdy z 37 uczniów biorących udział otrzymał dyplom oraz nagrody za zajęte miejsca, a konkurs ,,Dyniowe zwierzaki - cudaki" już chyba na zawsze zagości w kalendarzu imprez szkolnych.
logo_mgok

05
listopada
2019

W świecie przyrody i biologii

miniatura_w-wiecie-przyrody-i-biologii
W ramach projektu realizowanego przez Gminę Lubawka ,,Mali Geniusze - rozwój uczniów w Gminie Lubawka" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego odbywały się w naszej szkole niezwykle interesujące zajęcia rozwijające z biologii i przyrody. Zajęcia prowadziła pani Ewa Skotarczak.
logo_mgok

04
listopada
2019

Uczta na Olimpie

miniatura_uczta-na-olimpie
          Uczniowie klasy 5 b wybrali się dziś na szczyt boskiego Olimpu, by stamtąd, przy symbolicznym nektarze i ambrozji przypomnieć śmiertelnikom niektóre wydarzenia ze swojego boskiego żywota. Na uczcie nie zabrakło Zeusa, Hadesa, Hefajstosa, Posejdona, Prometeusza, Heraklesa i wielu innych boskich osobistości.
logo_mgok

03
listopada
2019

Siatkówka dla Niepodległej - zapowiedź

miniatura_siatkwka-dla-niepodlegej-zapowied
8 listopada w ZSP w Lubawce odbędzie się turniej siatkówki "Siatkówka dla Niepodległej", w którym będą mogli wziąć udział uczniowie klas VII - VIII! Zainteresowanych prosimy o podanie składów drużyn (6 osób i 2 rezerwowe) z każdej klasy.
logo_mgok

31
października
2019

,,Magiczny Dywan"

miniatura_magiczny-dywan
Na paterze naszej szkoły obok biblioteki znajduje się ,,Magiczny Dywan". Jest to nowoczesna, multimedialna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla dzieci. Zapewnia interaktywną zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój motoryki, koordynacji wzrokowej i ruchowej oraz spostrzegawczość...
logo_mgok

30
października
2019

Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem

miniatura_spotkanie-z-pisarzem-krzysztofem-koziokiem
W niezwykłym spotkaniu z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem wzięli dziś (30.10.2019 r) uczniowie klasy 7 c naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w domu kultury na zaproszenie biblioteki miejskiej. Osoby uczestniczące w spotkaniu miały okazję poznania tajników powstawania książek autora oraz funkcjonowania na rynku wydawniczym. Pan Krzysztof jest autorem powieści kryminalnych min.
logo_mgok

29
października
2019

Z wizytą w bibliotece

miniatura_z-wizyt-w-bibliotece
W czwartkowy poranek do biblioteki Gminnej w Lubawce wraz z wychowawczynią - panią Joanną Łazarowicz zawitały pierwszaczki klasy 1 ,,b'' ze szkoły podstawowej. Co robiliśmy na zajęciach widać na zdjęciach.
logo_mgok

28
października
2019

Na pomoc zwierzakom

miniatura_na-pomoc-zwierzakom
            Już po raz kolejny Wolontariusze z lubawskiej podstawówki zorganizowali w szkole kiermasze na rzecz bezdomnych psów i kotów z fundacji ,,Na pomoc zwierzętom" w Boguszowie. Dzieci przynosiły na kiermasz zabawki, książeczki, pluszaki, drobną biżuterię i inne gadżety. Łącznie, po trwających 5 dni kiermaszach, zebraliśmy 1430 zł.
logo_mgok

27
października
2019

Zabawy kanonem i nie tylko...

miniatura_zabawy-kanonem-i-nie-tylko
Pierwsze powakacyjne spotkanie z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej odbyło się w piątek 25.10.2019 r. Tematem audycji były: ,,Zabawy kanonem i nie tylko..." Podczas audycji mogliśmy się dowiedzieć czym jest kanon i dlaczego sprawia wykonawcom aż tyle frajdy. Muzycy w tym celu zaprezentowali takie instrumenty jak: waltornia, flet i instrumenty klawiszowe.
logo_mgok

26
października
2019

Sukcesy w Poznaniu

miniatura_sukcesy-w-poznaniu
W minioną sobotę (19.10.2019 r) w Poznaniu odbył się XVIII Festiwal Muzyki i Tańca Indian Amerykańskich, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły tańczący w zespole Rise of the Sun. W festiwalu wzięli udział tancerze z Polski, Czech, Niemiec, Finlandii. W kategorii junior boys trzecie miejsce zajął Ksawery Remiszewski.
logo_mgok

25
października
2019

Posprzątali zapomniane groby

miniatura_posprztali-zapomniane-groby
Jak co roku, tradycyjnie już, Wolontariusze z lubawskiej podstawówki wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu - Krystyną Danilecką - posprzątali opuszczone, zapomniane mogiły na lubawskim cmentarzu. Kilka wspólnych wyjść na cmentarz sprawiło, że wiele zapomnianych mogił zostało wysprzątanych.

Przeglądaj aktualności