• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

25
marca
2018

Dziewczęta na finale II Memoriału Urszuli Marciniak we Wrocławiu

miniatura_dziewczta-na-finale-ii-memoriau-urszuli-marciniak-we-wrocawiu
Wczoraj (24.03.2018 r) cztery uczennice z naszej szkoły: Bułaś Natalia, Kucharska Martyna, Woźniak Dagmara, Bugaj Martyna - wzięły udział w finale II Memoriału Urszuli Marciniak, który odbył się we Wrocławiu. Dziewczynki pojechały tam pod opieką pani Aldony Pastor. A my przedstawiamy krótką relację z memoriału, którą napisała Martyna Bugaj.
logo_mgok

24
marca
2018

I dzień wiosny w nauczaniu zintegrowanym

miniatura_i-dzie-wiosny-w-nauczaniu-zintegrowanym
W środę 21 marca uczniowie klas I-III przywitali kalendarzową wiosnę! Niestety tego dnia pogoda nie sprzyjała spacerom na świeżym powietrzu. Dlatego dzieci wzięły udział w wiosennym kiermaszu, który cieszy się dużą popularnością i sprzyja integracji międzyklasowej. Później uczniowie obejrzeli spektakl w Domu Kultury pt. "Królewna Śnieżka" w wykonaniu grupy teatralnej "Pół do czwartej".
logo_mgok

23
marca
2018

Wielkanocne warsztaty

miniatura_wielkanocne-warsztaty
Uczniowie klas 3 naszej szkoły wzięli udział w  świątecznych warsztatach plastycznych.  Pod okiem pani Magdaleny Klag powstały piękne prace, które będzie można zobaczyć podczas XXXIV Przeglądu Potraw Wielkanocnych ,,Mała Wielkanoc".
logo_mgok

22
marca
2018

I Wiosenny Turniej Futsalu

miniatura_i-wiosenny-turniej-futsalu
Wczoraj (21.03.2018 r) w sali gimnastycznej przy ulicy Mickiewicza 4 odbył się I Wiosenny Turniej Futsalu o Puchar Dyrektorów Szkół Gminy Lubawka. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas VII z terenu naszej Gminy. Najlepiej wypadła reprezentacja naszej szkoły. Drugie miejsce zajęła szkoła z Chełmska Śląskiego, natomiast trzecie szkoła z Miszkowic.
logo_mgok

22
marca
2018

Wiosenny Turniej

miniatura_wiosenny-turniej
Po wczorajszym Przeglądzie Talentów i Pasji dalszą część dnia zapełnił Wiosenny Turniej. Wszystkie klasy współzawodniczyły na sali gimnastycznej w zabawach sprawnościowych oraz umysłowych. Odbyło się rysowanie, podczas którego na podstawie ustnego opisu trzeba było oddać jak najwierniej wersję obrazka.
logo_mgok

21
marca
2018

III Przegląd Talentów i Pasji

miniatura_iii-przegld-talentw-i-pasji
To już tradycja, że pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbywa się Przegląd Talentów i Pasji. W tym roku to już III edycja, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć czym interesują się nasi uczniowie, a było czym się pochwalić.
logo_mgok

20
marca
2018

Sukcesy matematyczne

miniatura_sukcesy-matematyczne
Cztery uczennice naszej szkoły: Bułaś Natalia (V a), Kucharska Martyna (V a), Wożniak Dagmara (V c), Bugaj Martyna (VI a). Wypadły bardzo dobrze podczas II Memoriału Urszuli Marciniak, który w naszej szkole był rozgrywany w ramach Dni Nauk Ścisłych i w sobotę wezmą udział w finale, który odbędzie się we Wrocławiu. Dziewczynkom gratulujemy i trzymamy kciuki.
logo_mgok

19
marca
2018

Nagrody za tańce

miniatura_nagrody-za-tace
Cztery uczennice naszej szkoły, które tańczą w zespole Indiańskim Rise of the San zdobyły nagrody podczas 23 Pow Wow w Kladnie (Czeska Republika), które odbyło się 17.03.2018 r. W kategorii girls traditional I miejsce zajęła Karolina Krok ? Orzechowska (V b), II Anastazja Mazan (VII c), a trzecie Amelia Tama (IV c).
logo_mgok

19
marca
2018

Warsztaty komiksowe

miniatura_warsztaty-komiksowe
W piątek 16.03.2018 r w Domu Kultury w Lubawce odbyły się warsztaty komiksowe, w których udział wzięli uczniowie klas V naszej szkoły. Warsztaty prowadził pan Zbigniew Pasternak - autor książek, scenariuszy filmowych, reportaży.
logo_mgok

18
marca
2018

Dzień Świętego Patryka

miniatura_dzie-witego-patryka
W dniu 16 marca z samego rana w naszej szkole zaczęły się obchody Dnia Św. Patryka, mimo iż faktyczna data wypada dzień później, tj. 17 marca. Już dzień wcześniej zawisły wspaniałe zielono-pomarańczowo- białe dekoracje i piękne gazetki ścienne. Uczniowie wraz z p. Anią Majerską i p. Asią Matusik przystroili szkołę, aby wszystko było gotowe na piątkowy poranek.
logo_mgok

16
marca
2018

Warsztaty o tolerancji

miniatura_warsztaty-o-tolerancji
Na warsztaty dotyczące tolerancji w Domu Kultury w Chełmsku Śląskim pojawiły się dziś (16.03.2018 r) reprezentacje wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Pięcioosobowe drużyny z każdej szkoły zostały wymieszane tak, aby w każdej z pięciu nowo powstałych grup znajdował się przedstawiciel każdej ze szkół. Owe grupy miały za zadanie stworzenia planu dnia tolerancji w szkole.

Przeglądaj aktualności