• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

28
listopada
2016

Pomoc Koleżeńska

miniatura_pomoc-koleeska
Trzy dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) na siódmej godzinie lekcyjnej członkowie starszych klas Szkolnego Koła Wolontariatu, pod czujnym okiem opiekunów, organizują pomoc w nauce dla tych, którzy jej potrzebują.  Masz problem? Przyjdź. Pomożemy Ci. Od tego ma się starszych kolegów.
logo_mgok

26
listopada
2016

Zbierali żywność

miniatura_zbierali-ywno
Duże brawa należą się wolontariuszom oraz koordynatorom z naszej szkoły, którzy przez dwa dni (25 i 26.11.2016 r) zbierali produkty spożywcze w ramach akcji ,,Podziel się posiłkiem".  Dwuosobowe zespoły z identyfikatorami i ulotkami promującymi akcję można było spotkać w trzech lubawskich sklepach: ECO, GROSIK i BIEDRONKA.
logo_mgok

24
listopada
2016

Świetna zabawa

miniatura_wietna-zabawa
No i pierwszą dyskotekę w tym roku szkolnym mamy już za sobą. Odbyła się dziś (24.11.2016 r) w szkole przy ulicy Bocznej. Z jednej strony była to zabawa integracyjna, ale powodem był również obchodzony w tym tygodniu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wszyscy bawili się super przy muzyce DJ Emila.
logo_mgok

23
listopada
2016

Nagrody w Muzeum Tkactwa

miniatura_nagrody-w-muzeum-tkactwa
Dwóch uczniów z naszej szkoły zdobyło nagrody w konkursie organizowanym przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze pt.,,Portrety polskich zwierząt łownych". W kategorii klas I - III pierwsze miejsce zdobył Filip Maciejewski z klasy II d, natomiast Dawid Jaje uczeń klasy II c w tej samej kategorii otrzymał wyróżnienie. Konkurs towarzyszył wystawie łowieckiej ,,Co w kniei drzemie".
logo_mgok

22
listopada
2016

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

miniatura_oglnopolski-dzie-praw-dziecka
Nie mogło zabraknąć w naszej szkole obchodów tak ważnego święta jak Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym roku szkolnym z tej okazji zorganizowaliśmy kilka wydarzeń (o których będziemy informowali na bieżąco), które rozciągnęły się na kilka dni. Dziś (22.11.2016 r.
logo_mgok

22
listopada
2016

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

miniatura_wiatowy-dzie-yczliwoci-i-pozdrowie
Koncepcja Dnia Życzliwości zrodziła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Egiptu z Izraelem. Dzień ten postawił sobie za cel przekonanie rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Na dzień dzisiejszy święto jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma znaczenie bardziej społeczne niż polityczne.
logo_mgok

21
listopada
2016

Podziel się Posiłkiem

miniatura_podziel-si-posikiem
Już 25 i 26 listopada rusza ogólnopolska akcja zbiórki żywności w ramach akcji "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM". Młodzi wolontariusze z naszej szkoły obejmą dyżury w lubawskich sklepach: ECO, BIEDRONKA I GROSIK. Zebrana żywność trafi do rodzin potrzebujących w Lubawce i okolicznych wioskach.
logo_mgok

19
listopada
2016

Nasi na powiatowym etapie ,,zDolnego Ślązaczka"

miniatura_nasi-na-powiatowym-etapie-zdolnego-lzaczka
Dziewięcioro uczniów z terenu naszego powiatu zakwalifikowało się do etapu powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu ,,zDolny Ślazaczek", który odbył się 17.11.2016 r.  w Kamiennej Górze. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły: Marcelina Kondoł i Piotr Cisowski. Uczniowie mieli na wykonanie zadań 90 minut.
logo_mgok

18
listopada
2016

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

miniatura_wiatowy-dzie-rzucania-palenia-tytoniu
Kilkuosobowe drużyny, reprezentacje klas IV - VI  wzięły udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Rzucania Paleniu Tytoniu, który odbył się dziś (18.11.2016 r) w naszej szkole. Uczniowie mieli dwie godziny na wykonanie plakatu na brystolu.
logo_mgok

17
listopada
2016

Hodują patyczaki

miniatura_hoduj-patyczaki
Klasa II a zajmuje się hodowlą patyczaków. Wraz ze swoją wychowawczynią panią Danutą Tkaczenko codziennie się nimi opiekują. Szczególną troską patyczaki otaczają: Marysia Bizoń, Stasiu Bodzek, Antoś Sopata oraz Miłosz Surma.

Przeglądaj aktualności