• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

28
października
2016

Awansowali do etapu powiatowego

miniatura_awansowali-do-etapu-powiatowego
Znamy już wyniki szkolnych eliminacji interdyscyplinarnego konkursu ,,zDolny Ślązaczek". Do eliminacji powiatowych dostało się dwoje uczniów z klasy VI a: Marcelina Kondoł i Piotr Cisowski. Natomiast do etapu powiatowego z języka niemieckiego awansowała Marcelina Kondoł. Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki.
logo_mgok

26
października
2016

Świetna zabawa

miniatura_wietna-zabawa
Ach co to był za spektakl. Świetna zabawa, dużo śmiechu i niesamowita porcja wiedzy. Tak w skrócie można opisać dzisiejsze (26.10.2016 r.) spotkanie  z panem Stanisławem Sielickim z Estrady SAS. Spotkania te stały się już tradycją w naszej szkole.
logo_mgok

20
października
2016

Ostatni ,,zDolny Ślązaczek"

miniatura_ostatni-zdolny-lzaczek
Ostatni konkurs z serii ,,zDolny Ślązaczek" mamy już za sobą. Dziś (20.10.2016 r.) ośmioro uczniów z klas V i VI przystąpiło do testu w ramach II Dolnośląskiego Konkursu z Języka Angielskiego. Podobnie jak w przypadku języka niemieckiego test pisany był na komputerach. Wyniki wkrótce - trzymamy kciuki.
logo_mgok

19
października
2016

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele...

miniatura_szanowni-rodzice-uczniowie-absolwenci-nauczyciele
W związku z proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianami w systemie oświaty prosimy o zapoznanie się z zamieszczanymi niżej stanowiskami, apelami instytucji, stowarzyszeń i innych podmiotów w przedmiotowej sprawie. W miarę pojawiania się kolejnych będą one sukcesywnie dodawane.
logo_mgok

17
października
2016

Zagrają w finale wojewódzkim

miniatura_zagraj-w-finale-wojewdzkim
Wielki sukces osiągnęła dziś (17.10.2016 r.) reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w unihokeju. W zawodach strefowych, które odbyły się w Pisarzowicach zajęły pierwsze miejsce i tym sposobem zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich.
logo_mgok

17
października
2016

II Dolnośląski Konkurs Języka Niemieckiego ,,zDolny Ślązaczek?

miniatura_ii-dolnolski-konkurs-jzyka-niemieckiego-zdolny-lzaczek
II Dolnośląski Konkurs Języka Niemieckiego ,,zDolny Ślązaczek" jest już za nami. Odbył się dziś (17.10.2016 r.) i wyglądał inaczej niż konkurs interdyscyplinarny, gdyż był rozwiązywany na komputerze. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów z klas IV - VI. Z ramienia szkoły konkurs nadzoruje pani Renata Kozubska - Sopata.
logo_mgok

15
października
2016

Finał konkursu plastycznego ,,Portret jesieni"

miniatura_fina-konkursu-plastycznego-portret-jesieni
Znamy już wyniki konkursu plastycznego ,,Portret jesieni" dla uczniów klas I - III. Konkurs został zorganizowany przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej panią Monikę Fedoruk. Polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy plastycznej, w której uczniowie mogli wykazać  się kreatywnością plastyczną, twórczym podejściem do tematyki oraz pokazać bogactwo barw danej pory roku.
logo_mgok

14
października
2016

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się dziś (14.10.2016 r.) uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas I wzięli udział w ślubowaniu. Następnie pierwszoklaśiści przedstawili wzruszający program artystyczny, po którym starsi koledzy z klas szóstych obdarowali ich drobnymi prezentami.
logo_mgok

14
października
2016

Ruszył ,,zDolny Ślązaczek"

miniatura_ruszy-zdolny-lzaczek
W dniu 13.10.2016 r. w naszej szkole o godz. 12 został przeprowadzony Interdyscyplinarny Konkurs "zDolny Ślązaczek". Była to już XIV edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku uczniowie rozwiązywali zadania, oraz czytali tekst "O imionach zwierząt we wrocławskim ZOO". Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z naszej szkoły, zmagania trwały 60 minut.
logo_mgok

13
października
2016

Spotkanie z Mistrzynią

miniatura_spotkanie-z-mistrzyni
Dziś (13.10.2016 r) uczniowie klas I, II, i IV naszej szkoły brali udział w niezwykłym spotkaniu z panią Lucyną Kornobys, która jest min. wicemistrzynią paraolimpijską z Rio. Pani Lucyna srebrny medal zdobyła w pchnięciu kulą, ale brała też udział w rzucie oszczepem.
logo_mgok

13
października
2016

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

miniatura_oglnopolskie-urodziny-ksikowego-misia
12 października w naszej szkole świętowaliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.  W tym dniu na dzieci czekały liczne niespodzianki: prawdziwy miód, pluszowe misie, konkursy, nauka urodzinowych manier i zabawy dla dzieci.
logo_mgok

08
października
2016

Spotkanie z muzyką geniusza

miniatura_spotkanie-z-muzyk-geniusza
W piątek (07.10.2016 r.) dzięki muzykom Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry, uczniowie naszej szkoły mięli okazje zapoznać się z muzyką genialnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dzięki temu, że zaczął komponować w bardzo młodym wieku, był nazywany ,,cudownym dzieckiem", a jego dzieła są po dziś dzień znajdują się w repertuarach niemal wszystkich filharmonii.

Przeglądaj aktualności