• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

04
listopada
2017

Pomoc koleżeńska

miniatura_pomoc-koleeska
Młodzi wolontariusze z naszej szkoły trzy razy w tygodniu (w poniedziałek, wtorek i środę) na siódmej godzinie lekcyjnej organizują pomoc koleżeńską dla tych, którzy takiej pomocy potrzebują. Zapraszamy chętnych potrzebujących. Pod okiem nauczyciela i przy pomocy kolegów i koleżanek możesz nadrobić zaległości, powtórzyć materiał, przygotować się do sprawdzianu czy zaliczenia czegokolwiek.
logo_mgok

02
listopada
2017

Zawody w Czechach

miniatura_zawody-w-czechach
Tradycją stało się, że uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych z Lubawki jeżdżą do szkoły do Zaclerza na różne rozgrywki sportowe. Tym razem opiekun Łukasz Wincza zabrał ze sobą 17 chłopców, aby w przyjaznej atmosferze pograć z uczniami ze szkoły z Zaclerza w piłkę nożną. W ogólnym rozrachunku nasza starsza drużyna chłopców zajęła 1 miejsce, a młodsza 4 miejsce.
logo_mgok

31
października
2017

Kwiaty, znicze i stroiki na opuszczone groby

miniatura_kwiaty-znicze-i-stroiki-na-opuszczone-groby
Wolontariusze z lubawskiej podstawówki wykonali kolejny krok, by zadbać i otoczyć opieką opuszczone mogiły na lubawskim cmentarzu. Wykonali ponad 20 stroików, które ozdobiły zapomniane mogiły. Zadbali również o Grób Nieznanego Żołnierza, by w ten sposób uczcić pamięć tych, którzy polegli w obronie ojczyzny.
logo_mgok

30
października
2017

Nagrodzeni we Wrocławiu

miniatura_nagrodzeni-we-wrocawiu
W piątek (27.10.2017 r) uczniowie naszej szkoły, którzy w ramach Świetlicy Wsparcia Dziennego podczas wakacji brali udział w projekcie fotograficznym ,,Tak to widzę", wzięli udział w wernisażu podsumowującym projekt, który miał miejsce w Muzeum ,,Pana Tadeusza" we Wrocławiu.
logo_mgok

30
października
2017

Dyniowe Cudaki - rozdanie nagród

miniatura_dyniowe-cudaki-rozdanie-nagrd
W piątek 27 października było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla uczniów klas 1-3. Konkurs Dyniowe Cudaki - Zwierzaki zorganizowany przez wychowawcę klasy 2a - Joannę Łazarowicz. W komisji oceniającej - były wszystkie Panie z nauczania wczesnoszkolnego. Wszystkie oddawały swój głos. W konkursie wzięło udział 44 uczniów.
logo_mgok

27
października
2017

ZWIERZAKI ZE SCHRONISKA OTRZYMAŁY NASZE DARY

miniatura_zwierzaki-ze-schroniska-otrzymay-nasze-dary
Bezdomne psy i koty z wałbrzyskiego schroniska otrzymały już od wolontariuszy z klas 4 - 6 pierwsze podarunki w postaci jedzenia oraz koców. Z pewnością posłuży im to na jakiś czas. Wciąż jednak zbieramy kolejne datki dla tych sierot. Jedzenie (sucha karma, puszki) oraz koce i ręczniki proszę przynosić do sali nr 7 do P. Krystyny Danileckiej.
logo_mgok

26
października
2017

Czwartek z książką

miniatura_czwartek-z-ksik
Dziś (26.10.2017 r.) uczniowie klasy III a czytali fragmenty swoich ulubionych książek dla uczniów klasy drugiej i klas trzecich. W celu rozbudzania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, uczniowie klasy III a opracowali recenzje swoich ulubionych książek, a następnie zamieścili je na gazetce szkolnej.
logo_mgok

26
października
2017

Uczta na Olimpie

miniatura_uczta-na-olimpie
Uczniowie klasy 5b, przebrani za postacie mitologiczne, przekroczyli dziś progi boskiego Olimpu, by przy wspólnym, suto zastawionym, stole delektować się niebiańskim nektarem i ambrozją. Przez moment wszyscy poczuliśmy się, jakbyśmy cofnęli się do czasów starożytnej Grecji. Było trzech Zeusów, Hera, Atena, Posejdon, Hades, Demeter oraz kilku innych bogów i bogiń.
logo_mgok

25
października
2017

Sukces Marceliny i Piotra

miniatura_sukces-marceliny-i-piotra
Znamy już finalistów szkolnej edycji ,,zDolnego Ślązaczka". W powiatowym etapie będą naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marcelina Kondoł i Piotr Cisowski z klasy VII a. Należy podkreślić, że właśnie ci uczniowie również w zeszłym roku szkolnym dostali się do etapu powiatowego. W tym roku do tego etapu dostało się 11 uczniów z terenu powiatu.
logo_mgok

24
października
2017

Festiwal Tańca Indiańskiego w Poznaniu

miniatura_festiwal-taca-indiaskiego-w-poznaniu
W minioną sobotę (21.10.2017 r) w Poznaniu odbyło się XVI Jesienne Pow Wow (Festiwal Tańca Indiańskiego), w którym wzięli udział tancerze zespołu Rise of the Sun, którzy są również uczniami naszej szkoły. W festiwalu wzięli udział tancerze z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Nasi tancerze startowali w pięciu konkurencjach.
logo_mgok

24
października
2017

Wycieczka do rezerwatu

miniatura_wycieczka-do-rezerwatu
W sobotę 21.10.2017 grupa uczniów z klasy 7, która uczęszcza do kółka turystycznego brała udział w wycieczce górskiej do rezerwatu Kruczy Kamień. Po drodze podziwialiśmy uroki złotej polskiej jesieni i zbieraliśmy grzyby. Opiekunem kółka jest pani Ewa Bienias.
logo_mgok

23
października
2017

Prelekcja na temat ,,Selektywnej zbiórki odpadów"

miniatura_prelekcja-na-temat-selektywnej-zbirki-odpadw
Dziś (23.10.2017 r) uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w prelekcji dotyczącej ,,Zasad selektywnej zbiórki odpadów". Prelekcja jest nawiązaniem do wystawy zdjęć , która od tygodnia znajduje się na korytarzu szkoły przy ulicy Bocznej 13. Podczas spotkania panie z Firmy ,,Sanikom" opowiadały jak powinna wyglądać prawidłowa selektywna zbiórka odpadów komunalnych.

Przeglądaj aktualności