• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

25
grudnia
2016

Kolędowanie w klasach IV - VI

miniatura_koldowanie-w-klasach-iv-vi
 W niezwykły klimat świąteczny wprowadziły nas kolędy i pastorałki, które można było usłyszeć dziś (22.12.2016) w naszej szkole za sprawą uczniów klas IV - VI. Zebrani w sali gimnastycznej uczniowie mogli również usłyszeć jakie są potrawy wigilijne i skąd się wzięły. Ten wzruszający program przygotowała pani Lidia Staszak wraz ze szkolnym chórem.
logo_mgok

25
grudnia
2016

Jasełka w klasach I - III

miniatura_jaseka-w-klasach-i-iii
W czwartek 22 grudnia w Szkole Podstawowej w Lubawce odbyło się przedstawienie Jasełek dla klas młodszych w wykonaniu uczniów klasy 3a i 3b pod kierunkiem wychowawców p. Wiesławy Jarzmik i p. Haliny Chmielewskiej.
logo_mgok

25
grudnia
2016

Pierwsza pomoc na mieście

miniatura_pierwsza-pomoc-na-miecie
W piątek 16 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyszli do mieszkańców, aby podzielić się wiedzą na temat Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Rozdawali napotkanym przechodniom ulotki i tłumaczyli, jak ważna jest szybka reakcja i pomoc poszkodowanej osobie.
logo_mgok

25
grudnia
2016

Pierwsza pomoc

miniatura_pierwsza-pomoc
Po przeprowadzonych na zajęciach technicznych tematach dot. pierwszej pomocy i w ramach programu "Szkoła dbająca o bezpieczeństwo" p. Eliza Grzelewska i p. Edyta Kogut zaprosiły do naszej szkoły ratownika medycznego p. Piotra Archackiego. Spotkania z p. Piotrem odbywały się w trzech grupach wiekowych - IV, V i VI klasy.
logo_mgok

14
grudnia
2016

Zbiórka dla Kresowiaka

miniatura_zbirka-dla-kresowiaka
Zakończyła się już w naszej szkole zbiórka darów dla naszych Rodaków mieszkających za wschodnią granicą w ramach akcji Paczka dla Kresowiaka. To już kolejny rok kiedy nasza szkoła wzięła udział w akcji i serce się raduje, z jak dużym odzewem się spotkała. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie zarówno dzieciom jak i rodzicom.
logo_mgok

13
grudnia
2016

,,Wielka Ucieczka"

miniatura_wielka-ucieczka
Również dla uczniów klas IV - VI ,,Grupa Teatralna T" z Torunia miała na dziś (13.12.2016 r) propozycję spektaklu profilaktycznego. ,,Wielka ucieczka" - taki tytuł nosiło przedstawienie, którego celem jest uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki.
logo_mgok

13
grudnia
2016

,,Supełki- nieoczekiwana zamiana miejsc"

miniatura_supeki-nieoczekiwana-zamiana-miejsc
Uczniowie klas I - III naszej szkoły wzięli dziś (13.12.2016 r) udział w spektaklu edukacyjnym pt. ,,Supełki - nioczekiwana zmiana miejsc". Dzieci od najmłodszych lat przejawiają naturalną ciekawość i fascynację światem zwierząt. Wrodzona umiejętność współodczuwania jest cechą, którą należy pielęgnować, wpływa ona bowiem na  pozytywną postawę wobec natury.
logo_mgok

10
grudnia
2016

Jarmark Bożonarodzeniowy

miniatura_jarmark-boonarodzeniowy
Niezwykły klimat zapanował dziś (10.12.2016 r) na lubawskim rynku. Wszystko to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, podczas którego można było posłuchać na żywo kolęd, kupić świąteczne ozdoby, pyszne cista i raczyć się wyśmienitym grzańcem. Cały potężny namiot był przeznaczony dla naszej szkoły, a każda klasa miała dla siebie stolik, na którym mogła wystawić rzeczy na sprzedaż.
logo_mgok

09
grudnia
2016

Stań po Zielonej Stronie Mocy

miniatura_sta-po-zielonej-stronie-mocy
Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji Slam Poland  STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY, której celem jest zbiórka m.in. płyt CD/DVD/BR, zużytych telefonów, pendrivów, dysków HDD, słuchawek, układów scalonych i innych. Zebrane rzeczy zostają adekwatnie zamienione na określoną ilość punktów. Zebrane punkty zostają wymienione  na określone nagrody.
logo_mgok

08
grudnia
2016

Konkurs plastyczno - literacki - podsumowanie

miniatura_konkurs-plastyczno-literacki-podsumowanie
W listopadzie w klasach I-III został ogłoszony konkurs plastyczno-literacki  "Książka mojego autorstwa". Do organizatora, pani Moniki Fedoruk wpłynęły 22 ciekawe, spełniające podane kryteria  prace. Każda z książek zawiera interesującą opowieść, w której bohaterami są ludzie, zwierzęta i postacie fantastyczne. Zachwyca nie tylko sam tekst ale również różnorodna oprawa plastyczna.
logo_mgok

06
grudnia
2016

Mikołajki

miniatura_mikoajki
Któż z nas nie lubi Mikołaja? Na pewno każdy lubi. Dlatego ten dzień w naszej szkole musiał być wyjątkowy. Już przy wejściu witał nas uśmiechnięty Mikołaj (pani dyrektor Bożena Gawor) wraz ze swoimi pomocnikami, którzy częstowali nas cukierkami.
logo_mgok

05
grudnia
2016

Nakrętki dla Filipka

miniatura_nakrtki-dla-filipka
"DLA CIEBIE ZWYKŁA NAKRĘTECZKA, DLA MNIE NADZIEI NA ZDROWIE ISKIERECZKA" Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły zbierali dla małego Filipka plastikowe nakrętki z butelek po napojach, mleku, oleju. Zbiórka udała się wyśmienicie. Zebraliśmy kilkanaście worków nakrętek, które trafiły do najdzielniejszego bohatera na całym świecie.

Przeglądaj aktualności