• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

29
listopada
2018

Śniadanie Daje Moc 2018

miniatura_niadanie-daje-moc-2018
W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza Szkoła włączyła się w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc", organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka. Nasi  uczniowie  z klas pierwszych, drugich i trzecich najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.
logo_mgok

22
listopada
2018

Sto Lat Niepodległej

miniatura_sto-lat-niepodlegej
Sto lat Niepodległej - taki tytuł nosiła dzisiejsza (22.11.2018) audycja muzyczna, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej przedstawili pieśni i opowieści patriotyczne nieodłącznie związane z naszą trudną historią. Audycja była kolejnym elementem obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole.
logo_mgok

14
listopada
2018

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018

miniatura_wiatowy-dzie-rzucania-palenia-2018
Chociaż Światowy Dzień Rzucania Paleniu Tytoniu przypada na jutrzejszy dzień, to my obchody zaczęliśmy już dziś. Okazją do tego był dzień otwartej szkoły, a co za tym idzie dużo rodziców, którzy pojawili się w niej. Każdy wchodzący do szkoły rodzic mógł się zapoznać z radami jak rzucić palenie papierosów,  które umieszczone były na specjalnej tablicy.
logo_mgok

13
listopada
2018

Nakrętki dla Filipka

miniatura_nakrtki-dla-filipka
Już po raz kolejny samochód po brzegi załadowany nakrętkami opuścił teren naszej szkoły. Wszystkie nakrętki zebrane przez uczniów ZSP w Lubawce powędrują do skupu, a pieniążki uzyskane za nie - jak zawsze - przeznaczone zostaną na rehabilitację małego Filipka z Jeleniej Góry. Wszystkim uczestnikom zbiórki nakrętek serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszego zbierania.
logo_mgok

10
listopada
2018

Wolontariat dla zwierzaków

miniatura_wolontariat-dla-zwierzakw
By wspomóc psy i koty ze schroniska dla zwierząt w Boguszowie-Gorcach, Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Lubawce zorganizowało dyskotekę dla uczniów. Za 2 zł. (tyle kosztował ucznia wstęp na dyskotekę) dzieci przednio bawiły się w piątkowe popołudnie.
logo_mgok

09
listopada
2018

Uroczysta Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

miniatura_uroczysta-akademia-z-okazji-100-rocznicy-odzyskania-niepodlegoci
Dziś (09.11.2018 r) w naszej szkole odbyła się niezwykle wzruszająca Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Młodzież głównie z klas III gimnazjum pod okiem pani Eweliny Rudnej pokazała w niezwykły sposób trudne oraz piękne chwile naszego narodu. W przygotowaniu Akademii pomagały również panie: Małgorzata Januszkiewicz, Edyta Kogut, Anna Majerska, Aldona Pastor.
logo_mgok

08
listopada
2018

O segregacji

miniatura_o-segregacji
Kolejne spotkanie dotyczące segregacji śmieci dla uczniów naszej szkoły odbyło się dziś (08.11.2018 r). Tym razem przesympatyczne panie z firmy Sanikom zabrały uczniów klas IV na wirtualny spacer po składowisku odpadów. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom kolejna grupa dzieci będzie potrafiła prawidłowo segregować śmieci, co w przyszłości przełoży się na czystsze środowisko.
logo_mgok

07
listopada
2018

Wieczornica o Niepodległej

miniatura_wieczornica-o-niepodlegej
Dnia 6 listopada 2018 roku w Domu Kultury odbyła się "Wieczornica o Niepodległej". Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce przygotowali dla mieszkańców Lubawki wspomnienia o Kresach, wiersze poetów związanych z Kresami i pieśni patriotyczne.
logo_mgok

07
listopada
2018

Ciasteczka na wieczornicę

miniatura_ciasteczka-na-wieczornic
Dnia 5 listopada 2018 roku Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III upiekli ciastka, które będą wręczane gościom na "Wieczornicy o Niepodległej". Ciastka zapakowali w celofany. Pracowali pod opieką pań: Elżbiety Jojczyk, Wiesławy Jarzmik i Marioli Mrowickiej. 100 ciastek upiekła też pani Cecylia Błońska.
logo_mgok

06
listopada
2018

,,Nigdy nie daj wmówić sobie, że jesteś przegrany..."

miniatura_nigdy-nie-daj-wmwi-sobie-e-jeste-przegrany
Dziś (06.11.2018 r) w naszej szkole odbyło się profilaktyczne autorskie spotkanie z Piotrem Plichtą (Poison). Projekt, który przedstawił artysta odbywa się pod hasłem ,,Jedno życie". Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z używkami powodującymi negatywne skutki dla zdrowia, a także agresją i przemocą jako głównymi czynnikami sprzyjającymi generowaniu zachowań ryzykownych.
logo_mgok

05
listopada
2018

Tańczyli w Poznaniu

miniatura_taczyli-w-poznaniu
XVII Jesienne Pow Wow (Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki), które odbyło się w Poznaniu jest już za nami. W festiwalu brali udział tancerze z Czech, Niemiec, Anglii i Polski. Nie mogło na nim zabraknąć zespołu Rise of the Sun z Lubawki, a niewiele brakowało , by tak się stało. Dlatego podziękowania należą się Bankowi Spółdzielczemu z Kamiennej Góry i Firmie RS Textile z Lubawki.

Przeglądaj aktualności