• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

30
października
2018

Segregacja jest ważna

miniatura_segregacja-jest-wana
Uczniowie klas V naszej szkoły wzięli dziś (30.10.2018 r) udział w interesującej prelekcji dotyczącej segregacji śmieci. W ramach współpracy, która trwa już kilka lat naszą szkołę odwiedziły panie z Firmy ,,Sanikom". Uczniowie najpierw odbyli wirtualny spacer po składowisku odpadów, a później miei okazję porozmawiać o segregacji śmieci.
logo_mgok

29
października
2018

Nowe szafki

miniatura_nowe-szafki
"Jest nam niezwykle miło poinformować, że nowiuteńkie szafki dotarły w dniu dzisiejszym do naszej szkoły. Teraz zabieramy się za ich rozpakowanie i rozmieszczenie na szkolnych korytarzach. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają i będą służyć przez wiele lat, czego nam wszystkim życzymy. O szczegółach udostępnienia szafek będziemy informować na Librusie.
logo_mgok

26
października
2018

Kartki od Wolontariuszy

miniatura_kartki-od-wolontariuszy
Wolontariusze klas I-III, spotkali się w szkole po lekcjach w celu ozdobienia kartek pamiątkowych dla mieszkańców Lubawki. Kartki przygotowywali w ramach akcji: ,,100 kartek okolicznościowych na  stulecie Niepodległości".  Dzieciom pomagały panie: E. Jojczyk, M. Łazarek, M. Mrowicka i W. Jarzmik. Serdecznie dziękujemy też pani J.
logo_mgok

25
października
2018

Spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką

miniatura_spotkanie-autorskie-z-pani-wiolett-piaseck
Uczniowie klas II i III naszej szkoły podstawowej spotkali się w Domu Kultury z autorką książek dla dzieci, panią Wiolettą Piasecką.  Spotkanie odbyło się pod hasłem: ,,Patriotyczne opowieści i nie tylko...". Uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt. ,,Ignaś".Zadawali pytania, odgadywali zagadki i występowali na scenie.
logo_mgok

24
października
2018

Zbiórka makulatury

miniatura_zbirka-makulatury
Wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce przekazali  makulaturę Fundacji ,,Przywróćmy Dzieciom Uśmiech".  Zebraliśmy jej bardzo dużo dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Serdecznie wszystkim  dziękujemy w imieniu potrzebujących dzieci i zachęcamy do dalszego zbierania.
logo_mgok

24
października
2018

Najpiękniejszy wiersz dla Ojczyzny

miniatura_najpikniejszy-wiersz-dla-ojczyzny
We wtorek, 23 października b.r. w ZSP w Lubawce rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs poetycki dla klas V - VIII  ,,Najpiękniejszy wiersz dla ojczyzny". Ogółem na konkurs wpłynęło 38 wierszy ze szkół podstawowych z powiatu kamiennogórskiego. Szkoła, w danej kategorii wiekowej dziecka, mogła wysłać tylko jeden wiersz.
logo_mgok

19
października
2018

Ślubowanie Klas Pierwszych

miniatura_lubowanie-klas-pierwszych
Dziś (19.10.2018r.) w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Szkolna rodzina powiększyła się o 50 uczniów, którzy tego dnia w obecności Burmistrz Miasta Lubawka Pani Ewy Kocemby, Pana Dyrektora Arkadiusza Rzepki, Pani Dyrektor Ewy Telegi, zaproszonych gości i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.
logo_mgok

18
października
2018

Mali wolontariusze na cmentarzu

miniatura_mali-wolontariusze-na-cmentarzu
Piękna pogoda zachęciła małych członków Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III do wyjścia po lekcjach na cmentarz. Tradycyjnie mali wolontariusze posprzątali groby żołnierzy. Zgrabili i popakowali w worki liście. Wyplewili i wyczyścili groby. Wyczyścili teren wokół krzyża. Pomagały nam mamy i babcia naszych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas.
logo_mgok

16
października
2018

,,zDolny Ślązaczek" 2018

miniatura_zdolny-lzaczek-2018
Przez ostatnie dwa dni uczniowie naszej szkoły biorą udział w etapie szkolnym konkursu interdyscyplinarnego ,,zDolny Ślązaczek". Wczoraj rozwiązywali zadania z języka polskiego, a dzisiaj z matematyki. Przed nami jeszcze konkursy językowe.
logo_mgok

15
października
2018

Kolejna drużyna zagra w zawodach wojewódzkich

miniatura_kolejna-druyna-zagra-w-zawodach-wojewdzkich
Dziewczęta z naszej szkoły stają się prawdziwymi mistrzyniami w unihokeju. Kilka dni temu uczennice młodszych klas zajęły I miejsce, a dzisiaj (15.10.2018 r) również I miejsce zajęły uczennice z roczników 2003 - 2005.  Zawody strefowe odbyły się na naszej sali gimnastycznej i wzięły w nich udział reprezentacje czterech szkół: SP Krzeszów, SP Miłków, SP Mysłakowice i nasza szkoła.
logo_mgok

12
października
2018

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
W bardzo wesołej atmosferze przebiegał dzisiejszy uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystko za sprawą świetnego programu artystycznego, który przygotowała klasa III b gimnazjum pod okiem pani Iwony Dereń. Uczniowie, którzy przygotowywali występ pamiętali o wszystkich pracownikach szkoły, przedstawiając ich pracę w humorystyczny sposób i nagradzając nietypowymi prezentami.

Przeglądaj aktualności