• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

10
marca
2020

IV Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - warsztaty

miniatura_iv-modzieowe-forum-bezpieczestwa-warsztaty
Kolejna odsłona IV Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa miała miejsce w dniu dzisiejszym (10.03.2020 r). Młodzież z naszych gminnych szkół spotkała się na warsztatach w Domu Kultury w Lubawce. W trzech sześcioosobowych drużynach pracowali nad plakatem, którego tematem przewodnim był niemy świadek przemocy.
logo_mgok

10
marca
2020

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

miniatura_eliminacje-powiatowe-oglnopolskiego-turnieju-wiedzy-poarniczej
Za nami eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 10.03.2020 r. w Domu Kultury w Krzeszowie. To już kolejny rok kiedy uczniowie naszej szkoły biorą udział  w tym turnieju. Należy nadmienić, że nasi absolwenci kilkakrotnie wygrywali ten turniej i uczestnniczyli  w eliminajach wojewodzkich.
logo_mgok

09
marca
2020

Prawidłowa Gospodarka Odpadami

miniatura_prawidowa-gospodarka-odpadami
Zajęć dla dzieci na temat prawidłowej gospodarki odpadami i segregacji śmieci nigdy nie jest za wiele. Dlatego 09 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły, jak co roku mogli utrwalić wiadomości na ten temat. Na zlecenie firmy Sanikom prelekcje przeprowadziła firma Abrys z Poznania. Na uważnych słuchaczy, którzy odpowiedzieli prawidłowo czekały nagrody.
logo_mgok

09
marca
2020

,,Dylemat" - przedstawienie profilaktyczne

miniatura_dylemat-przedstawienie-profilaktyczne
09 marca 2020 r. uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu profilktycznym pt. "Dylemat". Była to opowieść o rodzącej się świadomości wagi własnych czynów i konieczności ponoszenia ich konsekwencji u młodego i aroganckiego człowieka. Początkowo dopuszcza się on błahych i pozornie banalnych wykroczeń, których szkodliwość jest często bagatelizowana.
logo_mgok

08
marca
2020

"Powiem ci jak cię kocham, ale..."

miniatura_powiem-ci-jak-ci-kocham-ale
06.03.2020 r. w naszej szkole gościli muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Tym razem było bardzo romantycznie. Uczniowie klas I - III wzięli udział w audycji muzycznej pt."O kotku, co wielkie serce miauuuu...", natomiast klasy IV - VI  "Powiem ci jak cię kocham, ale...". Podczas audycji uczniowie mieli okazję posłuchać utworów kompozytorów...
logo_mgok

07
marca
2020

Powiatowy Finał w Piłce Ręcznej Dziewcząt

miniatura_powiatowy-fina-w-pice-rcznej-dziewczt
Drugie miejsce zajęła drużyna dziewcząt z naszej szkoły podczas Powiatowego Finału w Piłce Ręcznej Dziewcząt, który był rozgrywany w Kamiennej Górze w ramach Igrzysk Dzieci. W grupie dziewcząt grały jeszcze uczennice SP Pisarzowice oraz SP 2 Kamienna Góra.
logo_mgok

06
marca
2020

Dzień Otwarty Szkoły

miniatura_dzie-otwarty-szkoy
W dniu dzisiejszym nasza szkołę odwiedzili nasi przyszli uczniowie, którzy aktualnie uczęszczają do lubawskich przedszkoli. Przywitał ich pan dyrektor Arkadiusz Rzepka, a następnie mieli okazję zobaczyć klasy, w których się będą uczyli. Duże zainteresowanie wzbudził w nich "magiczny dywan". Na koniec mieli okazję zobaczyć przedstawienie teatralne w wykonaniu klasy I a.
logo_mgok

05
marca
2020

Pasowanie na czytelnika

miniatura_pasowanie-na-czytelnika
Dnia 4 marca w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I  na czytelnika biblioteki szkolnej. Biblioteka to  miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.
logo_mgok

04
marca
2020

Koronawirus - informacje

miniatura_koronawirus-informacje
W związku z epidemią koronawirusa na świecie docierają do nas różne informacje, bywa też, że błędne. Dlatego od dziś na szkolnych korytarzach, na gazetkach ściennych znajdują się interesujące, sprawdzone informacje dotyczące tego wirusa. Mogą się z nimi zapoznać nie tylko uczniowie, ale i rodzice odwiedzający szkołę.
logo_mgok

04
marca
2020

Dzień Otwarty Szkoły

miniatura_dzie-otwarty-szkoy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubawce zapraszają  Rodziców siedmiolatków wraz z dziećmi na Dzień Otwarty Szkoły, który będzie miał miejsce 06.03.2020 r w godzinach 10.00- 12.00. W ramach Dnia Otwartego odbędzie się: spacer po szkole, przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów klasy 1 a, warsztaty z wykorzystaniem masy solnej, zabawy ruchowo - taneczne.
logo_mgok

27
lutego
2020

Biologia metodą eksperymentu

miniatura_biologia-metod-eksperymentu
W każdy wtorek tygodnia w ramach projektu "Mali Geniusze" odbywają się w naszej szkole zajęcia pod nazwą ,,Biologia metodą eksperymentu". Podczas zajęć młodzi naukowcy pod okiem pani Anetty Dwulat przeprowadzają różne eksperymenty. Podczas ostatnich zajęć udawadniali, że czerwona kapusta jest wskaźnikiem ph.

Przeglądaj aktualności