• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

07
marca
2017

Wystawa zamków i grodów średniowiecza

miniatura_wystawa-zamkw-i-grodw-redniowiecza
Koło Miłośników Historii, pod opieką Pani Ewy Telegi, przygotowało wystawę zamków i grodów średniowiecza, którą od dziś (07.03.2017 r) można oglądać na szkolnym korytarzu przy ulicy Bocznej. Makiety wykonali uczestnicy kółka oraz klasa 5 a. Zaprezentowane prace  zaprojektowano z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych: papier, zapałki, kamienie, itp.
logo_mgok

06
marca
2017

Współzawodnictwo w Czechach

miniatura_wspzawodnictwo-w-czechach
W czwartek 2 marca grupa uczniów z naszej szkoły (SP Lubawka) pojechała na zawody do zaprzyjaźnionej szkoły z Zaclerza. Tym razem graliśmy w unihokeja - chłopcy i zbijaka - dziewczęta. Chłopcy, po zaciętej rywalizacji z dwoma drużynami z Zacerza ukończyli zmagania na 2 miejscu, a dziewczęta sprawiły miłą niespodziankę wygrywając zawody w zbijaka.
logo_mgok

02
marca
2017

Lekki Tornister

miniatura_lekki-tornister
 W miesiącu lutym uczniowie klas I - III naszej szkoły w Lubawce przystąpili do kampanii edukacyjno - informacyjnej pt.:"Lekki Tornister". Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Rosa w 2011 roku, która została założona w 2004 roku, a od 2011 roku dołączyła do grona organizacji zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
logo_mgok

01
marca
2017

Odebrali nagrody

miniatura_odebrali-nagrody
Dwaj uczniowie z naszej szkoły: Wojtek Gniadek z klasy VI a i Marcel Olszewski z klasy IV a odebrali dziś (01.03.2017 r) z rąk pani Wicestarosty Powiatu Kamiennogórskiego Małgorzaty Krzyszkowskiej oraz pani Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Bernardy Kurczewskiej nagrody za konkurs plastyczny pt. ,,Dzień Bezpiecznego Internetu".
logo_mgok

28
lutego
2017

Zimowisko w Płoninie

miniatura_zimowisko-w-poninie
Drugi tydzień ferii zimowych nasza 11 DH Górski Potok spędziła na zimowisku w Płoninie, które odbyło się pod hasłem Zimowa Zadymka. Przez cały tydzień świetnie się bawiliśmy spędzając wspólnie czas z innymi drużynami z hufca Kamienna Góra.
logo_mgok

27
lutego
2017

Najlepsza 10

miniatura_najlepsza-10
Pierwszy okres nauki roku szkolnego 2016/2017 już za nami, więc przedstawiamy najlepszą 10 uczniów:           Kucharska Martyna  klasa 4a     średnia ocen: 5,64    zachowanie: wzorowe,   Germata Majka klasa 5 a średnia ocen: 5,55 zachowanie: wzorowe      Kondoł Marcelina     klasa 6a    średnia ocen  5,55     zachowanie: wzorowe
logo_mgok

17
lutego
2017

Podsumowanie pierwszego etapu akcji ,,Stań po Zielonej Stronie Mocy"

miniatura_podsumowanie-pierwszego-etapu-akcji-sta-po-zielonej-stronie-mocy
Jak informuje pani Renata Kozubska - Sopata szkolna koordynatorka akcji Stań po Zielonej Stronie Mocy po podsumowaniu pierwszego etapu na prowadzenie w zbiórce zużytych telefonów, baterii, płyt CD itp. wysunęły się dwie klasy. Najwięcej punktów zebrała klasa V a (5840), a na drugim miejscu znalazła się klasa V b (2364).
logo_mgok

16
lutego
2017

Sukces Wojtka i Marcela

miniatura_sukces-wojtka-i-marcela
Znamy już laureatów konkursu Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji w Kamiennej Górze. W kategorii szkół podstawowych wpłynęło 87 prac. Dwa najlepsze miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły: Wojciech Gniadek z klasy VI a oraz Marcel Olszewski z klasy IV a.
logo_mgok

15
lutego
2017

Podziękowania

miniatura_podzikowania
Dotarły do naszego zespołu szkół podziękowania od Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Fundacji Studio Wschód. Podziękowania dotyczą kwesty publicznej na dolnośląskich cmentarzach oraz za udział w zbiórce zniczy Na Kresowe Cmentarze. Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły od kilku lat z zaangażowaniem biorą udział w pomocy Polakom na Kresach oraz dbają o mogiły na tamtych ziemiach.
logo_mgok

14
lutego
2017

Podsumowanie konkursu poetyckiego

miniatura_podsumowanie-konkursu-poetyckiego
 W klasach I - III naszej szkoły zakończył się konkurs poetycki "Najciekawszy wiersz o zimie", którego celem było: rozbudzenie wrażliwości i aktywności twórczej, odkrywanie młodych talentów, zainteresowanie uczniów poezją, integracja środowiska szkolnego poprzez współpracę z rodzicami uczniów, którzy włączą się do konkursu.
logo_mgok

13
lutego
2017

Głosowanie na lekturę Narodowego Czytania

miniatura_gosowanie-na-lektur-narodowego-czytania
  Szanowni Państwo,  zapraszamy serdecznie do udziału w głosowaniu na lekturę Narodowego Czytania 2017. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września br.
logo_mgok

12
lutego
2017

Prace na konkurs

miniatura_prace-na-konkurs
Około 30 prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły zostało wysłanych na konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu do Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze. Z ramienia szkoły nad konkursem czuwała pani Lidia Staszak. Zapraszamy do obejrzenia prac.

Przeglądaj aktualności