• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
maja
2018

Akcja fundacji Centaurus w edukacji wczesnoszkolnej

miniatura_akcja-fundacji-centaurus-w-edukacji-wczesnoszkolnej
17 maja b.r. odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny zorganizowany w klasach edukacji wczesnoszkolnej, którego tematem było przedstawienie obrazu konia. 30 kwietnia obchodzony był Ogólnopolski Dzień Koni i właśnie z tego powodu pani Magdalena Kaczmarczyk zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w konkursie.
logo_mgok

21
maja
2018

Ekobohaterzy

miniatura_ekobohaterzy
Uczniowie klasy II "a" SP w Lubawce przenieśli nas " W Bajkowy Świat Ekobohaterów". Przedstawienie przygotowane zostało z okazji Dnia Ziemi, który obchodzony jest na całym świecie. Dzieci przygotowały sceniczną opowieść o tym, co jest ważne dla Ziemi.
logo_mgok

17
maja
2018

Finał III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa

miniatura_fina-iii-modzieowego-forum-bezpieczestwa
Za nami już finał III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa, który odbył się dziś (16.05.2018r ) w domu kultury. Tematem tegorocznego forum była TOLERANCJA, a hasło przewodnie brzmiało: TOLERUJĘ, SZANUJĘ, NIE PONIŻAM, AKCEPTUJĘ. Dzisiejszy dzień był podsumowaniem wszystkich działań jakie odbywały się w ramach forum: sondażu ulicznego, warsztatów, konkursów, dni tolerancji itp.
logo_mgok

13
maja
2018

,,Wiosna, ach to Ty...

miniatura_wiosna-ach-to-ty
11.05.2018 r. uczniowie klas I - III  naszej szkoły zostali nagrodzeni za udział w konkursie plastycznym pt. ,,Wiosna, ach to Ty...". Artyści miejsc pierwszych otrzymali dyplom oraz książkę, pozostali uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali dyplom oraz słodki upominek. Każda przygotowana praca była wykonana z pomysłem i starannością, a wybór najładniejszych był dla jury bardzo trudny.
logo_mgok

08
maja
2018

Złoty Grosik 2018

miniatura_zoty-grosik-2018
Prawdziwą górę ,,złotych" groszy o nominale 1,2 i 5 groszy zebrali uczniowie klas I - VI naszej szkoły. Jutro ponad 80 kilogramów monet trafi do kamiennogórskiej siedziby PCK - organizatora akcji Złoty Grosik. Wśród klas I - III najwięcej zebarała klasa III e (wych. Magdalena Legutko - Bizoń) - 11,878 kg. Drugie miejsce zajęła klasa I a (wych. Kaczmarczyk Magdalena) - 10,218 kg.
logo_mgok

07
maja
2018

Głosujmy wspólnie

miniatura_gosujmy-wsplnie
Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie - Nasza szkoła bierze udział w programie "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Nauczyciele zachęcają uczniów do zdrowego żywienia przez cały rok szkolny.
logo_mgok

27
kwietnia
2018

Marsz Trzeciomajowy

miniatura_marsz-trzeciomajowy
Aby uczcić rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja, dnia 26 kwietnia 2018 roku ulicami Lubawki przeszli uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkól Publicznych w Lubawce.  Ubrani w barwy biało-czerwone, z flagami, transparentami, balonami i innymi patriotycznymi gadżetami w ręku, dziarsko maszerowali ulicami miasta, śpiewając jedną po drugiej pieśni patriotyczne.
logo_mgok

26
kwietnia
2018

I Gminny Konkurs Prozy i Poezji Patriotycznej

miniatura_i-gminny-konkurs-prozy-i-poezji-patriotycznej
Dnia 23 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury odbył się I Gminny Konkurs Prozy i Poezji Patriotycznej pod hasłem "Ojczyzna niejedno ma imię". Udział w nim wzięli uczniowie z Lubawki, Chełmska Śląskiego i Miszkowic. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy 7 połączone z uczniami z gimnazjum.
logo_mgok

24
kwietnia
2018

III Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - ostatnie spotkanie

miniatura_iii-modzieowe-forum-bezpieczestwa-ostatnie-spotkanie
Dziś (24.04.2018 r) w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce odbyło się ostatnie spotkanie w ramach III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, którzy podczas gali podsumowującej kampanię będą prezentowali teksty o tolerancji oraz prowadzący imprezę. Przypominamy, że podsumowanie nastąpi 16 maja w lubawskim domu kultury.
logo_mgok

23
kwietnia
2018

,,Wy nie wiecie a ja wiem - jak rozmawiać trzeba z psem"

miniatura_wy-nie-wiecie-a-ja-wiem-jak-rozmawia-trzeba-z-psem
Dnia 19 kwietnia 2018r. Uczniowie klas IIa, IIIc i IIId uczestniczyli w spotkaniu z zaproszonym przez panią Magdę  Winter treserem psów - panem Tomaszem Bentkowskim. Podczas wyjątkowego poranka, w towarzystwie dwóch wspaniałych psiaków uczniowie mogli przećwiczyć bezpieczne sposoby kontaktu z czworonogami i poznali mowę ciała zwierzaków.
logo_mgok

23
kwietnia
2018

Odwiedziny u kucyków

miniatura_odwiedziny-u-kucykw
20 kwietnia b.r. uczniowie z klas 1a i 3a pod opieką p. Magdaleny Kaczmarczyk i p. Danuty Tkaczenko wybrali się na pieszą wycieczkę do Kucykowa w Lubawce. Najważniejszą atrakcją były przejażdżki na kucykach. Jednak wykorzystując w pełni piękną pogodę chłopcy odegrali mecz w piłkę nożną, pozostali mogli poskakać na trampolinie i postrzelać z łuku.

Przeglądaj aktualności