• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

25
maja
2018

Hodowla dżdżownic

miniatura_hodowla-ddownic
 Kilka tygodni temu uczniowie z klasy z 1 B założyły klasową hodowlę dżdżownic.  Ich nowy dom znajdował się w szklanych słojach w naszej sali lekcyjnej. Opiekowaliśmy się nimi wspólnie, by niczego im nie brakowało, ale przyszedł czas, by wróciły do swojego naturalnego środowiska.  Oto fotorelacja ukazująca jak odzyskują wolność. Ku naszej wielkiej radości wszystkie przeżyły.
logo_mgok

24
maja
2018

Opowieść o zielonej skarpetce i Karolu, który trafił do krainy Orfanato

miniatura_opowie-o-zielonej-skarpetce-i-karolu-ktry-trafi-do-krainy-orfanato
24.05.2018 r. Uczniowie klasy 2a  - wraz ze swoją wychowawczynią Joanną Łazarowicz mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez panią Elżbietę Oleksy - Stawinoga. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Gminnej w Lubawce. Po rozwiązaniu bibliotecznej krzyżówki uczniowie wysłuchali pełnej humoru historii o zielonej skarpetce, która uszczelniła wronie gniazdo.
logo_mgok

23
maja
2018

Spotkanie ze strażakami

miniatura_spotkanie-ze-straakami
4 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji 21 maja uczniów edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili strażacy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze. Strażacy udzielili uczniom wskazówki na temat bezpieczeństw przeciwpożarowego i zademonstrowali sprzęt, którym posługują się w pracy. Każde dziecko miało możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego.
logo_mgok

22
maja
2018

Warsztaty kulinarne

miniatura_warsztaty-kulinarne
Dzisiaj, we wtorkowe przedpołudnie (22.05.br. ). W ramach programu "Zdrowe-nietrudne", który ma na celu edukację najmłodszych w zakresie zdrowego odżywiania się uczniowie klasy II "a" Szkoły Podstawowej  z wychowawczynią Joanną Łazarowicz i pomocą rodziców przygotowali przysmaki z kasz. Dzieci były podzielone na grupy. Każda grupa przygotowywała posiłek dla pozostałych uczestników programu.
logo_mgok

22
maja
2018

Koncert Pieśni Patriotycznych ,,Dla Niepodległej"

miniatura_koncert-pieni-patriotycznych-dla-niepodlegej
Dnia 18 maja odbył się koncert pieśni patriotycznych "DLA NIEPODLEGŁEJ". Artystami śpiewającymi pieśni byli uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej. Każda klasa przygotowała i zaśpiewała jedną piosenkę. Organizatorką koncertu była pani Magdalena Legutko-Bizoń wraz z klasą III e.
logo_mgok

21
maja
2018

Akcja fundacji Centaurus w edukacji wczesnoszkolnej

miniatura_akcja-fundacji-centaurus-w-edukacji-wczesnoszkolnej
17 maja b.r. odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny zorganizowany w klasach edukacji wczesnoszkolnej, którego tematem było przedstawienie obrazu konia. 30 kwietnia obchodzony był Ogólnopolski Dzień Koni i właśnie z tego powodu pani Magdalena Kaczmarczyk zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w konkursie.
logo_mgok

21
maja
2018

Ekobohaterzy

miniatura_ekobohaterzy
Uczniowie klasy II "a" SP w Lubawce przenieśli nas " W Bajkowy Świat Ekobohaterów". Przedstawienie przygotowane zostało z okazji Dnia Ziemi, który obchodzony jest na całym świecie. Dzieci przygotowały sceniczną opowieść o tym, co jest ważne dla Ziemi.
logo_mgok

17
maja
2018

Finał III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa

miniatura_fina-iii-modzieowego-forum-bezpieczestwa
Za nami już finał III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa, który odbył się dziś (16.05.2018r ) w domu kultury. Tematem tegorocznego forum była TOLERANCJA, a hasło przewodnie brzmiało: TOLERUJĘ, SZANUJĘ, NIE PONIŻAM, AKCEPTUJĘ. Dzisiejszy dzień był podsumowaniem wszystkich działań jakie odbywały się w ramach forum: sondażu ulicznego, warsztatów, konkursów, dni tolerancji itp.
logo_mgok

13
maja
2018

,,Wiosna, ach to Ty...

miniatura_wiosna-ach-to-ty
11.05.2018 r. uczniowie klas I - III  naszej szkoły zostali nagrodzeni za udział w konkursie plastycznym pt. ,,Wiosna, ach to Ty...". Artyści miejsc pierwszych otrzymali dyplom oraz książkę, pozostali uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali dyplom oraz słodki upominek. Każda przygotowana praca była wykonana z pomysłem i starannością, a wybór najładniejszych był dla jury bardzo trudny.
logo_mgok

08
maja
2018

Złoty Grosik 2018

miniatura_zoty-grosik-2018
Prawdziwą górę ,,złotych" groszy o nominale 1,2 i 5 groszy zebrali uczniowie klas I - VI naszej szkoły. Jutro ponad 80 kilogramów monet trafi do kamiennogórskiej siedziby PCK - organizatora akcji Złoty Grosik. Wśród klas I - III najwięcej zebarała klasa III e (wych. Magdalena Legutko - Bizoń) - 11,878 kg. Drugie miejsce zajęła klasa I a (wych. Kaczmarczyk Magdalena) - 10,218 kg.
logo_mgok

07
maja
2018

Głosujmy wspólnie

miniatura_gosujmy-wsplnie
Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie - Nasza szkoła bierze udział w programie "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Nauczyciele zachęcają uczniów do zdrowego żywienia przez cały rok szkolny.

Przeglądaj aktualności