• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

25
października
2021

Spotkanie z Sybirakami

miniatura_spotkanie-z-sybirakami
Dziś (25.10.2021r) przedstawiciele Związku Sybiraków Koło w Wałbrzychu w osobach Wiceprezesa Adama Mitelsztet i Sekretarza Wacława Kwiecińskiego gościli w naszej szkole. Podczas spotkania przeprowadzili lekcję żywej historii połączoną z odkrywaniem jej białych plam.
logo_mgok

22
października
2021

Czwórbój w Zaclerzu

miniatura_czwrbj-w-zaclerzu
Do czwórboju (skakanka, rzut do kosza, skok z miejsca i ósemki) przystąpili dziś (22.10.2021r) nasi uczniowie podczas zawodów w czeskim Zaclerzu. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu "Sport nie zna granic", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
logo_mgok

21
października
2021

Kolejne dwie drużyny z naszej szkoły zagrają w finale wojewódzkim w unihokeja

miniatura_kolejne-dwie-druyny-z-naszej-szkoy-zagraj-w-finale-wojewdzkim-w-unihokeja
Kolejny SUKCES naszych uczniów. Dziewczyny i Chłopcy z awansem do finału województwa. Dziś (21.10.2021 r) w naszej hali sportowej odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt, oraz chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji dziewcząt przystąpiły 3 szkoły: SP Lubawka, SP Krzeszów, SP Smolnik.
logo_mgok

20
października
2021

Tydzień ze zDolnym Ślązakiem

miniatura_tydzie-ze-zdolnym-lzakiem
Niezwykłym zainteresowaniem cieszą się w tym roku szkolnym konkursy przedmiotowe pod nazwą ,,zDolny Ślązak", których organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty. W dniach od 18 - 22.10.2021 r codziennie o tej samej godzinie do konkursów przystepują uczniowie z województwa dolnośląskiego.
logo_mgok

19
października
2021

Zagrają w Finale Wojewódzkim w Unihokeju

miniatura_zagraj-w-finale-wojewdzkim-w-unihokeju
Cztery drużyny wzięły udział w Finale Strefy Jeleniogórskiej w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się dziś (19.10.2021 r) w hali sportowej naszej szkoły. Do współzawodnictwa stanęły: SP Krzeszów, SP Smolnik, SP Mysłakowice, SP Lubawka. Ostatecznie po zaciętych meczach awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 05.11.
logo_mgok

14
października
2021

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Dziś (14.10.2021 r) w naszej szkole o godzinie 10:30 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Humorystyczny program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VIII b pod okiem pani Eweliny Rydnej, pana Łukasza Winczy i pana Macieja Tkaczenko. Dekorację przygotowała pani Monika Sobczak.
logo_mgok

14
października
2021

Dwa pasowania

miniatura_dwa-pasowania
Dziś (14.10.2021 r) w Dniu Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole dwa pasowania na uczniów. Na godzinę 8 pasowanie mieli uczniowie klas I, a na 9 uczniowie klas II. Ta niespotykana sytuacja miała miejsce po raz pierwszy ze względu na covid. W tamtym roku nie było pasowania klas I. Uroczystego pasowania dokonała pani vicedyrektor Agnieszka Kasprzyk - Żmudzińska.
logo_mgok

13
października
2021

Wyniki konkursu na nietypowy kalendarz ekologiczny

miniatura_wyniki-konkursu-na-nietypowy-kalendarz-ekologiczny
Znamy już wyniki konkursu na nietypowy kalendarz ekologiczny. Skierowany był do klas VII  i VIII, a organizatorem była pani Anetta Dwulat. Uczniowie na wykonanie kalendarza mieli 3 tygodnie, forma była dowolna. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Ewy Telegi oceniło prace w następujący sposób: I miejsce klasa VIII c, II klasa VII b, III klasa VII d.
logo_mgok

12
października
2021

Unihokej na pograniczu

miniatura_unihokej-na-pograniczu
Nasze czesko - polskie spotkania sportowe na pograniczu nie tracą impetu. W ostatni piątek rywalizowaliśmy w rzucanego w Zaclerzu, a już dziś (12.10.2021 r) nasi czescy koledzy przyjechali do nas, by zagrać w unihokeja. Trzeba przyznać, że współzawodnictwo było bardzo zacięte, a nasi koledzy zza granicy okazali się lepsi zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
logo_mgok

12
października
2021

Sukces dziewcząt w wojewódzkim finale biegów sztafetowych

miniatura_sukces-dziewczt-w-wojewdzkim-finale-biegw-sztafetowych
Finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych w Twardogórze za nami. Zawody odbyły się dziś (12.10.2021 r) i drużyna dziewcząt starszych wywalczyła brązowy medal. Nasze medalistki wystąpiły w składzie: Kornelia Kmiecik, Maria Bizoń, Izabela Sajdak, Milena Liber, Julia Mielko, Małgorzata Lubos.
logo_mgok

11
października
2021

Pomoc prawna

miniatura_pomoc-prawna
W piątek klasy 8, a dzisiaj (11.10.2021 r) uczniowie klas 7 wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielem nieodpłatnej pomocy prawnej, które dotyczyło odpowiedzialności karnej młodocianych oraz praw konsumenta. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze.
logo_mgok

09
października
2021

Rzucany

miniatura_rzucany
Pięknie nam się układa integracja pomiędzy kolegami z Zaclerza w ramach projektu INTERREG V - A Republika Czeska  - Polska pod nazwą ,,Sport nie zna granic". Wczoraj (08.10.2021 r) mieliśmy okazję wziąć udział w turnieju w rzucanego - grze bardzo podobnej do piłki siatkowej. Różnica jest taka, że zawodnicy rzucają piłką, a nie odbijają jej.

Przeglądaj aktualności