• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

23
maja
2019

Wiwat Stanisław Moniuszko

miniatura_wiwat-stanisaw-moniuszko
Za nami cudowna audycja muzyczna pt:,,Wiwat Stanisław Moniuszko", która odbyła się wczoraj (22.05.2019 r) w naszej szkole. Młodzi melomani podczas koncertu mieli okazję usłyszeć min. takie utwory jak: Złota Rybka, Prząśniczka, Dziad i Baba. Spotkanie z twórczością Stanisława Moniuszki mogło się odbyć dzięki muzykom Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
logo_mgok

16
maja
2019

Projekt o integracji europejskiej

miniatura_projekt-o-integracji-europejskiej
Dziś (16.05.2019 r) uczniowie klas IV naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez uczniów klas III pod okiem pana Macieja Tkaczenko. Tematem projektu była integracja europejska.
logo_mgok

15
maja
2019

Wzruszająca akademia

miniatura_wzruszajca-akademia
Dziś (15.05.2019 r) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 74 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej. Wzruszający program artystyczny przygotowała pani Krystyna Danilecka oraz pani Lidia Staszak wraz z uczniami.
logo_mgok

09
maja
2019

74 Rocznica Zakończenia II Wojny Światowej

miniatura_74-rocznica-zakoczenia-ii-wojny-wiatowej
Dnia 8 maja, młodzież ze szkoły podstawowej uroczyście obchodziła kolejną rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Uczniowie kilku klas wystąpili na lubawskim Rynku z programem słowno - muzycznym. Nie zabrakło wzruszającej lekcji historii, wspomnień oraz wojennej poezji i pieśni patriotycznych. Młodzież zaprezentowała się wspaniale.
logo_mgok

08
kwietnia
2019

Zbiórka żywności

miniatura_zbirka-ywnoci
W dniach 5 - 6 kwietnia wolontariusze ze szkoły w Lubawce, wspomagani przez harcerzy, po raz kolejny włączyli się w Ogólnopolską Świąteczną Zbiórkę Żywności. W piątek i w sobotę w czterech sklepach w Lubawce zbierali artykuły żywnościowe dla rodzin potrzebujących z Lubawki i okolicznych wiosek. Kupujący chętnie uczestniczyli w zbiórce. Widać - nieobojętny jest im los ubogich rodzin.
logo_mgok

08
kwietnia
2019

Targi Edukacyjne

miniatura_targi-edukacyjne
Dnia 4 kwietnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole TARGI EDUKACYJNE 2019. Zaproszenie na TARGI, przyjęły szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne z Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Lubomierza. Gościliśmy również pracodawców z Kamiennej Góry: Dofama Thies Sp. z.o.o. i Autocam Poland Sp. zo. o.
logo_mgok

05
kwietnia
2019

Goście z Litwy

miniatura_gocie-z-litwy
Przepiękny program artystyczny mogli zobaczyć dzisiaj (05.04.2019 r.) uczniowie naszej szkoły w wykonaniu uczniów gimnazjum z Niemenczyna na Litwie. Młodzi artyści przedstawili pieśni i tańce swojego narodu, a na koniec każdy uczeń mógł się nauczyć jednego z litewskich tańców. Chętnych było tak wielu, że trzeba było stworzyć dwa kręgi taneczne.
logo_mgok

27
marca
2019

Kiermasze dla zwierzaków

miniatura_kiermasze-dla-zwierzakw
Pełnym sukcesem zakończyła się akcja Szkolnego Koła Wolontariatu dla zwierzaków z Boguszowa. Łącznie, ze sprzedaży przynoszonych przez dzieci ciast i gadżetów, wolontariusze zebrali 857 zł. oraz mnóstwo kocy i zabawek. Za pieniądze uzyskane na kiermaszach zakupiliśmy mokrą i suchą karmę i wszystko razem zawieźliśmy do Przytuliska w Boguszowie. W imieniu przygarniętych przez p.
logo_mgok

25
marca
2019

Sukces w Czechach

miniatura_sukces-w-czechach
Dwa cudowne dni w Czeskiej Republice spędzili uczniowie naszej szkoły, którzy tańczą w zespole Rise of the Sun. Pierwszego dnia (23.03) brali udział w Festiwalu Tańca Indiańskiego w Kladnie koło Pragi. W tej niezwykłej imprezie brali udział tancerze z Czech, Słowacji, Niemiec, Polski, Stanów Zjednoczonych.
logo_mgok

21
marca
2019

Pierwszy dzień wiosny

miniatura_pierwszy-dzie-wiosny
Pierwszy dzień wiosny już za nami. Bardzo dużo ciekawych rzeczy działo się na terenie naszej szkoły. Pierwsze dwie godziny uczniowie spędzili w klasach, gdzie ich koledzy zamienili się rolami z nauczycielami i trzeba przyznać, że podeszli profesjonalnie do sprawy.

Przeglądaj aktualności