• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

03
czerwca
2019

Sportowo - profilaktyczny piątek

miniatura_sportowo-profilaktyczny-pitek
Pięknie się w tym roku poukładało, gdyż nasze II Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne wypadły dokładnie w Dniu bez Papierosa czyli 31.05.2019 r, czyli można powiedzieć, że był to dzień profilaktyki :). Tak więc uczniowie naszych gminnych szkół brali udział we współzawodnictwie sportowym na lubawskim stadionie.
logo_mgok

29
maja
2019

Biologia metodą eksperymentu

miniatura_biologia-metod-eksperymentu
Człowiek uwielbia eksperymentować. Dlaczego? Dlatego, że poprzez takie doświadczanie świata najwięcej się uczy i przyswaja. Z takiej możliwości korzystają uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia z biologii w ramach projektu ,,Mali Geniusze".
logo_mgok

27
maja
2019

Ziołami inspirowane

miniatura_zioami-inspirowane
25 maja 2019 roku pojechaliśmy w ramach projektu ,,Mali Geniusze-biologia metodą eksperymentu" na  warsztaty kulinarne do gospodarstwa  ,,Zielony Wulkan" w Rzeszówku. Podczas spotkania z p. Maciejem- fitoterapeutą -zielarzem poznawaliśmy smaki i właściwości lecznicze pospolitych roślin prosto z łąki i ogrodu ziołowego.
logo_mgok

26
maja
2019

Mali Geniusze - matematyka metodą eksperymentu

miniatura_mali-geniusze-matematyka-metod-eksperymentu
Zajęcia matematyka metodą eksperymentu prowadzone są w ramach projektu: ,,Mali geniusze - rozwój uczniów w Gminie Lubawka". Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów na I etapie edukacyjnym. W czasie zajęć uczniowie podejmują różnorodne działania matematyczne.
logo_mgok

26
maja
2019

Ptaki Cudaki

miniatura_ptaki-cudaki
Wszystkie chętne dzieci mogły wziąć udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem: ,,Ptaki Cudaki". Uczestnicy przygotowali prace plastyczne inspirowane obserwacją świata ptaków z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej w formie płaskiej lub w formie przestrzennej. Uczniowie korzystali z różnych materiałów i tworzyw.
logo_mgok

25
maja
2019

Wigwam w szkole

miniatura_wigwam-w-szkole
W związku z tym, że pogoda ostatnio nie dopisuje, to zajęcia terapeutyczne z elementami survivalu zaplanowane na 24-25.05.2019 r. zamiast odbyć się w plenerze odbyły się w naszej szkole. Spowodowało to trochę więcej problemów z budową wigwamu, który został zaplanowany do wykonania podczas tych zajęć. Aby powstało to indiańskie schronienie wszyscy musieli się bardzo zaangażować.
logo_mgok

23
maja
2019

Wiwat Stanisław Moniuszko

miniatura_wiwat-stanisaw-moniuszko
Za nami cudowna audycja muzyczna pt:,,Wiwat Stanisław Moniuszko", która odbyła się wczoraj (22.05.2019 r) w naszej szkole. Młodzi melomani podczas koncertu mieli okazję usłyszeć min. takie utwory jak: Złota Rybka, Prząśniczka, Dziad i Baba. Spotkanie z twórczością Stanisława Moniuszki mogło się odbyć dzięki muzykom Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
logo_mgok

16
maja
2019

Projekt o integracji europejskiej

miniatura_projekt-o-integracji-europejskiej
Dziś (16.05.2019 r) uczniowie klas IV naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez uczniów klas III pod okiem pana Macieja Tkaczenko. Tematem projektu była integracja europejska.
logo_mgok

15
maja
2019

Wzruszająca akademia

miniatura_wzruszajca-akademia
Dziś (15.05.2019 r) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 74 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej. Wzruszający program artystyczny przygotowała pani Krystyna Danilecka oraz pani Lidia Staszak wraz z uczniami.
logo_mgok

09
maja
2019

74 Rocznica Zakończenia II Wojny Światowej

miniatura_74-rocznica-zakoczenia-ii-wojny-wiatowej
Dnia 8 maja, młodzież ze szkoły podstawowej uroczyście obchodziła kolejną rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Uczniowie kilku klas wystąpili na lubawskim Rynku z programem słowno - muzycznym. Nie zabrakło wzruszającej lekcji historii, wspomnień oraz wojennej poezji i pieśni patriotycznych. Młodzież zaprezentowała się wspaniale.

Przeglądaj aktualności