• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
lutego
2019

Wzruszająca uroczystość

miniatura_wzruszajca-uroczysto
Dzisiaj tj. 21 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 79 Rocznicy Pierwszej Deportacji Polaków na Sybir. Uczniowie klas ósmych, siódmych i trzecich uczcili pamięć naszego patrona szkoły - Żołnierzy Sybiru. Dzięki wierszom, wspomnieniom oraz Marszowi Sybiraków, była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu.
logo_mgok

18
lutego
2019

Szkolny Pegazik 2019

miniatura_szkolny-pegazik-2019
Dnia 18 lutego w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.  Do rywalizacji przystąpiło 36 uczestników z klas IV - VI oraz 16 z klas VII, VIII i III gimnazjum. Zadaniem młodszych uczestników konkursu było zaprezentowanie przed komisją wiersza lub fragmentu prozy wybranego autora. Starsi zaś uczestnicy recytowali wiersz oraz fragment prozy.
logo_mgok

15
lutego
2019

Mali Geniusze - przyroda metodą eksperymentu

miniatura_mali-geniusze-przyroda-metod-eksperymentu
W kasach I - III w ramach projektu Mali Geniusze pod okiem pani Marioli Mrowickiej odbywają się zajęcia z przyrody metodą eksperymentu. Podczas ostatnich zajęć odbyły się doświadczenia z ogniem, octem i sodą oczyszczoną. Uczniowie dowiedzieli się, że ogień pali się dzięki tlenowi zawartemu w powietrzu. Ogień gaśnie, kiedy zabraknie tlenu, np.
logo_mgok

14
lutego
2019

Walentynki

miniatura_walentynki
Dzisiaj (14.02.2019 r)w naszej szkole z okazji walentynek samorząd przygotował różne akcje związane z tym dniem. Od rana do piątej lekcji prowadzona była poczta walentynkowa. W międzyczasie uczniowie mogli zająć się odpowiadaniem na quiz, w którym można było wygrać cukierki oraz kupowali tzw. niepytajki.
logo_mgok

14
lutego
2019

Mali Geniusze - zajęcia rozwijające z przyrody

miniatura_mali-geniusze-zajcia-rozwijajce-z-przyrody
W ramach projektu ,,Mali geniusze" w edukacji wczesnoszkolnej między innymi odbywają się zajęcia rozwijające z przyrody prowadzone przez p. M. Fedoruk. Program przeznaczony do w/w zajęcia  jest adresowany do uczniów interesujących się zjawiskami przyrodniczymi, światem roślin i zwierząt. Został stworzony z myślą o indywidualnych potrzebach dziecka.
logo_mgok

13
lutego
2019

Mali Geniusze

miniatura_mali-geniusze
"MALI GENIUSZE-ROZWÓJ UCZNIÓW W GMINIE LUBAWKA" projekt prowadzony w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.  Gminny projekt pt.: ,,Mali geniusze - rozwój uczniów w Gminie Lubawka" realizowany jest w Zespole Szkół Publicznych im.
logo_mgok

29
stycznia
2019

Dzień Babci i Dziadka w klasie I a

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-i-a
W ostatnim tygodniu przed feriami odbyło się spotkanie, na którym pojawili się wyjątkowi goście. W klasie 1 a świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zarówno babcie jak i dziadkowie licznie przybyli na uroczystość. Dziadkowie mieli przyjemność zobaczyć jak występują ich wnuczęta. Po gromkich brawach pierwszaki wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane kalendarze.
logo_mgok

25
stycznia
2019

Warsztaty profilaktyki uzależnień

miniatura_warsztaty-profilaktyki-uzalenie
Zakończyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyki uzależnień, w których brali uczniowie klas VI - VIII SP oraz III gimnazjum. Prowadzone były przez specjalistę terapii uzależnień panią Magdalenę Buczek. Uczniowie określili zajęcia z panią Magdaleną jako rewelacyjne.
logo_mgok

24
stycznia
2019

Bar Karnawałowy

miniatura_bar-karnawaowy
23 stycznia uczniowie klas I-III bawili się na sali gimnastycznej na Balu Karnawałowym. Bal prowadziła firma, która robiła też dzieciom zdjęcia. Uczniowie przebrali się za postacie z bajek i filmów.
logo_mgok

24
stycznia
2019

Obchody Dnia Babci i Dziadka w klasie II c

miniatura_obchody-dnia-babci-i-dziadka-w-klasie-ii-c
We wtorek 22 stycznia uczniowie klasy 2c zaprosili do szkoły swoich ukochanych Dziadków. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęła się od przedstawienia wierszy i piosenek. Potem uczniowie złożyli Dziadkom życzenia i wręczyli zrobione przez siebie upominki.

Przeglądaj aktualności