• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

16
czerwca
2016

Dzień Języków

miniatura_dzie-jzykw
Dnia 7.06.2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych  przygotowany przez uczniów naszej szkoły z kl.5(a,b) i 6(a,c) z pomocą Magdaleny Radomskiej. Program zawierał część oficjalną - prezentacje uczniów klasy 6a o Niemczech tradycjach, obyczajach, głównych wydarzeniach historycznych i ogólnych informacjach.
logo_mgok

16
czerwca
2016

Noc w Bibliotece

miniatura_noc-w-bibliotece
 W sobotę 4.06.2016 r. grupa uczniów klasy VI a waz ze swoją wychowawczynią panią Edytą Kogut miała okazję uczestniczyć po raz pierwszy w imprezie czytelniczej "Noc w Bibliotece". Akcja ta była wpisana w ogólnopolską kampanię promującą biblioteki i czytelnictwo realizowaną tego dnia w całym kraju.
logo_mgok

15
czerwca
2016

Corrida Ortograficzna

miniatura_corrida-ortograficzna
Dnia 3 czerwca odbyły się w naszej szkole eliminacje konkursu ortograficznego "Corrida Ortograficzna, czyli Szkolna Walka z Bykami". Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas IV - VI. Zadaniem każdego uczetnika było rozwiązanie testu zawierającego wiele ortograficznych oraz interpunkcyjnych łamigłówek.
logo_mgok

14
czerwca
2016

Monika na Łysogórkach

miniatura_monika-na-ysogrkach
Monika Dmochowska z klasy IV b osiągnęła po raz kolejny sukces. Tym razem zdobyła III miejsce w zawodach rowerowych Łysogórki 2016. Przypominamy, że Monika na co dzień trenuje w klubie MTB Lubawka.
logo_mgok

14
czerwca
2016

Dyskoteka

miniatura_dyskoteka
Samorząd Uczniowski naszej szkoły znów stanął na wysokości zadania i po raz czwarty w tym roku szkolnym zorganizował dyskotekę. Tym razem powodem był Dzień Dziecka. Uczniowie klas IV - VI tym razem bawili się w świetlicy szkolnej przy ulicy Mickiewicza 4. Po raz pierwszy DJ był Mateusz Kondoł.
logo_mgok

14
czerwca
2016

Kino na Dzień Dziecka

miniatura_kino-na-dzie-dziecka
Jedną z niespodzianek z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole było kino, które w dniach 31.05 - 01.06. 2016 r. zostało ,,rozbite" w sali gimnastycznej przy ulicy Mickiewicza 4. Uczniowie z klas młodszych mieli okazję zobaczyć bajkę ,,Żółwik Sammy 2", natomiast z klas starszych film ,,Pompeje".
logo_mgok

13
czerwca
2016

Dzień bez Papierosa

miniatura_dzie-bez-papierosa
W związku z przypadającym na 31.05.2016 r. Światowym Dniem bez Papierosa Samorząd Uczniowski wraz z panem pedagogiem Krzysztofem Jaworem przygotował konkurs plastyczny. Zadaniem drużyn reprezentujących klasy było stworzenie plakatu, na którym była antyreklama paczki papierosów.
logo_mgok

09
czerwca
2016

Wycieczka do Włoch

miniatura_wycieczka-do-woch
Wycieczka do Włoch Dnia 22 maja 2016 r. o godz. 18:00 spod Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce wyruszyła wycieczka do Włoch. Wzięło w niej udział 48 osób, w tym 13 uczniów szkoły podstawowej, 14 uczniów gimnazjum, a także rodzice i nauczyciele.
logo_mgok

06
czerwca
2016

Super wycieczka

miniatura_super-wycieczka
Dnia 30.05.2016 r. klasa III a wspólnie z klasą I d wraz z wychowawcami panią Magdaleną Winter i panią Moniką Fedoruk odbyła wycieczkę do Nowej Rudy, do Kopalni Węgla w której uczniowie zapoznali się z historią wydobycia jednego z cenniejszych niegdyś surowców. Na miejscu wyposażeni w hełmy górnicze zjechali do podziemnych wyrobisk,  gdzie spotkali się z dobrym duchem.
logo_mgok

06
czerwca
2016

Podsumowanie dwóch konkursów

miniatura_podsumowanie-dwch-konkursw
W roku szkolnym 2015/2016  realizowany był program edukacji antynikotynowej adresowany do uczniów klas I-III i ich rodziców. Program  inicjowany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W ramach programu koordynator pani Magdalena Legutko-Bizoń zorganizowała konkurs plastyczny ?Nie pal przy mnie proszę?, którego wyniki uczniowie poznali w maju.

Przeglądaj aktualności