• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

06
czerwca
2018

,,Rodzina"

miniatura_rodzina
  W poniedziałek (4 czerwca) odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Rodzina". Konkurs ten miał na celu upamiętnienie ważnych dni w roku, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Zadaniem reprezentantów było przedstawienie rodziny w formie rysunku oraz zamieszczenie na plakacie hasła związanego z tematyką konkursu.
logo_mgok

06
czerwca
2018

Koncert Pieśni i Poezji Patriotycznej

miniatura_koncert-pieni-i-poezji-patriotycznej
Za nami już Koncert Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce. Wystapili w nim uczniowie naszego zespołu szkół. Wśród widowni nie zabrakło władz miasta, dyrekcji szkoły oraz licznie przybyłych mieszkańców. Organizatorami byli Lidia Staszak i ksiądz Andrzej Tarnowski, którzy swoją grą również uświetnili koncert.
logo_mgok

04
czerwca
2018

Dzień Odkrywania Talentów

miniatura_dzie-odkrywania-talentw
Drodzy Rodzice w imieniu Powiatowego Centrum Edukacji zapraszam na Dzień Odkrywania talentów, który odbędzie się 09.06.2018 r w Kamiennej Górze. Więcej wiadomości w załączniku.
logo_mgok

03
czerwca
2018

Dzień Dziecka

miniatura_dzie-dziecka
1 czerwca był obchodzony u nas w szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie od rana mogli spędzić miło czas w szkole tańcząc w rytm muzyki, która rozbrzmiewała podczas przerw. Opiekun Samorządu Uczniowskiego złożyła uczniom życzenia w imieniu nauczycieli oraz SU. Każdy uczeń otrzymał symboliczny upominek w postaci wafelka. Lekcje przeprowadzane były zazwyczaj w luźniejszej atmosferze.
logo_mgok

02
czerwca
2018

Dzień Rodziny w klasie II ,,a"

miniatura_dzie-rodziny-w-klasie-ii-a
1 czerwca 2018 roku w klasie 2 ,,a"Szkoły Podstawowej był dniem pełen przygotowań, niespodzianek i integracji. W godzinach przedpołudniowych uczniowie przygotowywali dyplomy dla swoich Rodziców - Dyplom Najlepszej Mamy i  Dyplom dla Ukochanego Taty. Następnie ozdabiali deski - prezenty, które wykonywali samodzielnie. Do lakierowania niezbędna była pomoc wychowawcy Joanny Łazarowicz.
logo_mgok

02
czerwca
2018

Umiem Pływać - zakończenie programu

miniatura_umiem-pywa-zakoczenie-programu
Uczniowie klas 1a, 3a i 3d mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach nauki pływania, które odbywały się na krytej pływalni w Kamiennej Górze. Dzieci pod fachowym okiem instruktorów pływania zdobyły podstawowe umiejętności pływania oraz poznały zasady bezpieczeństwa, jakimi należy kierować się przebywając w wodzie. Nauka pływania odbywała się w dwóch grupach: początkującej i zaawansowanej.
logo_mgok

02
czerwca
2018

Wycieczka klasowa - Wioska Indiańska

miniatura_wycieczka-klasowa-wioska-indiaska
Dnia 30.05. 2018 roku klasa II ,,a" wraz z wychowawcą Joanną Łazarowicz uczestniczyła w wycieczce klasowej do Wioski Indiańskiej w Janiszowie. Program  zawierał mnóstwo elementów, które dzieci pod okiem indianistów mogli spędzać aktywnie czas. Dzięki niezwykłemu klimatowi i profesjonalnej obsłudze uczestnicy mogli cofnąć się do świata Indian i poczuć smak prawdziwej przygody.
logo_mgok

01
czerwca
2018

Corrida Ortograficzna - podsumowanie

miniatura_corrida-ortograficzna-podsumowanie
Dnia 29 maja w szkole podstawowej odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 4 - 6, pod stałą już nazwą CORRIDA ORTOGRAFICZNA. w zmaganiach wzięło udział 24 uczniów. Mieli za zadanie napisać dyktando oraz test z mnóstwem ortograficznych pułapek.
logo_mgok

31
maja
2018

III a w Majsterkowie

miniatura_iii-a-w-majsterkowie
 Klasa III a uczestniczyła w zajęciach technicznych w Majsterkowie znajdującym się w Castoramie w Wałbrzychu. W miłej atmosferze uczniowie pod okiem prowadzących zajęcia, samodzielnie wykonywali skrzynki na narzędzia z materiałów drewnianych.
logo_mgok

30
maja
2018

Senior + dla Małych Wolontariuszy

miniatura_senior-dla-maych-wolontariuszy
Dnia 30 maja Mali Wolontariusze z klas 1-3 zostali obdarowani prezentami. Z okazji Dnia Dziecka pani Aldona Popardowska - Specjalista do Spraw Działalności Dziennego Domu Pobytu "SENIOR+" wraz z panią Jadzią przywiozły dzieciom słodycze i własnoręcznie robione ramki na zdjęcia. Wszyscy byli bardzo mile zaskoczeni.
logo_mgok

28
maja
2018

Niezwykłe kino

miniatura_niezwyke-kino
Tradycją stało się, że co roku w okolicach Dnia Dziecka naszą szkołę odwiedza niezwykłe kino. Tak było też dziś (28.05.2018 r). Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w trójwymiarowym seansie filmowym. Kino zostało rozbite na sali gimnastycznej przy ulicy Mickiewicza.
logo_mgok

28
maja
2018

Cyberbezpieczni 2018

miniatura_cyberbezpieczni-2018
23.05.2018 r w naszej szkole odbył się wojewódzki konkurs "CYBERBEZPIECZNI 2018"  (etap szkolny) organizowany przez po. Elizę Grzelewską.  Celem konkursu jest podnoszenie świadomości młodych ludzi o technologii informacyjnej i cyberbezpieczeństwie i tym samym zapewnienie im większej ochrony w wirtualnej rzeczywistości.

Przeglądaj aktualności