• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

11
kwietnia
2017

Niezwykłe spotkanie

miniatura_niezwyke-spotkanie
W niezwykłym spotkaniu mieli szansę wziąć wczoraj (10.04.2017 r) uczniowie naszej szkoły. W domu kultury  odbyło się spotkanie z Robertem Soto Indianinem z Plemienia Apache Lipan z Teksasu, któremu towarzyszyła grupa Rise of the Sun z Lubawki. Podczas spotkania mogliśmy się wiele dowiedzieć o kulturze i życiu tego plemienia oraz bohatera spotkania.
logo_mgok

11
kwietnia
2017

Zwierzęta w poezji

miniatura_zwierzta-w-poezji
Za sobą mamy już Szkolny Konkurs Recytatorski  ,,Zwierzęta w poezji", w którym wzięło udział 27 finalistów wyłonionych spośród wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej.  Konkurs został przygotowany przez panią Danutę Tkaczenko i panią Monikę Fedoruk.
logo_mgok

05
kwietnia
2017

Zagrożenia Płynące z Internetu

miniatura_zagroenia-pynce-z-internetu
Z interesującego spotkania w naszej szkole mogli skorzystać dziś (05.04.2017 r) rodzice przed szkolnymi wywiadówkami. O zagrożeniach związanych z Internetem opowiadał pan Ryszard Żyła - terapeuta uzależnień, który poruszył min. sprawę niebezpiecznej gry ,,Niebieski wieloryb". Po spotkaniu chętni rodzice mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z panem Ryszardem.
logo_mgok

01
kwietnia
2017

VI Powiatowy Konkurs Wielkanocny Pod Patronatem Burmistrza Miasta

miniatura_vi-powiatowy-konkurs-wielkanocny-pod-patronatem-burmistrza-miasta
Czworo uczniów z naszej szkoły znalazło się wczoraj (31.03.2017 r) w gronie zwycięzców podczas VI Powiatowego Konkursu Wielkanocnego Pod Patronatem Burmistrza Miasta. W kategorii pisanek klas I - III pierwsze miejsce zajął Wiktor Twardochleb. W tej samej kategorii tylko klas IV - VI trzecie miejsce zajął Marcel Olszewski.
logo_mgok

31
marca
2017

Kolejne spotkanie w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w Gminie Lubawka

miniatura_kolejne-spotkanie-w-ramach-ii-modzieowego-forum-bezpieczestwa-w-gminie-lubawka
Dzisiejsze (31.03.2017 r) robocze spotkanie w ramach II Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w Gminie Lubawka wyglądało inaczej niż ostanie, ponieważ ze szkolnymi koordynatorami przyszli również uczniowie, którzy wezmą udział w sondażu, warsztatach i nagraniu teledysku. Mieli okazję poznać organizatorów forum oraz dowiedzieli się jakie czekają ich zadania w najbliższym czasie.
logo_mgok

30
marca
2017

Nauka gry na instrumentach

miniatura_nauka-gry-na-instrumentach
Orkiestra Dęta z Lubawki zaprasza chętnych uczniów naszej szkoły na bezpłatne zajęcia nauki gry na instrumentach (trąbka, flet, klarnet, saksofon i inne). Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 - 18 w domu kultury.
logo_mgok

28
marca
2017

Drugie miejsce dziewcząt

miniatura_drugie-miejsce-dziewczt
Drugie miejsce zajęła wczoraj (27.03.2017 r) drużyna dziewcząt z naszej szkoły podczas powiatowych zawodów w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach, które odbyły się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze rywalizowały trzy drużyny: SP Lubawka, SP Krzeszów i SP 2 Kamienna Góra. Wygrali gospodarze, przed naszą drużyną, trzecie miejsce zajął Krzeszów.
logo_mgok

27
marca
2017

,,Lekki tornister"

miniatura_lekki-tornister
 W Szkole Podstawowej w Lubawce zakończyła się kampania informacyjno - edukacyjna ,,Lekki Tornister", w której brało udział 178 uczniów z klas 1-3. W ramach projektu uczniom oraz ich rodzicom zwrócono uwagę na problem przeciążonych tornistrów i plecaków szkolnych.W klasach przeprowadzono ciekawe zajęcia na temat profilaktyki wad postawy.
logo_mgok

26
marca
2017

Kwiatuszki Lnu

miniatura_kwiatuszki-lnu
Tym, którzy jeszcze o tym nie słyszeli informujemy, że od 21.03.2017 na terenie naszej Szkoły Podstawowej w Lubawce rozpoczął działalność Zespół Folklorystyczny ,,Kwiatuszki Lnu" z Chełmska Śląskiego, który propaguje tańce i tradycje ludowe. Chętne dzieci zapraszamy na próby, które będą odbywały się we wtorki o godzinie 14 przy ulicy Mickiewicza 4. Udział w zespole jest bezpłatny.
logo_mgok

25
marca
2017

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - zaproszenie

miniatura_wiatowy-dzie-wiadomoci-autyzmu-zaproszenie
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza rodziców zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci na konsultacje indywidualne ze specjalistami w dniu 1 kwietnia 2017 roku ( sobota ) w godzinach od 9 do 13.
logo_mgok

24
marca
2017

Dziewczęta były najlepsze

miniatura_dziewczta-byy-najlepsze
Do gminnych zawodów w piłkę ręczną stanęły dziś (24.03.2017 r) zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców ze szkół podstawowych z Lubawki, Chełmska Śląskiego i Miszkowic. Wśród dziewcząt najlepsza była SP Lubawka, druga SP Chełmsko Śląskie, trzecia SP Miszkowice. W kategorii chłopcy: pierwsze miejsce SP Chełmsko, drugie SP Miszkowice, trzecie SP Lubawka.
logo_mgok

23
marca
2017

Talent Show

miniatura_talent-show
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubawce mieli dziś (23.03.2017 r) okazję, by wziąć udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym TALENT SHOW, w wykonaniu Teatru Show w Wałbrzychu. Uczestnicy widowiska zobaczyli kulisy produkcji teledysków, spotkali się z celebrytami, którzy opowiadali o swojej karierze. Wielu uczniów wystąpiło na scenie i pokazało swój talent.

Przeglądaj aktualności