• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

20
listopada
2020

Międzynarodowy Dzień Praw Dzieka 2020

miniatura_midzynarodowy-dzie-praw-dzieka-2020
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa - prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.
logo_mgok

17
listopada
2020

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

miniatura_midzynarodowy-dzie-tolerancji
Tolerancja to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna co też potrzebna. Dlatego od kilkudziesięciu już lat 16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji. Święto stworzone po to, by zwrócić uwagę większej liczby ludzi na problem nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu.
logo_mgok

12
listopada
2020

Ekologiczna akcja

miniatura_ekologiczna-akcja
W piątek 30.10.2020 dzieci klas trzecich sadziły na polanie "pod Florianem" ozdobne drzewka wraz ze swoimi wychowawczyniami - Panią Magdaleną Winter oraz Panią Moniką Fedoruk. Każde drzewko zostało oznaczone imieniem tej osoby, która je zasadziła.
logo_mgok

11
listopada
2020

Narodowe Święto Niepodległości - nagranie

miniatura_narodowe-wito-niepodlegoci-nagranie
11 listopad to Narodowe Święto Niepodległości. Pani Magdalena Winter i p. Monika Fedoruk upamiętniając  dzień odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku nagrały pieśń narodową ,,Płynie Wisła, płynie" w wykonaniu uczniów swoich klas, 3 a i 3 b. Krótkie nagranie zostało wykorzystane do wspólnego filmiku wykonanego przez pracowników Domu Kultury w Lubawce.
logo_mgok

08
listopada
2020

Projekt WeValueFood

miniatura_projekt-wevaluefood
Uczniowie klas 3 w październiku wzięli udział w projektcie WeValueFood: ,,Modyfikacja i zarządzanie dwoma wybranymi narzędziami" strategiami zwiększającymi zaangażowanie dzieci ze szkół podstawowych w tematykę jedzenia". Projekt ,,WeValueFood" jest projektem europejskim finansowanym przez EIT FOOD (Europejski Instytut Innowacji i Technologii).
logo_mgok

16
października
2020

IV Młodziezowe Forum Bezpieczeństwa - sondaż

miniatura_iv-modziezowe-forum-bezpieczestwa-sonda
Dziś (16.10.2020 r) na terenie naszej szkoły odbyła sie kolejna odsłona IV Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Uczniowie wybranych klas I - VIII wzieli udział w sondażu, którego hasło przewodnie brzmi:,,Krzywda innych karmi się milczeniem świadków". W ramach sondażu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przemocy zadawane przez Dagmarę Woźniak i Wiktorię Skrok.
logo_mgok

13
października
2020

Dzień Edukacji Narodowej 2020

miniatura_dzie-edukacji-narodowej-2020
Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasy czwarte wraz z Panią Anną Majerską i Panią Agnieszką Magierą przygotowały występ artystyczny, który z przyczyn bezpieczeństwa emitowany był jedynie przez szkolny radiowęzeł. Na przerwach przez cały dzień, drogą radiową dedykowane były również życzenia dla nauczycieli oraz pracowników szkoły.
logo_mgok

12
października
2020

Wielki sukces we współzawodnictwie sportowym

miniatura_wielki-sukces-we-wspzawodnictwie-sportowym
Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół naszego województwa. Szkoły zdobywają przez cały rok szkolny punkty za zdobyte miejsca w szkolnych zawodach sportowych ujętych w kalendarzu. Nasza szkoła w roku szkolnym 2019/2020 w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy I - VI SP) zajęła bardzo wysokie 9 miejsce. Sklasyfikowanych zostało 487 szkół.
logo_mgok

11
października
2020

Zawody w strzelectwie

miniatura_zawody-w-strzelectwie
We wtorek (6.10.2020 r) reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finale wojewódzkim w strzelectwie sportowym, które odbywały się na obiektach WKS Śląsk we Wrocławiu. Drużyna w składzie Małgorzata Lubos, Maria Bizoń, Kornelia Kmiecik, Małgorzata Sajdak, Hanna Dereń, Stanisław Bodzek, Mateusz Szajkowski, Mateusz Gałkowski, Miłosz Surma i Krystian Lichota zajęła bardzo dobre 4 miejsce...
logo_mgok

10
października
2020

Wolontariusze sprzątali opuszczone groby

miniatura_wolontariusze-sprztali-opuszczone-groby
Październik to czas na przygotowanie mogił naszych bliskich na ich uroczystość - Święto Zmarłych, Zaduszki. Są jednak takie groby, o które nikt już nie dba. Od wielu, wielu lat. Zapomniane, opuszczone - niszczeją, zarastają chwastami. To właśnie z myślą o nich szkolni Wolontariusze wraz z opiekunką Koła - Krystyną Danilecką - znów ruszają do akcji.
logo_mgok

09
października
2020

Kolejni mistrzowie powiatu

miniatura_kolejni-mistrzowie-powiatu
09.10.2020 r. w Kamiennej Górze odbyły się ostatnie powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Tym razem rywalizowali chłopcy. Ponownie, po zaciętej rywalizacji, wygraliśmy całe zawody jednocześnie udowadniając, że w tym roku to w Lubawce posiadamy najlepszych biegaczy przełajowych.
logo_mgok

09
października
2020

Kolejny sukces w przełajach

miniatura_kolejny-sukces-w-przeajach
Dziewczęta z naszej szkoły to prawdziwa potęga w przełajach. Przedwczoraj uczennice starszych roczników zajęły pierwsze miejsce, a wczoraj (08.10.2020 r.) reprezentantki młodszych roczników zajęły również pierwsze miejsce.

Przeglądaj aktualności