• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

24
października
2017

Wycieczka do rezerwatu

miniatura_wycieczka-do-rezerwatu
W sobotę 21.10.2017 grupa uczniów z klasy 7, która uczęszcza do kółka turystycznego brała udział w wycieczce górskiej do rezerwatu Kruczy Kamień. Po drodze podziwialiśmy uroki złotej polskiej jesieni i zbieraliśmy grzyby. Opiekunem kółka jest pani Ewa Bienias.
logo_mgok

23
października
2017

Prelekcja na temat ,,Selektywnej zbiórki odpadów"

miniatura_prelekcja-na-temat-selektywnej-zbirki-odpadw
Dziś (23.10.2017 r) uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w prelekcji dotyczącej ,,Zasad selektywnej zbiórki odpadów". Prelekcja jest nawiązaniem do wystawy zdjęć , która od tygodnia znajduje się na korytarzu szkoły przy ulicy Bocznej 13. Podczas spotkania panie z Firmy ,,Sanikom" opowiadały jak powinna wyglądać prawidłowa selektywna zbiórka odpadów komunalnych.
logo_mgok

21
października
2017

Mali wolontariusze na cmentarzu

miniatura_mali-wolontariusze-na-cmentarzu
Nie tylko uczniowie klas IV - VI, ale również uczniowie z klas 1-3 ze Szkolnego Koła Wolontariatu  sprzątali cmentarz w Lubawce. Uczniowie wyposażeni w odpowiednie narzędzia pracy z zapałem i pozytywną energią wykonywali prace porządkowe czcząc należytą pamieć i szacunek dla zmarłych. Z pomocą nadeszły również obecne na akcji mamy.
logo_mgok

20
października
2017

Ślubowanie Klas Pierwszych

miniatura_lubowanie-klas-pierwszych
Dnia 19 X 2017 r. w Domu Kultury w Lubawce odbyła sie uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce.
logo_mgok

19
października
2017

Opuszczone groby 2

miniatura_opuszczone-groby-2
Już drugi z kolei rok Szkolne Koło Wolontariatu z podstawówki objęło opieką opuszczone, zaniedbane mogiły na lubawskim cmentarzu. W czasie kilku wyjść wspólnie z opiekunem wysprzątanych zostało ponad 20 mogił, których nikt od dawna nie odwiedzał. Dzielnie spisali się młodzi wolontariusze i chętnie przyłożyli się do pracy.
logo_mgok

19
października
2017

Dyniowe Cudaki Zwierzaki

miniatura_dyniowe-cudaki-zwierzaki
Minął już termin składania prac na konkurs pt.,,Dyniowe cudaki  - zwierzaki", którego organizatorką jest pani Joanna Łazarowicz. Piękne i pomysłowe prace można podziwiać w na pierwszym piętrze przy ulicy Mickiewicza 4. Jury będzie miało przed sobą nie lada wyzwanie, gdyż na konkurs wpłynęło około 40 prac uczniów klas I - III. Wyniki poznamy na początku przyszłego tygodnia.
logo_mgok

18
października
2017

Nietypowa wystawa

miniatura_nietypowa-wystawa
Od początku tygodnia na szkolnych korytarzach naszej szkoły przy ulicy Bocznej 13 można oglądać nietypowa wystawę. Nietypową, bo przedstawiająca zdjęcia niewłaściwej segregacji śmieci. Wystawa jest częścią zajęć  edukacji ekologicznej patronowanej przez Gminę Lubawka i Przedsiębiorstwo Gospodarki  Komunalnej ,,Sanikom" w Lubawce.
logo_mgok

18
października
2017

Muzyka orientu

miniatura_muzyka-orientu
Dziś (18.10.2017 r) muzycy Filharmonii Dolnośląskiej zabrali uczniów klas IV -VI naszej szkoły w świat orientu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów zarówno z bliskiego jak i dalekiego wschodu.  Dzieci dowiedziały się również jakie pochodzenie i brzmienie mają instrumenty z tamtego kręgu kulturowego oraz jaki ta muzyka ma wpływ na muzykę europejską.
logo_mgok

17
października
2017

Zabawa - to jest to

miniatura_zabawa-to-jest-to
Dziś (17.10.2017 r) uczniowie kla I - VI naszej szkoły wzięli udział w widowisku edukacyjnym ,,Zabawa - to jest to". I własnie tak było - mnóstwo zabawy wraz z dużą ilością edukacji. Uczniowie wcielali się w faraonów, kucharzy, olimpijczyków, a nawet Kargula i Pawlaka.
logo_mgok

17
października
2017

Nauczyciele w oczach dziecka

miniatura_nauczyciele-w-oczach-dziecka
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach I-III został zorganizowany międzyklasowy konkurs plastyczny "Nauczyciele w oczach uczniów".  Wychowawcy wyznaczyli uczniów, którzy reprezentowali  daną klasę. Mali artyści mieli za zadanie podczas jednej godziny lekcyjnej wykonać portret swojego wychowawcy. Uczniowie wyrazili swoje pomysły w bardzo ciekawy sposób stosując różnorodne techniki.
logo_mgok

16
października
2017

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej

miniatura_bicie-rekordu-w-resuscytacji-kreniowo-oddechowej
Prawie czterdziestu uczniów z klasy 7 b i 7 naszej szkoły stanęło dziś (16.10.2017r) do bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Wszystko zaczęło się tak jak w całej Polsce o godzinie 12 i trwało 30 minut. Całość była utrwalana na filmie DVD i zostanie przesłana do organizatora całej akcji czyli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
logo_mgok

16
października
2017

Uroczysta gala w Domu Kultury

miniatura_uroczysta-gala-w-domu-kultury
W piątek 13.10.2017 r w Domu Kultury w Lubawce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalna poprzedzona została wspaniałym koncertem muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Następnie wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali listy pamiątkowe oraz róże.

Przeglądaj aktualności