• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

26
czerwca
2017

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego

miniatura_list-rzecznika-praw-dziecka-z-okazji-zakoczenia-roku-szkolnego
Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie - szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie ,,nie" zbędnemu ryzyku.
logo_mgok

24
czerwca
2017

Życzenia od Dyrekcji

miniatura_yczenia-od-dyrekcji
Wszystkim uczniom i nauczycielom na rozpoczynające się wakacje życzymy dużo słońca i uśmiechu, wielu niezapomnianych wrażeń, fascynujących przygód oraz by był to czas beztroski i swobody. Niech te wakacje upłyną  pod znakiem odpoczynku i radości.
logo_mgok

23
czerwca
2017

Zakończenie roku szkolnego

miniatura_zakoczenie-roku-szkolnego
Koniec roku szkolnego mamy już za sobą. Odbyło się dziś (23.06.2017 r) przed szkołą przy ulicy Mickiewicza 4. W tym roku szkolnym było bardzo wzruszające, gdyż żegnaliśmy panią dyrektor Bożenę Gawor oraz panią Halinkę Chmielewską, które odchodzą na emeryturę. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
logo_mgok

22
czerwca
2017

Martynka z Orłem

miniatura_martynka-z-orem
Martynka Kucharska uczennica klasy IV a naszej szkoły otrzymała dziś (22.06.2017 r) Złotego Orła ? Nagrodę Burmistrza za Wybitne Osiągnięcia w Nauce. W  tym roku szkolnym miała średnią ocen 5,91 i zachowanie wzorowe. Uroczystość odbyła się w domu kultury podczas sesji Rady Miasta.
logo_mgok

22
czerwca
2017

Pierwszy Lubawski Dzień Języka

miniatura_pierwszy-lubawski-dzie-jzyka
  Pierwszy Lubawski Dzień Języka odbył się 22 czerwca 2017 r.  Brali w nim udział  uczniowie i harcerze z naszej szkoły, mieszkańcy Lubawki, władze miasta, Panie Dyrektor z ZSP i nauczyciele. Młodzi poloniści kochający język polski, przygotowali losy z pytaniami, które dotyczyły prawidłowego użycia przysłów lub wyjaśnienia pisowni trudnych wyrazów.
logo_mgok

21
czerwca
2017

Dzień bez Przemocy

miniatura_dzie-bez-przemocy
Piękna pogoda dopisywała nam dzisiaj (21.06.2017 r.) podczas "Dnia bez Przemocy". To już kolejny rok z rzędu, gdy wszyscy uczniowie naszej szkoły spotykają się, by podsumować wszystkie działania i programy profilaktyczne jakie były w tym roku szkolnym na terenie naszej szkoły. Podsumować na sportowo, bo taka forma została najlepiej przypadła uczniom do gustu.
logo_mgok

21
czerwca
2017

V edycja Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny

miniatura_v-edycja-midzyszkolnego-konkursu-poprawnej-polszczyzny
V edycję Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny dla szkół powiatu kamiennogórskiego mamy już za sobą. Odbyła się 20 czerwca 2017 r. w naszej szkole. Uczniowie rozwiązywali test poświęcony zagadnieniom polszczyzny. Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie znajomości języka polskiego.
logo_mgok

20
czerwca
2017

X Przegląd Kabaretowy ,,...i koń by się uśmiał"

miniatura_x-przegld-kabaretowy-i-ko-by-si-umia
X Przegląd Kabaretowy ,,...i koń by się uśmiał" mamy już za sobą. Odbył się wczoraj (19.06.2017 r) i wzięły w nim reprezentacje wszystkich klas IV - VI. Zabawa jak zawsze była świetna, a na szczególną uwagę zasłużyły sobie reprezentacje klasy IV a i IV c, które w swojej kategorii wiekowej zajęły pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła klasa IV b. Wśród klas V lepsza okazała się klasa V b.
logo_mgok

19
czerwca
2017

Wizyta Policjantów

miniatura_wizyta-policjantw
W ramach akcji Bezpieczne Wakacje odwiedzili dziś (19.06.2017 r) naszą szkołę funkcjonariusze komisariatu policji w Lubawce. Opowiadali o tym jak spędzać bezpiecznie wakacje i o tym, co nam wolno, a czego nie, by nie mieć później problemów.
logo_mgok

18
czerwca
2017

Warto Pomagać

miniatura_warto-pomaga
Pod tym hasłem Szkolne Koło Wolontariatu z naszej szkoły ogłosiło Konkurs Literacki. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie opowiadania, w którym, jako przewodnią myśl należało ująć tezę, że warto pomagać innym, bo dobro powraca wówczas do nas i to często za zdwojoną siłą. Do komisji konkursowej wpłynęło 29 prac uczniów klas IV - VI.
logo_mgok

16
czerwca
2017

Bezpieczne Wakacje

miniatura_bezpieczne-wakacje
To już kolejny rok kiedy nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczne Wakacje". Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.
logo_mgok

15
czerwca
2017

Konkurs Pięknego Czytania w klasach I - III

miniatura_konkurs-piknego-czytania-w-klasach-i-iii
Dnia 14 czerwca w klasach I-III odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie wytypowani przez wychowawców (2 osoby z każdej klasy). Uczestnicy czytali wybrane fragmenty książek - klasy I "Bob Budowniczy", klasy II "Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem" Małgorzaty Strzałkowskiej, klasy III "Bon czy ton savoir vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepki.

Przeglądaj aktualności