• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

13
marca
2018

Dni Matematyki w edukacji wczesnoszkolnej

miniatura_dni-matematyki-w-edukacji-wczesnoszkolnej
12 i 13 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki, który został stworzony po to, aby pokazać uczniom, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Dla uczniów klas 1 - 3 edukacji wczesnoszkolnej przygotowano warsztaty matematyczne, podczas których uczniowie odwiedzili pięć stacji: liczb, czasu, temperatury, miary i pieniędzy.
logo_mgok

13
marca
2018

Konkurs Poezji i Prozy Sybirackiej

miniatura_konkurs-poezji-i-prozy-sybirackiej
Dziś (13.03.2018 r) w naszej szkole przy ulicy Bocznej w Lubawce odbył się Konkurs Recytatorski poezji i prozy Sybiru. Miał on na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat naszego patrona - Żołnierzy Sybiru. Uczniowie pięknie przygotowali się do konkursu.
logo_mgok

12
marca
2018

Dni Nauk Ścisłych - dzień pierwszy

miniatura_dni-nauk-cisych-dzie-pierwszy
Od dziś ruszyły Dni Nauk Ścisłych w naszej szkole. Na szkolnych korytarzach pojawiły się zadania z matematyki, techniki, informatyki, przyrody, na których rozwiązania uczniowie mają czas do 14.03. Podczas przerw widać było wielkie poruszenie. Uczniowie dzielnie spisywali pytania do zeszytów, więc z pewnością będzie dużo dobrych ocen.
logo_mgok

11
marca
2018

Dni Nauk Ścisłych

miniatura_dni-nauk-cisych
W dniach 12-14.03.2018 r. w naszej szkole odbywać się będą DNI NAUK ŚCISŁYCH pod hasłem  100 zadań na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W tych dniach w szkołach ( przy ul. Bocznej i przy ul. Mickiewicza), zostanie wywieszonych 100 zadań z matematyki, przyrody, techniki, informatyki, fizyki, chemii, geografii, biologii.
logo_mgok

08
marca
2018

Dzień Kobiet

miniatura_dzie-kobiet
8 marca jest świętem wszystkich kobiet, dlatego też kobiety i dziewczęta z naszej szkoły obchodziły dzisiaj swój dzień. W tym dniu było u nas słodko i wesoło. Każda kobietka, młodsza i starsza, otrzymała słodki upominek w postaci cukierka, które rozdawał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Cebula wraz z sekretarzem SU Julianem Kraszewskim.
logo_mgok

21
lutego
2018

Sukces Justyny

miniatura_sukces-justyny
Dziś (21.02.2018 r) uczennica naszej szkoły Justyna Jeżewska z klasy VI a, uczestniczyła wraz z rodzicami w podsumowaniu konkursu na najlepszy komiks ,,Przygody żarówki w poszukiwaniu energii". Uroczystość miała miejsce we Wrocławiu w Zespole Szkół Urszulańskich. Okazało się, że Justynka zdobyła pierwsze miejsce, co jest wielkim sukcesem.
logo_mgok

20
lutego
2018

UWAGA - GRYPA

miniatura_uwaga-grypa
Drodzy rodzice w związku z tym, że grypa dotarła również do nas zapraszamy do zapoznania się z interesującymi informacjami dotyczącymi tej choroby. W załącznikach znajdziecie także prawdy i mity dotyczące tej choroby.
logo_mgok

19
lutego
2018

Oferta dla miłośników czytania

miniatura_oferta-dla-mionikw-czytania
Szkolne koło biblioteczne wraz z panią Edytą Kogut zaprezentowało uczniom klas IV - VI książki jakie zostały zakupione do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymana dotacja wyniosła 15 tysięcy złotych, dlatego z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.
logo_mgok

18
lutego
2018

Konkurs na plakat promujący postawy tolerancji i akceptacji

miniatura_konkurs-na-plakat-promujcy-postawy-tolerancji-i-akceptacji
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na plakat promujący postawy tolerancji i akceptacji, potępiające jakiekolwiek znamiona dyskryminacji i przemocy. Konkurs realizowany jest w ramach Kampanii Społecznej w Gminie Lubawka III Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa.
logo_mgok

17
lutego
2018

Na pomoc leśnym zwierzakom

miniatura_na-pomoc-lenym-zwierzakom
            Kolejna zimowa akcja dokarmiania leśnych zwierząt już za nami. W piątkowe popołudnie wolontariusze z naszej szkoły, z torbami pełnymi smakołyków dla leśnych pupilków, wybrali się do lasu, by wspomóc zwierzaki. Oczywiście, jak zawsze, nie zabrakło wesołej zabawy na świeżym powietrzu, ogniska i pieczonych kiełbasek.
logo_mgok

16
lutego
2018

,,Kontrabasowe mruczanki"

miniatura_kontrabasowe-mruczanki
Bohaterem dzisiejszej (16.02.2018 r) audycji muzycznej, która odbyła się w domu kultury był kontrabas. Audycję pt.,,Kontrabasowe mruczanki" poprowadzili muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Jak zawsze do zabawy wciągnięci zostali uczniowie naszej szkoły, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności instrumentalne.

Przeglądaj aktualności