• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

14
października
2021

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Dziś (14.10.2021 r) w naszej szkole o godzinie 10:30 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Humorystyczny program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VIII b pod okiem pani Eweliny Rydnej, pana Łukasza Winczy i pana Macieja Tkaczenko. Dekorację przygotowała pani Monika Sobczak.
logo_mgok

14
października
2021

Dwa pasowania

miniatura_dwa-pasowania
Dziś (14.10.2021 r) w Dniu Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole dwa pasowania na uczniów. Na godzinę 8 pasowanie mieli uczniowie klas I, a na 9 uczniowie klas II. Ta niespotykana sytuacja miała miejsce po raz pierwszy ze względu na covid. W tamtym roku nie było pasowania klas I. Uroczystego pasowania dokonała pani vicedyrektor Agnieszka Kasprzyk - Żmudzińska.
logo_mgok

13
października
2021

Wyniki konkursu na nietypowy kalendarz ekologiczny

miniatura_wyniki-konkursu-na-nietypowy-kalendarz-ekologiczny
Znamy już wyniki konkursu na nietypowy kalendarz ekologiczny. Skierowany był do klas VII  i VIII, a organizatorem była pani Anetta Dwulat. Uczniowie na wykonanie kalendarza mieli 3 tygodnie, forma była dowolna. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Ewy Telegi oceniło prace w następujący sposób: I miejsce klasa VIII c, II klasa VII b, III klasa VII d.
logo_mgok

12
października
2021

Unihokej na pograniczu

miniatura_unihokej-na-pograniczu
Nasze czesko - polskie spotkania sportowe na pograniczu nie tracą impetu. W ostatni piątek rywalizowaliśmy w rzucanego w Zaclerzu, a już dziś (12.10.2021 r) nasi czescy koledzy przyjechali do nas, by zagrać w unihokeja. Trzeba przyznać, że współzawodnictwo było bardzo zacięte, a nasi koledzy zza granicy okazali się lepsi zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
logo_mgok

12
października
2021

Sukces dziewcząt w wojewódzkim finale biegów sztafetowych

miniatura_sukces-dziewczt-w-wojewdzkim-finale-biegw-sztafetowych
Finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych w Twardogórze za nami. Zawody odbyły się dziś (12.10.2021 r) i drużyna dziewcząt starszych wywalczyła brązowy medal. Nasze medalistki wystąpiły w składzie: Kornelia Kmiecik, Maria Bizoń, Izabela Sajdak, Milena Liber, Julia Mielko, Małgorzata Lubos.
logo_mgok

11
października
2021

Pomoc prawna

miniatura_pomoc-prawna
W piątek klasy 8, a dzisiaj (11.10.2021 r) uczniowie klas 7 wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielem nieodpłatnej pomocy prawnej, które dotyczyło odpowiedzialności karnej młodocianych oraz praw konsumenta. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze.
logo_mgok

09
października
2021

Rzucany

miniatura_rzucany
Pięknie nam się układa integracja pomiędzy kolegami z Zaclerza w ramach projektu INTERREG V - A Republika Czeska  - Polska pod nazwą ,,Sport nie zna granic". Wczoraj (08.10.2021 r) mieliśmy okazję wziąć udział w turnieju w rzucanego - grze bardzo podobnej do piłki siatkowej. Różnica jest taka, że zawodnicy rzucają piłką, a nie odbijają jej.
logo_mgok

07
października
2021

Wyniki wyborów do samorzadu uczniowskiego

miniatura_wyniki-wyborw-do-samorzadu-uczniowskiego
Znamy już wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie klas 4-8 wybierali swoich przedstawicieli reprezentujących ich w nadchodzącym roku szkolnym. Podczas każdego roku szkolnego jest to niezwykle ważny i trudny wybór, dlatego dziękujemy wszystkim za udział.
logo_mgok

07
października
2021

Najlepsze w unihokeju

miniatura_najlepsze-w-unihokeju
We wtorek, 5 października) w hali sportowej w Lubawce odbył się finał powiatowy w unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły. W turnieju grał każdy z każdym, a mecz trwał 3 x 5 min. Zwycięzca awansował do finału Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się w Lubawce.
logo_mgok

01
października
2021

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

miniatura_midzynarodowy-dzie-osb-starszych
Dnia 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU KLAS 1-3 przygotowało akcję mającą na celu rozpowszechnienie tego święta. Część dzieci pod opieką pani Magdaleny Legutko-Bizoń i Elżbiety Sarzyńskiej zaprezentowała program artystyczny dla pensjonariuszy uczęszczających do Dziennego Domu Pobytu Senior + w Bukówce.
logo_mgok

01
października
2021

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

miniatura_wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia
W dniu dzisiejszym tj. 1. X 2021 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki - Mnożenia (ŚDTM) - World Multiplication Table Day.Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
logo_mgok

30
września
2021

Pyszne, zdrowe ciasteczka

miniatura_pyszne-zdrowe-ciasteczka
Wspólna praca w kuchni to świetna zabawa, a samodzielnie wykonane wypieki smakują jak żadne inne. Dziś przekonali się o tym uczniowie klasy III b piekąc marchewkowe babeczki. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania z przepisem.

Przeglądaj aktualności