• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

05
marca
2019

Chwile zadumy

miniatura_chwile-zadumy
Dziś (05.03.2019 r.) uczniowie naszej szkoły uczcili minutą ciszy Pana Piotra Zielonkę. Pan Piotr był pomysłodawcą nadania imienia naszej szkole, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce (2010 r.). Był również prezesem Związku Sybiraków - oddział w Kamiennej Górze. Z zawodu był leśnikiem, prywatnie wielkim miłośnikiem przyrody oraz oddanym patriotą.
logo_mgok

04
marca
2019

Pasje naszych uczniów - fotografia - Patrycja Król

miniatura_pasje-naszych-uczniw-fotografia-patrycja-krl
Od dziś zaczynamy nową serię artykułów o pasjach naszych uczniów. Jako pierwszą osobę chciałbym przedstawić Patrycję Król z klasy III gimnazjum. Patrycja pasjonuje się fotografią i malarstwem, ale dziś zajmiemy się fotografią. O swojej pasji mówi tak: ,,Fotografia była ze mną od dzieciństwa. Gdy miałam sześć lat dostałam swój pierwszy aparat, który do tej pory leży na półce.
logo_mgok

01
marca
2019

Uroczysta akedamia z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych

miniatura_uroczysta-akedamia-z-okazji-dnia-onierzy-wykltych
Dziś (1.03.2019 r) w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Autorką tej wzruszającej uroczystości była pani Edyta Kaczorowska, a prowadzącymi Dagmara Telega oraz Maciej Lubos. Uczniowie klas IV - VIII oraz III gimnazjum mieli okazję poznać tragiczne losy wybranych bohaterów oraz historię powstania tego święta.
logo_mgok

28
lutego
2019

Udany Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Biathlonie.

miniatura_udany-fina-dolnolskich-igrzysk-dzieci-i-modziey-w-biathlonie
We wtorek 26.02.2019 r w Dusznikach Zdrój odbył się  Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Biathlonie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły trenujący w MUKN ,,Pod Stróżą". Dla naszych biathlonistów zawody były bardzo udane. W klasyfikacji ogólnej starsze jak i młodsze dziewczyny zajęły 1 miejsce. Starsi chłopcy byli 4, a młodsi 5.
logo_mgok

27
lutego
2019

Nasza Laureatka

miniatura_nasza-laureatka
13 lutego we Wrocławiu odbył się Finał XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązaczek. W finale konkursu wzięło udział 155 uczniów. Zgodnie z regulaminem wyłoniono laureatów i finalistów. Laureatami zostało 81 osób, które uzyskały co najmniej 25 punktów. Wszyscy pozostali uczestnicy finału zdobyli tytuł finalisty.
logo_mgok

26
lutego
2019

Dzień Myśli Braterskiej

miniatura_dzie-myli-braterskiej
W piątek 22 lutego w naszej szkole zuchy i harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej. W związku z tym przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły zabawy integracyjne. Na przerwach można było pobawić się z harcerzami, wziąć udział w konkursach i tańcach integracyjnych. Na koniec dnia zuchy i harcerze obdarowywali swoich rówieśników cukierkami i ciasteczkami.
logo_mgok

25
lutego
2019

,,Mali" survivalowcy

miniatura_mali-survivalowcy
W ramach projektu ,,Mali geniusze - rowój uczniów w gminie Lubawka" w dniach 21-22.02.2019 odbywały sie zajęcia z elementami survivalu. Pierwszego dnia uczniowie pod okiem pani pielęgniarki uczyli się pierwszej pomocy. Nastepnego dnia zdobyte umiejętności mogli sprawdzić w terenie. Organizatorem zajęć jest pan Krzysztof Jawor.
logo_mgok

21
lutego
2019

Wzruszająca uroczystość

miniatura_wzruszajca-uroczysto
Dzisiaj tj. 21 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 79 Rocznicy Pierwszej Deportacji Polaków na Sybir. Uczniowie klas ósmych, siódmych i trzecich uczcili pamięć naszego patrona szkoły - Żołnierzy Sybiru. Dzięki wierszom, wspomnieniom oraz Marszowi Sybiraków, była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu.
logo_mgok

18
lutego
2019

Szkolny Pegazik 2019

miniatura_szkolny-pegazik-2019
Dnia 18 lutego w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.  Do rywalizacji przystąpiło 36 uczestników z klas IV - VI oraz 16 z klas VII, VIII i III gimnazjum. Zadaniem młodszych uczestników konkursu było zaprezentowanie przed komisją wiersza lub fragmentu prozy wybranego autora. Starsi zaś uczestnicy recytowali wiersz oraz fragment prozy.
logo_mgok

15
lutego
2019

Mali Geniusze - przyroda metodą eksperymentu

miniatura_mali-geniusze-przyroda-metod-eksperymentu
W kasach I - III w ramach projektu Mali Geniusze pod okiem pani Marioli Mrowickiej odbywają się zajęcia z przyrody metodą eksperymentu. Podczas ostatnich zajęć odbyły się doświadczenia z ogniem, octem i sodą oczyszczoną. Uczniowie dowiedzieli się, że ogień pali się dzięki tlenowi zawartemu w powietrzu. Ogień gaśnie, kiedy zabraknie tlenu, np.
logo_mgok

14
lutego
2019

Walentynki

miniatura_walentynki
Dzisiaj (14.02.2019 r)w naszej szkole z okazji walentynek samorząd przygotował różne akcje związane z tym dniem. Od rana do piątej lekcji prowadzona była poczta walentynkowa. W międzyczasie uczniowie mogli zająć się odpowiadaniem na quiz, w którym można było wygrać cukierki oraz kupowali tzw. niepytajki.

Przeglądaj aktualności