• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

22
listopada
2017

Dzień Kredki

miniatura_dzie-kredki
Klasa I a wraz z wychowawcą p. Magdaleną Kaczmarczyk zaprosiły dzisiaj tj. 22.XI.17r. klasy 1 - 3 do wysłuchania wiersza M. Szyszko - Kondej pt. "Kolorowe kredki". W inscenizacji wiersza udział brali wszyscy uczniowie klasy 1 a. Występowali oni jako kredki, które zajęte kłótnią i dąsami w ostateczności zamiast namalować obraz, pozostawiły czystą kartkę.
logo_mgok

21
listopada
2017

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2017

miniatura_wiatowy-dzie-yczliwoci-i-pozdrowie-2017
Dziś (21.11.2017 r) w klasach I-III obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Życzliwością zarażali wszystkich organizatorzy - klasa III d i III c, pod opieką wychowawcy pani Moniki Fedoruk i pani Magdaleny Winter. Dzieląc  się pozdrowieniem i uśmiechem rozdawali odznaki "ŻYCZLIWOŚĆ WYSTARCZY".
logo_mgok

21
listopada
2017

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w klasach IV - VI

miniatura_oglnopolski-dzie-praw-dziecka-w-klasach-iv-vi
Dzisiaj (20 listopada) w naszej szkole miały miejsce obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu każdy uczeń wchodząc do szkoły otrzymał karteczkę z napisanym poszczególnym prawem dziecka. Karteczki rozdawali Wiktor Cebula oraz Julian Kraszewski. Uczniowie nosili karteczki przyczepione do swoich bluzek.
logo_mgok

19
listopada
2017

Interesująca wycieczka

miniatura_interesujca-wycieczka
W dniu 16.11.2017 roku klasa II c razem z klasą VII a odbyły wycieczkę do Świdnicy i kina w Wałbrzychu. Najpierw udaliśmy się na lodowisko w Świdnicy, na którym spędziliśmy całą godzinę na wspólnej zabawie na lodzie. Po wykańczającej jeździe wszyscy przemieściliśmy się busami do Kościoła Pokoju, który również znajduje się w Świdnicy. Jest to największy w Europie kościół z drewna.
logo_mgok

18
listopada
2017

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

miniatura_midzynarodowy-dzie-tolerancji
17 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji, przygotowane przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem SU panią Anną Biestek. 16 listopada na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przypominające uczniom o obchodzonym dniu. Na pierwszym piętrze znajdują się również sztalugi z istotnymi informacjami i hasłami związanymi z pojęciem i istotą tolerancji.
logo_mgok

17
listopada
2017

Zdrowe śniadanie

miniatura_zdrowe-niadanie
Dnia 16 listopada odbyło się "Zdrowe śniadanie klas I-III". Celem naszego święta było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Każda klasa przygotowała zdrowe posiłki i wszyscy wspólnie zajadali się przy "szwedzkim stole".
logo_mgok

16
listopada
2017

Światowy Dzień Rzucania Palenia

miniatura_wiatowy-dzie-rzucania-palenia
Dziś (16.11.2017 r) w klasach IV - VI naszej szkoły obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji przy wejściu do szkoły uczennice: Oliwia Cyranowska i Iza Kądziołka obdarowywały każdą osobę wchodzącą specjalną plakietką.
logo_mgok

15
listopada
2017

Baza dla harcerzy

miniatura_baza-dla-harcerzy
Już za kilkanaście dni (1-3.12.2017 r) nasza szkoła przy ulicy Bocznej będzie bazą dla harcerzy uczestniczących w XV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej ,,Kamgór 2017". Podczas festiwalu zespół ,,Liminis" z Kamiennej góry będzie obchodził swoje dziesięciolecie. Tegoroczną gwiazdą będzie Orkiestra Świętego Mikołaja, której występ będzie miał miejsce w sobotę.
logo_mgok

14
listopada
2017

Między Nami Kobietkami

miniatura_midzy-nami-kobietkami
To już kolejny rok kiedy uczennice klas VI naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym Always ,,Między nami kobietkami". W tym roku brały w nim udział dziewczęta z klasy VI a i VI b i jak podkreśliły - ,,był bardzo interesujący".
logo_mgok

13
listopada
2017

Barwy narodowe

miniatura_barwy-narodowe
Z dumą informujemy, że praca plastyczne wykonane przez uczniów klas I - III SP w ramach konkursu pt.: "Barwy narodowe" zostały zaprezentowane podczas uroczystości obchodzonych z okazji  Narodowego Święta Niepodległości w Domu Kultury. Goście zgromadzeni na uroczystości zostali "odznaczeni" przygotowanymi przez nas kotylionami.
logo_mgok

13
listopada
2017

13 w kapeluszu

miniatura_13-w-kapeluszu
Dzisiaj (13 listopada 2017) po raz drugi odbył się dzień pod nazwą "Szczęśliwa Trzynastka". Po "trzynastce w stroju galowym", przyszedł czas na "trzynastkę w kapeluszu". Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły w fantazyjnie i zabawnie udekorowanym kapeluszu, nie otrzymywali oceny niedostatecznej. Część uczniów skorzystała z tego przywileju.

Przeglądaj aktualności