• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

14
października
2019

Dzień Edukacji Narodowej 2019

miniatura_dzie-edukacji-narodowej-2019
Dziś 14 październik więc Dzień Edukacj Narodowej, a jak taki ważny dzień, to i musi być uroczysta akademia. Więc i w tym roku nie mogło być inaczej. Były życzenia od pani Burmistrz Ewy Kocemby, oraz nagrody dla nauczycieli i obsługi od pana Dyrektora Arkadiusza Rzepki.
logo_mgok

13
października
2019

Smacznie, zdrowo, kolorowo - czyli Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu!

miniatura_smacznie-zdrowo-kolorowo-czyli-dobrze-jemy-ze-szko-na-widelcu
W zeszłym tygodniu na naszej szkolnej stronie pojawiła się informacja o rozpoczęciu III edycji programu ,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Ten tydzień upłynął nam na  eksperymentowaniu w zakresie zdrowego żywienia, poznawania nowych smaków ale i nie tylko... Czas jesienny, to okres w którym w ogrodach i sadach dojrzewają warzywa i owoce.
logo_mgok

12
października
2019

NIE TYLKO BIATHLON - ROZWIJAMY POTENCJAŁ

miniatura_nie-tylko-biathlon-rozwijamy-potencja
Dzieci i młodzież z  Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Narciarski ,,Pod Stróżą" rozpoczęła naukę pływania na kamiennogórskim basenie. Pod okiem instruktora nauczą się pływać bądź udoskonalą technikę pływania.  Spotkania odbywają się raz w tygodniu w dwóch grupach i mają na celu wszechstronny rozwój młodych sportowców.
logo_mgok

08
października
2019

,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" 2019

miniatura_dobrze-jemy-ze-szko-na-widelcu-2019
W edukacji wczesnoszkolnej kolejny raz realizujemy Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Organizatorem jest fundacja ,,Szkoła na Widelcu". Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.
logo_mgok

05
października
2019

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

miniatura_ix-wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia-2019
4 października 2019 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day).  Wybrani uczniowie - egzaminatorzy sprawdzali jak ich koledzy i koleżanki oraz nauczyciele i  pracownicy szkoły znają tabliczkę mnożenia. Swoją znajomością tabliczki mnożenia mogli pochwalić się również napotkani mieszkańcy Lubawki.
logo_mgok

04
października
2019

Konkurs ,,Ochrona Przyrody w Polsce 2019"

miniatura_konkurs-ochrona-przyrody-w-polsce-2019
Dziś (04.10.2019 r) w naszej szkoły odbyły się eliminacje szkolne XXVI Regionalnego Konkursu Biologiczno - Ekologicznego dla klas VII - VIII p.h. ,,Ochrona przyrody w Polsce" 2019 r. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów z VII i VIII klas. Najwięcej punktów otrzymał Dawid Telega z klasy VII a i będzie reprezentował szkołę w eliminacjach rejonowych. Organizatorką konkursu była pani Anetta Dwulat.
logo_mgok

03
października
2019

Magiczna podróż z panem Stanisławem

miniatura_magiczna-podr-z-panem-stanisawem
To już kolejny rok kiedy naszą szkołę odwiedza pan Stanisław Sielicki z Estrady Sas, który po raz kolejny zabrał nas w interesującą podróż po świecie. Tak więc w tym roku poznawaliśmy sławnych ludzi, jak obchodzi się święta w różnych częściach świata, uczyliśmy się cierpliwości od mędrców wschodu. Jak zawsze było dużo zabawy, śmiechu, a przy okazji w interesujący sposób podana porcja wiedzy.
logo_mgok

29
września
2019

W REZERWACIE PRZYRODY ,,WĄWÓZ MYŚLIBORSKI"

miniatura_w-rezerwacie-przyrody-wwz-myliborski
Uczniowie dwóch klas: II a oraz II b z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubawce w Lubawce uczestniczyli w swojej pierwszej wycieczce przyrodniczo - edukacyjnej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,,Salamandra" w Myśliborzu w ramach cyklu wycieczek ,,Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze".
logo_mgok

25
września
2019

Niezwykła ewakuacja

miniatura_niezwyka-ewakuacja
Takiej ewakuacji jak dziś (25.09.2019 r) w histori naszej szkoły jeszcze nie było. Wszystko za sprawą różnorodnych służb mundurowych: straży pożarnej, policji i saperów. I to właśnie oddział saperów wzbudził u uczniów naszej szkoły największe zainteresowanie. Z zainteresowaniem oglądaliśmy akcję, która wyglądała jak w prawdziwym filmie.
logo_mgok

20
września
2019

Sprzątaliśmy las

miniatura_sprztalimy-las
Dzisiaj (20.09.2019 r) uczniowie klas 7 wraz ze swoimi wychowawcami: Elizą Grzelewską, Aldoną Pastor, Krzysztofem Jaworem wzięli udział w sprzątaniu lasu. Akcja odbyła się w ramach ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata oraz zainicjowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę akcji  #sprzątaMY.
logo_mgok

19
września
2019

Pasowanie na pierwszoklasistę

miniatura_pasowanie-na-pierwszoklasist
Dziś (19.09.2019 r) w poczet uczniów naszej szkoły wstąpiło 44 uczniów. Uroczyste pasowanie na uczniów klas I odbyło sie w sali gimnastycznej i było poprzedzone programem artystycznym. Następnie uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
logo_mgok

17
września
2019

Światowy Dzień Sybiraka 2019

miniatura_wiatowy-dzie-sybiraka-2019
17 września 2018 r. to rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Jest to dzień, kiedy pamiętamy o wszystkich Zesłańcach, czyli Światowy Dzień Sybiraka. Wydarzenie te upamiętniliśmy przedstawieniem przygotowanym przez p. Magdalenę Winter i p. Monikę Fedoruk z klasami II a i II b. Prezentowane wiesze i piosenki opowiadały o przygodach Pyzy na polskich dróżkach.

Przeglądaj aktualności