• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

15
lutego
2017

Podziękowania

miniatura_podzikowania
Dotarły do naszego zespołu szkół podziękowania od Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Fundacji Studio Wschód. Podziękowania dotyczą kwesty publicznej na dolnośląskich cmentarzach oraz za udział w zbiórce zniczy Na Kresowe Cmentarze. Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły od kilku lat z zaangażowaniem biorą udział w pomocy Polakom na Kresach oraz dbają o mogiły na tamtych ziemiach.
logo_mgok

14
lutego
2017

Podsumowanie konkursu poetyckiego

miniatura_podsumowanie-konkursu-poetyckiego
 W klasach I - III naszej szkoły zakończył się konkurs poetycki "Najciekawszy wiersz o zimie", którego celem było: rozbudzenie wrażliwości i aktywności twórczej, odkrywanie młodych talentów, zainteresowanie uczniów poezją, integracja środowiska szkolnego poprzez współpracę z rodzicami uczniów, którzy włączą się do konkursu.
logo_mgok

13
lutego
2017

Głosowanie na lekturę Narodowego Czytania

miniatura_gosowanie-na-lektur-narodowego-czytania
  Szanowni Państwo,  zapraszamy serdecznie do udziału w głosowaniu na lekturę Narodowego Czytania 2017. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września br.
logo_mgok

12
lutego
2017

Prace na konkurs

miniatura_prace-na-konkurs
Około 30 prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły zostało wysłanych na konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu do Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze. Z ramienia szkoły nad konkursem czuwała pani Lidia Staszak. Zapraszamy do obejrzenia prac.
logo_mgok

11
lutego
2017

77 rocznica pierwszej masowej zsyłki Polaków na Sybir

miniatura_77-rocznica-pierwszej-masowej-zsyki-polakw-na-sybir
Wczoraj (10 lutego 2017 r) odbyły się na terenie naszej szkoły uroczyste obchody 77 rocznicy pierwszej masowej zsyłki Polaków na Sybir. Uczniowie oglądali prezentacje oraz filmy o Sybirze, żołnierzach  Sybiru oraz ich szlaku bojowym. Wspomniano też historię misia Wojtka, który brał udział w walkach. Ogłoszono również dwa konkursy.
logo_mgok

10
lutego
2017

Konkurs na najlepszy deser walentynkowy

miniatura_konkurs-na-najlepszy-deser-walentynkowy
Wczoraj Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę walentynkową, a dziś (10.02.2017 r) konkurs na najlepszy deser walentynkowy. Do współzawodnictwa stanęły drużyny ze wszystkich klas IV - VI. Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że ich pomysłowość nie ma granic. Jury miało nie lada problem podczas oceny, gdyż wszystkie desery wyglądały pięknie i równie dobrze smakowały.
logo_mgok

09
lutego
2017

Dyskoteka Walentynkowa

miniatura_dyskoteka-walentynkowa
Chociaż Walentynki wypadają za kilka dni, to ze względu na ferie w naszej szkole odbyła się z tej okazji dziś (09.02.2017 r) dyskoteka. Samorząd Uczniowski, który był jej organizatorem przygotował z tej okazji kilka konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Szczególnie oczekiwanie jury przerósł konkurs na wytrzymałość tancerzy.
logo_mgok

09
lutego
2017

Dzień Bezpiecznego Internetu

miniatura_dzie-bezpiecznego-internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy dziś (09.02.2017 r) w naszej szkole na stałe wpisał się w kalenarz imprez szkolnych. Od samego rana przy wejściu do szkoły uczniów witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy obdarowywali ich naklejkami z logo dzisiejszego ,,święta".
logo_mgok

09
lutego
2017

Zabawa karnawalowa

miniatura_zabawa-karnawalowa
Dzięki uprzejmości dyrekcji Domu Kultury w Lubawce uczniowie klas I - III naszej szkoły wzięli dziś (09.02.2017 r) udział w balu karnawałowym. Były piękne stroje, wspaniała muzyka i super zabawy. Już nie możemy się doczekać kolejnej zabawy.
logo_mgok

08
lutego
2017

Bezpieczne Ferie

miniatura_bezpieczne-ferie
Na zaproszenie pana pedagoga zarówno klasy I - III jak i IV - VI odwiedzili dziś (08.02.2017 r) w naszej szkole Policjanci z komisariatu w Lubawce. Powodem odwiedzin były zbliżające się ferie i bezpieczeństwo związane z tym faktem.
logo_mgok

07
lutego
2017

Etap Miejsko - Gminny ,,Pegazika"

miniatura_etap-miejsko-gminny-pegazika
Czworo uczniów (Julia Jurczenko, Dawid Telega, Iza Jawor, Wiktor Cebula) reprezentowało dziś (07.02.2017 r.) naszą szkołę podczas eliminacji miejsko - gminnych XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik", który obył się w domu kultury.
logo_mgok

07
lutego
2017

Mecz w Bolesławcu

miniatura_mecz-w-bolesawcu
Kolejny etap meczy matematycznych jest już za nami. Wczoraj (06.02.2017 r.) drużyna uczniów z naszej szkoły odbyła podróż do Bolesławca, by w ramach meczy spotkać się z drużyną Szkoły Podstawowej  Oxpress. Po zaciętym meczu nasza drużyna ostatecznie przegrała jednym punktem.

Przeglądaj aktualności