• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

13
grudnia
2016

,,Wielka Ucieczka"

miniatura_wielka-ucieczka
Również dla uczniów klas IV - VI ,,Grupa Teatralna T" z Torunia miała na dziś (13.12.2016 r) propozycję spektaklu profilaktycznego. ,,Wielka ucieczka" - taki tytuł nosiło przedstawienie, którego celem jest uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki.
logo_mgok

13
grudnia
2016

,,Supełki- nieoczekiwana zamiana miejsc"

miniatura_supeki-nieoczekiwana-zamiana-miejsc
Uczniowie klas I - III naszej szkoły wzięli dziś (13.12.2016 r) udział w spektaklu edukacyjnym pt. ,,Supełki - nioczekiwana zmiana miejsc". Dzieci od najmłodszych lat przejawiają naturalną ciekawość i fascynację światem zwierząt. Wrodzona umiejętność współodczuwania jest cechą, którą należy pielęgnować, wpływa ona bowiem na  pozytywną postawę wobec natury.
logo_mgok

10
grudnia
2016

Jarmark Bożonarodzeniowy

miniatura_jarmark-boonarodzeniowy
Niezwykły klimat zapanował dziś (10.12.2016 r) na lubawskim rynku. Wszystko to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, podczas którego można było posłuchać na żywo kolęd, kupić świąteczne ozdoby, pyszne cista i raczyć się wyśmienitym grzańcem. Cały potężny namiot był przeznaczony dla naszej szkoły, a każda klasa miała dla siebie stolik, na którym mogła wystawić rzeczy na sprzedaż.
logo_mgok

09
grudnia
2016

Stań po Zielonej Stronie Mocy

miniatura_sta-po-zielonej-stronie-mocy
Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji Slam Poland  STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY, której celem jest zbiórka m.in. płyt CD/DVD/BR, zużytych telefonów, pendrivów, dysków HDD, słuchawek, układów scalonych i innych. Zebrane rzeczy zostają adekwatnie zamienione na określoną ilość punktów. Zebrane punkty zostają wymienione  na określone nagrody.
logo_mgok

08
grudnia
2016

Konkurs plastyczno - literacki - podsumowanie

miniatura_konkurs-plastyczno-literacki-podsumowanie
W listopadzie w klasach I-III został ogłoszony konkurs plastyczno-literacki  "Książka mojego autorstwa". Do organizatora, pani Moniki Fedoruk wpłynęły 22 ciekawe, spełniające podane kryteria  prace. Każda z książek zawiera interesującą opowieść, w której bohaterami są ludzie, zwierzęta i postacie fantastyczne. Zachwyca nie tylko sam tekst ale również różnorodna oprawa plastyczna.
logo_mgok

06
grudnia
2016

Mikołajki

miniatura_mikoajki
Któż z nas nie lubi Mikołaja? Na pewno każdy lubi. Dlatego ten dzień w naszej szkole musiał być wyjątkowy. Już przy wejściu witał nas uśmiechnięty Mikołaj (pani dyrektor Bożena Gawor) wraz ze swoimi pomocnikami, którzy częstowali nas cukierkami.
logo_mgok

05
grudnia
2016

Nakrętki dla Filipka

miniatura_nakrtki-dla-filipka
"DLA CIEBIE ZWYKŁA NAKRĘTECZKA, DLA MNIE NADZIEI NA ZDROWIE ISKIERECZKA" Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły zbierali dla małego Filipka plastikowe nakrętki z butelek po napojach, mleku, oleju. Zbiórka udała się wyśmienicie. Zebraliśmy kilkanaście worków nakrętek, które trafiły do najdzielniejszego bohatera na całym świecie.
logo_mgok

02
grudnia
2016

Kolejny konkurs Marceliny

miniatura_kolejny-konkurs-marceliny
Tylko sześcioro uczniów z powiatu kamiennogórskiego zakwalifikowało się do powiatowego etapu ,,zDolnego Ślązaczka" z języka niemieckiego, który odbył się wczoraj (10.12.2016 r) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły  Marcelina Kondoł więc tym większy jest jej sukces.
logo_mgok

01
grudnia
2016

Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - II edycja

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa-ii-edycja
Rozpoczęły się przygotowania do II edycji Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w Gminie Lubawka. W związku z tym reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy spotkali się dziś (01.12.2016 r) na spotkaniu roboczym w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tematem tegorocznej edycji będą środki psychoaktywne. Naszą szkołę reprezentował pan pedagog Krzysztof Jawor.
logo_mgok

01
grudnia
2016

Udany debiut harcerzy

miniatura_udany-debiut-harcerzy
III miejsce zajęła 11 Drużyna Harcerska ,,Górski  Potok", która działa na terenie naszej szkoły podczas XIV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej ,,Kamgór 2016". Festiwal w tym roku odbywał się w dniach 25-27.11.2016 r., a bazą noclegową dla harcerzy była nasza szkoła przy ulicy Mickiewicza 4. Drużyną opiekuje się pani Edyta Kogut.
logo_mgok

01
grudnia
2016

Podziel Się Posiłkiem - rekordowa zbiórka

miniatura_podziel-si-posikiem-rekordowa-zbirka
W dniach 25 i 26 listopada 2016 roku uczniowie szkoły podstawowej zbierali w lubawskich sklepach żywność dla rodzin potrzebujących z Lubawki  i okolicznych wiosek. Dzieci spisały się znakomicie. Punktualnie przychodziły na swoje zmiany, wykazały się grzecznością, mądrością, a przede wszystkim empatią.
logo_mgok

30
listopada
2016

Paczka na Kresy

miniatura_paczka-na-kresy
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.

Przeglądaj aktualności