• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

18
października
2017

Muzyka orientu

miniatura_muzyka-orientu
Dziś (18.10.2017 r) muzycy Filharmonii Dolnośląskiej zabrali uczniów klas IV -VI naszej szkoły w świat orientu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów zarówno z bliskiego jak i dalekiego wschodu.  Dzieci dowiedziały się również jakie pochodzenie i brzmienie mają instrumenty z tamtego kręgu kulturowego oraz jaki ta muzyka ma wpływ na muzykę europejską.
logo_mgok

17
października
2017

Zabawa - to jest to

miniatura_zabawa-to-jest-to
Dziś (17.10.2017 r) uczniowie kla I - VI naszej szkoły wzięli udział w widowisku edukacyjnym ,,Zabawa - to jest to". I własnie tak było - mnóstwo zabawy wraz z dużą ilością edukacji. Uczniowie wcielali się w faraonów, kucharzy, olimpijczyków, a nawet Kargula i Pawlaka.
logo_mgok

17
października
2017

Nauczyciele w oczach dziecka

miniatura_nauczyciele-w-oczach-dziecka
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach I-III został zorganizowany międzyklasowy konkurs plastyczny "Nauczyciele w oczach uczniów".  Wychowawcy wyznaczyli uczniów, którzy reprezentowali  daną klasę. Mali artyści mieli za zadanie podczas jednej godziny lekcyjnej wykonać portret swojego wychowawcy. Uczniowie wyrazili swoje pomysły w bardzo ciekawy sposób stosując różnorodne techniki.
logo_mgok

16
października
2017

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej

miniatura_bicie-rekordu-w-resuscytacji-kreniowo-oddechowej
Prawie czterdziestu uczniów z klasy 7 b i 7 naszej szkoły stanęło dziś (16.10.2017r) do bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Wszystko zaczęło się tak jak w całej Polsce o godzinie 12 i trwało 30 minut. Całość była utrwalana na filmie DVD i zostanie przesłana do organizatora całej akcji czyli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
logo_mgok

16
października
2017

Uroczysta gala w Domu Kultury

miniatura_uroczysta-gala-w-domu-kultury
W piątek 13.10.2017 r w Domu Kultury w Lubawce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalna poprzedzona została wspaniałym koncertem muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Następnie wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali listy pamiątkowe oraz róże.
logo_mgok

15
października
2017

Program dla szkół

miniatura_program-dla-szk
Szanowni Państwo, W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach "Programu w szkole" prosimy  o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.
logo_mgok

13
października
2017

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Dzisiaj (13.10.2017 r) w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Pani Anna Biestek wraz z uczniami kl. 5a przygotowała uroczysty apel. Poprzez połączenie uroczystych wierszy z elementami humorystycznymi, uczniowie oddali bardzo ważne znaczenie tego dnia.
logo_mgok

12
października
2017

Pomóż Im już dziś

miniatura_pom-im-ju-dzi
Szkolne Koło Wolontariatu oddział klas I-III zaprasza do wielkiej zbiórki na rzecz SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W WAŁBRZYCHU. Jeżeli nie jest Ci obojętny los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt POMÓŻ IM JUŻ DZIŚ !!!. Potrzebne są: żwirek dla kotów, karma mokra i sucha dla psów i kotów, zabawki dla zwierząt.
logo_mgok

11
października
2017

Szkolny ,,zDolny Ślązaczek"

miniatura_szkolny-zdolny-lzaczek
Czterdziestu pięciu uczniów klas IV - VII naszej szkoły wzięło udział dziś (11.10.2017 r) w etapie szkolnym XV Dolnośląskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych ,,zDolny Ślązaczek". Uczniowie mieli godzinę na  rozwiązanie zadań z bloku polonistyczno - matematycznego.
logo_mgok

09
października
2017

Drudzy w unihokeju

miniatura_drudzy-w-unihokeju
Drugie miejsce zajęła drużyna chłopców z naszej szkoły podczas zawodów powiatowych szkół podstawowych w unihokeju chłopców, które odbyły się w Krzeszowie. W naszej drużynie zagrali: Biel Konrad, Czerwiński Norbert, Fagasiński Dawid, Marciniak Dominik, Napora Hubert, Nasypany Paweł, Sroczyński Patryk, Tokarczyk Dominik. Opiekunem chłopców był pan Łukasz Wincza.
logo_mgok

07
października
2017

Niezwykły przegląd

miniatura_niezwyky-przegld
W niezwykłym wydarzeniu mieli okazję wziąć udział wczoraj (06.10.2017 r.) uczniowie klas: I c, I d, I e oraz IV c. Niezwykłym, bo w lubawskim Domu Kultury odbywał się XX Przegląd Teatrów Amatorskich, którego organizatorem był Dom Pomocy Społecznej z Szarocina.
logo_mgok

06
października
2017

Międzynarodowy Dzień Muzyki

miniatura_midzynarodowy-dzie-muzyki
Dnia 3 października dla wszystkich uczniów klas 1 - 3 naszej szkoły pani Magdalena Kaczmarczyk przygotowała audycję muzyczną z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który obchodzony jest 1 października. Święto ustanowione zostało 42 lata temu, w 1975 roku. Dzień Muzyki jest okazją do wielu koncertów i innych muzycznych wydarzeń.

Przeglądaj aktualności