• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

16
kwietnia
2018

Dwa konkursy recytatorskie

miniatura_dwa-konkursy-recytatorskie
W piątek 13 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w  Przeglądzie Poezji Dziecięcej pt. "Poezja Wandy Chotomskiej" oraz "Ojczyzna niejedno ma imię". Wychowawcy klas przeprowadzili klasowe etapy konkursów, a laureaci reprezentowali klasy podczas  szkolnego etapu w/w konkursów. Szkolny konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Jojczyk.
logo_mgok

12
kwietnia
2018

Zajęcia biblioteczne klasy 1 a

miniatura_zajcia-biblioteczne-klasy-1-a
Uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią p. Magdaleną Kaczmarczyk, mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez panią Elżbietę Oleksy - Stawinoga. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Gminnej w Lubawce i dotyczyły tematu, jak należy dbać o książki. Uczniowie rozwiązali krzyżówkę, dzięki której poznali słowa związane z pracą bibliotekarza.
logo_mgok

12
kwietnia
2018

Bajka o Tolerancji

miniatura_bajka-o-tolerancji
Dziś 12.04.2018 r w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w klasach I-III odbyły się kolene działania w ramach Tygodnia Tolerancji. Po wspólnym przypomnieniu sobie czym jest TOLERANCJA, SZACUNEK, AKCEPTACJA przedstawiciele klas wysłuchali bajki "O roli przyjaźni i tolerancji wobec innych".
logo_mgok

11
kwietnia
2018

Niezwykła lekcja tolerancji

miniatura_niezwyka-lekcja-tolerancji
  Wczoraj (10.04.2018 r) w ramach Tygodnia Tolerancji naszą szkołę odwiedził niezwykły gość ze Stanów Zjednoczonych. Nazywa się Robert Soto i jest zastępcą wodza w  plemieniu Apacze Lipan z Texasu. Hasło tegorocznego III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa brzmi: Toleruję, Szanuję, Nie Poniżam, Akceptuję.
logo_mgok

03
kwietnia
2018

Podsumowanie konkursów

miniatura_podsumowanie-konkursw
W zeszłym tygodniu zostały rozstrzygnięte dwa  konkursy plastyczne w klasach I-III. Pierwszy z nich nosił tytuł "Ptaki Cudaki". Dzieci inspirowane obserwacją ptaków i świata przyrody wykonały wiele ciekawych prac. Twórczo wykorzystały różne techniki plastyczne,  jak masę solną i papierową czy drewno.
logo_mgok

31
marca
2018

Świąteczne Życzenia

miniatura_witeczne-yczenia
Na Święta Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa życzymy, by Jego blask zwyciężający śmierć, rozjaśniał doliny zmartwień, przenikał cienie codziennych trudów, umacniał w chwilach boleści, podnosił w czasie słabości i sprawiał radość na naszych twarzach każdego dnia. Wesołego Alleluja...
logo_mgok

30
marca
2018

Świąteczne prezenty od Wolontariatu

miniatura_witeczne-prezenty-od-wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu oddział klas I-III wyruszyło z życzeniami świątecznymi. Kosz jaj własnoręcznie przygotowanych przez dzieci i opiekunów powędrował do Domu Dziennego Pobytu "Senior+" w Bukówce.
logo_mgok

30
marca
2018

Z wizytą w Urzędzie Miasta

miniatura_z-wizyt-w-urzdzie-miasta
Uczniowie klas III c i III d Szkoły Podstawowej w Lubawce odwiedzili pracowników Urzędu Miasta Lubawka.  Celem wizyty były Życzenia Wielkanocne.  Na ręce Wiceburmistrz Bożeny Kończak  uczniowie złożyli  stroiki świąteczne, wykonane pod kierunkiem pani M. Winter i M. Fedoruk. Na gości czekał słodki poczęstunek i mnóstwo uznania ze strony pracowników.
logo_mgok

29
marca
2018

Wielkanocne warsztaty plastyczne w klasie I a

miniatura_wielkanocne-warsztaty-plastyczne-w-klasie-i-a
Uczniowie klasy 1 a wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Kaczmarczyk, zaprosili swoich rodziców i dziadków do udziału w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Głównym tematem warsztatów było wykonanie jajka wielkanocnego. Pomysłów było wiele - od owijania bibułą do metody decoupage. Poprzez zajęcia plastyczne dzieci rozwijają swoją inwencję twórczą.
logo_mgok

29
marca
2018

Spot o tolerancji

miniatura_spot-o-tolerancji
W poniedziałek (26.03.2018 r.) w sali gimnastycznej naszej szkoły kręcony był spot promujący III Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa, którego tematem wiodącym jest tolerancja. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę osób najczęściej dyskryminowanych. Również pan pedagog wcielił się w rolę aktora prezentując swoją pasję.
logo_mgok

26
marca
2018

Szkolny Konkurs Palm Wielkanocnych

miniatura_szkolny-konkurs-palm-wielkanocnych
Dzisiaj (26.03.2018) w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego. Konkurs obejmował dwie kategorie: ,, Najciekawsza palma wykonana przez poszczególną klasę" oraz ,, Moja wielkanocna palma".
logo_mgok

26
marca
2018

"Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

miniatura_dobrze-jemy-ze-szko-na-widelcu
Każdy z nas,  a zwłaszcza dziecko, powinno odżywiać się regularnie i spożywać w ciągu dnia posiłek przeciętnie co 3-4 godziny. Jest to podstawowy element zdrowego żywienia, warunkujący prawidłowy rozwój dziecka, jego dobre samopoczucie i dyspozycję do uczenia się. Nie ma wątpliwości, że posiłek jedzony w szkole jest niezbędny.

Przeglądaj aktualności