• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

08
października
2019

,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" 2019

miniatura_dobrze-jemy-ze-szko-na-widelcu-2019
W edukacji wczesnoszkolnej kolejny raz realizujemy Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Organizatorem jest fundacja ,,Szkoła na Widelcu". Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.
logo_mgok

05
października
2019

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

miniatura_ix-wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia-2019
4 października 2019 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day).  Wybrani uczniowie - egzaminatorzy sprawdzali jak ich koledzy i koleżanki oraz nauczyciele i  pracownicy szkoły znają tabliczkę mnożenia. Swoją znajomością tabliczki mnożenia mogli pochwalić się również napotkani mieszkańcy Lubawki.
logo_mgok

04
października
2019

Konkurs ,,Ochrona Przyrody w Polsce 2019"

miniatura_konkurs-ochrona-przyrody-w-polsce-2019
Dziś (04.10.2019 r) w naszej szkoły odbyły się eliminacje szkolne XXVI Regionalnego Konkursu Biologiczno - Ekologicznego dla klas VII - VIII p.h. ,,Ochrona przyrody w Polsce" 2019 r. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów z VII i VIII klas. Najwięcej punktów otrzymał Dawid Telega z klasy VII a i będzie reprezentował szkołę w eliminacjach rejonowych. Organizatorką konkursu była pani Anetta Dwulat.
logo_mgok

03
października
2019

Magiczna podróż z panem Stanisławem

miniatura_magiczna-podr-z-panem-stanisawem
To już kolejny rok kiedy naszą szkołę odwiedza pan Stanisław Sielicki z Estrady Sas, który po raz kolejny zabrał nas w interesującą podróż po świecie. Tak więc w tym roku poznawaliśmy sławnych ludzi, jak obchodzi się święta w różnych częściach świata, uczyliśmy się cierpliwości od mędrców wschodu. Jak zawsze było dużo zabawy, śmiechu, a przy okazji w interesujący sposób podana porcja wiedzy.
logo_mgok

29
września
2019

W REZERWACIE PRZYRODY ,,WĄWÓZ MYŚLIBORSKI"

miniatura_w-rezerwacie-przyrody-wwz-myliborski
Uczniowie dwóch klas: II a oraz II b z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubawce w Lubawce uczestniczyli w swojej pierwszej wycieczce przyrodniczo - edukacyjnej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,,Salamandra" w Myśliborzu w ramach cyklu wycieczek ,,Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze".
logo_mgok

25
września
2019

Niezwykła ewakuacja

miniatura_niezwyka-ewakuacja
Takiej ewakuacji jak dziś (25.09.2019 r) w histori naszej szkoły jeszcze nie było. Wszystko za sprawą różnorodnych służb mundurowych: straży pożarnej, policji i saperów. I to właśnie oddział saperów wzbudził u uczniów naszej szkoły największe zainteresowanie. Z zainteresowaniem oglądaliśmy akcję, która wyglądała jak w prawdziwym filmie.
logo_mgok

20
września
2019

Sprzątaliśmy las

miniatura_sprztalimy-las
Dzisiaj (20.09.2019 r) uczniowie klas 7 wraz ze swoimi wychowawcami: Elizą Grzelewską, Aldoną Pastor, Krzysztofem Jaworem wzięli udział w sprzątaniu lasu. Akcja odbyła się w ramach ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata oraz zainicjowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę akcji  #sprzątaMY.
logo_mgok

19
września
2019

Pasowanie na pierwszoklasistę

miniatura_pasowanie-na-pierwszoklasist
Dziś (19.09.2019 r) w poczet uczniów naszej szkoły wstąpiło 44 uczniów. Uroczyste pasowanie na uczniów klas I odbyło sie w sali gimnastycznej i było poprzedzone programem artystycznym. Następnie uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
logo_mgok

17
września
2019

Światowy Dzień Sybiraka 2019

miniatura_wiatowy-dzie-sybiraka-2019
17 września 2018 r. to rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Jest to dzień, kiedy pamiętamy o wszystkich Zesłańcach, czyli Światowy Dzień Sybiraka. Wydarzenie te upamiętniliśmy przedstawieniem przygotowanym przez p. Magdalenę Winter i p. Monikę Fedoruk z klasami II a i II b. Prezentowane wiesze i piosenki opowiadały o przygodach Pyzy na polskich dróżkach.
logo_mgok

17
września
2019

Sukces dziewcząt w przełajach

miniatura_sukces-dziewczt-w-przeajach
Wielkim sukcesem zakończył się dziś (17.09.2019 r) udział dziewcząt z naszej szkoły w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych klas IV - VI. Nasze zawodniczki pokonały koleżanki z Krzeszowa i Kamiennej Góry i dzięki temu zakwalifikowały się na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Olszynie Lubańskiej.
logo_mgok

09
września
2019

Konkurs plastyczny ,,Portret Jesieni"

miniatura_konkurs-plastyczny-portret-jesieni
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,PORTRET JESIENI" Celem konkursu jest: rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym, doskonalenie sprawności manualnych, kształtowanie poczucia estetyki, uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, dostrzegania typowych barw jesieni.
logo_mgok

08
września
2019

DZIEŃ INTEGRACYJNY W SZKÓŁCE LEŚNEJ W KRZESZOWIE

miniatura_dzie-integracyjny-w-szkce-lenej-w-krzeszowie
 Uczniowie klasy II a oraz II b wybrali się w ramach Dnia Integracyjnego na terenową lekcję przyrodniczą do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra. Cykl terenowych lekcji przyrodniczych organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

Przeglądaj aktualności