• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

24
września
2021

Sport nie zna granic

miniatura_sport-nie-zna-granic
Dziś (24.09.2021 r) odbyły się kolejne zawody w ramach projektu INTERREG V - A Republika Czeska - Polska pod nazwą ,,Sport nie zna granic". Tym razem młodzież z naszej szkoły odwiedziła kolegów z Zaclerza i wzięła udział w konkurencji w podciąganiu się. Współzawodnictwo odbyło się w 4 kategoriach: dziewczynki młodsze, chłopcy młodsi, dziewczynki starsze, chłopcy starsi.
logo_mgok

23
września
2021

Bezkonkurencyjni na przełajach

miniatura_bezkonkurencyjni-na-przeajach
Dziś (23.09.2021 r) na stadionie w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce wśród dziewcząt i chłopców.
logo_mgok

21
września
2021

Warsztaty w Hydropolis

miniatura_warsztaty-w-hydropolis
Dnia 21 września klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami odwiedzili wrocławskie Hydropolis. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których wykonywali ciekawe doświadczenia fizyczne.
logo_mgok

21
września
2021

Sprzątanie Świata

miniatura_sprztanie-wiata
W tym roku szkolnym  nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Sprzątania Świata", której hasło brzmi ,,Myślę, więc nie śmiecę". Uczniowie klas 7 b i 8 c pod opieką pani Anetty Dwulat sprzatali dzikie wysypiska przy ulicy Torowej. Następnie posegregowane śmieci (papiery, szkło, metale, tworzywa sztuczne) trafiły do odpowiednich kubłów.
logo_mgok

20
września
2021

Sukces naszych młodych biegaczy

miniatura_sukces-naszych-modych-biegaczy
Podczas dzisiejszych powiatowych igrzysk dzieci w sztafetowych biegach przełajowych, nasza reprezentacja pokazała się ze znakomitej strony. Mimo ogromnej konkurencji i młodego wieku uczestników, pokazaliśmy siłę, charakter oraz walkę do samego końca, ostatecznie wygrywając kategorię dziewcząt, a w kategorii chłopców zdobywając brąz. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.
logo_mgok

17
września
2021

82 rocznica agresji ZSRR na Polskę

miniatura_82-rocznica-agresji-zsrr-na-polsk
17 września jest zawsze szczególną datą dla naszej społeczności szkolnej, gdyż dziś wypada Dzień Sybiraka czyli patrona naszej szkoły. Dzień ten jest też nierozerwalnie związany z agresją Związku Radzieckiego na Polskę, której w tym roku przypada 82 rocznica. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w upamiętnieniu tego dnia. Pod obeliskiem złożyli  kwiaty i znicze.
logo_mgok

16
września
2021

Sport na pograniczu - piłka nożna

miniatura_sport-na-pograniczu-pika-nona
Współzawodnictwo sportowe pomiędzy uczniami z czeskiego Zaclerza, a naszej szkoły nabiera rozpędu. Po piątkowym trójboju siłowym po drugiej stronie granicy przyszła pora na zawody w naszej szkole. Wczoraj (15.09.2021 r) swoje umiejętności  mogli sprawdzić zawodnicy z obu szkół rywalizując w piłce nożnej. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych.
logo_mgok

14
września
2021

Przyjemne z pożytecznym

miniatura_przyjemne-z-poytecznym
14 września, korzystając z pięknej pogody szkolni Wolontariusze pod opieką Krystyny Danileckiej wysprzątali okolice Świętej Góry. Wyruszyli we wtorek po lekcjach. Starsi, bardziej doświadczeni Wolontariusze chętnie i odpowiedzialnie pomagali młodszym, którzy sukcesywnie i aktywnie dołączają do Szkolnego Koła Wolontariatu.
logo_mgok

12
września
2021

Piknik tenisowy

miniatura_piknik-tenisowy
Podczas tegorocznych wakacji duża ilość uczniów naszego zespołu szkół wzięła udział w szkółce tenisowej. Natomiast wczoraj (11.09.2021 r) przygoda z tenisem miała swój finał podczas pikniku tenisowego pod nazwą ,,Lubawka Miasteczkiem Tenisa".
logo_mgok

11
września
2021

Międzynarodowe współzawodnictwo

miniatura_midzynarodowe-wspzawodnictwo
Wczoraj (10.09.2021 r) młodzież z naszej szkoły wzięła udział w zawodach, które odbyły się w szkole w Zaclerzu (Czeska Republika). Współzawodnictwo sportowe odbyło się w ramach Projektu Euroregionu Nysa ,,Sport nie zna granic". Konkurencje sportowe odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta młodsze, dziewczęta starsze, chłopcy młodsi, chłopcy starsi i była bardzo wyrównana.
logo_mgok

05
września
2021

Zawody w Szczytnej

miniatura_zawody-w-szczytnej
W sobotę ( 04 września) w Szczytnej odbyły się zawody z cyklu: ,,Biathlon dla każdego,,. W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub MUKN ,,Pod Stróżą" Lubawka.

Przeglądaj aktualności