• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

15
lutego
2018

Etap gminny XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik"

miniatura_etap-gminny-xxiii-dolnolskiego-konkursu-recytatorskiego-pegazik
Mamy już za sobą eliminacje gminne XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik", który odbył się wczoraj (14.02.2018 r) w domu kultury. W kategorii klas IV - VI naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Germata (klasa VI a, Dawid Telega (klasa V a), Wiktor Cebula (klasa VI b), Laura Szlanda - Słowik (klasa VI a).
logo_mgok

14
lutego
2018

Walentynki

miniatura_walentynki
Dzisiejsze (14. 02.2018 r) Walentynki na terenie szkoły należały do Samorządu Uczniowskiego. Przez dwa poprzednie dni można było wrzucać do specjalnej skrzynki liściki, które członkowie SU rozdawali dzisiaj. Odbyły się również ciekawe konkursy, w których wzięli udział reprezentanci klas. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI z, drugie V a, a trzecie IV a.
logo_mgok

13
lutego
2018

Mali wolontariusze w lesie

miniatura_mali-wolontariusze-w-lesie
W dniu 13.02.2018r. w ramach Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej uczniowie klas III b i III e jako przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III wzięli udział w niesamowitej wyprawie do lasu.
logo_mgok

13
lutego
2018

78 rocznica deportacji Polaków na Sybir

miniatura_78-rocznica-deportacji-polakw-na-sybir
Dziś (13.02.2018r) w naszej szkole odbył się Apel Poległych, który upamiętnił 78 rocznicę II wywózki Polaków na Sybir. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż pojawił się na niej Pan Piotr Aulich - świadek tamtych wydarzeń, który zwrócił się do młodych uczestników spotkania z apelem.
logo_mgok

12
lutego
2018

Dni Bezpiecznego Internetu - finał

miniatura_dni-bezpiecznego-internetu-fina
W piątek 9 marca 2018r. nastąpił finał Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Przy wejściu do szkoły uczennice rozdawały karteczki promujące akcję. Na pierwszych trzech lekcjach odbyły się prelekcje dla uczniów prowadzone przez p. Grzelewską, podczas których uczniowie klasy V b zaprezentowali wiersze poświęcone bezpieczeństwu w Internecie.
logo_mgok

11
lutego
2018

Bal Karnawałowy w klasach I - III

miniatura_bal-karnawaowy-w-klasach-i-iii
W piątek 9 lutego br w Domu Kultury w Lubawce odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.  Animatorzy prowadzący zabawę zadbali o dobrą muzykę i atmosferę.  Były konkursy, puszczanie baniek mydlanych i zabawy z chustą animacyjną. Dzieci zrobiły sobie również pamiątkowe zdjęcia. W nagrodę za dobrą zabawę otrzymały słodki upominek.
logo_mgok

10
lutego
2018

Oficjalne otwarcie sali gimnastycznej

miniatura_oficjalne-otwarcie-sali-gimnastycznej
Dziś (10.02.2018 r ) odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie sali gimnastycznej naszego zespołu szkół przy ulicy Mickiewicza 4. W uroczystości wzięli udział: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk, burmistrz Lubawki Ewa Kocemba oraz wielu zaproszonych gości. Uroczystość prowadzili: pani Wiesława Jarzmik oraz pan Bartesz Ryszkowski.
logo_mgok

09
lutego
2018

Jaś i Małgosia

miniatura_ja-i-magosia
Uczniowie klasy 1a wystąpili przed swoimi kolegami z klas 1 - 3 w teatrzyku według Jana Brzechwy "Jaś i Małgosia". W przedstawieniu udział wzięli: Oliwier Poczta - Jaś, Kinga Głód - Małgosia, Zuzanna Bogusławska - Mama, Oliwier Mazur - Drwal, Iga Wyrostek - Czarownica, Szymon Laskowski - Wilk, Wiktor Korkuć - Narrator. Do występu dzieci przygotowała pani Magdalena Kaczmarczyk.
logo_mgok

09
lutego
2018

Finał Konkursu Kolęd

miniatura_fina-konkursu-kold
Finał Konkursu Kolęd, który odbył się 8 lutego przypomniał nam atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy pięknie zaśpiewali wylosowane kolędy. Zespół oceniający występy przydzielił następujące miejsca: w klasach I-III:  pierwsze miejsce zajęła Martynka Kuk, drugie Antoś Grzybowski, a trzecie zajęli ex aequo: Jagoda Klag, Hania Dereń i Marysia Bizoń.
logo_mgok

08
lutego
2018

Dobre rady dla rodziców

miniatura_dobre-rady-dla-rodzicw
Kolejna odsłona Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się dziś (08.02.2018 r). Uczniowie klasy V b rozdawali rodzicom, którzy uczestniczyli w wywiadówkach szkolnych ulotkę dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że rady w niej zawarte przydadzą się podczas korzystania z Sieci.
logo_mgok

08
lutego
2018

Dzień Babci i Dziadka w klasie I a

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-i-a
Uczniowie z klasy 1a zaprosili swoich dziadków na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Dzieci wystąpiły w teatrzyku "Jaś i Małgosia", recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę. Występom dzieci przyglądał się również pan dyrektor Arkadiusz Rzepka i pani wicedyrektor Ewa Telega. Dziadkowie otrzymali upominki od swoich wnucząt, a po przedstawieniu zaproszeni zostali na poczęstunek.
logo_mgok

07
lutego
2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

miniatura_dzie-bezpiecznego-internetu-2018
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na dzień 6 lutego, a hasło przewodnie brzmi: tworzymy kulturę szacunku w sieci. Mając świadomość jakie oprócz atutów ma nieumiejętne poruszanie się po Internecie postanowiliśmy, że nasze działania będą wykraczał poza ten dzień i zaplanowaliśmy cały tydzień na tą tematykę.

Przeglądaj aktualności