• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
grudnia
2020

Sprzątali okolice Świętej Góry

miniatura_sprztali-okolice-witej-gry
Kolejna akcja młodych wolontariuszy zakończyła się pełnym sukcesem. Tym razem w poniedziałek, 21 grudnia po lekcjach pod opieką p. Krystyny Danileckiej sprzątali okolice Świętej Góry oraz plac wokół figury Świętego Floriana. Jak zawsze spisali się na medal. Ogromne brawa dla nich. Sprzątanie zakończyło się ogniskiem, pieczonymi kiełbaskami oraz wesołą zabawą na świeżym powietrzu.
logo_mgok

21
grudnia
2020

Wyśpiewali życzenia świąteczne

miniatura_wypiewali-yczenia-witeczne
Uczniowie klasy 1 ,,a" Naszej szkoły, już dziś wraz z nauczycielem Joanną Łazarowicz, przesyłają śpiewająco życzenia zdrowych, spokojnych i WESOŁYCH ŚWIĄT  https://www.facebook.com/SU.
logo_mgok

18
grudnia
2020

Robili porządek w parku

miniatura_robili-porzdek-w-parku
Dziś (18.12.2020 r) wolontariusze z naszej szkoły nie próżnowali. Tym razem wyruszyli, aby posprzątać park przy ulicy Przyjaciół żołnierza w Lubawce. Pozbierali śmieci, butelki, pograbili liście. Sprzątaniu towarzyszył dobry humor, oraz poczucie robienia czegoś dobrego dla naszej lokalnej społeczności.
logo_mgok

17
grudnia
2020

Finał Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa - zaproszenie

miniatura_fina-modzieowego-forum-bezpieczestwa-zaproszenie
Kochani. Już w poniedziałek 21.12.2020  Finalizujemy kampanię pn. Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa. Podsumowaniem tegorocznego Forum jest reportaż filmowy, którego premiera nastąpi właśnie na kanale You Tube. Reportaż znajdował się będzie pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=1eE0x6DAi_I&feature=youtu.be Link do artykułu dotyczącego naszego Forum.
logo_mgok

15
grudnia
2020

Dokarmiali leśne zwierzęta

miniatura_dokarmiali-lene-zwierzta
Dzisiaj, 15 grudnia starsi wolontariusze z ZSP w Lubawce pod opieką p. Krystyny Danileckiej wybrali się po południu do lasu oraz do paśnika dla leśnych zwierząt, by zostawić tam dla nich ich ulubione przysmaki. Obdarowane zostały nie tylko czworonogi, ale także skrzydlaci mieszkańcy lasu.
logo_mgok

14
grudnia
2020

Dokarmianie Ptaków Zimą

miniatura_dokarmianie-ptakw-zim
Zimowy okres nie jest najłaskawszy dla ptaków żyjących w Polsce. Część z nich już jesienią wylatuje w cieplejsze rejony, ale wiele gatunków zimuje u nas. Niedobór pokarmów, niskie temperatury, duża wilgotność czy pokryta śniegiem ziemia sprawiają, że ptaki zimowe często potrzebują naszej pomocy, aby przetrwać.
logo_mgok

12
grudnia
2020

Mali Geniusze - Informatyka

miniatura_mali-geniusze-informatyka
W ramach projektu "Mali geniusze - rozwój uczniów w Gminie Lubawka", grupa uczęszczająca na dodatkowe zajęcia z informatyki online, wykonała mikołajkowe rysunki w programie graficznym Paint.
logo_mgok

08
grudnia
2020

Wizyta Mikołaja

miniatura_wizyta-mikoaja
Czy w tym roku znaleźliście prezenty od Świętego Mikołaja? Zapewne niektórzy zastanawiali się czy w ogóle przyjdzie... W czasach pandemii nic nie jest pewne, chociazby wizyta tak ważnego gościa. Dzieci z klasy 3 a miały jednak przyjemność odebrania paczek od Mikołaja i okazały mu swoją radość mimo tego, że ich wręczenie musiało przebiegać z zachowaniem reżimu sanitarnego.
logo_mgok

07
grudnia
2020

Pandemia nie przeszkodziła wolontariuszom

miniatura_pandemia-nie-przeszkodzia-wolontariuszom
Pomimo tego, że nie możemy spotkać się w szkole, szkolni wolontariusze nie zawiesili swojej działalności. Teraz pomagają leśnym zwierzętom przetrwać w tym trudnym dla nich okresie. Pod okiem dorosłych odwiedzają miejsca uczęszczane przez leśne czworonogi i zanoszą im siano, wszelakie warzywa, ziemniaki, suchy chleb oraz inne produkty.
logo_mgok

30
listopada
2020

1 XII - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

miniatura_1-xii-wiatowy-dzie-walki-z-aids
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS.  Święto obchodzone jest corocznie 1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi a także symbolem poświęcenia i zaangażowania w walkę z AIDS jest czerwona wstążeczka. Idea czerwonej wstążeczki powstała w 1991 roku.
logo_mgok

23
listopada
2020

Wyniki konkursu ,,Mam swoje prawa"

miniatura_wyniki-konkursu-mam-swoje-prawa
W ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka p. Monika Fedoruk i p. Magdalena Winter zorganizowały konkurs na najciekawszy film ,,Mam swoje prawa". Konkurs dedykowany był dla klas 3.  Zadanie polegało na utworzeniu filmiku wideo, gdzie mały aktor miał za zadanie przekazać widzowi jak rozumie wybrane przez siebie prawo. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni na koniec roku szkolnego.
logo_mgok

21
listopada
2020

Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2020

miniatura_dzie-yczliwoci-i-pozdrowie-2020
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obchodzony jest u nas w szkole już 5 rok. Co roku jego realizacja wyglądała inaczej, wdrażane były różnorodne pomysły. Cel jednak zawsze przyświecał nam ten sam, staraliśmy się swoimi działaniami zwrócić uwagę  innych na wzajemną życzliwość i pozytywną energię.

Przeglądaj aktualności