• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
czerwca
2018

Wycieczka w Kruczą Dolinę

miniatura_wycieczka-w-krucz-dolin
Klasa 3 b wraz z wychowawcą Elżbietą Jojczyk i rodzicami wybrała się na wycieczkę rowerową w Kruczą Dolinę. Wycieczka odbyła się po lekcjach. Uczniowie podziwiali przyrodę Lubawki. Najbardziej wytrwali: Filip i Marcel dojechali do zbiornika wodnego w lesie, a reszta wraz z rodzicami przygotowywała ognisko w miejscu do tego przeznaczonym.
logo_mgok

20
czerwca
2018

Zakończenie roku szkolnego - informacja

miniatura_zakoczenie-roku-szkolnego-informacja
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się na sali gimnastycznej w budynku przy ul. Mickiewicza lub na boisku (w zależności od pogody) dnia 22 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 dla klas I - VI szkoły podstawowej oraz o godz. 11. dla klas VII szkoły podstawowej i  II i III gimnazjum.
logo_mgok

20
czerwca
2018

Dzień bez Przemocy 2018

miniatura_dzie-bez-przemocy-2018
Tegoroczny ,,Dzień bez Przemocy", który odbył się dziś (20.06.2018 r) przyjął inną formę niż w latach poprzednich. Zawsze obchodzony był na sportowo, a w tym roku postanowiliśmy, że będą to wycieczki po okolicy z wychowawcami. Na koniec wszystkie klasy spotkały się na stadionie, gdzie czekały na nie kiełbaski ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej - za co serdecznie dziękujemy.
logo_mgok

20
czerwca
2018

Wycieczka do Huty szkła "Julia" i "Dinoparku"

miniatura_wycieczka-do-huty-szka-julia-i-dinoparku
Klasa 1 a wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Kaczmarczyk wybrała się na wycieczkę autokarową do Huty szkła "Julia"w Piechowicach i do parku edukacji i rozrywki "Dinopark" w Szklarskiej Porębie. Podczas tematycznego zwiedzania "Sekrety szkła" uczniowie zobaczyli proces wytwarzania kryształu, byli obserwatorami pracującej w swym naturalnym rytmie hucie szkła kryształowego.
logo_mgok

19
czerwca
2018

XI Przegląd Kabaretowy ,,...i koń by się uśmiał"

miniatura_xi-przegld-kabaretowy-i-ko-by-si-umia
XI Przegląd Kabaretowy ,,...i koń by się uśmiał" jest już za nami. Odbył się dziś (19.06.2018 r), a przed uczniami zaprezentowało się 7 grup z programem kabaretowym. Tegorocznym tematem przewodnim były: Wakacje - Wczasy - Urlop. Skecze oceniane były na poziomie każdej z klas.
logo_mgok

19
czerwca
2018

Kucyki pod szkołą

miniatura_kucyki-pod-szko
W poniedziałek 18 czerwca przed budynek szkoły na ulicy Mickiewicza przyjechały kucyki. Przejażdżka na kucyku była jedną z nagród za udział w konkursie plastycznym, którego tematem było przedstawienie obrazu konia. Konkurs połączony był z akcją fundacji Centaurus, w ramach której przedstawione zostały główne kampanie fundacji: "Kochaj mądrze" i "EKO KLUB".
logo_mgok

19
czerwca
2018

Wizyta Wolontariuszek

miniatura_wizyta-wolontariuszek
            Dziś, 19 czerwca, odwiedziły naszą szkołę przy ulicy Bocznej wolontariuszki z fundacji ,,Na pomoc zwierzętom" z Boguszowa-Gorc. Dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej pomocy zwierzętom opuszczonym, głodnym, chorym. Dowiedziały się też, w jaki sposób zareagować, gdy zobaczą psa lub kota potrąconego przez samochód oraz tego, w jaki sposób opiekować się własnymi domowymi pupilami.
logo_mgok

18
czerwca
2018

Mistrz Kaligrafii dla Niepodległej

miniatura_mistrz-kaligrafii-dla-niepodlegej
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział, w ostatnim przed wakacjami konkursie. Tym razem zmierzyli się w II Szkolnym Konkursie Pięknego Pisania "Mistrz Kaligrafii" Dla Niepodległej.
logo_mgok

17
czerwca
2018

Martyna w finale ,,Cyberbezpiecznych"

miniatura_martyna-w-finale-cyberbezpiecznych
W czwartek (14.06.2018 r.) Martyna Bugaj - uczennica klasy VI a naszej szkoły wzięła udział w Finale Konkursu ,,Cyberbezpieczni", który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu w sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Do finału dostało się 55, wcześniej trzeba było przejść etap szkolny.
logo_mgok

14
czerwca
2018

Koncert dla Niepodległej

miniatura_koncert-dla-niepodlegej
Dziś (14.06.2018 r) nauczyciele i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zaproszeni zostali do wysłuchania koncertu przygotowanego z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Koncert "Dla Niepodległej" przygotowali uczniowie uczęszczający w ciągu roku szkolnego na zajęcia kółka muzycznego. Gościnnie wystąpił uczeń klasy 2 a gimnazjum - Maciej Lubos.
logo_mgok

13
czerwca
2018

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

miniatura_midzyszkolny-konkurs-ortograficzny
Dziś (13.06.2018 r) w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o Niepodległej. Udział w nim wzięły dzieci klas I-III i IV-VI ze szkół z Lubawki, Miszkowic i Chełmska Śląskiego. Uczniowie sprawdzili swoje wiadomości z pisowni słów polskich.  Konkurs przygotowały panie Cecylia Błońska i Elżbieta Jojczyk.
logo_mgok

13
czerwca
2018

I Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne

miniatura_i-gminne-igrzyska-lekkoatletyczne
Około 500 uczniów szkół (zarówno startujących jak i widzów) z terenu naszej gminy wzięło udział w I Gminnych Igrzyskach Lekkoatletycznych, które odbyły się na stadionie miejskim w Lubawce. Uczniowie uczestniczyli we współzawodnictwie w trzech grupach wiekowych: klasy I - III SP, IV - VI SP oraz VII SP i II i III Gim.

Przeglądaj aktualności