• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

09
grudnia
2016

Stań po Zielonej Stronie Mocy

miniatura_sta-po-zielonej-stronie-mocy
Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji Slam Poland  STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY, której celem jest zbiórka m.in. płyt CD/DVD/BR, zużytych telefonów, pendrivów, dysków HDD, słuchawek, układów scalonych i innych. Zebrane rzeczy zostają adekwatnie zamienione na określoną ilość punktów. Zebrane punkty zostają wymienione  na określone nagrody.
logo_mgok

08
grudnia
2016

Konkurs plastyczno - literacki - podsumowanie

miniatura_konkurs-plastyczno-literacki-podsumowanie
W listopadzie w klasach I-III został ogłoszony konkurs plastyczno-literacki  "Książka mojego autorstwa". Do organizatora, pani Moniki Fedoruk wpłynęły 22 ciekawe, spełniające podane kryteria  prace. Każda z książek zawiera interesującą opowieść, w której bohaterami są ludzie, zwierzęta i postacie fantastyczne. Zachwyca nie tylko sam tekst ale również różnorodna oprawa plastyczna.
logo_mgok

06
grudnia
2016

Mikołajki

miniatura_mikoajki
Któż z nas nie lubi Mikołaja? Na pewno każdy lubi. Dlatego ten dzień w naszej szkole musiał być wyjątkowy. Już przy wejściu witał nas uśmiechnięty Mikołaj (pani dyrektor Bożena Gawor) wraz ze swoimi pomocnikami, którzy częstowali nas cukierkami.
logo_mgok

05
grudnia
2016

Nakrętki dla Filipka

miniatura_nakrtki-dla-filipka
"DLA CIEBIE ZWYKŁA NAKRĘTECZKA, DLA MNIE NADZIEI NA ZDROWIE ISKIERECZKA" Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły zbierali dla małego Filipka plastikowe nakrętki z butelek po napojach, mleku, oleju. Zbiórka udała się wyśmienicie. Zebraliśmy kilkanaście worków nakrętek, które trafiły do najdzielniejszego bohatera na całym świecie.
logo_mgok

02
grudnia
2016

Kolejny konkurs Marceliny

miniatura_kolejny-konkurs-marceliny
Tylko sześcioro uczniów z powiatu kamiennogórskiego zakwalifikowało się do powiatowego etapu ,,zDolnego Ślązaczka" z języka niemieckiego, który odbył się wczoraj (10.12.2016 r) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły  Marcelina Kondoł więc tym większy jest jej sukces.
logo_mgok

01
grudnia
2016

Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - II edycja

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa-ii-edycja
Rozpoczęły się przygotowania do II edycji Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa w Gminie Lubawka. W związku z tym reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy spotkali się dziś (01.12.2016 r) na spotkaniu roboczym w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tematem tegorocznej edycji będą środki psychoaktywne. Naszą szkołę reprezentował pan pedagog Krzysztof Jawor.
logo_mgok

01
grudnia
2016

Udany debiut harcerzy

miniatura_udany-debiut-harcerzy
III miejsce zajęła 11 Drużyna Harcerska ,,Górski  Potok", która działa na terenie naszej szkoły podczas XIV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej ,,Kamgór 2016". Festiwal w tym roku odbywał się w dniach 25-27.11.2016 r., a bazą noclegową dla harcerzy była nasza szkoła przy ulicy Mickiewicza 4. Drużyną opiekuje się pani Edyta Kogut.
logo_mgok

01
grudnia
2016

Podziel Się Posiłkiem - rekordowa zbiórka

miniatura_podziel-si-posikiem-rekordowa-zbirka
W dniach 25 i 26 listopada 2016 roku uczniowie szkoły podstawowej zbierali w lubawskich sklepach żywność dla rodzin potrzebujących z Lubawki  i okolicznych wiosek. Dzieci spisały się znakomicie. Punktualnie przychodziły na swoje zmiany, wykazały się grzecznością, mądrością, a przede wszystkim empatią.
logo_mgok

30
listopada
2016

Paczka na Kresy

miniatura_paczka-na-kresy
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.
logo_mgok

29
listopada
2016

Dobre rozpoczęcie Meczy Matematycznych

miniatura_dobre-rozpoczcie-meczy-matematycznych
Pierwszy z meczy matematycznych mamy już za sobą. Odbył się dziś (29.11.2016 r) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze i od razu okazał się sukcesem, bo drużyna z naszej szkoły pokonała gospodarzy. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi panu Kazimierzowi Gilowi.
logo_mgok

28
listopada
2016

Pomoc Koleżeńska

miniatura_pomoc-koleeska
Trzy dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) na siódmej godzinie lekcyjnej członkowie starszych klas Szkolnego Koła Wolontariatu, pod czujnym okiem opiekunów, organizują pomoc w nauce dla tych, którzy jej potrzebują.  Masz problem? Przyjdź. Pomożemy Ci. Od tego ma się starszych kolegów.

Przeglądaj aktualności