• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

04
lutego
2017

Z pomocą mieszkańcom lasu

miniatura_z-pomoc-mieszkacom-lasu
        Dnia 3 lutego 2017 roku odbyła się kolejna akcja dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. W akcji wzięło udział 27 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Dzieci wzbogaciły paśnik o przeróżne smakołyki , a następnie bawiły się na śniegu, zjeżdżając na sankach i biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych.
logo_mgok

03
lutego
2017

Zdrowe - Nietrudne

miniatura_zdrowe-nietrudne
W roku szkolnym klasy IIc, II d i II e przystąpiły do programu "Zdrowe-nietrudne". Celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas 1-3 ze szkoły podstawowej oraz, pośrednio, edukacja dorosłych.Uczniowie podczas zajęć będą poznawać przepisy na posiłki, które można przygotować wspólnie z rodzicami.
logo_mgok

02
lutego
2017

Przedstawienie dla babć i dziadków

miniatura_przedstawienie-dla-bab-i-dziadkw
Uczniowie klasy II c SP w Lubawce wspólnie z wychowawczynią panią Magdaleną Winter  zaprezentowali babciom i dziadkom przedstawienie pt.: "Miesiące". Goście spędzili wtorkowe popołudnie wspólnie z wnukami, we wspaniałej atmosferze i  przy słodkim poczęstunku.
logo_mgok

31
stycznia
2017

Konkurs na najlepszą sałatkę karnawałową

miniatura_konkurs-na-najlepsz-saatk-karnawaow
Mamy już za sobą konkurs na najlepszą sałatkę karnawałową, który odbył się dziś (31.01.2017 r) w naszej szkole. Do współzawodnictwa stanęło osiem zespołów z klas IV - VI. Pomysłowość uczniów przerosła wszelkie oczekiwania jury. Zwłaszcza klasy czwarte pokazały niezwykły kunszt kulinarny, dlatego wszystkie zajęły pierwsze miejsce. W klasach V - pierwsze miejsce zajęła klasa V a, a drugie V b.
logo_mgok

30
stycznia
2017

Anty - Festiwal ,,Zgrzew"

miniatura_anty-festiwal-zgrzew
Już w najbliższy weekend (4-5.02.2017 r) w Kamiennej Górze odbędzie się Anty - Festiwal ,,Zgrzew" imienia Zupki Chińskiej, w którym weźmie udział Drużyna Harcerska ,,Górski Potok" z naszej szkoły. Program festiwalu zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Oprócz piosenek w stylu country, scenek kabaretowych, i teleturnieju ,,Twoja twarz brzmi znajomo" - będzie mnóstwo zabawy.
logo_mgok

27
stycznia
2017

Spotkanie z ornitologami

miniatura_spotkanie-z-ornitologami
  Interesujące zajęcia ornitologiczne zaprezentowały dziś (27.01.2017 r) w naszej szkole panie: Małgorzata Pietkiewicz i Hanna Sztwiertnia z EkoCentrum Wrocław. Uczniowie klas IV - VI wzięli udział w prelekcji pt:,,Ptaki zimujące w mieście", podczas której mogli dowiedzieć się jakie ptaki zimują w Polsce i jak należy je dokarmiać.
logo_mgok

26
stycznia
2017

Z pomocą leśnym zwierzętom

miniatura_z-pomoc-lenym-zwierztom
Dnia 26 stycznia 2016 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, w liczbie 29 osób, pod opieką Pani Ewy Telegi i Krystyny Danileckiej, wybrali się do lasu, aby dokarmić zamieszkujące go zwierzęta. W pobliskim paśniku zostawiono 2 wiązki siana, dostarczono również zboże, karmę dla zajęcy oraz marchewki, ziemniaki i inne warzywa. Nie zapomniano także o ptakach.
logo_mgok

25
stycznia
2017

Finał strefy w Zgorzelcu

miniatura_fina-strefy-w-zgorzelcu
W dniu 25.01.2017 r. reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w finale strefy jeleniogórskiej w mini piłce koszykowej. Zawdy odbyły się w Zgorzelcu na ogromnej hali widowiskowo sportowej, gdzie swoje mecze rozgrywa TURÓW ZGORZELEC grający w najwyższej Polskiej lidze - TAURON BASKET LIGA.
logo_mgok

24
stycznia
2017

,,Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował"

miniatura_jak-to-sobieski-pod-wiedniem-wojowa
O tym ,,Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował" i wielu innych ciekawych rzeczy dziejących się od czasów Stefana Batorego, mogli się dowiedzieć uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli dziś (24.01.2017 r) udział w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną Arkona z Torunia.
logo_mgok

23
stycznia
2017

Podziękowanie od Rzecznika Praw Dziecka

miniatura_podzikowanie-od-rzecznika-praw-dziecka
W związku z tym, że nasza szkoła znalazła się wśród  300 szkół z Polski, które złożyły Rzecznikowi Praw Dziecka sprawozdanie z obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, otrzymaliśmy z tej okazji od Rzecznika podziękowanie, za aktywne włączenie się w obchody tego święta dzieci.
logo_mgok

20
stycznia
2017

XII Szkolny Konkurs Kolęd

miniatura_xii-szkolny-konkurs-kold
Po raz XII odbył się w naszym zespole szkół Szkolny Konkurs Kolęd. Dziś (20.01.2017 r) dzieci i młodzież mieli okazję zaprezentować swoje talenty w repertuarze, który jest kojarzony ze świętami.
logo_mgok

19
stycznia
2017

Zabawa Karnawałowa

miniatura_zabawa-karnawaowa
No i zabawę karnawałową mamy za sobą. Odbyła się dziś (19.01.2017 r) w naszej szkole przy ulicy Bocznej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przyszli w przebraniach. Organizator zabawy czyli Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najlepsze przebranie i przyznał trzy równorzędne nagrody dla: Adama Wójtów, Marcina Dyczkowskiego oraz Artura Krali. Za muzykę był odpowiedzialny DJ Emil.

Przeglądaj aktualności