• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

12
maja
2016

Dagmara w finale

miniatura_dagmara-w-finale
W niedzielę (8.05.2016 r.) uczennica naszej szkoły Dagmara Telega wzięła udział w finale ogólnopolskiego konkursu ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień?, który się odbył w Państwowej Akademii Nauk w Warszawie. Finaliści mieli do napisania opowiadanie na podstawie ilustracji. Należy również podkreślić, że Dagmara już trzeci rok z rzędu jest finalistką tego konkursu.
logo_mgok

12
maja
2016

Konstytucja 3 Maja

miniatura_konstytucja-3-maja
Dziś (04.05.2016 r) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O całość zadbała pani Cecylia Błońska, która wraz z uczniami różnych klas przygotowała wzruszający program.
logo_mgok

21
kwietnia
2016

Sondaż uliczny

miniatura_sonda-uliczny
 Dziś (21.04.2016 r) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sondażu ulicznym. Napotkanym osobom zadawali pytania dotyczące przemocy w rodzinie i cyberprzemocy. Cały czas towarzyszyła im kamera. Uczniowie zawitali również do Urzędu Miasta gdzie na pytania odpowiadała min. pani Burmistrz Ewa Kocemba oraz Przewodnicząca Rady Miasta pani Wanda Zabiegło.
logo_mgok

21
kwietnia
2016

Sukces Moniki

miniatura_sukces-moniki
 Monika Dmochowska uczennica klasy IV b naszej szkoły, która jest członkiem MTB Lubawka zajęła pierwsze miejsce w Bike Maraton 2016. Ta jedna z największych imprez rowerowych w Polsce odbyła się 16.04.2016 r w Miękini.
logo_mgok

21
kwietnia
2016

Zbiórka pluszaków

miniatura_zbirka-pluszakw
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sanikom sp. z o.o. przy współpracy z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury organizuje zbiórkę zabawek, które trafią do świetlic sołeckich. Akcja ma uświadomić dzieciom i dorosłym, że oddając niepotrzebne, ale kompletne i niezniszczone rzeczy możemy komuś sprawić przyjemność.
logo_mgok

16
kwietnia
2016

Dzień Czekolady

miniatura_dzie-czekolady
Chociaż oficjalnie dzień czekolady przypada na 12 kwietnia, to w naszej szkole odbył się 15 kwietnia. Organizator obchodów tego słodkiego święta czyli Samorząd Uczniowski miał tyle zaplanowanych wcześniej zajęć, że to obchodzone po raz pierwszy u nas ,,święto" zaplanowane zostało właśnie na ten dzień. Uczniowie witani byli w szkole przez Dagmarę i Oliwię czekoladą.
logo_mgok

16
kwietnia
2016

Ankieta na rynku

miniatura_ankieta-na-rynku
W czwartek (14.04.2016 r.) uczniowie naszej szkoły w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa na lubawskim rynku przeprowadzili ankietę. Pełnoletni mieszkańcy odpowiadali na pytania dotyczące przemocy domowej, stereotypów z jakimi spotykamy się na co dzień oraz cyberprzemocy.
logo_mgok

16
kwietnia
2016

Wzruszająca uroczystość

miniatura_wzruszajca-uroczysto
Dziś (14.04.2016 r) w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 76 Rocznicy Deportacji Polaków na Sybir. Wzruszający program artystyczny przygotowała pani Cecylia Błońska wraz z uczniami klas IV - VI. Honorowym gościem był Sybirak pan Piotr Zielonka, który opowiedział uczniom o swoich doświadczeniach ze zsyłki na Sybir.
logo_mgok

16
kwietnia
2016

Śpiąca Królewna

miniatura_pica-krlewna
Dziś (12.04.2016 r.) uczniowie klas I ? III wzięli udział w spektaklu teatralnym ,,Śpiąca królewna?. Jest to kolejna sztuka wystawiona przez zespół teatralny Pół do czwartej, której aktorami są uczniowie naszej szkoły.
logo_mgok

14
kwietnia
2016

Nagrodzeni za tańce

miniatura_nagrodzeni-za-tace
W sobotę 09.04.2016 r w Uniejowie odbyło się XIV Wiosenne Pow Wow, w którym wziął udział zespół Rise of the Sun z Lubawki. W kategorii Junior Girls pierwsze miejsce zajęła Patrycja Krok - Orzechowska, a jej siostra Paulina zdobyła drugie miejsce.W kategorii Teen Boys Konrad Jawor zajął pierwsze miejsce, a Kornel Cyranowski trzecie.
logo_mgok

14
kwietnia
2016

Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa
 6.04.2016 r. w siedzibie Miejsko ? Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce odbyło się robocze spotkanie uczniów, nauczycieli ze wszystkich szkół naszej gminy oraz osób odpowiedzialnych z ramienia MGOPS w sprawie kolejnych zadań w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa.

Przeglądaj aktualności