• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

13
listopada
2017

Barwy narodowe

miniatura_barwy-narodowe
Z dumą informujemy, że praca plastyczne wykonane przez uczniów klas I - III SP w ramach konkursu pt.: "Barwy narodowe" zostały zaprezentowane podczas uroczystości obchodzonych z okazji  Narodowego Święta Niepodległości w Domu Kultury. Goście zgromadzeni na uroczystości zostali "odznaczeni" przygotowanymi przez nas kotylionami.
logo_mgok

13
listopada
2017

13 w kapeluszu

miniatura_13-w-kapeluszu
Dzisiaj (13 listopada 2017) po raz drugi odbył się dzień pod nazwą "Szczęśliwa Trzynastka". Po "trzynastce w stroju galowym", przyszedł czas na "trzynastkę w kapeluszu". Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły w fantazyjnie i zabawnie udekorowanym kapeluszu, nie otrzymywali oceny niedostatecznej. Część uczniów skorzystała z tego przywileju.
logo_mgok

10
listopada
2017

Uroczysta akademia w klasach I - III

miniatura_uroczysta-akademia-w-klasach-i-iii
W dniu dzisiejszym na 2 i 3 lekcji odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na drugiej lekcji widzami były klasy pierwsze wraz z wychowawcami, a na trzeciej lekcji Dyrekcja - Pan Dyrektor Arkadiusz Rzepka i Pani Ewa Telega oraz klasy trzecie wraz z wychowawcami.
logo_mgok

10
listopada
2017

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

miniatura_99-rocznica-odzyskania-niepodlegoci-przez-polsk
Dziś (10.11.2017 r) uczniowie klas IV - VI wzięli udział w uroczystych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wzruszający program artystyczny przygotowała pani Izabela Genera  wraz z klasą IV c. O stronę muzyczną  zadbała pani Lidia Staszak wraz ze szkolnym chórem.  Przy utworach pani Lidii akompaniował ksiądz Andrzej.
logo_mgok

09
listopada
2017

Żywa lekcja historii

miniatura_ywa-lekcja-historii
Dziś (9.11.2017 r) uczniowie klas I - VII wzięli udział w żywej lekcji historii ,,Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego".  Rekonstruktorzy z Agencji Widowisk Historycznych ,,Arkona" z  Torunia w humorystyczny sposób przedstawili historię pierwszych władców Polski. Do scenek historycznych zapraszani byli uczniowie, którzy mieli okazję przymierzyć również stroje z epoki.
logo_mgok

08
listopada
2017

Wyniki ,,zDolnego Ślązaczka" z języka niemieckiego

miniatura_wyniki-zdolnego-lzaczka-z-jzyka-niemieckiego
Znamy już wyniki III Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego w ramach ,,zDolnego Ślązaczka". Do etapu powiatowego zakwalifikowały się dwie uczennice klasy VII a: Emilia Czuba i Aleksandra Szajnowska. Włącznie z naszymi dziewczętami do tego etapu zakwalifikowało się ośmioro uczniów z terenu powiatu.
logo_mgok

07
listopada
2017

Nakrętki dla Filipka

miniatura_nakrtki-dla-filipka
"Dla Ciebie zwykła nakręteczka, dla mnie nadziei na zdrowie iskiereczka" - pod tym hasłem już po raz drugi Szkolne Koło Wolontariatu z podstawówki organizuje zbiórkę nakrętek dla chorego Filipka - najdzielniejszego bohatera na świecie, który uparcie i wytrwale walczy o najważniejsze - o zdrówko. Prosimy o wsparcie w postaci nakrętek po napojach, mleku, oleju itp.
logo_mgok

06
listopada
2017

Dzień Postaci z Bajek

miniatura_dzie-postaci-z-bajek
Dziś (6 listopada) klasy 1 - 3 szkoły podstawowej wzięły udział w bajkowym spotkaniu. Dzień wcześniej, tj. 5 listopada postacie z bajki obchodziły swoje święto. Z tej okazji panie wychowawczynie zaprosiły dzieci w bajkową podróż. Występując w przebraniu czytały fragment bajki, z których pochodziła ich postać.
logo_mgok

06
listopada
2017

Wycieczka do Betlejem

miniatura_wycieczka-do-betlejem
W sobotę (04.11.2017 r) uczniowie z kółka turystycznego pod opieką pani Ewy Bienias wędrowali szlakiem czerwonym im. Mieczysława Orłowicza do Betlejem koło Krzeszowa. Pawilon letni na wodzie był zamknięty, ale mieli szczęście ponieważ przyjechała wycieczka z przewodnikiem i mogli wejść do środka i podziwiać piękne malowidła przedstawiające sceny biblijne związane z wodą.
logo_mgok

04
listopada
2017

Pomoc koleżeńska

miniatura_pomoc-koleeska
Młodzi wolontariusze z naszej szkoły trzy razy w tygodniu (w poniedziałek, wtorek i środę) na siódmej godzinie lekcyjnej organizują pomoc koleżeńską dla tych, którzy takiej pomocy potrzebują. Zapraszamy chętnych potrzebujących. Pod okiem nauczyciela i przy pomocy kolegów i koleżanek możesz nadrobić zaległości, powtórzyć materiał, przygotować się do sprawdzianu czy zaliczenia czegokolwiek.
logo_mgok

02
listopada
2017

Zawody w Czechach

miniatura_zawody-w-czechach
Tradycją stało się, że uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych z Lubawki jeżdżą do szkoły do Zaclerza na różne rozgrywki sportowe. Tym razem opiekun Łukasz Wincza zabrał ze sobą 17 chłopców, aby w przyjaznej atmosferze pograć z uczniami ze szkoły z Zaclerza w piłkę nożną. W ogólnym rozrachunku nasza starsza drużyna chłopców zajęła 1 miejsce, a młodsza 4 miejsce.
logo_mgok

31
października
2017

Kwiaty, znicze i stroiki na opuszczone groby

miniatura_kwiaty-znicze-i-stroiki-na-opuszczone-groby
Wolontariusze z lubawskiej podstawówki wykonali kolejny krok, by zadbać i otoczyć opieką opuszczone mogiły na lubawskim cmentarzu. Wykonali ponad 20 stroików, które ozdobiły zapomniane mogiły. Zadbali również o Grób Nieznanego Żołnierza, by w ten sposób uczcić pamięć tych, którzy polegli w obronie ojczyzny.

Przeglądaj aktualności