• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
grudnia
2017

Prezenty dla ludzi samotnych

miniatura_prezenty-dla-ludzi-samotnych
Uczniowie  Szkolnego Koła Wolontariatu - oddział klas I-III, przygotowywali przed świętami drobne upominki dla starszych osób, którym pomagają pracownicy MGOPS w Lubawce. W środę 20 grudnia 2017 roku dzieci wraz z wychowawczyniami: Magdaleną Legutko - Bizoń i Elżbietą Jojczyk  zaniosły upominki do MGOPS i poprosiły pracowników o przekazanie prezentów ludziom samotnym.
logo_mgok

20
grudnia
2017

Konkurs na najlepszą potrawę świąteczną

miniatura_konkurs-na-najlepsz-potraw-witeczn
Dziś (20.12.2017 r) reprezentacje klas IV - VI wzięły udział w konkursie kulinarnym, którego tematem była zdrowa potrawa świąteczna. Uczniowie po raz kolejny wykazali się niezwykłą kreatywnością, więc jury (Edyta Kogut, Anna Majerska, Krzysztof Jawor) miało niezwykle trudne zadanie by wyłonić zwycięzców. W kategorii klas IV pierwsze miejsce zajęły klasy IV b i IV c, natomiast drugie klasa IV a.
logo_mgok

20
grudnia
2017

Koncert Kolęd w klasach I - III

miniatura_koncert-kold-w-klasach-i-iii
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klas 1 - 3, uczęszczające w zajęciach Kółka muzycznego wystąpiły w Koncercie kolęd. Zaśpiewano i zagrano na fletach, skrzypcach oraz keyboardzie takie kolędy jak: "Lulajże Jezuniu", "Oj, Maluśki", "Jezusa Narodzonego" czy "Gdy śliczna Panna".
logo_mgok

19
grudnia
2017

Loteria dla Mateusza

miniatura_loteria-dla-mateusza
  Wolontariusze z naszej szkoły przy ulicy Bocznej tym razem podążyli z pomocą choremu koledze. Zorganizowali loterię fantową, zyski z której przeznaczyli na leczenie i operację Mateusza. Zarówno tych, którzy przynoszą tzw. fanty, a także tych, którzy je kupują - przybywa. Los w loterii kosztuje dwa, a czasem 5 zł. Każdy jest wygrany.
logo_mgok

18
grudnia
2017

Kampania ,,Uważni Rodzice"

miniatura_kampania-uwani-rodzice
Według danych Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) aż 23,1% nastolatków przyznaje, że zdarzyło im się spotkać z osobą dorosłą poznaną w Internecie, a tylko 39% z nich poinformowało o tym rodziców; 29% nie powiedziało o tym nikomu. Z różnych źródeł wiadomo, że rośnie liczba ujawnianych przypadków uwodzenia dzieci online.
logo_mgok

17
grudnia
2017

Podsumowanie dwóch konkursów

miniatura_podsumowanie-dwch-konkursw
W minionym tygodniu podsumowaliśmy dwa, konkursy, które odbywały się w klasach IV - VI. Najpierw nagrodzono laureatów konkursu plastycznego "zNAJ Dolny Śląsk", którego koordynatorem była pani Małgorzata Łazarek. Dzieci w swoich pracach prezentowały ciekawe. godne zwiedzenia miejsca Dolnego Śląska. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, upominki i dyplomy.
logo_mgok

16
grudnia
2017

Nauczyciel na Medal 2017

miniatura_nauczyciel-na-medal-2017
                  15 grudnia podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego we Wrocławiu odbył się finał plebiscytu ,,Nauczyciel na Medal 2017", który był organizowany  przez Gazetę Wrocławską pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.          Do plebiscytu została zgłoszona nauczycielka Szkoły Podstawowej im.
logo_mgok

15
grudnia
2017

Spotkanie z Profesorem

miniatura_spotkanie-z-profesorem
Dziś (15.12.2017 r.) uczniowie klas V i VI naszej szkoły wzięli udział w niezwykle interesującej prelekcji, która się odbyła w domu kultury. Spotkanie dotyczyło dziejów Lubawki, które w swojej książce ,,Świat na pograniczu. Dzieje Lubawki i okolic do roku 1810" przedstawił autor profesor dr habilitowany Przemysław Wiszewski.
logo_mgok

14
grudnia
2017

Upominki dla samotnych

miniatura_upominki-dla-samotnych
Członkowie i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III spotkali się, aby wspólnie tworzyć upominki dla osób samotnych.  Powstały piękne renifery i Mikołaje. Upominki wraz z życzeniami zostaną przekazane do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce.
logo_mgok

13
grudnia
2017

Klasa VI a VI b w schronisku dla zwierząt

miniatura_klasa-vi-a-vi-b-w-schronisku-dla-zwierzt
Dziś (13.12.2017 r) klasy VI a i VI b wraz ze swoimi wychowawczyniami Krystyną Danilecką i Renatą Kozubską - Sopatą odwiedziły schronisko dla zwierząt w Jeleniej Górze. Uczniowie zawieźli karmę dla zwierząt oraz kołdry, które były zbierane na terenie szkoły przez Szkolne Koło Wolontariatu. Wizyta w schronisku była dla uczniów niezwykłym przeżyciem.
logo_mgok

12
grudnia
2017

Wyniki zmagań polonistycznych

miniatura_wyniki-zmaga-polonistycznych
Znamy już wyniki pierwszego (szkolnego) etapu dwóch konkursów polonistycznych. Uczniowie, którzy przeszli do drugiego etapu konkursów - Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień" Martyna Kucharska kl. 5a SP Julia Jurczenko kl. 5c SP Marcelina Kondoł kl. 7a SP Piotr Cisowski kl.
logo_mgok

11
grudnia
2017

Mali Wolontariusze w schronisku dla zwierząt

miniatura_mali-wolontariusze-w-schronisku-dla-zwierzt
Dnia 7 grudnia dzieci z klasy III b i III e wybrały się na wycieczkę, której celem była wizyta w Schronisku dla zwierząt w Wałbrzychu. Mali wolontariusze w imieniu wszystkich darczyńców przekazali dary, zwiedzili schronisko i posłuchali przejmujących opowieści o opuszczonych psach i porzuconych kotach. Dzieci i opiekunowie byli wzruszeni i poruszeni usłyszanymi historiami.

Przeglądaj aktualności