• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

11
stycznia
2019

Rekordowa zbiórka

miniatura_rekordowa-zbirka
Od poniedziałku do piątku grała w naszej szkole WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Uczniowie wykazali się niebywałą pomysłowością i zaangażowaniem. Przynosili ciasta, zabawki, książeczki, pluszaki i inne gadżety, a wolontariusze organizowali stoiska i sprzedawali to wszystko.
logo_mgok

10
stycznia
2019

Sukcesy w Kościelisku

miniatura_sukcesy-w-kocielisku
Pierwsze koty za płoty! W weekend zawodnicy z naszej szkoły pojechali do Kościeliska na pierwsze zawody z cyklu ,,Celuj w igrzyska". Wszyscy znakomicie spisali się zarówno w biegu indywidualnym jak i sprinterskim.
logo_mgok

23
grudnia
2018

Świąteczne Życzenia

miniatura_witeczne-yczenia
Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Narodzenia  Pańskiego, odpoczynku od codziennego zabiegania, chwili zadumy, jak  również wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i spełnienia w życiu  osobistym oraz zawodowym życzy Dyrektor ZSP w Lubawce Pan Arkadiusz  Rzepka i Wicedyrektor ZSP Pani Ewa Telega.
logo_mgok

21
grudnia
2018

Jasełka

miniatura_jaseka
Dziś (21.12.2018 r) w naszej szkole odbyło się przedstawienie jaselkowe. Przygotowane zostalo przez uczniów klasy III a ,V a i III b gimnazjum pod opieką pani Klaudi Kurzawy, pani Beaty Godli oraz pani Marioli Mrowickiej. Dekorację przygotowały panie: Magdalena Czuba i Monika Sobczak, a nad oprawą muzyczną czuwał Adam Żmudziński.
logo_mgok

20
grudnia
2018

Nasi uczniowie w Sejmie

miniatura_nasi-uczniowie-w-sejmie
Dnia 19 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką  Pani wicedyrektor Ewy Telegi wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu i poznanie historii polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie zostali przyjęci przez Panią Poseł Iwonę Krawczyk, która była sponsorem wycieczki.
logo_mgok

12
grudnia
2018

Zaplątani w Sieci

miniatura_zapltani-w-sieci
Dziś (12.12.2018 r) uczniowie klas I - V wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym pt.,,Zaplątani w Sieci". Podczas spektaklu poznajemy historię Żółwika Florka, który natrafia na kompromitujące go zdjęcie w Internecie, pod którym na dodatek widnieje mnóstwo obraźliwych komentarzy. Żółwik jest zrozpaczony.
logo_mgok

10
grudnia
2018

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI ,,Na pomoc zwierzętom"

miniatura_witeczna-zbirka-ywnoci-dla-podopiecznych-fundacji-na-pomoc-zwierztom
Już po raz kolejny szczęśliwie obdarowaliśmy karmą psy i koty z fundacji ,,Na pomoc zwierzętom" w Boguszowie-Gorcach. Mieszka tam obecnie 100 psów i 30 kotów. Wolontariuszka Wioletka z wierną  Punią - mądrym, leciwym kundelkiem,  po raz kolejny w naszej szkole zorganizowała prelekcję, by uczulić dzieci (tym razem z klas 1 - 3 ) na potrzeby zwierzaków.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
logo_mgok

07
grudnia
2018

Profilaktyczny piątek

miniatura_profilaktyczny-pitek
Bez wątpienia dzisiejszy (07.12.2018 r) piątek można nazwać profilaktycznym. Od rana uczniowie klas IV - VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum brali udział w przedstawieniu profilaktycznym pt: ,,Retusz". Spektakl poruszał problemy uzależnień. Pokazywał mechanizmy wpływu na człowieka - pokazywał system iluzji i zaprzeczeń oraz fazy uzależnienia.
logo_mgok

07
grudnia
2018

Niezwykła wycieczka

miniatura_niezwyka-wycieczka
We wtorek 4 grudnia uczniowie klasy 2a i 2c wzięli udział w mikołajkowej wycieczce do Wałbrzycha.  Dzieci odwiedziły schronisko dla zwierząt i przekazali zebrane dary dla podopiecznych schroniska, które były efektem zbiórki ogłoszonej prze Szkolne Koło Wolontariatu klas I-III.
logo_mgok

06
grudnia
2018

Mikołajki

miniatura_mikoajki
6 grudnia to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Każdy niezależnie od wieku liczy na prezenty. Dzisiaj w naszej szkole można było spotkać wielu Mikołajów, ale dwójka z nich wyróżniała się szczególnie. Odwiedzali oni wszystkie klasy i obdarowywali dzieci cukierkami. Na słodkości mogły liczyć wszystkie napotkane przez nich osoby i dzieci i rodzice i nauczyciele, a kto to był? sami zgadnijcie.
logo_mgok

05
grudnia
2018

Koncert Pieśni Patriotycznych

miniatura_koncert-pieni-patriotycznych
Dnia 05.12.2018 r. w naszej szkole odbył się koncert Pieśni Patriotycznych, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV - VIII. Uczniowie śpiewali po trzy wylosowane pieśni. Pierwsze miejsca zajęły: Wiktoria Leśna i Ania Marmuszewska. Drugie miejsca zajęli: Marysia Bizoń i Wiktor Twardochleb. Trzecie miejsca zajęły: Milena Liber i Wiktoria Nawrocka.
logo_mgok

04
grudnia
2018

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

miniatura_wiatowy-dzie-walki-z-aids
01 XII obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS - z tej okazji w poniedziałek (03 XII) klasy VIII wzięły udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o AIDS, organizatorem konkursu była p. pedagog H. Furmanek. Dla klas III gim. został zorganizowany konkurs literacki - należy napisać opowiadanie na temat: "Odnaleźć w sobie akceptację",  organizatorem konkursu jest opiekun SU p. E.

Przeglądaj aktualności