• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

06
czerwca
2016

Super wycieczka

miniatura_super-wycieczka
Dnia 30.05.2016 r. klasa III a wspólnie z klasą I d wraz z wychowawcami panią Magdaleną Winter i panią Moniką Fedoruk odbyła wycieczkę do Nowej Rudy, do Kopalni Węgla w której uczniowie zapoznali się z historią wydobycia jednego z cenniejszych niegdyś surowców. Na miejscu wyposażeni w hełmy górnicze zjechali do podziemnych wyrobisk,  gdzie spotkali się z dobrym duchem.
logo_mgok

06
czerwca
2016

Podsumowanie dwóch konkursów

miniatura_podsumowanie-dwch-konkursw
W roku szkolnym 2015/2016  realizowany był program edukacji antynikotynowej adresowany do uczniów klas I-III i ich rodziców. Program  inicjowany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W ramach programu koordynator pani Magdalena Legutko-Bizoń zorganizowała konkurs plastyczny ?Nie pal przy mnie proszę?, którego wyniki uczniowie poznali w maju.
logo_mgok

26
maja
2016

Konkurs Pięknego Czytania

miniatura_konkurs-piknego-czytania
Dnia 20 maja 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas czwartych zorganizowany przez Panią Krystynę Danilecką i Ewę Telegę. W konkursie brało udział dziesięcioro dzieci z klas czwartych. Uczniowie czytali tekst "Małej Księżniczki" bez uprzedniego przegotowywania się.
logo_mgok

26
maja
2016

Dzień Dobrych Uczynków

miniatura_dzie-dobrych-uczynkw
Z okazji przypadającego na 19.05.2016 r Dnia Dobrych Uczynków odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny. Wzięły w nim udział czterosobowe reprezentacje klas, które miały dwie godziny na stworzenie plakatu dotyczącego dobrych uczynków.
logo_mgok

19
maja
2016

Szkolna debata

miniatura_szkolna-debata
W związku z tym, że uczniowie naszej szkoły nie mieli okazji usłyszeć swoich kolegów, którzy wzięli udział w debacie podczas Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa, to pani Edyta Kogut wraz panem pedagogiem Krzysztofem Jaworem taką mini debatę zorganizowali 18.05.2016 r w naszej szkole.
logo_mgok

17
maja
2016

Kolejny sukces Moniki

miniatura_kolejny-sukces-moniki
7 maja 2016 r. Monika Dmochowska, uczennica klasy IV b naszej szkoły zajęła I miejsce, w zawodach rowerowych Bike Maraton. Odbyły się one w Polanicy Zdrój, a Monika reprezentowała klub MTB Lubawka. Był to jej kolejny sukces w tym roku.
logo_mgok

17
maja
2016

Od Adagio do Allegro

miniatura_od-adagio-do-allegro
Świat muzyki to nie tylko uporządkowane dźwięki i melodie. To także emocje i nastroje wyrażane odpowiednim tempem gry.
logo_mgok

17
maja
2016

Niezwykły rajd

miniatura_niezwyky-rajd
W środę (12.05.2016)uczniowie klasy VI a naszej szkoły wraz z uczniami klasy II b gimnazjum wzięli udział w nietypowym spotkaniu z wrocławską pisarką Agnieszką Gil. Odbyło się ono w plenerze, w Kruczej Dolinie, a zakończyło się ogniskiem.
logo_mgok

17
maja
2016

Rekordowa zbiórka

miniatura_rekordowa-zbirka
Podsumowaliśmy już tegoroczną zbiórkę monet 1, 2 i 5 groszowych na terenie naszej szkoły. Okazało się, że w ramach akcji ,,Złoty Grosik" zebraliśmy 61 kg monet, które zostały już odwiezione do siedziby PCK w Kamiennej Górze.
logo_mgok

12
maja
2016

Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - finał

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa-fina
W poniedziałek (09.05.2016 r.) w Domu Kultury w Lubawce odbyło się Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Forum było podsumowaniem kilkumiesięcznych działań szkół z naszej gminy, na które składało się wiele różnorodnych działań dotyczących min. cyberprzemocy: prelekcje, projekcje filmów, ankiety, sondaże uliczne.

Przeglądaj aktualności