• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

07
grudnia
2017

Dzień Wolontariusza

miniatura_dzie-wolontariusza
5 grudnia 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji mali wolontariusze z klas I-III postanowili zaprosić swoich kolegów do wspólnego spędzenia przerw. Były zabawy ruchowe przy muzyce, a przede wszystkim miło spędzone wspólne chwile.
logo_mgok

07
grudnia
2017

Mikołaj w klasach IV - VI

miniatura_mikoaj-w-klasach-iv-vi
Zgodnie z tradycją dzisiaj (06 grudnia 2017) naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Już od progu częstował wszystkich uczniów oraz nauczycieli cukierkami. W tym radosnym dniu musiało być wesoło, dlatego na każdej przerwie na korytarzach rozbrzmiewała świąteczna muzyka, która wprowadzała nas w mikołajkowo - świąteczny nastrój.
logo_mgok

06
grudnia
2017

Mikołaj klasy I - III

miniatura_mikoaj-klasy-i-iii
Dzień obdarowywania innych w klasach I-III Jak co roku, tak i tym razem 6 grudnia w naszej szkole na wszystkich głowach królował kolor czerwony. Najmłodsi uczniowie z wielką radością przyjęli fakt, że w rolę Mikołaja wcielił się Pan Dyrektor ZSP Arkadiusz Rzepka, Pani Wicedyrektor Ewa Telega i Pan Wicedyrektor Damian Rudzki rozdając pyszne słodkości.
logo_mgok

06
grudnia
2017

Mikołaj w I a

miniatura_mikoaj-w-i-a
Mikołajów dziś pod dostatkiem! Ale to ten prawdziwy odwiedził dziś uczniów klasy 1a. Nie było jednak  łatwo dostać prezent od wymagającego gościa. Nie wystarczyło Mikołajowi, że dzieci wspólnie odśpiewały przygotowane dla niego piosenki! Każdy indywidualnie musiał zaprezentować wiersz lub piosenkę. Uczniowie byli zachwyceni gościem i nie odstępowali go na krok.
logo_mgok

05
grudnia
2017

Zakończenie nauki pływania

miniatura_zakoczenie-nauki-pywania
Klasa Ib i Ic właśnie zakończyły zajęcia nauki pływania na basenie w Kamiennej Górze w ramach programu pt.  "Umiem pływać". W podziękowaniu dzieci wraz z wychowawczyniami klas panią Małgorzatą Łazarek i Wiesławą Jarzmik wręczyły ratownikom pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Na koniec wszyscy mali pływwacy zaprezentowali swoje umiejętności.
logo_mgok

04
grudnia
2017

Trzy spektakle

miniatura_trzy-spektakle
Dziś (4.12.2017 r) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech spektaklach teatralnych w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.  Uczniowie klas I - III  mieli okazję zobaczyć ,,Przygody Koziołka Matołka", klas IV - VI ,,Lwie Serce", natomiast klasy VII i II i III gimnazjum ,,Szukając Grala".
logo_mgok

03
grudnia
2017

Podziel się Posiłkiem 2017

miniatura_podziel-si-posikiem-2017
Przez dwa ostatnie dni (1 i 2.12.2017 r) wolontariuszy z naszej szkoły można było spotkać w czterech sklepach na terenie Lubawki (Biedronka, Dino, Eko i Grosik). Uczestniczyli oni w zbiórce żywności w ramach akcji ,,Podziel się posiłkiem". Koordynatorem miejskim akcji był pan Wiesław Bieniek, natomiast koordynatorkami szkolnymi panie: Krystyna Danilecka i Edyta Kogut.
logo_mgok

02
grudnia
2017

Magiczny Kapelusz

miniatura_magiczny-kapelusz
W miesiąc grudzień uczniowie klas I - VI weszli kabaretowym krokiem. Wczoraj (1.12.2017 r) w domu kultury wzięli udział w spektaklu, którym głównym przesłaniem była tolerancja. Tolerancja czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, a na początek uszanowania nie modnego stroju koleżanki/kolegi..
logo_mgok

01
grudnia
2017

Piękne Anioły

miniatura_pikne-anioy
Dnia 30 listopada pani Magdalena Legutko-Bizoń dla klasy III e zorganizowała zajęcia otwarte. Dzieci wraz z rodzicami  tworzyły anioły z masy solnej. Arcydzieła małych artystów będzie można kupić 9 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lubawce.  Serdeczne podziękowania dla prowadzącej zajęcia Pani Ewelina Lamek.
logo_mgok

30
listopada
2017

Pierwszy Dolnośląski Mecz Matematyczny 2017/2018

miniatura_pierwszy-dolnolski-mecz-matematyczny-2017-2018
Dziś (30.11.2017 r) w naszej szkole odbyła się pierwsza rozgrywka Dolnośląskich Meczy Matematycznych 2017/2018. Do współzawodnictwa stanęła reprezentacja naszej szkoły pod opieką pani Edyty Gil i reprezentacja Szkoły Podstawowej nr.2 z Kamiennej Góry pod opieką pana Jana Homoncika, która w tym dniu okazała się lepsza wygrywając 6 p do 2,5.
logo_mgok

24
listopada
2017

Ewakuacja

miniatura_ewakuacja
Dziś (24.11.2017 r) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbnej ewakuacji. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i bez problemów, gdyż uczniowie podeszli do sprawy bardzo odpowiedzialnie.
logo_mgok

23
listopada
2017

Dyskoteka klas IV - VI

miniatura_dyskoteka-klas-iv-vi
Wczoraj (22.11.2017 r) w naszej szkole przy ulicy Bocznej odbyła się dyskoteka dla klas IV - VI, której organizatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Anną Biestek. Była super zabawa, którą prowadził DJ Mateusz. Już nie możemy doczekać się następnej.

Przeglądaj aktualności