• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

12
marca
2019

Niezwykle udane zawody i rewelacyjne nagrody

miniatura_niezwykle-udane-zawody-i-rewelacyjne-nagrody
W dniach 7-10 marzec na Arenie Duszniki odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie. W piątek 8 marca zawodnicy rywalizowali w biegu indywidualnym, w którym złote medale zdobyli uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub MUKN Pod Stróżą Lubawka.
logo_mgok

10
marca
2019

Jak sobie radzić w grupie

miniatura_jak-sobie-radzi-w-grupie
W ramach projektu  ,,Mali geniusze - rowój uczniów w gminie Lubawka" uczniowie z klas piątych i szóstych naszej szkoły uczestniczą w zajęciach, które dają im szansę na zyskanie umiejętności ułatwiających efektywne funkcjonowanie w grupie. To zajęcia oparte o szereg doświadczeń grupowych.
logo_mgok

08
marca
2019

Pomóżmy zwierzakom

miniatura_pommy-zwierzakom
Szkolne Koło Wolontariatu przy ZSP w Lubawce znów ruszyło na pomoc leśnym zwierzakom. Do paśnika zanieśliśmy dziś jedzenie dla dzikich mieszkańców. Nie zabrakło karmy dla dzików, saren, zajęcy oraz ptaków. Wolontariusze świetnie spełnili się w swoich rolach. Pomogli też rodzice, za co serdecznie dziękujemy. Całość wyprawy uświetniło ognisko oraz pyszne pieczone kiełbaski.
logo_mgok

07
marca
2019

W ptasiej sprawie

miniatura_w-ptasiej-sprawie
W czwartek, 7 marca 2019 roku uczniowie klasy 6a i 4c naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu, które poprowadził p. Bartłomiej Dymek z Nadleśnictwa w Kamiennej Górze. Podczas zajęć,  młodzi  przyrodnicy dowiedzieli się jak prawidłowo budować budki lęgowe dla ptaków oraz poznali zasady ich wieszania. Warsztaty wzbogacone zostały ciekawostkami o leśnej awifaunie.
logo_mgok

06
marca
2019

Mali członkowie PTSMu w naszej szkole

miniatura_mali-czonkowie-ptsmu-w-naszej-szkole
Dnia 28 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów klasy I a i I b z panem Jerzym Rubachem - przewodnikiem turystycznym, instruktorem ochrony przyrody, uhonorowanym tytułem Nauczyciela Kraju Ojczystego. Spotkanie miało na celu zapoznanie rodziców z Planem Pracy Oddziału PTSM w Kamiennej Górze na rok kalendarzowy 2019 r. W tym roku uczniowie tych klas wspólnie z wychowawczyniami p.
logo_mgok

05
marca
2019

W muzycznej galerii

miniatura_w-muzycznej-galerii
Dziś (05.03.2019 r.) naszą szkołę odwiedzili muzycy Fiharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Uczniowie klas I - III wzięli udział w audycji pt.,,Detektyw Andante na tropie dźwiękowych obrazów", natomiast uczniowie klas IV - VIII sp i III ginazjum w audycji pt.,,W muzycznej galerii". Podczas dzisiejszej audycji królowały takie instrumenty jak: waltornia, altówka i pianino.
logo_mgok

05
marca
2019

Chwile zadumy

miniatura_chwile-zadumy
Dziś (05.03.2019 r.) uczniowie naszej szkoły uczcili minutą ciszy Pana Piotra Zielonkę. Pan Piotr był pomysłodawcą nadania imienia naszej szkole, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce (2010 r.). Był również prezesem Związku Sybiraków - oddział w Kamiennej Górze. Z zawodu był leśnikiem, prywatnie wielkim miłośnikiem przyrody oraz oddanym patriotą.
logo_mgok

04
marca
2019

Pasje naszych uczniów - fotografia - Patrycja Król

miniatura_pasje-naszych-uczniw-fotografia-patrycja-krl
Od dziś zaczynamy nową serię artykułów o pasjach naszych uczniów. Jako pierwszą osobę chciałbym przedstawić Patrycję Król z klasy III gimnazjum. Patrycja pasjonuje się fotografią i malarstwem, ale dziś zajmiemy się fotografią. O swojej pasji mówi tak: ,,Fotografia była ze mną od dzieciństwa. Gdy miałam sześć lat dostałam swój pierwszy aparat, który do tej pory leży na półce.
logo_mgok

01
marca
2019

Uroczysta akedamia z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych

miniatura_uroczysta-akedamia-z-okazji-dnia-onierzy-wykltych
Dziś (1.03.2019 r) w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Autorką tej wzruszającej uroczystości była pani Edyta Kaczorowska, a prowadzącymi Dagmara Telega oraz Maciej Lubos. Uczniowie klas IV - VIII oraz III gimnazjum mieli okazję poznać tragiczne losy wybranych bohaterów oraz historię powstania tego święta.
logo_mgok

28
lutego
2019

Udany Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Biathlonie.

miniatura_udany-fina-dolnolskich-igrzysk-dzieci-i-modziey-w-biathlonie
We wtorek 26.02.2019 r w Dusznikach Zdrój odbył się  Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Biathlonie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły trenujący w MUKN ,,Pod Stróżą". Dla naszych biathlonistów zawody były bardzo udane. W klasyfikacji ogólnej starsze jak i młodsze dziewczyny zajęły 1 miejsce. Starsi chłopcy byli 4, a młodsi 5.
logo_mgok

27
lutego
2019

Nasza Laureatka

miniatura_nasza-laureatka
13 lutego we Wrocławiu odbył się Finał XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązaczek. W finale konkursu wzięło udział 155 uczniów. Zgodnie z regulaminem wyłoniono laureatów i finalistów. Laureatami zostało 81 osób, które uzyskały co najmniej 25 punktów. Wszyscy pozostali uczestnicy finału zdobyli tytuł finalisty.
logo_mgok

26
lutego
2019

Dzień Myśli Braterskiej

miniatura_dzie-myli-braterskiej
W piątek 22 lutego w naszej szkole zuchy i harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej. W związku z tym przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły zabawy integracyjne. Na przerwach można było pobawić się z harcerzami, wziąć udział w konkursach i tańcach integracyjnych. Na koniec dnia zuchy i harcerze obdarowywali swoich rówieśników cukierkami i ciasteczkami.

Przeglądaj aktualności