• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

19
października
2017

Dyniowe Cudaki Zwierzaki

miniatura_dyniowe-cudaki-zwierzaki
Minął już termin składania prac na konkurs pt.,,Dyniowe cudaki  - zwierzaki", którego organizatorką jest pani Joanna Łazarowicz. Piękne i pomysłowe prace można podziwiać w na pierwszym piętrze przy ulicy Mickiewicza 4. Jury będzie miało przed sobą nie lada wyzwanie, gdyż na konkurs wpłynęło około 40 prac uczniów klas I - III. Wyniki poznamy na początku przyszłego tygodnia.
logo_mgok

18
października
2017

Nietypowa wystawa

miniatura_nietypowa-wystawa
Od początku tygodnia na szkolnych korytarzach naszej szkoły przy ulicy Bocznej 13 można oglądać nietypowa wystawę. Nietypową, bo przedstawiająca zdjęcia niewłaściwej segregacji śmieci. Wystawa jest częścią zajęć  edukacji ekologicznej patronowanej przez Gminę Lubawka i Przedsiębiorstwo Gospodarki  Komunalnej ,,Sanikom" w Lubawce.
logo_mgok

18
października
2017

Muzyka orientu

miniatura_muzyka-orientu
Dziś (18.10.2017 r) muzycy Filharmonii Dolnośląskiej zabrali uczniów klas IV -VI naszej szkoły w świat orientu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów zarówno z bliskiego jak i dalekiego wschodu.  Dzieci dowiedziały się również jakie pochodzenie i brzmienie mają instrumenty z tamtego kręgu kulturowego oraz jaki ta muzyka ma wpływ na muzykę europejską.
logo_mgok

17
października
2017

Zabawa - to jest to

miniatura_zabawa-to-jest-to
Dziś (17.10.2017 r) uczniowie kla I - VI naszej szkoły wzięli udział w widowisku edukacyjnym ,,Zabawa - to jest to". I własnie tak było - mnóstwo zabawy wraz z dużą ilością edukacji. Uczniowie wcielali się w faraonów, kucharzy, olimpijczyków, a nawet Kargula i Pawlaka.
logo_mgok

17
października
2017

Nauczyciele w oczach dziecka

miniatura_nauczyciele-w-oczach-dziecka
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach I-III został zorganizowany międzyklasowy konkurs plastyczny "Nauczyciele w oczach uczniów".  Wychowawcy wyznaczyli uczniów, którzy reprezentowali  daną klasę. Mali artyści mieli za zadanie podczas jednej godziny lekcyjnej wykonać portret swojego wychowawcy. Uczniowie wyrazili swoje pomysły w bardzo ciekawy sposób stosując różnorodne techniki.
logo_mgok

16
października
2017

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej

miniatura_bicie-rekordu-w-resuscytacji-kreniowo-oddechowej
Prawie czterdziestu uczniów z klasy 7 b i 7 naszej szkoły stanęło dziś (16.10.2017r) do bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Wszystko zaczęło się tak jak w całej Polsce o godzinie 12 i trwało 30 minut. Całość była utrwalana na filmie DVD i zostanie przesłana do organizatora całej akcji czyli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
logo_mgok

16
października
2017

Uroczysta gala w Domu Kultury

miniatura_uroczysta-gala-w-domu-kultury
W piątek 13.10.2017 r w Domu Kultury w Lubawce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalna poprzedzona została wspaniałym koncertem muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Następnie wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali listy pamiątkowe oraz róże.
logo_mgok

15
października
2017

Program dla szkół

miniatura_program-dla-szk
Szanowni Państwo, W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach "Programu w szkole" prosimy  o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.
logo_mgok

13
października
2017

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Dzisiaj (13.10.2017 r) w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Pani Anna Biestek wraz z uczniami kl. 5a przygotowała uroczysty apel. Poprzez połączenie uroczystych wierszy z elementami humorystycznymi, uczniowie oddali bardzo ważne znaczenie tego dnia.
logo_mgok

12
października
2017

Pomóż Im już dziś

miniatura_pom-im-ju-dzi
Szkolne Koło Wolontariatu oddział klas I-III zaprasza do wielkiej zbiórki na rzecz SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W WAŁBRZYCHU. Jeżeli nie jest Ci obojętny los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt POMÓŻ IM JUŻ DZIŚ !!!. Potrzebne są: żwirek dla kotów, karma mokra i sucha dla psów i kotów, zabawki dla zwierząt.
logo_mgok

11
października
2017

Szkolny ,,zDolny Ślązaczek"

miniatura_szkolny-zdolny-lzaczek
Czterdziestu pięciu uczniów klas IV - VII naszej szkoły wzięło udział dziś (11.10.2017 r) w etapie szkolnym XV Dolnośląskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych ,,zDolny Ślązaczek". Uczniowie mieli godzinę na  rozwiązanie zadań z bloku polonistyczno - matematycznego.
logo_mgok

09
października
2017

Drudzy w unihokeju

miniatura_drudzy-w-unihokeju
Drugie miejsce zajęła drużyna chłopców z naszej szkoły podczas zawodów powiatowych szkół podstawowych w unihokeju chłopców, które odbyły się w Krzeszowie. W naszej drużynie zagrali: Biel Konrad, Czerwiński Norbert, Fagasiński Dawid, Marciniak Dominik, Napora Hubert, Nasypany Paweł, Sroczyński Patryk, Tokarczyk Dominik. Opiekunem chłopców był pan Łukasz Wincza.

Przeglądaj aktualności