• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

10
lutego
2020

Kondolencje Burmistrza Miasta Lubawka

miniatura_kondolencje-burmistrza-miasta-lubawka
Zmarł Tomasz Kulon - wieloletni Burmistrz Miasta Lubawka.Tomasz Kulon był przez 16 lat Burmistrzem Miasta Lubawka - przez 4 kolejne kadencje: od 1998 roku do grudnia 2014. Był długoletnim mieszkańcem naszej Gminy, dobrym, pomocnym człowiekiem, mocno zaangażowanym w życie społeczne.
logo_mgok

07
lutego
2020

80 Rocznica Pierwszej Masowej Wywózki Polaków na Sybir

miniatura_80-rocznica-pierwszej-masowej-wywzki-polakw-na-sybir
7 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 80 Rocznicy Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. W tym dniu pani Cecylia Błońska z klasami VI - VIII przygotowała uroczysty apel, a pani Elżbieta Jojczyk wraz z klasą 3 A przygotowała przedstawienie teatralne pt."O krasnoludkach i sierotce Marysi".
logo_mgok

06
lutego
2020

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

miniatura_dzie-bezpiecznego-internetu-2020
W związku z tym, że w tym roku 11 lutego wypada Dzień Bezpiecznego Internetu, a wtedy w naszym województwie są ferie, to obchody tego dnia w naszej szkole odbyły się 06.02.2020 r. Od rana uczniowie wszystkich mieli okazję w świetlicy szkolnej obejrzeć przejmującą scenkę dotyczącą przemocy w Internecie, którą przygotowała pani Joanna Łazarowicz wraz z uczniami klasy VIII a i VIII b.
logo_mgok

06
lutego
2020

Zimowa pomoc leśnym zwierzętom

miniatura_zimowa-pomoc-lenym-zwierztom
06 lutego, blisko 30 wolontariuszy z klas 4 - 6 ze Szkoły Podstawowej w Lubawce ruszyło na pomoc leśnym zwierzętom. Do paśnika koło źródełka św. Floriana zanieśli oni przysmaki leśnych czworonogów. Były to marchewki, ziemniaki, siano, jabłka, suchy chleb, wszelkiego rodzaju ziarno (owies, pszenica, żyto, słonecznik) i mnóstwo innych smakołyków. Nie zabrakło też przysmaków dla ptaków.
logo_mgok

04
lutego
2020

Szkolny konkurs kolęd

miniatura_szkolny-konkurs-kold
We wtorkowy poranek odbył się w naszej szkole Finał Konkursu Kolęd. Uczestnicy i publiczność spotkali się w szkolnej świetlicy. Dzisiejszy finał poprzedzony był eliminacjami, w których każdy chętny mógł spróbować swych sił. Uczniowie, którzy dziś zaprezentowali swoje umiejętności prezentowali naprawdę wysoki poziom.
logo_mgok

04
lutego
2020

Wolontariusze dla kotów

miniatura_wolontariusze-dla-kotw
Wolontariusze z ZSP-L po raz drugi wsparli bezdomne koty z Lubawki. Już od kilku lat pomaga im nasza dzielna p. Basia (lubawski weterynarz) wraz z p. Dorotą Józefowicz. Bezdomne, często porzucone i chore koty obie kobiety przygarniają i otaczają opieką. Zwierzaki są odrobaczane, sterylizowane, leczone i otaczane opieką. Każde posiada swoją książeczkę zdrowia.
logo_mgok

03
lutego
2020

Goryle we mgle

miniatura_goryle-we-mgle
"Goryle we mgle" -  taki tytuł nosiło kolejne spotkanie z panem Tadeuszem Prociakiem, które odbyło się w piątek (31.01.2020) po płudniu w naszej szkole. Prawie dwie godziny zleciały jak jedna chwila, podczas których pan Tadeusz zabrał nas do krainy goryli górskich w Rwandzie, które miał okazję obserwować i fotografować. Była to też rewelacyjna lekcja geografii, przyrody i ekologii.
logo_mgok

03
lutego
2020

Matematyczni "Mali Geniusze"

miniatura_matematyczni-mali-geniusze
W ramach projektu  "Mali Geniusze - rozwój uczniów w gminie Lubawka" odbywają się w naszej szkole zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze oraz rozwijające z matematyki, podczas których wykorzystywana jest tablica multimedialna zakupiona w ramach projektu. Zajęcia, które prowadzi pani Eliza Grzelewska dofinansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego.
logo_mgok

31
stycznia
2020

Artysta z Indii

miniatura_artysta-z-indii
Dwukrotnie w tym tygodniu odwiedził naszą szkołę artysta z Indii, które zaprezentował swoje zdolności manualne uczniom naszej szkoły. Trzeba przyznać, że z bibuły potrafił wyczarować prawie wszystko, wprawiając młodą widownię w prawdziwy zachwyt.
logo_mgok

30
stycznia
2020

Rozstrzygnięcie konkursu Piękny Anioł

miniatura_rozstrzygnicie-konkursu-pikny-anio
29 stycznia 2020 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Piękny Anioł". Udział w nim wzięli uczniowie klas I-III. Wykonali tak piękne anioły, że trudno było wybrać pierwsze miejsca. Prace były wystawione w Domu Kultury. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę i dyplom.
logo_mgok

29
stycznia
2020

Dzień Babci i Dziadka w klasie III b

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-iii-b
 W dniu 28 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie uczniów klasy III b. Goście nie zawiedli i przybyli licznie.   Uczniowie klasy III b zaprezentowali swoje zdolności aktorskie  w przedstawieniu teatralnym witającym nowy rok pt. "O dwunastu miesiącach".

Przeglądaj aktualności