• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

07
maja
2022

Bardzo dobry występ chłopców

miniatura_bardzo-dobry-wystp-chopcw
Dzień wcześniej dziewczęta z naszej szkoły pięknie prezentowały naszą szkołę, a dzisiaj chłopcy podczas Indywidualnych Zawodów Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W kategorii bieg na 100 m drugie miejsce zajął Gracjan Jabłonka, a szóste Marcin Tomaszek. W biegu na 600 m szóste miejsce zajął Jakub Rogowski. W biegu na 1000 m trzecie miejsce zajął Mateusz Gałkowski.
logo_mgok

06
maja
2022

Od zawsze z dźwiękiem i rytmem

miniatura_od-zawsze-z-dwikiem-i-rytmem
Po raz drugi w tym roku szkolnym zawitali do nas muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Podczas audycji muzycznej uczniowie klas I - VIII mogli poznać takie instrumenty jak: skrzypce, akordeon i przeróżne instrumenty perkusyjne oraz wysłuchać choćby takiego utworu jak ,,Bolero" Ravela.
logo_mgok

05
maja
2022

Rewelacyjne występy naszych biegaczek

miniatura_rewelacyjne-wystpy-naszych-biegaczek
W dniu 5.05.2022 dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce i spisały się doskonale :) W biegu na 100 metrów wygrała Weronika Arczyńska, a drugie miejsce zajęła Izabela Sajdak. Na dystansie 300 metrów najlepsza okazała się Milena Liber, a drugie miejsce zajęła Kornelia Kmiecik.
logo_mgok

29
kwietnia
2022

Konstytucja 3 maja

miniatura_konstytucja-3-maja
Tegoroczne obchody Konstytucji 3 Maja w naszej szkole miały szczególny charakter ponieważ uroczysta akademia z tej okazji była przygotowana zarówno przez dzieci z klasy 8 b jak i uczniów z Ukrainy uczączych się w naszej szkole. Nad całością czuwała pani Edyta Kaczorowska, natomiast za dekorację odpowiedzialna była pani Agnieszka Magiera.
logo_mgok

28
kwietnia
2022

Pagazik 2022 - etap szkolny

miniatura_pagazik-2022-etap-szkolny
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski. Prezentacje 36 uczestników oceniało jury w składzie: Magdalena Czuba, Krystyna Danilecka i Ewelina Rudna. Wyniki konkursu: W kategorii klas 7-8 I miejsce - ex aequo Wiktoria Skrok kl. 8b i Zuzanna Bukowska kl. 8a II miejsce - Stanisław Bodzek kl.
logo_mgok

27
kwietnia
2022

Koncert wiosenny

miniatura_koncert-wiosenny
Ten tydzień uczniowie klas I - III naszej szkoły zaczęli niezwykłym koncertem wiosennym, który odbył się w domu kultury. Do wspólnej zaprosił uczniów  zespół Kukaj Kukawko - trzyosobowa grupa animatorów dawnych zabaw, pasjonatów etnografii, folkloru dziecięcego i tradycji polskich, którzy od kilku lat zajmują się pracą z dziećmi.
logo_mgok

25
kwietnia
2022

Dzień Ziemi 2022

miniatura_dzie-ziemi-2022
Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole miały wiele odsłon, a dzisiaj nastąpiła ich kulminacja. W ramach działań pod okiem pani Anetty Dwulat uczniowie dekorowali korytarze szkolne, sprzątali okolice szkoły, sadzili rośliny, rozwiązywali testy, przygotowywali kule nasienne i robili dekoracje klas z wykorzystaniem odpadów.
logo_mgok

25
kwietnia
2022

W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej

miniatura_w-sudeckiej-zagrodzie-edukacyjnej
Klasa 1 b, 2 c wraz 1 Odziałem  Przygotowawczym, z dziećmi z Ukrainy rozpoczęły  "Cykl imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego". Wzięli udział w wycieczce   w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Mieli możliwość obejrzenia filmu przybliżającego różne okresy powstawania Sudetów.
logo_mgok

12
kwietnia
2022

Wzruszająca uroczystość

miniatura_wzruszajca-uroczysto
Dnia 12 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce odbył się uroczysty apel z okazji 82 rocznicy drugiej deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego z udziałem całej społeczności szkolnej wraz z nauczycielami i uczniami z Ukrainy, Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości Sybiraków oraz przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Lubawka.
logo_mgok

10
kwietnia
2022

Corrida ortograficzna

miniatura_corrida-ortograficzna
W dniach 13 - 14 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 4 - 8. Wzięło w nim udział 58 osób. Uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando oraz rozwiązać test ortograficzny, w którym należało popisać się  gruntowną znajomością reguł oraz umiejętnością zastosowania ich w praktyce.
logo_mgok

07
kwietnia
2022

Eko - Ptaki Cudaki

miniatura_eko-ptaki-cudaki
Na początku wiosny w klasach I- III odbył się Szkolny Konkurs Plastyczno- Ekologiczny pod hasłem Eko- Ptaki Cudaki. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywności plastycznej, pobudzenie inwencji twórczej i rozwijanie postaw ekologicznych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy przestrzennej z wykorzystaniem różnych materiałów wtórnych, jak np.

Przeglądaj aktualności