• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

30
listopada
2023

Nowoczesne technologie w nauczaniu

miniatura_nowoczesne-technologie-w-nauczaniu
Wprowadzając nowoczesne technologie w nauczaniu, nasza szkoła staje się miejscem gdzie tradycja, zaawansowane narzędzia i metody pracy łączą się po to, by tworzyć najlepszą ofertę edukacyjną dla naszych uczniów.
logo_mgok

30
listopada
2023

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

miniatura_dzie-yczliwoci-i-pozdrowie
Cel akcji jest prosty bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. W ramach akcji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym i literackim "Życzliwość wystarczy" Wystawę ciekawych, nagrodzonych prac można obejrzeć na korytarzu szkolnym edukacji wczesnoszkolnej.
logo_mgok

29
listopada
2023

Dyskoteka andrzejkowa

miniatura_dyskoteka-andrzejkowa
Dnia 29 listopada w ZS-P w Lubawce odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 4 - 8. Pomimo mroźnej zimowej pogody i perspektywy pójścia do szkoły nazajutrz, frekwencja była zdecydowanie zadawalająca. Wesoła zabawa połączona była z andrzejkowymi wróżbami przygotowanymi przez klasę 6a, tańcami, konkursami oraz indywidualnymi pogadankami dotyczącymi wszechobecnej cyberprzemocy.
logo_mgok

29
listopada
2023

Uniwersytet Trzeciego Wieku na wystawie ,,Listy do Sali"

miniatura_uniwersytet-trzeciego-wieku-na-wystawie-listy-do-sali
Dziś (29.11.2023 r) naszą szkołę odwiedzili studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powodem odwiedzin była wystawa ,,Listy do Sali". O trudnym życiu Sali i okolicznościach powstania wystawy opowiedziała Pani Edyta Kaczorowska. Następnie wszyscy zwiedzili wystawę.
logo_mgok

28
listopada
2023

Kulinarne Podróże po Europie

miniatura_kulinarne-podre-po-europie
Dnia 28.11.2023 r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się spotkanie w ramach projektu: "Kulinarne Podróże po Europie", w którym uczestniczyli uczniowie ZSS w Kamiennej Górze i uczniowie klasy VI b ZS-P w Lubawce. W tym roku poznajemy kulturę, zwyczaje i kuchnię Austrii.
logo_mgok

27
listopada
2023

Dzień Wróbla

miniatura_dzie-wrbla
Dnia 27 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy " Dzień Wróbla". Podczas zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt. "Przygody Wróbelka Elemelka" i dowiedziały się jak opiekować się ptakami w zimie. Następnie oglądnęły bajkę pt. "Przygód kilka Wróbelka Ćwir Ćwirka" oraz pokolorowały wróbelka według własnego pomysłu.
logo_mgok

27
listopada
2023

Uroczyste otwarcie dwóch sal dydaktyczno - rewalidacyjnych

miniatura_uroczyste-otwarcie-dwch-sal-dydaktyczno-rewalidacyjnych
Dziś (27.11.2023 r.) w naszej szkole zostały uroczyście otwarte dwie nowe sale dydaktyczno-rewalidacyjne: Sala doświadczania Świata oraz Sala relaksu. Sala doswiadczania świata zostala wyposażona w specjalistyczny sprzęt dzieki któremu uczestnik może przenieść się do świata tysiąca barw i rozmaitych dźwięków oraz zapachów.
logo_mgok

26
listopada
2023

Podziel się sercem - Podziel się misiem

miniatura_podziel-si-sercem-podziel-si-misiem
PODZIEL SIĘ SERCEM PODZIEL SIĘ Misiem  25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasza szkoła oraz przedszkole wzięły udział w akcji ,,Podaruj misia dzieciom z chorobą nowotworową". Zebrane misie zostały wysłane do Przylądek Nadziei we Wrocławiu.
logo_mgok

24
listopada
2023

Dzień Pluszowego Misia

miniatura_dzie-pluszowego-misia
25 listopada przypada święto najmilszej przytulanki, przyjaciela dzieci - Pluszowego Misia. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień na sportowo. Wszystkie dzieci z klas I-III musiały pokonać MISIOWY TOR PRZESZKÓD. Była wspinaczka na drabinki, zjeżdżanie po ławeczce, turlanie, skok na skrzynię i dużo innych trudnych zadań sprawnoścowych. Były też misiowe zagadki.
logo_mgok

24
listopada
2023

Poznawali Wrocław

miniatura_poznawali-wrocaw
Klasa 2 b, 3 a i 3 b miała możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Wrocławia w ramach programu MEN Poznaj Polskę. Zwiedziliśmy ciekawe strefy tematyczne dotyczące potencjału wody w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis oraz Muzeum Mineralogiczne Uniwersytetu Wrocławskiego Mieliśmy również okazję przespacerować się z przewodnikiem po wrocławskim rynku.
logo_mgok

22
listopada
2023

Nasi uczniowie na Festiwalu Tańca Indiańskiego w Chorzowie

miniatura_nasi-uczniowie-na-festiwalu-taca-indiaskiego-w-chorzowie
Za nami Festiwal Tańca Indiańskiego w Chorzowie, na którym bardzo dobrze zaprezentowali się tancerze z naszej szkoły. W kategorii junior boys I miejsce zajął Ksawery Remiszewski, a drugie Mateusz Bestling. W kategorii junior girls I miejsce zajęła Lena Bielak, a drugie Amelia Gieles.
logo_mgok

22
listopada
2023

Wyniki konkursu na najpiękniejszą ilustrację bajki "O królewnie, która chciała jeździć koparką".

miniatura_wyniki-konkursu-na-najpikniejsz-ilustracj-bajki-o-krlewnie-ktra-chciaa-jedzi-kopark
Wyniki konkursu na najpiękniejszą ilustrację bajki "O królewnie, która chciała jeździć koparką". Wśród uczniów klas pierwszych nagrodzony został Tymon Kaliński z klasy 1a, najładniejszą pracę wśród dzieci z klas drugich narysował Aleksander Czereb z klasy 2a. W kategorii klas trzecich nagrodzona została uczennica klasy 3b Veronika Mazgaj. Wszystkie prace można podziwiać na pierwszym piętrze.

Przeglądaj aktualności