• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
marca
2022

Wiosenna integracja

miniatura_wiosenna-integracja
W ramach pierwszego dnia wiosny i wiosennej integracji klasa VII a wybrała się ze swoimi kolegami z Ukrainy na spacer do Doliny Miłości, który zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Oczywiście najważniejsze były znajomości jakie w tym dniu zostały zawarte. Wycieczkę zorganizowała pani Ewa Bienias wraz z księdzem Piotrem Kazusiem.
logo_mgok

21
marca
2022

Klasy 1a i 2 b przywitały wiosnę

miniatura_klasy-1a-i-2-b-przywitay-wiosn
Dzisiaj klasa 1a i 2b przywitała kalendarzowy Dzień Wiosny. Dzieci wykonały wspólnie w klasach Marzanny. Potem we wspólnym pochodzie udały się na wiosenny spacer wokół stadionu w Lubawce. To był bardzo udany dzień, pełen zabawy i dobrego humoru.
logo_mgok

20
marca
2022

Dzień bez plecaka

miniatura_dzie-bez-plecaka
Niezwykłą kreatywnością wykazali się uczniowie naszej szkoły podczas piątkowego ,,Dnia bez plecaka", który zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
logo_mgok

20
marca
2022

NIE !!! DLA WOJNY

miniatura_nie-dla-wojny
Szkolny konkurs na najciekawszy plakat wyrażający sprzeciw dla wojny został rozstrzygnięty. Wzięli w nim uczniowie klas 4 - 8. Prace uczniów były pomysłowe, nowatorskie, pracochłonne, ciekawe, a przede wszystkim - wszystkie wyrażały zdecydowane ,,NIE" dla wojny na Ukrainie. Najciekawsze z nich ozdobiły gazetki ścienne na szkolnym korytarzu.
logo_mgok

19
marca
2022

Poznajemy naszych kolegów z Ukrainy

miniatura_poznajemy-naszych-kolegw-z-ukrainy
Integracja w naszej szkole trwa nieustannie. Co raz częściej w celu lepszego poznania naszych kolegów z Ukrainy spotykamy się na zjęciach w klasach. W tym tygodniu wspólnie sadziliśmy nowalijki (2a), bawiliśmy się na sali gimnastycznej i robiliśmy wiosenne ozdoby ( 1a i 2b). Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.
logo_mgok

18
marca
2022

Pasowanie na czytelnika

miniatura_pasowanie-na-czytelnika
Wczoraj i dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika dla klasy 1 A i 1 B, pod hasłem "Zostań molem książkowym". Uczennice i uczniowie wysłuchali Bajkę o tchórzliwej muszce i molu książkowym, rozwiązywali zagadki związane z postaciami z bajek, poznali zasady panujące w bibliotece oraz zostali pasowani na czytelnika biblioteki.
logo_mgok

17
marca
2022

Sukces naszych uczniów w konkursie strażackim.

miniatura_sukces-naszych-uczniw-w-konkursie-straackim
Dziś (17.03.2022 r.) w Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze odbyło się podsumowanie powiatowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego dotyczącego straży pożarnej. Wręczone zostały również nagrody z etapu wojewódzkiego poprzednich edycji konkursu.
logo_mgok

17
marca
2022

Dzień Świętego Patryka

miniatura_dzie-witego-patryka
W związku z dzisiejszym dniem św Patryka, w naszej szkole uczniowie z ogromnym zaangażowaniem celebrowali ten dzień tradycyjnie zakładając coś zielonego na siebie. Każdy przebrany uczeń i nauczyciel otrzymał zieloną koniczynkę. Uczniowie przebrani otrzymali również punkty z zachowania.
logo_mgok

10
marca
2022

Dziewczęta zagrają w finale zawodów strefowych w piłce siatkowej

miniatura_dziewczta-zagraj-w-finale-zawodw-strefowych-w-pice-siatkowej
Wczoraj (09.03.2022 r) w naszej szkole odbył się finał powiatowy w mini piłce siatkowej w kategorii ,,4" dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W kategorii dziewcząt do rywalizacji przystąpiły dwie szkoły (SP Krzeszów i SP Lubawka, natomiast w kategorii chłopców trzy (SP 1 Kamienna Góra, SP Krzeszów, SP Lubawka).
logo_mgok

03
marca
2022

Światowy Dzień Liczby Pi - konkursy

miniatura_wiatowy-dzie-liczby-pi-konkursy
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Liczby Pi - 14.03.2022r. organizowane są dwa konkursy: I konkurs - Znajomość jak największej ilości cyfr liczby pi znajdujących się po przecinku. II konkurs - plastyczny Temat: Sławny matematyk - karykatura. Technika: dowolna.
logo_mgok

02
marca
2022

Wyróżnienie dla Wiktorii Skrok

miniatura_wyrnienie-dla-wiktorii-skrok
Miło mi poinformować, że Wiktoria Skrok uczennica klasy VIII b zajęła wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Magiczne Okienko". Tematem tegorocznej edycji byli: ,,Bogowie i inne stworzenia w mitologii słowiańskiej". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przeglądaj aktualności