• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

08
czerwca
2022

Gminny Konkurs Wiedzy Patriotycznej

miniatura_gminny-konkurs-wiedzy-patriotycznej
W dniu 8 czerwca 2022 roku w szkole odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej. W Konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych z: Lubawki, Miszkowic i Chełmska Śląskiego. Uczestnicy przepięknie recytowali wiersze o Polsce. Podczas podliczania wyników  obejrzeli przedstawienie pt. Na jagody przygotowane przez uczniów klas: 1a i 2b.
logo_mgok

08
czerwca
2022

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

miniatura_szkolny-konkurs-poezji-patriotycznej
W dniu 7 czerwca 2022 roku w szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Uczniowie recytowali wiersze o Polsce w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII.
logo_mgok

06
czerwca
2022

Warsztaty w ,,Galerii pod Aniołem"

miniatura_warsztaty-w-galerii-pod-anioem
Dzisiaj klasa 1a i 2b odwiedziła ,,GALERIĘ POD ANIOŁEM", która znajduje się w malowniczej miejscowości Dobków w Górach Kaczawskich . Dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych i mogły własnoręcznie ulepić garnuszki z gliny. Każdy z nich to niepowtarzalne rękodzieło! Gospodarze, którzy z pasją zajmują się ceramiką poddadzą nasze wyroby procesowi wypalania i szkliwienia.
logo_mgok

05
czerwca
2022

Dzień Matki i Ojca

miniatura_dzie-matki-i-ojca
W piątek 3 maja uczniowie klas: 1a i 2b gościli swoich Rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca. Przedstawili wiersze, a także inscenizację pt. Na jagody. Przygotowali piękne stroje. Program artystyczny przygotowali pod kierunkiem Pań: Wiesławy Jarzmik, Elżbiety Jojczyk, Haliny Chmielewskiej i Małgorzaty Czop. To był niezapomniany dzień.
logo_mgok

02
czerwca
2022

Dzień Dziecka 1a i 2 b

miniatura_dzie-dziecka-1a-i-2-b
Dzień Dziecka w tym roku był dla nas najwspanialszy. Nasi Kochani Rodzice zorganizowali nam ognisko pod lasem. Piekliśmy kiełbaski, jedliśmy gofry z bitą śmietaną i owocami, losowaliśmy upominki. Puszczaliśmy bańki mydlane, graliśmy w piłkę. Za to wszystko serdecznie dziękujemy Rodzicom. Uczniowie klasy 1a i 2b wraz z paniami: W. Jarzmik, E. Jojczyk, H. Chmielewską i M. Czop.
logo_mgok

01
czerwca
2022

Światowy Dzień bez Tytoniu

miniatura_wiatowy-dzie-bez-tytoniu
W tym roku Światowy Dzień bez Tytoniu przypada na 31 maja, a tegoroczne hasło  brzmi: ,,Tytoń - zagrożenie dla naszego środowiska". Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły tworzyli przed szkołą swoje małe dzieła dotyczące szkodliwości palenia. Organizatorami akcji byli pedagodzy szkolni: pani Halinka Furmanek i Krzysztof Jawor.
logo_mgok

30
maja
2022

Wielkie sprzątanie

miniatura_wielkie-sprztanie
W piątkowe popołudnie Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej wraz z opiekunką Koła Krystyną Danilecką wyruszyli na wielkie sprzątanie jednego z najbardziej urokliwych, a jednocześnie najbardziej systematycznie zaśmiecanych miejsc w Lubawce, kamienistej dróżki równoległej do ulicy Celnej w Lubawce. I chociaż drogę tę uczniowie sprzątali już kilkakrotnie, za każdym razem śmieci tam przybywa.
logo_mgok

24
maja
2022

Egzaminy ósmoklasistów 2022

miniatura_egzaminy-smoklasistw-2022
Przed uczniami najstarszych klas trzy dni egzaminów. Dzisiaj sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, jutro z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Trzymamy kciuki, aby wyniki były jak najwyższe.
logo_mgok

24
maja
2022

Triathlon dla dzieci

miniatura_triathlon-dla-dzieci
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w sobotę 28.05.2022 r na Triathlon dla dzieci. Impreza odbędzie się nad Zalewem Bukówka od strony Miszkowic.
logo_mgok

23
maja
2022

Przegląd Talentów i Pasji

miniatura_przegld-talentw-i-pasji
Za nami kolejna edycja szkolnego Przeglądu Talentów i Pasji. Ta rewelacyjna impreza miała w tym roku dodatkowy, ponieważ prowadzona była w jezyku polskim i  ukraińskim za sprawą Roksolany - przesympatycznej uczennicy naszej szkoły. Młodzi pasjonaci i hobbyści zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością to, co lubią robić najbardziej.
logo_mgok

22
maja
2022

Ławeczka Otto Muellera

miniatura_aweczka-otto-muellera
Kochani dziś uchylimy rąbka tajemnicy związanej z ,,Niezwykłym Muzeum Otto Muellera". Przedstawiamy zdjęcie ławeczki jaka została zrobiona w ramach projektu ,,TO działaMY" i przedstawia młodego Otto Muellera. Projekt odbywa się pod patronatem Fundacji Santander i UNICEF. O innych działaniach dowiecie się wkrótce.

Przeglądaj aktualności