• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

16
marca
2021

Nad jeziorem

miniatura_nad-jeziorem
W ramach zajęć edukacyjnych związanych z tematem Nad jeziorem, uczniowie klasy 3c zdobywali wiedzę na temat zwierząt i roślin występujących w strefie przybrzeżnej jeziora i w wodzie. Wykonali również doświadczenie: Jak działa detergent na powierzchni wody? Uczniowie dowiedzieli się: "Dlaczego nie powinno się używać detergentów w pobliżu naturalnych zbiorników wodnych?".
logo_mgok

12
marca
2021

Najmłodsi wolontariusze dla bezdomnych zwierząt

miniatura_najmodsi-wolontariusze-dla-bezdomnych-zwierzt
Dnia 11 marca 2021 r. ze względu na pandemię jedynie przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu klas 1-3 w Lubawce udali się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wałbrzychu. Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została wcześniej zbiórka karmy, koców i innych rzeczy niezbędnych zwierzętom przebywającym w schronisku.
logo_mgok

09
marca
2021

Czy lekcja matematyki może być słodka?

miniatura_czy-lekcja-matematyki-moe-by-sodka
W minionym tygodniu uczniowie klasy III b ZS - P w Lubawce brali udział w słodkiej lekcji matematyki. Myslicie, że to nie jest możliwe? Właśnie, że jest! Lekcja matematyki może być słodka! Wystarczy przygotować do niej ulubione produkty spożywcze, takie jak: wafle, serki, masło czekoladowe, suszone owoce, orzechy, i co tam jeszcze lubicie.
logo_mgok

08
marca
2021

Podziel się z nami

miniatura_podziel-si-z-nami
Serdecznie Państwa zapraszamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły Przekazując 1% z własnego podatku, podatnik nie traci ani grosza - przekazuje jedynie środki, które w innym wypadku trafiłyby do Skarbu Państwa.
logo_mgok

08
marca
2021

Dzień Kobiet i ciekawa lekcja w 1 b

miniatura_dzie-kobiet-i-ciekawa-lekcja-w-1-b
  Uczniowie klasy 1 b mieli dziś dzień pełen atrakcji. Zaczęło się od tego, że chłopcy elegancko ubrani na czarno złożyli swoim koleżankom i paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz wręczyli prezenty. Okazało się, że prezenty dla nich miały też dziewczynki. Ponadto tego dnia dzieci wykonały przepiękne postacie z warzyw i owoców.
logo_mgok

07
marca
2021

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Biathlonie

miniatura_mistrzostwa-polski-modzikw-i-modziczek-w-biathlonie
Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie odbyły się w dniach 25-28 lutego na obiekcie Tauron Duszniki Arena.  W zawodach uczestniczyli zawodnicy MUKN Pod Stróża Lubawka. Mimo problemów zdrowotnych, z którymi zmagali się zawodnicy zawody zakończyły się zdobyciem sześciu medali co pozwoliło zająć trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej całych mistrzostw.
logo_mgok

22
lutego
2021

Wolontariusze dokarmiają ptaki

miniatura_wolontariusze-dokarmiaj-ptaki
W czasie mroźnych zimowych tygodni mali wolontariusze z ZS-P w Lubawce pamiętali także o skrzydlatych przyjaciołach. Zdając sobie sprawę z tego, jak trudno ptakom znaleźć pożywienie w śnieżny i mroźny czas,  dokarmiali je zarówno w lesie, jak i w mieście. Ogromne brawa dla nich za ich poświęcenie i wrażliwość. Akcję prowadziła opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu - Krystyna Danilecka.
logo_mgok

20
lutego
2021

Rozdanie nagród - projekt Działaj z ImPETem

miniatura_rozdanie-nagrd-projekt-dziaaj-z-impetem
W edukacji wczesnoszkolnej zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie techniczno-ekologicznym "Nowe życie" zorganizowanym w ramach projektu ekologicznego Działaj z imPETem.  Celem projektu jest nauka o zasadach prawidłowej segregacji butelek PET oraz odpadów.
logo_mgok

19
lutego
2021

Zajęcia przyrodnicze w klasie III a i III b

miniatura_zajcia-przyrodnicze-w-klasie-iii-a-i-iii-b
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem" - Konfucjusz   W minionym tygodniu uczniowie klas III a i III b Szkoły Podstawowej w Lubawce pracowali kreatywnie. Podczas zajęć przyrodniczych prowadzili szereg doświadczeń dotyczących powietrza.
logo_mgok

18
lutego
2021

Klasa III c na nartach

miniatura_klasa-iii-c-na-nartach
We wtorek klasa 3 c brała udział w zajęciach sportowych na nartach biegowych. W tym roku zima dopisała więc dzieci z chęcią ubrały narty i ruszyły na trasę. Większość z nas pierwszy raz! Było dużo zabawy i radości. Za przygotowanie zajęć dziękujemy p. Arturowi Bodzkowi i p. Iwonie Dereń. Wychowawca klasy W.
logo_mgok

18
lutego
2021

Zabawa karnawałowa w klasie III c

miniatura_zabawa-karnawaowa-w-klasie-iii-c
W poniedziałek 15 lutego klasa 3c brała udział w klasowej zabawie karnawałowej. Dzieci chętnie przebrały się i bawiły przy muzyce ulubionych wykonawców. Podczas zabawy nie zabrakło konkursów, np. tańca z balonem czy wokół krzeseł.

Przeglądaj aktualności