• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

08
stycznia
2024

,,Magiczny Świat Harrego Pottera"

miniatura_magiczny-wiat-harrego-pottera
W piątek 5 stycznia uczniowie naszej szkoły mogli się przenieść w "Magiczny świat Harrego Pottera" za sprawą filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Film oparty jest na książce o tym samym tytule i stanowi prequel wydarzeń z Harrego Pottera.
logo_mgok

04
stycznia
2024

Dzień Spaghetti

miniatura_dzie-spaghetti
Dnia 04.01.2024 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy "Dzień Spaghetti ". Dzieci z tej okazji oglądnęły krótki film o historii makaronu i spaghetti. Na koniec w grupach wykonały pracę plastyczną pt. "Kolorowy talerz".
logo_mgok

03
stycznia
2024

Sukces Lucjana Tomasika

miniatura_sukces-lucjana-tomasika
Miło nam poinformować, że Lucjan Tomasik, uczeń klasy 8a zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu zDolnego Ślązaka z geografii  Opiekunem ucznia jest nauczyciel geografii, pani Ewa Bienias.
logo_mgok

18
grudnia
2023

,,Była noc..."

miniatura_bya-noc
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas. O taką świąteczną atmosferę zadbali w tym roku uczniowie z klas 3a i 2b. Zaprezentowali Jasełka bożonarodzeniowe pt. ?Była noc??. Podczas występu dzieci przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem była idealnym dopełnieniem całego przedstawienia.
logo_mgok

13
grudnia
2023

Zwierzaki - Bezdomniaki

miniatura_zwierzaki-bezdomniaki
Dzisiaj, 13 grudnia 2023 r. gościły w naszej szkole Panie: Dorota Józefowicz i Marcelina Jordan - Witkowska - przedstawicielki Stowarzyszenia ZWIERZAKI - BEZDOMNIAKI, zajmującego się bezdomnymi psami i kotami z gminy Lubawka. Na widowni zasiedli uczniowie klas 4 -7.
logo_mgok

08
grudnia
2023

Pierniczki w 2 a

miniatura_pierniczki-w-2-a
Dnia 18 października uczniowie klasy 2a wykonywali warzywno - owocowe postaci. Wykorzystując różne owoce i warzywa dzieci tworzyły swoje własne dzieła sztuki. Zajęcia te sprawiły każdemu wiele radości.
logo_mgok

08
grudnia
2023

Podróż do Kanady

miniatura_podr-do-kanady
W dniu 8 grudnia wyruszyliśmy w magiczną podróż do Kanady , która odbyła się podczas długiej przerwy. Na uczestników czekały wspaniałe atrakcje: koło fortuny z ciekawymi pytaniami dotyczącymi Kanady pyszne pancakes polane syropem klonowym gra w hokeja oraz piękne prezentacje i kanadyjska muzyka płynąca z głośników.
logo_mgok

07
grudnia
2023

Nietypowe ozdoby choinek

miniatura_nietypowe-ozdoby-choinek
W naszej szkole "pachnie" już świętami. Uczniowie ubrali dwie choinki we wcześniej przygotowane przez siebie ozdoby matematyczne i przyrodniczo-ekologiczne. I tak oto mamy choinkę matematyczną i przyrodniczą. Prace z uczniami przygotowały p. R. Kozubska- Sopata , E. Grzelewska, M. Liszkowska oraz A. Magiera.
logo_mgok

04
grudnia
2023

Zimowe zabawy Misia Kuleczki

miniatura_zimowe-zabawy-misia-kuleczki
Dnia 04 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne podczas, których dzieci wysłuchały bajki pt. "Zimowe zabawy Misia Kuleczki " oraz rozwiązywały zagadki zimowe. Na zakończenie zajęć wykonały zimową ozdobę ze śnieżynką.
logo_mgok

02
grudnia
2023

Światowy Dzień AIDS

miniatura_wiatowy-dzie-aids
Dnia 1 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS.Nauczyciele biologii oraz wychowawcy przeprowadzili zajecia na powyższy temat. Uczniowie klasy VI b wykonali plakaty. Wykonane zostaly gazetki tematyczne na terenie szkoly.W piatek rano uczniowie przypinali symboliczne czerwone kokardki jako znak solidarności z osobami zarażonymi HIV i chorymi na AIDS.
logo_mgok

02
grudnia
2023

Andrzejki w świetlicy

miniatura_andrzejki-w-wietlicy
Również w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach andrzejkowych oraz świętowały ten dzień biorąc udział w różnych zabawach i wróżbach.
logo_mgok

30
listopada
2023

Andrzejki

miniatura_andrzejki
Wasz Samorząd Uczniowski z dumą ogłasza udaną akcję z okazji Andrzejek! Razem nie tylko się świetnie bawiliśmy, ale też odkrywaliśmy tajemnicze wróżby! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, śmiech i magiczne chwile!

Przeglądaj aktualności