• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

09
lutego
2018

Jaś i Małgosia

miniatura_ja-i-magosia
Uczniowie klasy 1a wystąpili przed swoimi kolegami z klas 1 - 3 w teatrzyku według Jana Brzechwy "Jaś i Małgosia". W przedstawieniu udział wzięli: Oliwier Poczta - Jaś, Kinga Głód - Małgosia, Zuzanna Bogusławska - Mama, Oliwier Mazur - Drwal, Iga Wyrostek - Czarownica, Szymon Laskowski - Wilk, Wiktor Korkuć - Narrator. Do występu dzieci przygotowała pani Magdalena Kaczmarczyk.
logo_mgok

09
lutego
2018

Finał Konkursu Kolęd

miniatura_fina-konkursu-kold
Finał Konkursu Kolęd, który odbył się 8 lutego przypomniał nam atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy pięknie zaśpiewali wylosowane kolędy. Zespół oceniający występy przydzielił następujące miejsca: w klasach I-III:  pierwsze miejsce zajęła Martynka Kuk, drugie Antoś Grzybowski, a trzecie zajęli ex aequo: Jagoda Klag, Hania Dereń i Marysia Bizoń.
logo_mgok

08
lutego
2018

Dobre rady dla rodziców

miniatura_dobre-rady-dla-rodzicw
Kolejna odsłona Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się dziś (08.02.2018 r). Uczniowie klasy V b rozdawali rodzicom, którzy uczestniczyli w wywiadówkach szkolnych ulotkę dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że rady w niej zawarte przydadzą się podczas korzystania z Sieci.
logo_mgok

08
lutego
2018

Dzień Babci i Dziadka w klasie I a

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-i-a
Uczniowie z klasy 1a zaprosili swoich dziadków na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Dzieci wystąpiły w teatrzyku "Jaś i Małgosia", recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę. Występom dzieci przyglądał się również pan dyrektor Arkadiusz Rzepka i pani wicedyrektor Ewa Telega. Dziadkowie otrzymali upominki od swoich wnucząt, a po przedstawieniu zaproszeni zostali na poczęstunek.
logo_mgok

07
lutego
2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

miniatura_dzie-bezpiecznego-internetu-2018
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na dzień 6 lutego, a hasło przewodnie brzmi: tworzymy kulturę szacunku w sieci. Mając świadomość jakie oprócz atutów ma nieumiejętne poruszanie się po Internecie postanowiliśmy, że nasze działania będą wykraczał poza ten dzień i zaplanowaliśmy cały tydzień na tą tematykę.
logo_mgok

07
lutego
2018

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 c

miniatura_dzie-babci-i-dziadka-w-klasie-1-c
Dnia 6 lutego br w klasie 1c odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji wnuczkowie zaprezentowali swoim dziadkom program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Nie zabrakło również życzeń i upominków dla ukochanych dziadków. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia. Było to miłe rodzinne spotkanie w naszej klasie.
logo_mgok

06
lutego
2018

Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - III edycja

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa-iii-edycja
Pierwsze - robocze spotkanie w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa jest już za nami. Odbyło się dziś (06.02.2018 r) w Urzędzie Miasta Lubawka. Tematem tegorocznej edycji będzie TOLERANCJA. W ramach forum odbędą się dwa konkursy: na hasło oraz plakat promujący akcję. Odbędzie się również sondaż uliczny oraz warsztaty. Podsumowanie nastąpi tak jak podczas poprzednich edycji w maju.
logo_mgok

05
lutego
2018

Interesująca wystawa

miniatura_interesujca-wystawa
Dużym zainteresowaniem ciszy się wystawa prac uczniów klas V i VI, którą oglądać można na I piętrze naszej szkoły przy ulicy Bocznej 13. Tematyka prac obejmowała układ słoneczny oraz wysokość względną i bezwzględną. Organizatorem wystawy jest pani Renata Kozubska - Sopata.
logo_mgok

02
lutego
2018

Przyjemne z pożytecznym

miniatura_przyjemne-z-poytecznym
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Lubawce w piątkowe popołudnie, 02 lutego, z p. Krystyną Danilecką wybrali się do lasu, by wspomóc leśne zwierzęta. Frekwencja, mimo weekendu, dopisała wspaniale. Dzieci poprzynosiły wszystko to, co zwierzakom o tej porze roku przydać się może.
logo_mgok

31
stycznia
2018

Wycieczka dydaktyczna III c i III d

miniatura_wycieczka-dydaktyczna-iii-c-i-iii-d
Dnia 30 stycznia 2018r. uczniowie klas III c i III d wspólnie z wychowawczyniami panią M. Winter i M. Fedoruk odwiedzili Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawce. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zadań  strażaka i straży pożarnej.
logo_mgok

30
stycznia
2018

Dzień Babci i Dziadka

miniatura_dzie-babci-i-dziadka
W sobotę 29.01.2018 r w Domu Kultury w Lubawce odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W uświetnieniu imprezy uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Piękne kolędy zaprezentowały dzieci z koła muzycznego pod opieką pani Magdalena Kaczmarczyk.
logo_mgok

16
stycznia
2018

Występ podczas WOŚP

miniatura_wystp-podczas-wop
Podczas tegorocznej 26 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie klas 1 - 3 uczęszczający na zajęcia Kółka muzycznego, mieli przyjemność zaprezentowania się przed publicznością Domu Kultury w Lubawce. Chcąc powrócić na chwilę do atmosfery minionych już świąt, zaśpiewali i zagrali kolędy. Dzieci przygotowała do występu Magdalena Kaczmarczyk.

Przeglądaj aktualności