• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

10
listopada
2023

Pyszne i zdrowe sałatki

miniatura_pyszne-i-zdrowe-saatki
W klasie 3a zapachniało jesienią! Wszyscy wiemy, że jesień jest skarbnicą warzyw i owoców, które są bogate w składniki odżywcze, minerały oraz witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
logo_mgok

08
listopada
2023

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

miniatura_wszystkie-dzieci-zbieraj-elektromieci
Drodzy uczniowie i rodzice !!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu  ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
logo_mgok

08
listopada
2023

Podaruj Misia

miniatura_podaruj-misia
"Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" - Dzień Pluszowego Misia Nasza szkoła jak co roku przystępuje do tej niezwykle ważnej dla najmłodszych pacjentów akcji.
logo_mgok

31
października
2023

Wolontariusze z naszej szkoły sprzątali cmentarz

miniatura_wolontariusze-z-naszej-szkoy-sprztali-cmentarz
Porządkowanie zapomnianych grobów na lubawskim cmentarzu stało się już w pewnym sensie niepisanym OBOWIĄZKIEM młodych Wolontariuszy z ZS-P w Lubawce. Od wielu już lat kilkadziesiąt uczniów wraz z opiekunami przed Świętem Zmarłych wyrusza na cmentarz, wypatrując zapomnianych, zaniedbanych, opuszczonych mogił.
logo_mgok

31
października
2023

Dzień z dynią

miniatura_dzie-z-dyni
Dnia 31 października w świetlicy szkolnej odbył się "Dzień z dynią". Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Dynia Dorota" oraz wykonały kopertę w kształcie dyni.
logo_mgok

31
października
2023

Dyniowe ciasteczka

miniatura_dyniowe-ciasteczka
Dnia 30 października klasa 6b zorganizowała skromną ucztę z okazji Halloween na zajęciach języka angielskiego. Uczniowie wraz z panią Anną Majerską mieli okazję spróbować swoich umiejętności kulinarnych robiąc pyszne ciastka - dynie z ciasta francuskiego. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem oraz quizem wiedzy o Halloween.
logo_mgok

30
października
2023

Wieczór z baśnią

miniatura_wieczr-z-bani
27 października - kolejny wieczór z książką w naszej szkole, tym razem poświęcony był baśniom i przeznaczony dla uczniów klas IV- VI. Na początku obejrzeliśmy rysunkową adaptację baśni H. Ch. Andersena ,,Dzikie łabędzie". Następnie zostały odczytane dwie nagrodzone w konkursie na najpiękniejszą baśń prace: Jacka Cieśli i Aleksandry Czerwińskiej.
logo_mgok

25
października
2023

Cyberprzemoc - spotkanie dla rodziców

miniatura_cyberprzemoc-spotkanie-dla-rodzicw
Dziś w naszej szkole odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z Panią psycholog Bogusławą Ułanowicz - Pęcherczyk, którego tematem była cyberprzemoc i inne uzależnienia behawioralne. Rodzie w bardzo przystępny sposób mieli okazję poznać  wiele interesujących zagadnień dotyczących cyberprzemocy, a także uzależnień od ,,Inrenetu".
logo_mgok

24
października
2023

Dzień origami

miniatura_dzie-origami
Dnia 24 października 2023roku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy "Dzień origami ". Dzieci obejrzały krótką historię origami oraz wykonały liska z kolorowego papieru.
logo_mgok

23
października
2023

zDolny Ślązak 2023

miniatura_zdolny-lzak-2023
Od tygodnia w naszej szkole trwa kolejna edycja konkursu zDolny Ślązak. Na etapie szkolnym uczniowie zmagają się: j. polski - 16 października, j. angielski - 17 października, j. niemiecki - 18 października, matematyka - 23 października, fizyka - 25 października, chemia - 24 października, biologia - 19 października, geografia - 26 października, historia - 27 października.
logo_mgok

22
października
2023

Ważny dzień dla pierwszoklasistów

miniatura_wany-dzie-dla-pierwszoklasistw
Dnia 20 października 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce odbyła się ważna uroczystość dla uczniów klas pierwszych ? Ślubowanie. Podczas programu artystycznego uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a następnie uroczyście  ślubowali  być dobrym uczniem i Polakiem. Aktu pasowania na ucznia dokonała Dyrektor Szkoły  Pani Ewa Telega.
logo_mgok

22
października
2023

Pomóż i Ty -podsumowanie

miniatura_pom-i-ty-podsumowanie
Od początku września trwała w naszej szkole pierwsza edycja zbiórki pieniędzy dla Fundacji POMÓŻ I TY. Razem zebraliśmy aż 240 zł!!! Za każde ofiarowane 2 zł można było otrzymać cegiełkę, w postaci małych fiszek- pomocy naukowych. Akcja została przeprowadzona przez Panie Krystynę Danilecką i Agnieszkę Rogalską. Udział wzięli uczniowie klas będących pod opieką obu Pań.

Przeglądaj aktualności