• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

31
października
2019

,,Magiczny Dywan"

miniatura_magiczny-dywan
Na paterze naszej szkoły obok biblioteki znajduje się ,,Magiczny Dywan". Jest to nowoczesna, multimedialna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla dzieci. Zapewnia interaktywną zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój motoryki, koordynacji wzrokowej i ruchowej oraz spostrzegawczość...
logo_mgok

30
października
2019

Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem

miniatura_spotkanie-z-pisarzem-krzysztofem-koziokiem
W niezwykłym spotkaniu z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem wzięli dziś (30.10.2019 r) uczniowie klasy 7 c naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w domu kultury na zaproszenie biblioteki miejskiej. Osoby uczestniczące w spotkaniu miały okazję poznania tajników powstawania książek autora oraz funkcjonowania na rynku wydawniczym. Pan Krzysztof jest autorem powieści kryminalnych min.
logo_mgok

29
października
2019

Z wizytą w bibliotece

miniatura_z-wizyt-w-bibliotece
W czwartkowy poranek do biblioteki Gminnej w Lubawce wraz z wychowawczynią - panią Joanną Łazarowicz zawitały pierwszaczki klasy 1 ,,b'' ze szkoły podstawowej. Co robiliśmy na zajęciach widać na zdjęciach.
logo_mgok

28
października
2019

Na pomoc zwierzakom

miniatura_na-pomoc-zwierzakom
            Już po raz kolejny Wolontariusze z lubawskiej podstawówki zorganizowali w szkole kiermasze na rzecz bezdomnych psów i kotów z fundacji ,,Na pomoc zwierzętom" w Boguszowie. Dzieci przynosiły na kiermasz zabawki, książeczki, pluszaki, drobną biżuterię i inne gadżety. Łącznie, po trwających 5 dni kiermaszach, zebraliśmy 1430 zł.
logo_mgok

27
października
2019

Zabawy kanonem i nie tylko...

miniatura_zabawy-kanonem-i-nie-tylko
Pierwsze powakacyjne spotkanie z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej odbyło się w piątek 25.10.2019 r. Tematem audycji były: ,,Zabawy kanonem i nie tylko..." Podczas audycji mogliśmy się dowiedzieć czym jest kanon i dlaczego sprawia wykonawcom aż tyle frajdy. Muzycy w tym celu zaprezentowali takie instrumenty jak: waltornia, flet i instrumenty klawiszowe.
logo_mgok

26
października
2019

Sukcesy w Poznaniu

miniatura_sukcesy-w-poznaniu
W minioną sobotę (19.10.2019 r) w Poznaniu odbył się XVIII Festiwal Muzyki i Tańca Indian Amerykańskich, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły tańczący w zespole Rise of the Sun. W festiwalu wzięli udział tancerze z Polski, Czech, Niemiec, Finlandii. W kategorii junior boys trzecie miejsce zajął Ksawery Remiszewski.
logo_mgok

25
października
2019

Posprzątali zapomniane groby

miniatura_posprztali-zapomniane-groby
Jak co roku, tradycyjnie już, Wolontariusze z lubawskiej podstawówki wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu - Krystyną Danilecką - posprzątali opuszczone, zapomniane mogiły na lubawskim cmentarzu. Kilka wspólnych wyjść na cmentarz sprawiło, że wiele zapomnianych mogił zostało wysprzątanych.
logo_mgok

17
października
2019

Dzień pieczonego ziemniaka

miniatura_dzie-pieczonego-ziemniaka
17.10.2019 roku korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy I ,,b'' wraz z wychowawcą Joanną Łazarowicz i rodzicami, zorganizowali pierwsze wspólne pozaszkolne spotkanie przy ognisku. Dzieci bawiły się na świeżym powietrzu na Górze Świętego Floriana w Lubawce. Uczniowie mieli okazję nie tylko zjeść smaczne kiełbasy, ale też pieczone ziemniaki prosto z ogniska.
logo_mgok

17
października
2019

Nauczyciele w oczach dziecka

miniatura_nauczyciele-w-oczach-dziecka
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach I-III został zorganizowany między klasowy konkurs plastyczny "Nauczyciele w oczach dziecka".  Wychowawcy wyznaczyli uczniów, którzy reprezentowali  daną klasę. Mali artyści mieli za zadanie wykonać portret swojego wychowawcy. Uczniowie wyrazili swoje pomysły w bardzo ciekawy sposób stosując różnorodne techniki.
logo_mgok

16
października
2019

Biliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

miniatura_bilimy-rekord-w-jednoczesnym-prowadzeniu-resuscytacji-kreniowo-oddechowej
Niezwykły klimat panował dziś  (16.10.2019 r) w Szkole Podstawowej w Lubawce podczas bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. To już kolejny rok, kiedy bierzemy udział w akcji organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bicie rekordu zawsze odbywa się 16 października, bo właśnie na ten dzień przypada Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.
logo_mgok

15
października
2019

Najlepsze w unihokeju

miniatura_najlepsze-w-unihokeju
Rewelacyjnie wypadła dziś (15.10.2019 r) nasza drużyna dziewcząt w Finale Strefy Jeleniogórskiej w Unihokeju, który miał miejsce w naszej szkole. Dziewczęta pokonały swoje koleżanki z SP w Krzeszowie (2:0) oraz z SP 2 w Kamiennej Górze (5:2) i zagrają w Zawodach Wojewódzkich.

Przeglądaj aktualności