• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

22
grudnia
2021

Jasełka klasy 3 A i 3 B

miniatura_jaseka-klasy-3-a-i-3-b
Wkrótce Święta Bożego Narodzenia, na które wszyscy niecierpliwie czekamy. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami panią Mariolą Mrowicką i Magdaleną Legutko-Bizoń zachowując tradycje świąteczne postanowili zorganizować JASEŁKA. Dziękujemy za pomoc pani Elżbiecie Sarzyńskiej oraz zaangażowanym rodzicom.
logo_mgok

13
grudnia
2021

Ostatnie zawody na pograniczu

miniatura_ostatnie-zawody-na-pograniczu
Za nami ostatnie zawody w ramach  projektu "Sport nie zna granic", który był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Dzisiaj dzieci i młodzież z czeskiego Zaclerza i naszej szkoły rywalizowała w biathlonie.
logo_mgok

09
grudnia
2021

Gwiazdka z Orange

miniatura_gwiazdka-z-orange
Uczniowie klasy 1 B i 2 C biorą udział w akcji GWIAZDKA Z ORANGE.  W ramach akcji zostało zakupione drzewko bożonarodzeniowe i światełka. Zaprosiliśmy również pozostałe dzieci edukacji wczesnoszkolnej do udziału w konkursie plastycznym pt."Bombka bożonarodzeniowa".
logo_mgok

08
grudnia
2021

MY DZIECI ŚWIATA

miniatura_my-dzieci-wiata
Listopad był miesiącem gdzie nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w licznych działaniach profilaktycznych dotyczących tolerancji, szacunku, życzliwości.  Postanowiliśmy podsumować wcześniejsze inicjatywy przedstawieniem pt. MY DZIECI ŚWIATA przypominającym o ważnych wartościach w życiu społecznym.
logo_mgok

07
grudnia
2021

Wycieczka Mikołajkowa do Explora Parku

miniatura_wycieczka-mikoajkowa-do-explora-parku
We wtorek 7 grudnia br. uczniowie z klas 1 a i 2b  pod opieką wychowawców oraz nauczycieli współorganizujących, wybrali się na wycieczkę do Parku Nauki i Techniki Explora Park w Wałbrzychu.  Celem tej wycieczki przede wszystkim była integracja grupy, dobra zabawa oraz poszukiwanie i odkrywanie związków między pojęciami matematycznymi oraz spotkanie z Mikołajem.
logo_mgok

07
grudnia
2021

Mikołajki w naszej szkole

miniatura_mikoajki-w-naszej-szkole
Tradycyjnie, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj . Wszyscy nasi uczniowie otrzymali prezenty i cukierki. To święto nie tylko skupia się na prezentach... to także wyjątkowa atmosfera i odrobina czegoś z magii. Jednym z zadań w kalendarzu adwentowym była klasowa sesja zdjęciowa . Dzieci skorzystały z fotoramki.
logo_mgok

03
grudnia
2021

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

miniatura_midzynarodowy-dzie-wolontariusza
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia. To okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.
logo_mgok

01
grudnia
2021

Światowy Dzień AIDS

miniatura_wiatowy-dzie-aids
Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia AIDS, promowane również przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Walki z AIDS (UNAIDS) brzmi: Koniec nierówności. Koniec AIDS. Koniec pandemii (End inequalities.
logo_mgok

30
listopada
2021

,,Niewidzialne rany" - profilaktyka zdrowia psychicznego

miniatura_niewidzialne-rany-profilaktyka-zdrowia-psychicznego
Miesiąc listopad w naszej szkole minął pod kątem profilaktyki zdrowia psychicznego. Wszystkie klasy wzięły udział w programie ,,Niewidzialne rany", który realizowany był przez firmę Nowe Horyzonty. Za sfinansowanie warsztatów składamy podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
logo_mgok

30
listopada
2021

Wiem jak w banku - konkurs

miniatura_wiem-jak-w-banku-konkurs
W dniu dzisiejszym zakończony został konkurs organizowany przez PAP ,,Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu". Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy o obrocie gotówkowym i bezgotówkowym oraz roli Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.
logo_mgok

29
listopada
2021

Uczta na Olimpie

miniatura_uczta-na-olimpie
W czasie ostatnich lekcji języka polskiego uczniowie klas 5 a i 5 b gościli na Olimpie. W ten sposób podsumowany został przez nich cykl lekcji poświęconych mitologii greckiej. Ubrani w tradycyjne olimpijskie stroje dzieci przedstawiły szereg scenek z mitologicznego świata greckich bogów, półbogów, tytanów i bohaterów.

Przeglądaj aktualności