• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

26
października
2018

Kartki od Wolontariuszy

miniatura_kartki-od-wolontariuszy
Wolontariusze klas I-III, spotkali się w szkole po lekcjach w celu ozdobienia kartek pamiątkowych dla mieszkańców Lubawki. Kartki przygotowywali w ramach akcji: ,,100 kartek okolicznościowych na  stulecie Niepodległości".  Dzieciom pomagały panie: E. Jojczyk, M. Łazarek, M. Mrowicka i W. Jarzmik. Serdecznie dziękujemy też pani J.
logo_mgok

25
października
2018

Spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką

miniatura_spotkanie-autorskie-z-pani-wiolett-piaseck
Uczniowie klas II i III naszej szkoły podstawowej spotkali się w Domu Kultury z autorką książek dla dzieci, panią Wiolettą Piasecką.  Spotkanie odbyło się pod hasłem: ,,Patriotyczne opowieści i nie tylko...". Uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt. ,,Ignaś".Zadawali pytania, odgadywali zagadki i występowali na scenie.
logo_mgok

24
października
2018

Zbiórka makulatury

miniatura_zbirka-makulatury
Wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce przekazali  makulaturę Fundacji ,,Przywróćmy Dzieciom Uśmiech".  Zebraliśmy jej bardzo dużo dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Serdecznie wszystkim  dziękujemy w imieniu potrzebujących dzieci i zachęcamy do dalszego zbierania.
logo_mgok

24
października
2018

Najpiękniejszy wiersz dla Ojczyzny

miniatura_najpikniejszy-wiersz-dla-ojczyzny
We wtorek, 23 października b.r. w ZSP w Lubawce rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs poetycki dla klas V - VIII  ,,Najpiękniejszy wiersz dla ojczyzny". Ogółem na konkurs wpłynęło 38 wierszy ze szkół podstawowych z powiatu kamiennogórskiego. Szkoła, w danej kategorii wiekowej dziecka, mogła wysłać tylko jeden wiersz.
logo_mgok

19
października
2018

Ślubowanie Klas Pierwszych

miniatura_lubowanie-klas-pierwszych
Dziś (19.10.2018r.) w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Szkolna rodzina powiększyła się o 50 uczniów, którzy tego dnia w obecności Burmistrz Miasta Lubawka Pani Ewy Kocemby, Pana Dyrektora Arkadiusza Rzepki, Pani Dyrektor Ewy Telegi, zaproszonych gości i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.
logo_mgok

18
października
2018

Mali wolontariusze na cmentarzu

miniatura_mali-wolontariusze-na-cmentarzu
Piękna pogoda zachęciła małych członków Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III do wyjścia po lekcjach na cmentarz. Tradycyjnie mali wolontariusze posprzątali groby żołnierzy. Zgrabili i popakowali w worki liście. Wyplewili i wyczyścili groby. Wyczyścili teren wokół krzyża. Pomagały nam mamy i babcia naszych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas.
logo_mgok

16
października
2018

,,zDolny Ślązaczek" 2018

miniatura_zdolny-lzaczek-2018
Przez ostatnie dwa dni uczniowie naszej szkoły biorą udział w etapie szkolnym konkursu interdyscyplinarnego ,,zDolny Ślązaczek". Wczoraj rozwiązywali zadania z języka polskiego, a dzisiaj z matematyki. Przed nami jeszcze konkursy językowe.
logo_mgok

15
października
2018

Kolejna drużyna zagra w zawodach wojewódzkich

miniatura_kolejna-druyna-zagra-w-zawodach-wojewdzkich
Dziewczęta z naszej szkoły stają się prawdziwymi mistrzyniami w unihokeju. Kilka dni temu uczennice młodszych klas zajęły I miejsce, a dzisiaj (15.10.2018 r) również I miejsce zajęły uczennice z roczników 2003 - 2005.  Zawody strefowe odbyły się na naszej sali gimnastycznej i wzięły w nich udział reprezentacje czterech szkół: SP Krzeszów, SP Miłków, SP Mysłakowice i nasza szkoła.
logo_mgok

12
października
2018

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
W bardzo wesołej atmosferze przebiegał dzisiejszy uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystko za sprawą świetnego programu artystycznego, który przygotowała klasa III b gimnazjum pod okiem pani Iwony Dereń. Uczniowie, którzy przygotowywali występ pamiętali o wszystkich pracownikach szkoły, przedstawiając ich pracę w humorystyczny sposób i nagradzając nietypowymi prezentami.
logo_mgok

10
października
2018

Dolnoślaski Finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych

miniatura_dolnolaski-fina-w-sztafetowych-biegach-przeajowych
Pracowite dni mają ostatnio sportowcy i nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły. Dziś (10.10.2018 r) dziewczęta z klas VII i VIII uczestniczyły w Dolnośląskim Finale w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Olszynie koło Lubania. Uczennice z naszej szkoły zajęły rewelacyjne VIII miejsce (na 18 zgłoszonych szkół) najwyższe w historii naszych startów w tej dyscyplinie.
logo_mgok

10
października
2018

Niezwykłe warsztaty ekologiczne z TVP Wrocław

miniatura_niezwyke-warsztaty-ekologiczne-z-tvp-wrocaw
W niezwykłych warsztatach ekologicznych wzięła dziś (10.10.2018 r) udział klasa VI a. Ich niezwykłość polegała na tym, że były one przeprowadzone na składowisku odpadów Firmy ,,Sanikom", gdzie uczniowie zostali oprowadzeni po ścieżce edukacyjnej. Dowiedzieli się o działalności firmy, zasadach segregacji śmieci i rekultywacji składowiska.

Przeglądaj aktualności