• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

05
kwietnia
2022

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

miniatura_warsztaty-robienia-palm-wielkanocnych
Dzisiaj (05.04.2022 r) w domu kultury odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych, w których udział wzięli uczniowie oraz wychowawcy (Elżbieta Jojczyk, Halina Chmielewska, Małgorzata Czop) klasy II b naszej szkoły. Warsztaty uświetniły panie z zespołu ,,Wrzos": Wanda Kogut, Irena Nowak, Teresa Gołuch oraz Wiesława Surdyka, która opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek.
logo_mgok

02
kwietnia
2022

Bardzo dobry wynik naszych piłkarzy ręcznych

miniatura_bardzo-dobry-wynik-naszych-pikarzy-rcznych
Wczoraj (01.04.2022 r.) w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Pisarzowicach odbył się finał powiatowy w piłce ręcznej w kategorii chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w którym udział wzięła drużyna z naszej szkoły. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół: SP Krzeszów, SP Pisarzowice, SP 2 Kamienna Góra, SP Lubawka, SP Chełmsko Śląskie.
logo_mgok

01
kwietnia
2022

Brzydkie kaczątko

miniatura_brzydkie-kacztko
Dziś uczniowie klas I - IV naszej szkoły mieli okazję wziąć udział nie tylko w audycji muzycznej, ale i spektaklu teatralnym ,,Brzydkie kaczątko", który miał miejsce w Domu Kultury. Na scenie stanęli aktorzy z teatru ,,Od lat 2 aż do 100", a reżyserem spektaklu była pani Inka Irena Wyciślik.
logo_mgok

01
kwietnia
2022

Trzej wielcy kompozytorzy

miniatura_trzej-wielcy-kompozytorzy
To był wielki powrót :) Po półtorarocznej przerwie spowodowanej Covidem uczniowie naszej szkoły mieli dziś okazję wziąć udział w audycji muzycznej. Tym razem muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze zaprezentowali nam twórczość trzech wielkich kompozytorów: Józefa Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludviga van Beethovena.
logo_mgok

25
marca
2022

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego

miniatura_od-mieszka-i-do-bolesawa-krzywoustego
Dziś (25.03.2022r.) uczniowie klas I -VIII naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji historii pt. Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego. Rekonstruktorzy w strojach z epoki przybliżyli im najważniejsze wydarzenia i daty z okresu Polski pierwszych Piastów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć min. walki wojowników słowiańskich oraz wziąć udział w scenkach historycznych np.
logo_mgok

24
marca
2022

Integracja w 3 b

miniatura_integracja-w-3-b
Klasa 3 b wraz z panią Elżbietą Sarzyńską i Marzeną Malewską zaprosiły uczniów klas I - III z Ukrainy na zajęcia integracyjne. Podczas zajęć powstały przepiękne plakaty z Panią Wiosną, które ozdobiły korytarz szkolny. Dzieci pracowały w mieszanych zespołach, co pozwoliło im się lepiej poznawać.
logo_mgok

22
marca
2022

Uczymy się korzystać ze słownika

miniatura_uczymy-si-korzysta-ze-sownika
W dniu dzisiejszym klasa 3 b odwiedziła bibliotekę, aby nauczyć się od podstaw jak korzystać z różnych słowników. Uczniowie podzieleni zostali na zespoły, w których pracowali i poznawali różne rodzaje słowników. Zajęcia przeprowadziły panie: Magdalena Czuba i Karolina Strankowska.
logo_mgok

22
marca
2022

Pierwszy Dzień Wiosny - integracja najmłodszych

miniatura_pierwszy-dzie-wiosny-integracja-najmodszych
Uczniowie klas 1 b i 2 c wspólnie z dziećmi z Ukrainy wzięły udział w zajęciach językowych i technicznych zorganizowanych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie mieli okazję nauczyć się nazw pór roku w języku polskim i ukraińskim i przygotować sylwety wiosny ukraińskiej, polskiej i Marzanny symbolizującej odejście zimy.
logo_mgok

21
marca
2022

Wiosenna integracja

miniatura_wiosenna-integracja
W ramach pierwszego dnia wiosny i wiosennej integracji klasa VII a wybrała się ze swoimi kolegami z Ukrainy na spacer do Doliny Miłości, który zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Oczywiście najważniejsze były znajomości jakie w tym dniu zostały zawarte. Wycieczkę zorganizowała pani Ewa Bienias wraz z księdzem Piotrem Kazusiem.
logo_mgok

21
marca
2022

Klasy 1a i 2 b przywitały wiosnę

miniatura_klasy-1a-i-2-b-przywitay-wiosn
Dzisiaj klasa 1a i 2b przywitała kalendarzowy Dzień Wiosny. Dzieci wykonały wspólnie w klasach Marzanny. Potem we wspólnym pochodzie udały się na wiosenny spacer wokół stadionu w Lubawce. To był bardzo udany dzień, pełen zabawy i dobrego humoru.
logo_mgok

20
marca
2022

Dzień bez plecaka

miniatura_dzie-bez-plecaka
Niezwykłą kreatywnością wykazali się uczniowie naszej szkoły podczas piątkowego ,,Dnia bez plecaka", który zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
logo_mgok

20
marca
2022

NIE !!! DLA WOJNY

miniatura_nie-dla-wojny
Szkolny konkurs na najciekawszy plakat wyrażający sprzeciw dla wojny został rozstrzygnięty. Wzięli w nim uczniowie klas 4 - 8. Prace uczniów były pomysłowe, nowatorskie, pracochłonne, ciekawe, a przede wszystkim - wszystkie wyrażały zdecydowane ,,NIE" dla wojny na Ukrainie. Najciekawsze z nich ozdobiły gazetki ścienne na szkolnym korytarzu.

Przeglądaj aktualności