• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

18
czerwca
2017

Warto Pomagać

miniatura_warto-pomaga
Pod tym hasłem Szkolne Koło Wolontariatu z naszej szkoły ogłosiło Konkurs Literacki. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie opowiadania, w którym, jako przewodnią myśl należało ująć tezę, że warto pomagać innym, bo dobro powraca wówczas do nas i to często za zdwojoną siłą. Do komisji konkursowej wpłynęło 29 prac uczniów klas IV - VI.
logo_mgok

16
czerwca
2017

Bezpieczne Wakacje

miniatura_bezpieczne-wakacje
To już kolejny rok kiedy nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczne Wakacje". Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.
logo_mgok

15
czerwca
2017

Konkurs Pięknego Czytania w klasach I - III

miniatura_konkurs-piknego-czytania-w-klasach-i-iii
Dnia 14 czerwca w klasach I-III odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie wytypowani przez wychowawców (2 osoby z każdej klasy). Uczestnicy czytali wybrane fragmenty książek - klasy I "Bob Budowniczy", klasy II "Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem" Małgorzaty Strzałkowskiej, klasy III "Bon czy ton savoir vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepki.
logo_mgok

14
czerwca
2017

,,Trzy świnki"

miniatura_trzy-winki
We wtorek 13.06.2017 klasa 2e Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielką języka angielskiego Anną Majerską przygotowała dla rodziców oraz zaproszonych gości przedstawienie pt "The Three Billy Goats". Uczniowie zaprezentowali klasyczną opowieść o trzech kozach i trollu w języku angielskim oraz piosenki i zabawy ruchowe.
logo_mgok

13
czerwca
2017

Konkurs literacki

miniatura_konkurs-literacki
Uczniowie klas IV - VI w Szkole Podstawowej przystąpili do Konkursu Literackiego związanego z wyobraźnią, fantazją, oczytaniem, a także znajomością okolicznych ciekawych miejsc, zabytków oraz innych skarbów naszej okolicy. Ich zadaniem było wymyślenie oraz napisanie pięknej legendy dotyczącej ziemi lubawskiej oraz kamiennogórskiej. Do komisji konkursowej wpłynęło 49 prac.
logo_mgok

12
czerwca
2017

Aktywnie i sportowo ze Szkołą z Zaclerza

miniatura_aktywnie-i-sportowo-ze-szko-z-zaclerza
W dniach 5.06. i 9.06. uczniowie z naszej szkoły i lubawskiego gimnazjum brali udział w zawodach zorganizowanych przez Panią dominikę Novakovą nauczycielkę szkoły w Zaclerzu. Uczniowie grali w T-bal i unihokeja.
logo_mgok

11
czerwca
2017

Konkurs pięknego czytania - II edycja

miniatura_konkurs-piknego-czytania-ii-edycja
W piatek 9 czerwca czwartaki z naszej szkoły przystąpili do II edycji Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania "CZYTAM, WIĘC JESTEM".  W konkursie wzięło udział 16 uczestników z trzech klas czwartych. Ich zadaniem było przeczytanie przed komisją oraz widownią fragmentu tekstu. Oceniano płynność czytania, dykcję oraz interpretację przeczytanego tekstu.
logo_mgok

11
czerwca
2017

,,Między nami kobietkami"

miniatura_midzy-nami-kobietkami
W czwartek 08.06.2017 w ramach programu ,,Miedzy nami kobietkami" odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka  firmy Always. Spotkała się z uczennicami klas VI by przekazać im wiedzę na temat zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania oraz zasad i roli stosowania higieny osobistej w tym tak ważnym dla organizmu młodej dziewczynie czasu.
logo_mgok

07
czerwca
2017

Noc w Bibliotece

miniatura_noc-w-bibliotece
W sobotę 3 czerwca w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Nasza biblioteka szkolna wraz z gminną biblioteką zorganizowały ,,Noc w Bibliotece". Ponad 30 uczniów wzięło udział w interesujących grach i zabawach. Mieli okazję poznać ciekawostki na temat życia Bolesława Leśmiana oraz poznać przygody Sindbada Żeglarza.
logo_mgok

01
czerwca
2017

,,Walizka pełna muzyki"

miniatura_walizka-pena-muzyki
O tym, że wakacje zbliżają się nieuchronnie mogliśmy przekonać się dziś (01.06.2017 r) dzięki audycji muzycznej ,,Walizka pełna muzyki". Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej zabrali nas w świat najpopularniejszych utworów z Włoch, Kuby, Hiszpanii i innych krajów. Niektórzy z uczniów mieli nawet szansę zatańczyć Zorbę. I to właśnie tą audycją zaczął się dla naszych uczniów Dzień Dziecka.
logo_mgok

01
czerwca
2017

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

miniatura_yczenia-z-okazji-dnia-dziecka
 Kochani Uczniowie, z okazji Międzynarodowego  Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, tym małym i tym trochę starszym, i tym, którzy uważają się już prawie za dorosłych  życzę samych radośnie spędzonych chwil. Niech spełniają się Wasze najpiękniejsze marzenia, te wielkie, i te najmniejsze. Wyjątkowego dnia Wam wszystkim życzymy.

Przeglądaj aktualności