• dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Lubawce

logo_mgok

21
marca
2018

III Przegląd Talentów i Pasji

miniatura_iii-przegld-talentw-i-pasji
To już tradycja, że pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbywa się Przegląd Talentów i Pasji. W tym roku to już III edycja, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć czym interesują się nasi uczniowie, a było czym się pochwalić.
logo_mgok

20
marca
2018

Sukcesy matematyczne

miniatura_sukcesy-matematyczne
Cztery uczennice naszej szkoły: Bułaś Natalia (V a), Kucharska Martyna (V a), Wożniak Dagmara (V c), Bugaj Martyna (VI a). Wypadły bardzo dobrze podczas II Memoriału Urszuli Marciniak, który w naszej szkole był rozgrywany w ramach Dni Nauk Ścisłych i w sobotę wezmą udział w finale, który odbędzie się we Wrocławiu. Dziewczynkom gratulujemy i trzymamy kciuki.
logo_mgok

19
marca
2018

Nagrody za tańce

miniatura_nagrody-za-tace
Cztery uczennice naszej szkoły, które tańczą w zespole Indiańskim Rise of the San zdobyły nagrody podczas 23 Pow Wow w Kladnie (Czeska Republika), które odbyło się 17.03.2018 r. W kategorii girls traditional I miejsce zajęła Karolina Krok ? Orzechowska (V b), II Anastazja Mazan (VII c), a trzecie Amelia Tama (IV c).
logo_mgok

19
marca
2018

Warsztaty komiksowe

miniatura_warsztaty-komiksowe
W piątek 16.03.2018 r w Domu Kultury w Lubawce odbyły się warsztaty komiksowe, w których udział wzięli uczniowie klas V naszej szkoły. Warsztaty prowadził pan Zbigniew Pasternak - autor książek, scenariuszy filmowych, reportaży.
logo_mgok

18
marca
2018

Dzień Świętego Patryka

miniatura_dzie-witego-patryka
W dniu 16 marca z samego rana w naszej szkole zaczęły się obchody Dnia Św. Patryka, mimo iż faktyczna data wypada dzień później, tj. 17 marca. Już dzień wcześniej zawisły wspaniałe zielono-pomarańczowo- białe dekoracje i piękne gazetki ścienne. Uczniowie wraz z p. Anią Majerską i p. Asią Matusik przystroili szkołę, aby wszystko było gotowe na piątkowy poranek.
logo_mgok

16
marca
2018

Warsztaty o tolerancji

miniatura_warsztaty-o-tolerancji
Na warsztaty dotyczące tolerancji w Domu Kultury w Chełmsku Śląskim pojawiły się dziś (16.03.2018 r) reprezentacje wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Pięcioosobowe drużyny z każdej szkoły zostały wymieszane tak, aby w każdej z pięciu nowo powstałych grup znajdował się przedstawiciel każdej ze szkół. Owe grupy miały za zadanie stworzenia planu dnia tolerancji w szkole.
logo_mgok

15
marca
2018

Dni Nauk Ścisłych - drugi i trzeci dzień

miniatura_dni-nauk-cisych-drugi-i-trzeci-dzie
Za nami kolejne dwa dni w ramach Dni Nauk Ścisłych. 13 marca w naszej szkole odbył się II Memoriał Urszuli Marciniak pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego- uczniowie rozwiązywali łamigłówki logiczne typu: architekt, lampy, piramidy, wielokropki,(sudoku, kakuro) - wyniki w przyszłym tygodniu.
logo_mgok

15
marca
2018

Najpiękniejsze Anioły

miniatura_najpikniejsze-anioy
Uczniowie klas I-III otrzymali nagrody za konkurs "Najpiękniejsze Anioły". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały przepiękne Anioły, które ozdabiały szkołę przez okres zimowy. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe lub dyplom i wafelka. Konkurs przeprowadziła pani Elżbieta Jojczyk.
logo_mgok

14
marca
2018

III Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa - sondaż uliczny

miniatura_iii-modzieowe-forum-bezpieczestwa-sonda-uliczny
Dziś (14.03.2018 r) miała miejsce kolejna odsłona III Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sondażu na temat tolerancji, a następnie uczennice, które były redaktorkami (Justyna Jeżewska, Bugaj Martyna, Izabela Jawor, Leśna Wiktoria, Szlanda - Słowik Laura) udały się na miasto i do urzędu miasta, by dorosłym zadać pytania o tolerancji i dyskryminacji.
logo_mgok

14
marca
2018

Prezenty dla Seniorów

miniatura_prezenty-dla-seniorw
Dnia 13 marca 2018 roku,  uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III, spotkali się w szkole, żeby po raz kolejny przygotować upominki dla osób starszych. Tym razem przygotowali jajka wielkanocne, które przekażą wraz z życzeniami, podopiecznym Dziennego Domu Pobytu Senior +. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pań: Elżbiety Jojczyk, Magdaleny Legutko-Bizoń i Wiesławy Jarzmik.
logo_mgok

13
marca
2018

Dni Matematyki w edukacji wczesnoszkolnej

miniatura_dni-matematyki-w-edukacji-wczesnoszkolnej
12 i 13 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki, który został stworzony po to, aby pokazać uczniom, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Dla uczniów klas 1 - 3 edukacji wczesnoszkolnej przygotowano warsztaty matematyczne, podczas których uczniowie odwiedzili pięć stacji: liczb, czasu, temperatury, miary i pieniędzy.

Przeglądaj aktualności