Akcja Akacja, Akcja Dąb - Niezwykli Dolnoślązacy 2012

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych już po raz siódmy organizuje konkurs Akcja Akacja, Akcja Dąb - Niezwykli Dolnoślązacy 2012. W związku z tym zapraszamy Państwa, jako przedstawicieli samorządu lokalnego do zgłaszania kandydatek/kandydatów na najbardziej aktywnych Dolnoślązaków którzy zmieniają świat na lepsze, gdyż na pewno wiele kobiet i mężczyzn z Państwa regionu zasługuje na wyróżnienie oraz miano Niezwykłej Dolnoślązaczki, Niezwykłego Dolnoślązaka 2012 roku.

Nasza inicjatywa jest jedną z niewielu tego typu przedsięwzięć na Dolnym Śląsku, która ma na celu uhonorować działaczy społecznych. Konkurs od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (od 2006r. wpłynęło blisko 400 zgłoszeń do tytułu Niezwykłej Dolnoślązaczki oraz Niezwykłego Dolnoślązaka).  Idea jaka nam przyświeca w naszej działalności pozostaje niezmienna, wyróżniamy te osoby, które przyczyniają się do zmiany swojego najbliższego otoczenia oraz powodują to, że otaczająca ich rzeczywistość zmienia się na lepsze. W ten sposób promujemy również aktywną postawę obywatelską i pokazujemy mieszkańcom naszego województwa jak wiele wyjątkowych kobiet i mężczyzn działa bezinteresownie na korzyść nas wszystkich. Podczas finału, który odbędzie się 17 października 2012r., laureaci zasadzą symbolicznie drzewka Akacji i Dębu w Parku im. Edyty Stein we Wrocławiu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Rafał Jurkowlaniec.

Kandydatów do konkursu można zgłosić listownie lub mailowo do 7 października 2012r. wypełniając formularz zgłoszeniowy, w którym należy krótko opisać, dlaczego zgłaszana osoba zasługuje na zwycięstwo w konkursie. Dodatkowo będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o wydarzeniu wśród mieszkańców Państwa regionu np. za pomocą strony internetowej czy tablicy informacyjnej. Więcej informacji dowiedzą się Państwo u koordynatora konkursu jakub.walburg@dfop.org.pl, tel. 71 793 23 24 oraz na stronie Federacji www.dfop.org.pl, www.inkubatorNGO.info