Narodowe Czytanie 2022

Jak co roku - uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w NARODOWYM CZYTANIU. Impreza, odbyła się w sobotę, 3 września o godzinie 11.00 na Rynku w Lubawce przy udziale lokalnej społeczności oraz mediów. 
Tematem tegorocznego Narodowego Czytania były ,,Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Nasi uczniowie przeczytali trzy ballady - ,,Lilije", ,,Świteziankę" oraz ,,Powrót taty". Jako wstęp posłużyła obrazowa inscenizacja wiersza - ballady pt. ,,Romantyczność" w wykonaniu Mai Pietrzak, Mileny Słowik, Weroniki Łomnickiej z klasy 8 c oraz Antka Grzybowskiego z klasy 6 a. 
W imprezie wzięło udział 12 uczniów. Oprócz wyżej wymienionych wystąpili: Z klasy 4: Alicja Mazur, z klasy 5a - Milena Mazur, Bożena Cebula, Lena Firek, Angelika Pietrzyk, Karolina Prociak oraz Leon Szlanda, z klasy 6 a - Szymon Laskowski. 
Uczniowie mocno zaangażowali się w prace nad występem. Ponieważ impreza odbyła się już 3 września, w związku z tym próby miały miejsce jeszcze w czasie wakacji. Rzetelność przygotowań uświetniło zorganizowanie wspaniałych, adekwatnych do epoki strojów. Uczniów do występu przygotowała Krystyna Danilecka