Finał konkursu ,,Piękno modlitwy zawarte w różańcu"

4 października odbył się w sanktuarium Matki Bożej w Krzeszowie finał III Regionalnego Konkursu Ziemi Kamiennogórskiej "Piękno modlitwy zawarte w różańcu".

Konkurs odbył się pod patronatem:

Kustosza Sanktuarium ks. prałata Mariana Kopko,

Burmistrza Miasta Kamienna Góra - pana Krzysztofa Świątka,

Wójta Gminy Kamienna Góra - pana Patryka Strausa

 

Konkurs polegał na wykonaniu różańców z różnych dostępnych materiałów. Ze względu na tegoroczny charakter świętowania Rocznicy Odzyskania Niepodległości bardzo ważnym aspektem wykonania i oceny prac było zawarcie w nich elementów patriotycznych.

W konkursie wzięli również udział uczniowie z naszej szkoły. Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział kilkadziesiąt prac. Niestety tylko sześć z nich mogło być wytypowanych na konkurs regionalny po dwie w kategorii wiekowej (I-III SP); (IV-VI SP); (VII-VIII i III Gim.)

Na etapie regionalnym dwie prace zostały wyróżnione. Różaniec Filipa Maciejewskiego - klasa IV oraz Martyny Bugaj klasa - VII. Nagrody pocieszenia otrzymali Hania Dereń -  klasa IV i Kornel Galacki - klasa IV. 

Różańce, które wzięły udział w konkursie, a które zostały nagrodzone lub wyróżnione można obejrzeć na specjalnej wystawie w Bazylice Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.