"Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

 Każdy z nas,  a zwłaszcza dziecko, powinno odżywiać się regularnie i spożywać w ciągu dnia posiłek przeciętnie co 3-4 godziny. Jest to podstawowy element zdrowego żywienia, warunkujący prawidłowy rozwój dziecka, jego dobre samopoczucie i dyspozycję do uczenia się. Nie ma wątpliwości, że posiłek jedzony w szkole jest niezbędny. W naszej szkole promujemy zdrowie i zdrowy styl życia realizując odpowiednie programy edukacyjne: "Zdrowo jem, więcej wiem", "Zdrowe nietrudne" oraz "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu".

Marzec, wiosna... zainspirowała nas do kolejnych wspólnych działań. W ramach programu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" zostało zorganizowane, drugie w tym roku szkolnym wspólne śniadanie. Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Koordynatorki projektu w szkole pani Monika Fedoruk i pani Magdalena Winter stworzyły tego dnia możliwość integracji uczniów i nauczycieli. Oprócz wspólnego śniadania został zorganizowany Międzyklasowy Konkurs Kulinarny "Zdrowy wiosenny stół". Każda z klas przygotowała zdrowe przekąski, które zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Na stołach królowała zieleń,  pojawiły się  różnego rodzaju sałatki warzywne i owocowe, kolorowe kanapki z pastami, twarożkami, wędlinami i warzywami, faszerowane jajka. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków i koktajli z owoców i warzyw. Dodatkowo każdy stół został pięknie udekorowany. 

Członkowie Komisji Konkursowej w składzie naszych zaproszonych gości: pani dyrektor Ewa Telega, pani pedagog szkolna Marzena Siaradzka i pani Beata Godla nauczyciel religii  dokonali oceny według następujących kryteriów:

- estetyka wykonania i podania 

- pomysłowość i kreatywność

- elementy dekoracyjne

- wrażenie ogólne.

Według punktacji I miejsce zajęła klasa I c - wychowawca Wiesława Jarzmik i III d - wychowawca Monika Fedoruk.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wspólnie przystąpiliśmy do poczęstunku. 

Tego "smacznego dnia" towarzyszyła nam Telewizja Kablowa z Lubawki. 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomocJ