Wycieczka Mikołajkowa do Explora Parku

We wtorek 7 grudnia br. uczniowie z klas 1 a i 2b  pod opieką wychowawców oraz nauczycieli współorganizujących, wybrali się na wycieczkę do Parku Nauki i Techniki Explora Park w Wałbrzychu. 

Celem tej wycieczki przede wszystkim była integracja grupy, dobra zabawa oraz poszukiwanie i odkrywanie związków między pojęciami matematycznymi oraz spotkanie z Mikołajem.

Podczas wizyty w Explora Parku dzieci poznały wybrane problemy i niezbędne do przeprowadzenia zajęć pojęcia, przygotowując się w ten sposób do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy. Uczniowie korzystali z możliwości oferowanych przez liczne wystawy interaktywne, służące popularyzacji wiedzy i myśli technicznej. Niektórzy z nich zajęli się magnetycznymi konstrukcjami, niektórzy eksperymentami i zagadkami logicznymi, a jeszcze inni odbywali wędrówki przez labirynt wypełniony lustrami. Cały czas dzieciom towarzyszył Mikołaj, który na koniec wizyty wręczył dzieciom w nagrodę upragnione paczki i prezenty. Był to dzień pełen uśmiechu i radości!  Wychowawcy klas: Wiesława Jarzmik i Elżbieta Jojczyk