Wieczornica o Niepodległej

Dnia 6 listopada 2018 roku w Domu Kultury odbyła się "Wieczornica o Niepodległej". Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce przygotowali dla mieszkańców Lubawki wspomnienia o Kresach, wiersze poetów związanych z Kresami i pieśni patriotyczne. Dokonali prezentacji multimedialnej związanej z pobytem uczniów naszej szkoły na cmentarzu polskim w Żytomierzu na Ukrainie.

Wieczór zakończył pan Józef Chęć, który opowiadał historię Lubawki i zorganizował konkurs wiedzy o naszym mieście. Wspomnienia o Lwowie przygotowali uczniowie z Miszkowic.

Podczas spotkania zostały też rozstrzygnięte dwa konkursy: historyczny - "Moje spotkanie z Niepodległą" i plastyczny "Alfabet współczesnego patrioty". Przybyli goście otrzymali upominki przygotowane przez uczniów i nauczycieli, panie: Cecylię Błońską, Elżbietę Jojczyk, Wiesławę Jarzmik, Małgorzatę Łazarek i Mariolę Mrowicką. Były to: ciastka w kształcie Polski i serca, kartki z życzeniami i wiersze patriotyczne. Program artystyczny przygotowały panie: Cecylia Błońska, Elżbieta Jojczyk, Wiesława Jarzmik i Paulina Dudek. Konkursy przeprowadziły: Cecylia Błońska i Elżbieta Jojczyk, a prezentację multimedialną przygotowała Ewa Bienias. Goście mogli poczęstować się domowymi ciastami.

Organizatorzy "Wieczornicy o Niepodległej" serdecznie dziękują pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Szczególnie dziękujemy pani Magdalenie Klag, która cały czas nam pomagała.